VIP Sport

15. července 2018 • 14:00

Kolik žen obtěžovali během MS? Nahlášených případů je jen desetina...

###BLOK-TOP-VIDEA###

Zapomínají na slušné vychování. Mnoho Rusek si stěžuje, že je během domácího mistrovství světa sexuálně obtěžují fotbaloví fanoušci. Policie musí řešit desítky případů. A to ještě stovky žen neohlásily, že byly muži nechutně otravovány.Mají strach. Ženy se staly v Rusku během šampionátu lovnou zvěří nadržených fanoušků. „Mimo stadiony se stalo kolem třiceti případů, kdy byly obtěžovány ženy a to především Rusky. Šlo ale i o zahraniční novinářky,“ uvedl šéf organizace Fare Piara Powar. Smutnější je, že mnoho napadených o svém zážitku mlčí.

„Těch třicet žen je relativně nízké číslo, ale reálná čísla jsou pravděpodobně desetkrát vyšší. Mnoho případů nebylo vůbec nahlášených,“ odhadl Powar, podle kterého je překvapivě sexismus při mistrovství světa horší, než rasismus. „Víme, co se dělo v ruském fotbale. Obávali jsme se, že tento problém přeskočí i na mistrovství světa,“ řekl Powar.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud