VIP Sport

5. ledna 2019 • 05:00

Brzdi, brzdi... A pak přemet! Kazach proletěl na Turné čtyř můstků bariérou

Autor:

Kam se hrabou hvězdy můstků se svými stylovými doskoky do telemarku. Kazach Sabiržan Muminov (24) přistál při tréninku v Innsbrucku tak, jako nikdo jiný.Krásný můstek Bergisel tyčící se nad rakouským městem je pověstný nejen svou ikonickou nájezdovou věží, ale i dojezdem do protikopce. Často se stává, že skokanům po letu chybí rychlost, nevyveze je to až za horní hranu, a pak s problémy »parkují« na plošinách ve svahu. Nejednou to už skončilo jízdou po zadku zpět do ďolíku. Ale Muminov měl úplně opačný problém.

V tréninku na třetí závod Turné čtyř můstků dopadl už na metu 95 metrů, na bubnu nabral velkou rychlost a jeho lyže nechtěly ani v prudkém stoupání zpomalit. Marný byl i Sabiržanův pokus o brzdný manévr. V plné rychlosti tak narazil do reklamní plochy, přes kterou se přetočil a po hlavě zahučel až do prostoru, kde závodníci poskytují rozhovory. „Takhle rychle ještě žádný skokan za novináři nepřišel,“ vtipkovali němečtí komentátoři.

I když by si za kaskadérský kousek zasloužil samé dvacítky (nejvyšší stylové známky ve skocích), měl smůlu. V tréninku se neudělují. Z nehody Kazach odkráčel otřesen, ale po svých, a nastoupil i do následné kvalifikace. V té ale skončil třetí od konce a na další přemety přímo v závodě mohl zapomenout.

Tady už skokan na lyžích Muminov věděl, že je zle...
Tady už skokan na lyžích Muminov věděl, že je zle...

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud