VIP Sport

29. ledna 2018 • 05:00

Nervozita i dojetí. Federer vynesl Mirku do nebes, ta ukázala obří prsten

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Austrálie je jejich zaslíbená. Na olympiádě v Sydney spolu začali chodit, v Melbourne na tenisovém Australian Open získal Roger Federer (36) před zraky své manželky Mirky (39) už šestý titul, celkem dvacátý na grandslamových turnajích. Švýcarský elegán po svém finálovém triumfu nad Marinem Čiličem nezapomněl své milované ženě poděkovat za všechno, co pro něho dělá, a s pohárem se hned hrnul za ní, aby se dotkl alespoň její ruky. Příběh lásky téhle dvojice nepřestává dojímat tenisové fanoušky po celém světě.Mirka Federerová tradičně nechyběla v hledišti, i když na finále tentokrát nebrala děti. A zápas prožívala se vším všudy, od euforie až po nervozitu, když chorvatský sok dotáhl duel do pátého rozhodujícího setu.

Po Rogerově triumfu Mirka vyletěla s celou jejich lóží a bouřlivě slavila a zároveň natáčela svého dojatého manžela, který se při zvedání poháru pro šampiona dokonce rozbrečel.

Dojatá a šťastná Mirka Federerová po triumfu svého manžela ve finále Australian Open
Dojatá a šťastná Mirka Federerová po triumfu svého manžela ve finále Australian Open

„Musím také samozřejmě poděkovat své manželce, která mi tohle všechno umožnila. Bez její podpory bych už tenis dávno nehrál. Ale před mnoha lety jsme měli velice otevřený rozhovor, jestli jí to dělá šťastnou, nebo ne,“ směřoval šestatřicetiletý švýcarský elegán krásná slova ke své lásce.

„Jsem šťastný, že mě tak úžasně podporuje a dobrovolně si na sebe naložila tolik práce s dětmi. To samé dělá i pro mě, protože, já bych nechtěl být od dětí pryč více než čtrnáct dní. Tenhle život by nefungoval, kdyby řekla ne,“ vysekl dojetím zasažený Roger Mirce poklonu.

A pak už se vydal za ní, aby jí poděkoval ještě osobně, i když se zatím mohli jen dotknout rukama. A fanoušci, kteří se rozplývali nad láskou těchto dvou evidentně zamilovaných rodičů dvou párů dvojčat, si všimli i obřího prstenu, který zdobil Mirčinu levou ruku…

Mirka Federer: žena, který si neláme hlavu s dietami a trendy. Čtěte ZDE>>>

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze