VIP Sport

14. ledna 2019 • 17:50

Železná Sparta! Legendy slavily padesát, jak dnes vypadají a co dělají?

Autor: Petr Němec
###BLOK-TOP-VIDEA###

Pípa nestíhala, krájel se dort. Fanynky vzdychaly a fanoušci juchali se svými miláčky. Kvarteto sparťanských pardálů »Máňa«, »Koubis«, »Sigi« a »Frýďas« slavilo hromadně abrahámoviny.Co si budeme povídat! Ani těmhle legendám to nestojí a padesátiny se jim vešly do šestapadesáti dnů. Tak to velikáni vzali na oslavě jedním vrzem.

Mistr driblingu Lumír Mistr. Gólman vicešampionů Evropy Petr Kouba. Mýty opředený čarostřelec Horst Siegl. Malý velký muž ze středu pole Martin Frýdek. Byli to vítězní válečníci na place. Vykopali tam v rudém triku sakumprásk pětadvacet mistrovských medailí. Co by dnešní Letenští za nějaké dali…

Celá (S)parta pěkně pohromadě...
Celá (S)parta pěkně pohromadě...

Jak skvěle to uměli s merunou, tak za to uměli vzít i po mači u piva. „Váleli jsme na hřišti i mimo,“ chechtal se Lumír »Máňa« Mistr v sobotu na Žižkově v restauraci Na Cibulkách. Přišel o berlích, protože má rozhašené koleno, ale dováděl jako jura.

Merenda, kterou uspořádali fanoušci Sparty, se povedla náramně a gratulanti stáli také za to. Přišli Jan Berger (63, letenský bůh), Jozef Chovanec (58, šéfuje svazové komisi rozhodčích), Jaromír Blažek (46, dělá manažera futsalové Spartě), Jiří Novotný (48, pomáhá rudému áčku s tréninky) či Tomáš Jun (35, má vlastní fotbalovou akademii).

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud