VIP Sport

5. února 2018 • 13:15

Zruinovaný gólman Čechmánek u soudu: Kvůli správci jsem nemohl dluhy splácet!

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Přestože hokejem vydělal zhruba čtvrt miliardy korun, stačily čtyři roky a všechno prošustroval! Hokejový gólman Roman Čechmánek (46) chytil do dluhové pasti a dnes se zpovídal u Zlínského krajského soudu. Prý byl vydán napospas konkurznímu správci.Podvodu se měl olympijský vítěz z Nagana dopustit mezi lety 2011 až 2014 ve Zlíně a Holešově. Podle slov státního zástupce Petra Matouška uzavíral Čechmánek smlouvy a dohody se záměrem získat majetkový prospěch, přestože jeho tíživá finanční situace mu nedovolovala je plnit. Přesto prý odebíral na základě smluv služby, stavební materiál a bytové či restaurační vybavení. Ani podmínky těchto smluv údajně nebyl schopen plnit.

Slavný gólman, jenž prošel týmy Zlína, Jihlavy, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince, má na situaci svůj pohled: „Způsob vedení insolvence považuji za naprosto neprofesionální a tam vidím ten majetek, jak utíká mezi prsty a mizí někde pryč,“ řekl bývalý hokejista, který se postavil do branky národního týmu hned na sedmi světových šampionátech.

Roman Čechmánek u soudu.
Roman Čechmánek u soudu.

Pokud by se prý v konkurzu prodával majetek za tržní ceny, věřitelé by všechny své pohledávky dostali. Jenže systém je jiný, přísný. A tak má Čechmánek na krku pořádný průšvih a možná i vězení. Hrozí mu až deset let za mřížemi!

U soudu byl také nařčen, že s klienty nekomunikoval. I tomu se ale bránil. „Není pravdou, že jsem se věřitelům vyhýbal. Většině z nich jsem dluh uznal, protože jsem nikoho nechtěl podvést. Úsilí o zaplacení dluhů ze stavebnictví jsem vyvinul poměrně velké. Kdybych chtěl někoho podvést, mohl jsem od začátku podnikat jako právnická osoba. Já šel do podnikání jako fyzická osoba a ručil jsem svým majetkem,“ řekl v jednací místnosti.

Způsobená škoda přesahuje podle spisu 15 milionů korun, mezi poškozenými figuruje 28 fyzických a právnických osob. Obžaloba souvisí s jeho neúspěšným podnikáním. Půjčoval si peníze od známých, měl úvěry u bank. Jeho dluh dosáhl podle odhadů zhruba 100 milionů korun. Od roku 2013 je v insolvenci, o rok později vyhlásil soud konkurz na svůj majetek.

Roman Čechmánek čelí obžalobě z podvodu za 15 milionů
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze