VIP Sport

3. února 2018 • 15:44

Nechutný útok na tým, který postihla tragédie. Pozor, padá letadlo, smáli se fanoušci

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zástupci brazilského klubu Chapecoense požádali jihoamerickou konfederaci CONMEBOL, aby vyloučila Nacional Montevideo z Poháru osvoboditelů. Důvodem je chování fanoušků uruguayského celku, kteří si během prvního vzájemného utkání předkola dělali legraci z leteckého neštěstí, při němž předloni zahynulo 71 lidí včetně téměř kompletního prvního mužstva Chapecoense.Žádost Chapecoense byla vznesena poté, co webová stránka brazilského deníku Globoesporte zveřejnila video z prvního duelu, na kterém se dva fanoušci Nacionalu smějí a rukama předvádějí havárii letadla. Uruguayský tým zápas vyhrál 1:0.

Nacional už se zástupcům Chapecoense omluvil a oznámil, že dotyčné dva fanoušky identifikoval a vyloučil je z fanklubu. Brazilský celek však požaduje, aby byla středeční odveta v Montevideu odložena, pokud se do té doby případ nevyřeší. CONMEBOL už ve věci zahájil disciplinární řízení.

Letadlo s fotbalisty Chapecoense se zřítilo předloni v listopadu v Kolumbii cestou na finále Jihoamerického poháru. Pád přežilo pouze šest pasažérů včetně tří fotbalistů, devatenáct hráčů zahynulo. Tým se i díky solidaritě ostatních ligových klubů podařilo obnovit.

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze