Pastrňák dvěma góly sundal rivala, Hertl rozhodl proti Penguins

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Útočník David Pastrňák přispěl v sobotním utkání NHL třemi body za dvě branky a asistenci k výhře hokejistů Bostonu 4:1 v Montrealu a byl zvolen první hvězdou večera. Jeho spoluhráč David Krejčí zaznamenal nahrávku. Bruins bodovali v šestnáctém utkání po sobě. Centr Tomáš Hertl vstřelil vítězný gól San Jose, které zdolalo úřadující šampiony z Pittsburghu 2:1. U jediné trefy hostů asistoval útočník Dominik Simon.

Kapitán Montrealu Max Pacioretty proti Bostonu otevřel skóre v 32. minutě. Na jeho trefu odpověděl 160 sekund poté Pastrňák, který z úrovně brankové čáry od mantinelu zaskočil gólmana Careyho Price.

"Díval jsem se dozadu, a jakmile jsem se vrátil pohledem zpátky, vystřelil a neměl jsem čas zareagovat," uvedl Price. "Někdy takovou brankou potřebujete nakopnout. Od té chvíle jsme ve druhé třetině převzali nad hrou kontrolu," řekl Pastrňák, jenž o necelé tři minuty později přihrál Toreymu Krugovi na levý kruh a americký bek posunul Bruins do vedení.

Havířovský rodák přidal druhý gól v 58. minutě, když z prostoru před brankou nadvakrát překonal Price. U této akce si asistenci připsal Krejčí. Jednadvacetiletý Pastrňák prožil třetí tříbodový večer v sezoně a ve čtvrté sezoně v NHL podruhé překonal hranici 20 branek. Konečnou podobu výsledku dal centr Riley Nash trefou při power play domácích. Boston porazil Canadiens potřetí během osmi dnů. Současná šňůra Bruins je šestou nejdelší v klubové historii. Naposledy Boston šestnáckrát v řadě bodoval v březnu 2014.

Pastrňákova lajna složená z Patrice Bergerona a Brada Marchanda zaznamenala dohromady šest bodů. "Kdybych věděl, že proti nim jednou budu hrát, nikdy bych je nepostavil do jednoho útoku," prohlásil trenér Montrealu Claude Julien, jenž vedl Bruins od roku 2007 až do 7. února 2017, než ho vedení mužstva propustilo. V roce 2011 dovedl Boston ke Stanley Cupu.

Stars berou další venkovní výhru

Radek Faksa se v sobotním odpoledním utkání NHL gólem a asistencí na vysoké výhře Dallasu 7:1 v Buffalu. Čtyřiadvacetiletý třinecký odchovanec vstřelil ve 38. minutě šestou branku svého týmu a v třetí třetině nahrál na poslední sedmý gól. V sezoně se trefil podvanácté.

Stars zvítězili ve třetím ze čtyř venkovních utkání, přičemž v Columbusu prohráli až v penaltovém rozstřelu. "Bojujeme jeden za druhého," zdůvodnil příčinu úspěchů kouč Dallasu Ken Hitchcock.

Neuvirth vychytal 100. výhru v NHL

Už v odpoledních zápasech amerického času se českým hráčům dařilo. Brankář Michal Neuvirth pomohl Philadelphii 28 zákroky porazit New Jersey 3:1 a vychytal 100. výhru v kariéře. "Celých 60 minut jsme hráli týmově, kluci předvedli přesně to, co se po nich chce," pochválil spoluhráče Neuvirth, který poprvé od listopadu nastoupil do brankoviště Flyers podruhé za sebou od začátku zápasu.

Michal Neuvirth dostal jediný gól a vychytal výhru Philadelphie nad New JerseyFoto Reuters

Přihrávkou se na triumfu podílel obránce Radko Gudas. Útočník Jakub Voráček nebodoval ve třetím duelu v řadě, což se mu naposledy přihodilo na přelomu října a listopadu. Flyers zvítězili pošesté z uplynulých sedmi zápasů.

Hertl rozhodl, Simon nahrával

Pittsburgh se na ledě San Jose ujal vedení ve čtvrté minutě. Simon zpoza branky vybídl forvarda Conora Shearyho, jenž zblízka poslal puk za záda brankáře Aarona Della. Sharks srovnali v 18. minutě zásluhou útočníka Tima Meiera.

Čtyřiadvacetiletý Hertl si vítězný zásah připsal v 42. minutě. Odchovanec Slavie v přesilové hře tečoval střelu zadáka Brenta Burnse, kterou brankář Casey DeSmith pouze vyrazil před sebe a z následné dorážky Hertl ukončil pětizápasové čekání na gól. San Jose uspělo ve čtvrtém z pěti utkání. "Dell chytal skvěle, zabránil spoustě šancí. Pittsburgh hraje velmi dobře, jsou to pro nás důležité dva body," řekl Hertl.

Chicago doma podlehlo New Yorku Islanders 3:7. Útočník David Kämpf si statistiku plus/minus pohoršil o tři záporné body, bek Jan Rutta dokonce o čtyři. Pěti body za gól a čtyři asistence se blýskl zadák Islanders Ryan Pulock.

Calgary prohrálo s Winnipegem 1:2 po samostatných nájezdech a neuspělo po sedmi výhrách v řadě. Vítěznou sérii naopak prodloužilo Colorado, které si poradilo s New Yorkem Rangers 3:1 a radovalo se z deváté výhry za sebou.

Výsledky:

Buffalo - Dallas 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)
Branky: 29. Reinhart - 15. a 27. Janmark, 6. Elie, 30. Benn, 33. Lindell, 38. Faksa, 48. Pitlick (Faksa). Střely na branku: 27:32. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Janmark, 2. Lindell, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Philadelphia - New Jersey 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Konecny, 9. Filppula (Gudas), 13. Provorov - 29. Bratt. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól ze 29 střel a procentuální úspěšnost zásahů měl 96,6. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.934. Hvězdy utkání: 1. Gostisbehere, 2. Konecny, 3. Provorov (všichni Philadelphia).

Colorado - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Johnson, 24. MacKinnon, 60. Rantanen - 27. Bučněvič. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.056. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Lundqvist (NYRangers).

Calgary - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. Brodie - 31. Perreault, rozhodující sam. nájezd Little. Střely na branku: 31:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Smith (Calgary), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Montreal - Boston 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 32. Pacioretty - 35. a 58. Pastrňák (na druhou Krejčí), 36. Krug (Pastrňák), 60. Nash. Střely na branku: 25:31. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Pastrňák, 2. Krug (oba Boston), 3. Pacioretty (Montreal).

Ottawa - Toronto 3:4 (0:1, 3:0, 0:3)
Branky: 24. Karlsson, 28. Hoffman, 39. Pyatt - 8. Hyman, 43. Matthews, 45. Marner, 49. Carrick. Střely na branku: 18:33. Diváci: 17.768. Hvězdy utkání: 1. Gardiner (Toronto), 2. Stone (Ottawa), 3. Hyman (Toronto).

San Jose - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 18. Meier, 42. Hertl - 4. Sheary (Simon). Střely na branku: 36:32. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Dell, 2. Burns (oba San Jose), 3. DeSmith (Pittsburgh).

St. Louis - Arizona 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
Branky: 30. Schenn, 50. Steen - 5. a 8. Dvorak, 2. Rinaldo, 14. Perlini, 25. Fischer. Střely na branku: 27:44. Diváci: 19.235. Hvězdy utkání: 1. Dvorak, 2. Keller, 3. Fischer (všichni Arizona).

Nashville - Florida 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)
Branky: 1. a 31. Fiala, 22. Bonino, 37. Subban - 12- Trocheck, 17. MacKenzie, 49. Yandle. Střely na branku: 29:40. Diváci: 17.441. Hvězdy utkání: 1. Fiala, 2. Bonino, 3. Järnkrok (všichni Nashville).

Chicago - NY Islanders 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)
Branky: 2. a 45. Kane, 39. Gustafsson - 5. a 22. Beauvillier, 11. Eberle, 20. Pulock, 42. Nelson, 48. Lee, 51. Tavares. Střely na branku: 39:46. Diváci: 21.882. Hvězdy utkání: 1. Pulock, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Kane (Chicago).

Minnesota - Tampa Bay 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. Spurgeon, 18. Parise, 29. Prosser, 44. Foligno, 60. Zucker - 36. a 47. Point. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19.007. Hvězdy utkání: 1. Prosser, 2. Cullen, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Detroit - Carolina 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 17. Tatar - 3. a 47. Lindholm, 59. Williams. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Lindholm, 2. Ward (oba Carolina), 3. Tatar (Detroit).

Edmonton - Vancouver 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 2. a 58. Maroon, 18. Khaira, 39. Puljujärvi, 45. Draisaitl - 22. D. Sedin, 29. Sutter. Střely na branku: 35:27. Diváci: 18.347. Hvězdy utkání: 1. Puljujärvi, 2. Draisaitl, 3. Larsson (všichni Edmonton).

Obránce Jakub Jeřábek jen přihlíží, jak David Pastrňák posílá puk do klece Canadiens