VIP Sport

15. července 2018 • 14:00

Kolik žen obtěžovali během MS? Nahlášených případů je jen desetina...

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zapomínají na slušné vychování. Mnoho Rusek si stěžuje, že je během domácího mistrovství světa sexuálně obtěžují fotbaloví fanoušci. Policie musí řešit desítky případů. A to ještě stovky žen neohlásily, že byly muži nechutně otravovány.Mají strach. Ženy se staly v Rusku během šampionátu lovnou zvěří nadržených fanoušků. „Mimo stadiony se stalo kolem třiceti případů, kdy byly obtěžovány ženy a to především Rusky. Šlo ale i o zahraniční novinářky,“ uvedl šéf organizace Fare Piara Powar. Smutnější je, že mnoho napadených o svém zážitku mlčí.

„Těch třicet žen je relativně nízké číslo, ale reálná čísla jsou pravděpodobně desetkrát vyšší. Mnoho případů nebylo vůbec nahlášených,“ odhadl Powar, podle kterého je překvapivě sexismus při mistrovství světa horší, než rasismus. „Víme, co se dělo v ruském fotbale. Obávali jsme se, že tento problém přeskočí i na mistrovství světa,“ řekl Powar.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze