VIP Sport

6. června 2018 • 05:00

Rána pro ex-biatlonistku Koukalovou: Přijde o statisíce, víme proč!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zatímco prodejem své knížky Jiná, si Gabriela Koukalová vydělá řádově miliony korun, kvůli konci s biatlonem přijde o větší balík. První velkou ránou je ztráta pravidelného měsíčního přijmu od Centra sportu Ministerstva vnitra Olympu, které sportovkyni platilo ročně statisíce korun!Jako profesionální sportovkyně měla podporu od státu. Gabriela Koukalová dostávala měsíční plat od Ministerstva vnitra a jejich sportovního centra Olymp.

Šlo o částku v desítkách tisíc korun měsíčně a celkově s podporou na přípravu se jednalo o stovky tisíc korun ročně. S tím je nyní konec. Koukalové skončila smlouva, a protože nehodlá příští sezonu pokračovat v biatlonové kariéře, přijde o mzdu a výhody s tím spojené.

Gabriela Koukalová upadla a musela si chladit naražený zadek
Gabriela Koukalová upadla a musela si chladit naražený zadek

„K 31. květnu jí vypršela dlouholetá smlouva v Olymp CS MV. Na půdě Olympu ve Stromovce dostala obrovskou kytici růží od Jiřího Berana, ředitele Olympu a setkala se i se zástupcem ředitele Davidem Holým a šéfem biatlonistů Janem Matoušem. Všichni jí poděkovali za vynikající reprezentaci resortu a skvělé výsledky,“ uvedl Olymp ve své tiskové zprávě. Koukalová tak nyní musí finančně spoléhat na plnění od zbylých sponzorů a na honoráře z prodeje své knihy.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze