6. ledna 2012 • 04:35

Chtěl sehnat sponzora přes internet, vydražil si ho ale podvodník

Autor: bb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Birmančevič hned po pauze obstřelil Soukupa, 1:2!
Bohemians - Sparta: Hůlkova hlavička po standardce zapadla za Vindahla, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britský sprinter James Ellington, který hledal sponzora prostřednictvím aukce na internetu, se podpory zřejmě nedočká. I když kupce, který překročil jím požadovanou částku 30 tisíc liber (asi 940 tisíc korun), našel už po šesti hodinách dražby, nejspíš se jednalo o podvod.„Nevypadá to, že by jednal v dobrém úmyslu,“ uvedla mluvčí aukčního serveru eBay, který se autora nejvyššího příhozu zatím marně snaží vystopovat. Zároveň jeho pracovníci zkoušejí kontaktovat i další zájemce, kteří v dražbě přihazovali.

„Lidé z eBay se ještě nedostali na konec seznamu, takže stále čekám, co bude dál. Je to frustrující. Samozřejmě mám obavy, protože jsem to dělal pro dobrou věc a myslel to vážně,“ říkal listu The Telegraph šestadvacetiletý Ellington, který měl nosit značku svého sponzora na oblečení.

„Pokud si někdo jen chtěl hrát, je to k naštvání. Ale snad některé příhozy budou opravdové.“

Sprinter sice dostává podporu zhruba 345 tisíc korun z národní loterie jako člen úspěšné štafety, ale o tu individuální po letech trápení a zranění přišel.

K novému sponzorovi mu nepomohly ani loňské osobáky na 100 a 200 metrů a účast na mistrovství světa, a tak se rozhodl netradičním způsobem hledat sponzora, který by mu přispěl na plat i výdaje na trénink, cestování, lékařskou péči, fyzioterapii a vybavení.

Část sumy, která nakonec o zhruba 80 tisíc předčila jeho očekávání, chtěl věnovat na zimní trénink v teple na Floridě. Jenže od 17. prosince, kdy byla aukce uzavřena, se „sponzor“ neozval.

„Já osobně bych si s něčí kariérou nehrál, ale někteří nešťastní lidé rádi kazí věci,“ uvedl Ellington.

Přivydělává si jako trenér dětí, jenže s touhou uspět v červnové britské kvalifikaci na dvoustovku a dostat se na Hry v Londýně se chtěl chystat jako úplný profesionál.

„V životě jsem už zažil řadu problémů a nikdy jsem nepočítal zajíce před honem. Byl jsem optimistický a říkal si, že buď peníze dostanu nebo ne, že se na to nebudu soustředit. Snažím se pokračovat a koncentrovat se na trénink. Nechci se tím nechat zdeptat. Ozývaly se mi soukromé osoby, tak když tohle nevyjde, snad se podaří něco vymyslet.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud