VIP Sport

15. července 2018 • 14:00

Kolik žen obtěžovali během MS? Nahlášených případů je jen desetina...

Autor: sjs
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zapomínají na slušné vychování. Mnoho Rusek si stěžuje, že je během domácího mistrovství světa sexuálně obtěžují fotbaloví fanoušci. Policie musí řešit desítky případů. A to ještě stovky žen neohlásily, že byly muži nechutně otravovány.Mají strach. Ženy se staly v Rusku během šampionátu lovnou zvěří nadržených fanoušků. „Mimo stadiony se stalo kolem třiceti případů, kdy byly obtěžovány ženy a to především Rusky. Šlo ale i o zahraniční novinářky,“ uvedl šéf organizace Fare Piara Powar. Smutnější je, že mnoho napadených o svém zážitku mlčí.

„Těch třicet žen je relativně nízké číslo, ale reálná čísla jsou pravděpodobně desetkrát vyšší. Mnoho případů nebylo vůbec nahlášených,“ odhadl Powar, podle kterého je překvapivě sexismus při mistrovství světa horší, než rasismus. „Víme, co se dělo v ruském fotbale. Obávali jsme se, že tento problém přeskočí i na mistrovství světa,“ řekl Powar.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud