VIP Sport

20. května 2019 • 10:00

Pohřeb Adama Svobody (†41): Slzy v Pardubicích. Obřad beze slov!

Autor: iSport.cz, rau
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

V Pardubicích se rodina, bývalí spoluhráči, kamarádi i fanoušci naposledy rozloučili s brankářem a mistrem světa z Německa 2005 Adamem Svobodou (†41), který se v úterý 7. května oběsil ve svém domě v obci Srch. Smutečního ceremoniálu se zúčastnili například někdejší reprezentační trenér Alois Hadamczik, legenda pardubického klubu Vladimír Martinec a mnoho dalších, kteří jen těžko zadržovali slzy...Rakev se Svobodovými ostatky byla v obležení smutečních květin a věnců. Byly třeba i od bývalých klubů Sparty i Slavie. Ten největší z nich ale přinesla manželka Petra se sedmnáctiletým synem Adamem. „Tatínkovi Adík,“ stálo na jedné stuze a „S láskou Péťa“ na té druhé.

„Skvělý kamarád, na jehož jsem nedal dopustit,“ hledal jen těžko slova bývalý generální manažer pardubického klubu Dušan Salfický. „Byl to kluk, který se pro všechny obětoval,“ dodal někdejší gólman.

Svobodu, brněnského rodáka, jenž svůj druhý domov našel na východě Čech, do nebe vyprovodily skladby jeho oblíbených kapel Lucie, Metallica či Buty. Ceremoniál, jehož se zúčastnili například pardubický kouč Ladislav Lubina, legendární Vladimír Martinec či bývalí reprezentační obránci a Adamovi kamarádi Petr Čáslava s Jakubem Nakládalem, proběhl bez smutečních řečí.

Pohřeb Adama Svobody (†41): Slzy v Pardubicích. Obřad beze slov!

„Adam byl výborný kluk. Jak se zbláznil do trénování, to bylo něco neuvěřitelného! I po profesní stránce. Strašně ho to bavilo a kluci ho brali. To, co se stalo, si nedokážu vysvětlit,“ vzlykal někdejší reprezentační trenér Alois Hadamczik.

Na poslední rozloučení se svým kamarádem a bývalým spoluhráčem Adamem Svobodou přišel Jaroslav Bednář
Na poslední rozloučení se svým kamarádem a bývalým spoluhráčem Adamem Svobodou přišel Jaroslav Bednář

Pohřeb jsme sledovali ONLINE:

12:30 ONLINE přenos z posledního rozloučení s bývalým reprezentačním gólmanem Adamem Svobodou je u konce! Děkujeme, že jste jej sledovali.

12:25 Legenda Pardubic Vladimír Martinec jen sotva hledal slova. „Vůbec nevím, proč se to stalo. Adam byl dobrej kluk,“ pronesl.

12:14 Zdrcený Alois Hadamczik po obřadu řekl Blesku: „Adam byl výborný kluk. Jak se zbláznil do trénování, to bylo něco neuvěřitelného! I po profesní stránce. Strašně ho to bavilo a kluci ho brali. To, co se stalo, si nedokážu vysvětlit.“

12:10 Smuteční obřad je u konce! Hosté pomalu opouštějí sál.

Dušan Salfický se přišel rozloučit s Adamem SvobodouDušan Salfický se přišel rozloučit s Adamem SvobodouFoto Michal Protivanský (Blesk)

Býavlý pardubický zadák Jakub Nakládal na pohřu Adama SvobodyBýavlý pardubický zadák Jakub Nakládal na pohřu Adama SvobodyFoto Michal Protivanský (Blesk)

Alois Hadamczik na pohřbu Adama Svobody. Vlevo generální sekretář ČSLH Martin Urban.Alois Hadamczik na pohřbu Adama Svobody. Vlevo generální sekretář ČSLH Martin Urban.Foto Michal Protivanský (Blesk)

12:03 Někdejší reprezentační kouč Alois Hadamczik jen těžko zadržoval slzy. Na pohřeb dorazil až z dalekých Kravař.

Bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik na posledním rozloučení s Adamem SvobodouBývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik na posledním rozloučení s Adamem SvobodouFoto Michal Protivanský (Blesk)

12:00 Smuteční obřad, který proběhl bez řečníků, je u konce. Svobodova rakev je obležena věnci a květinami. Na největším z nich je vzkaz od syna Adama a manželky Petry: „Tatínkovi Adík“ je napsáno na jedné stuze. Na té druhé je vzkaz do Svobodvy ženy. „S láskou Péťa“.

V Pardubicích proběhlo poslední rozloučení s Adamem SvobodouV Pardubicích proběhlo poslední rozloučení s Adamem SvobodouFoto Michal Protivanský (Blesk)

11:51 Obřad se zatím koná bez smutečních řečí. Sálem zní Holubí dům od Jiřího Schelingera.

11:49 Během písní jsou smutečním hostům promítány fotografie jejich milovaného "Ády".

11:47 Další pohřební skladbou je Nad stádem koní od kapely Buty.

V Pardubicích proběhlo poslední rozloučení s Adamem SvobodouV Pardubicích proběhlo poslední rozloučení s Adamem SvobodouFoto Michal Protivanský (Blesk)

11:45 Jeden ze smutečních hostů zkolaboval. Museli ho odnést ze síně.

11:42 V tichém sálu zní slavná Nothing Else Matters od Svobodovy oblíbené skupiny Metallica. 

11:41 „Byl to skvělý kamarád, na kterého jsem nedal dopustit. Společných zážitků bylo tolik, že snad jeden nejde vybrat. Byl to kluk, který se pro všechny obětoval,“ řekl Blesku bývalý generální manažer Pardubic Dušan Salfický.

11:35 Smuteční síní zní tóny skladby Amerika od kapely Lucie.

Na pohřeb Adama Svobody dorazily desítky jeho přátel...Na pohřeb Adama Svobody dorazily desítky jeho přátel...Foto ABL

11:30 Se slzami v očích přišel na obřad Svobodův velký kamarád Tomáš Divíšek s rodinou. Nechybějí Petr Čáslava, Dušan Salfický, Martin Urban.... 

Smuteční síň je narvaná k prasknutí. S Adamem Svobodou se přišly rozloučit desítky lidí...Smuteční síň je narvaná k prasknutí. S Adamem Svobodou se přišly rozloučit desítky lidí...Foto ABL

11:25 Smuteční síň se otevřela. Hosté vstupují dovnitř...

11:20 Smuteční hosté čekají venku na dešti. Zastřešený ochoz před vstupem je zcela zaplněn

11:10 Před krematoriem, které proslavil legendární film s Rudolfem Hrušínským Spalovač mrtvol, se shromaždují smuteční hosté. Nechybějí mezi nimi například trenér Pardubic Ladislav Lubina či bývalý reprezentační obránce Jakub Nakládal.

10:50 Smuteční hosté se v deštivém počasí začínají pomalu scházet! 

10:00 Poslední rozloučení s Adamem Svobodou pro rodinu i fanoušky se koná v pardubickém krematoriu. 

Kdo byl Adam Svoboda (†41)

- český hokejový brankář, který se narodil 26. ledna 1978 v Brně
- v české extralize nastupoval za Spartu, Pardubice, Slavii, Plzeň a Hradec Králové
- v roce 2005 se stal mistrem světa na šampionátu ve Vídni, kde plnil roli třetího brankáře
- dvojnásobný vítěz extraligy se Slavií (2008) a Plzní (2013)
- 7. května se oběsil ve svém domě v Srchu u Pardubic

Na poslední rozloučení se svým kamarádem a bývalým spoluhráčem Adamem Svobodou přišel Jaroslav Bednář
Na poslední rozloučení se svým kamarádem a bývalým spoluhráčem Adamem Svobodou přišel Jaroslav Bednář

Adam Svoboda (†41) zemřel: odešel mistr světa i extraligový vítěz

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud