VIP Sport

20. února 2018 • 14:10

Dočkal míří z Číny do americké MLS! Domovem bude Philadelphia

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Roční hostování českého reprezentanta je na spadnutí! Bořek Dočkal (29) odletěl z Číny, kde působil po odchodu ze Sparty, do USA, aby podepsal smlouvu s týmem zámořské MLS Philadelphia Union. Informaci Blesku potvrdila i agentura Sport Invest, která hráče zastupuje.

 Pokud dojde k dohodě a Dočkal podepíše smlouvu v zámořské MLS, čeká českého záložníka stěhování na vzdálenost 11 563 kilometrů vzdušnou čarou z Čcheng-čchou do metropole Pensylvánie. Ocení to i hráčova rodina - těhotná manželka Kamila se v Říši středu se synem Samulem (4) necítili zrovna komfortně.

Dočkal tak svolil po roce v čínském klubu Che-nan Ťien-jie ke změně prostředí. „Bořek je ve Philadelphii a ve středu tam podstoupí zdravotní prohlídku. Jde o roční hostování a není to akce ráz na ráz, protože Union ho sledoval už dlouho,“ prozradil Blesku zdroj z Dočkalova okolí.

Celek z východního pobřeží USA nejspíš vynaloží značné finanční náklady. Čínský celek zaplatil Spartě za Dočkala 230 milionů korun, tvořivý záložník se dohodl na tříletém lukrativním kontraktu s roční gáži 80 milionů korun.

Dočkal může začít hrát za nový tým už v neděli proti mužstvu New England. Čeká ho mezinárodní kolektiv, v týmu jsou hráči z Ghany, Brazílie, Kamerunu, Německa, Anglie, Jamajky či Bosny. Philadelphia hraje své domovské zápasy na Talen Energy Stadium v Chesteru pro 18 500 diváků.

Ve městě navíc přebývá hokejová enkláva z NHL. Za Flyers hrají obránce Radko Gudas, gólman Michal Neuvirth a nově i další brankář Petr Mrázek, který přestoupil z Detroitu.

Viktor Kolář, šéf společnosti Sport Invest

"Můžu potvrdit, že jsme společně s Bořkem odletěli do Ameriky jednat o možném angažmá s týmem Philadelphia Union. Klub o něj stál delší dobu, v Číně však dlouho nechtěli o jeho uvolnění ani slyšet. Nakonec se nám po dlouhých jednáních podařilo domluvit se na možnosti ročního hostování. Bořka nicméně ještě čeká lékařská prohlídka i jednání o finální podobě případného kontraktu."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud