Austrálie - Estonsko | ONLINE | 1.12.2018 15:30 | Mistrovství světa florbal 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Mistrovství světa florbal - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Austrálie : Estonsko - 1. prosince 2018   15:30

Ukončeno
Austrálie
Austrálie
16:02' Gärtner (Gärtner) • 20:14' Gärtner (Perry) • 22:34' Gärtner  • 23:43' Perry (Gärtner) • 59:23' Gärtner (Clairs)
5:11
(1:3, 3:6, 1:2)
Estonsko
Estonsko
09:12' Proos   • 14:10' Rydell  (Proos) • 19:25' Salm  (Tamme) • 23:23' Savi  (Pahn) • 26:09' Kasenurm  (Pahn) • 27:16' Rydell  (Proos) • 28:28' Uue  (Kareliusson) • 34:23' Kareliusson  (Kasenurm) • 36:14' Proos  (Rydell) • 51:54' Tamme  (Rydell) • 58:43' Savi  (Lehiste)
Austrálie
Sestavy:
Alexandrakis (Yeoh) – Clairs, Delaney, Hammarlund, Suter, Speldewinde, Staindl, Nguyen – Perry, Gärtner, Gärtner – Veron, Staindl, Moran – Kosterich, Creagh, Ebeling – Monckton, Hay.
Rozhodčí
Wehinger, Zurbuchen
Aréna Sparta
503 diváků
Estonsko
Sestavy:
Kalde (24. Vaigur) – Unga, Öberg, Tamme, Pass, Kallion, Widercrantz, Einamann – Uue, Kareliusson, Markus – Proos, Salm, Rydell – Pahn, Savi, Kasenurm – Unga, Lehiste.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Střely ve třetí třetině: 6 – 10
Nejlepší hráči:

Austrálie – Ryan Alexandrakis
Estonsko – Mattias Proos
Je konec! Estonsko jako favorit tohoto utkání nakonec vyhrál celkem přesvědčivě o šest branek. V tomto utkání jsme viděli rovnou šestnáct branek, což z tohoto utkání dělá zápas, kde padalo zatím nejvíce branek v celém turnaji! Estonci tak minimálně na nějaké tři hodinky budou vést tabulku skupiny C.

Každopádně fanoušky musel tento florbal rozhodně bavit. Viděli spoustu zajímavých individuálních výkonů: Daniel Gärtner – první hattrick na Mistrovství světa, čtyři body Mattiase Proose (2+2) nebo Rickarda Rydella (2+2).
Konec zápasu.
59:23'
Austrálie právě vstřelila branku!
Jenže Australané ještě korigují stav utkání! Ke střele z ne úplně dobré pozice se dostal TOMÁŠ GÄRTNER, který byl sice v záklonu, přesto trefil mezírku na přední tyči. Asistence: Samuel Clairs.
59:00'
Minuta do konce utkání!
58:43'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Nakonec vidíme i jedenáctou branku v síti domácího celku a máme zde patnáct branek v utkání! To je nejvyšší počet v dosavadním průběhu MS, který padl i v zápase Slováků. OLIVER SAVI byl v dobré palebné pozici, potáhl si míček a parádní střelou nedal Alexandrakisovi šanci. Asistence: Kristo Lehiste.
58:10'
Jonathon Veron posílal pas přes celé hřiště na svého spoluhráče, ale ten ho nedokázal zpracovat. Celkem škoda pro domácí tým, nehraje špatně.
57:25'
Jenže z toho vůbec nic nevytěžili. Nedostali se ani ke střele a u balonku je znovu hostující celek, který si dnes připíše první vítězství v turnaji.
56:54'
Gerdo Unga si parádně nabíhal na křižnou přihrávku, kdy chtěl vypálit z první. Míček ovšem nechal za sebou a domácí celek se žene do útoku.
56:10'
Egert Unga čekal za obranou domácího celku na přihrávku, ale ta nedošla až k němu. Australané tak mají míček na svých holích, ale nejspíše tuší, že dnes nevyhrají.
55:09'
Jednomu z domácích hráčů je na střídačce ošetřováno nejspíše koleno, které si nechává zchladit. Carl Hammarlund navíc vypadá, že pro dnešek dohrál, jelikož se na nohu nemůže pořádně postavit! To by byla velká ztráta pro Austrálii, kdyby nemohl pokračovat v turnaji.
54:33'
Estonsko se navíc nadále drží na míčku a vypadá to, že chce dohrát utkání v klidu. Daniel Vaigur navíc od svého příchodu na hřiště neinkasoval.
54:00'
Rickard Rydell získal míček na útočné polovině, předvedl kličku a poslal ho na svého spoluhráče. Následně hosté útočili, ale vypálit nedokázali.
53:22'
Dobrá pozice pro standardní situaci v podání domácího celku. Ten to vyřešil celkem dobře, když přišla prudká střela. Tu však dokázal hostující gólman rukou vyrazit mimo mantinely.
53:00'
I když tentokrát se Australské společenství dostalo až k zakončení, které nebylo vůbec špatné. Daniel Vaigur si však připsal úspěšný zákrok.
52:25'
Estonsko je nadále v tlaku a Australané momentálně nevědí, kde jim hlava stojí.
51:54'
Estonsko právě vstřelilo branku!
nakonec ovšem diváci desítku vidí! MATS TAMME si jako obránce seběhl na růžek velkého brankoviště, kam přihrávku dostal. Do míčku se opřel a trefil se do vzdálenější šibenice naprosto přesně. Asistence: Rickard Rydell.
51:45'
Samuel Clairs předvedl parádní obranný zákrok! Estonci se dostali do přečíslení dva na jednoho, jenže tento poslední obránce dokázal zamezit přihrávce na volného hráče!
51:25'
Tempo hry nám celkem hodně opadlo. Estonci se již nikam tolik neženou, na druhou stranu Austrálii sráží hodně nekvalitních přihrávek.
50:37'
Dobře to zamýšlel jeden z hostujících hráčů, který hledal před brankou volného Patrika Markuse, jenže až k němu se míček nedostal.
50:00'
Gavin Staindl si pomohl faulem a daroval tedy míček svému soupeři. Rozehrávat se ovšem bude až po komerční přestávce.
49:28'
Austrálie sice dosáhla branky, jenže ta nemohla být zcela jasně uznána. Myslím, že to byl Jonathan Veron, který zboural gólmana v malém brankovišti, a ten tak nemohl chytat. Branka tedy není správně uznána.
49:21'
V dnešním utkání ještě nepadl ani jeden dvouminutový trest, zatím se hraje hodně čistě!
48:30'
Nádherná akce Estonců a ještě lepší zákrok Alexandrakise! Kermo Uue poslal parádní přihrávku za obranu, kde míček jen lehce tečoval Mattias Proos, proti němuž předvedl skvělý zákrok domácí brankář.
47:50'
To by navíc chtělo přidat nějaké branky, ale zatím se mu to nedaří. Většinou míří do hráčů před sebou nebo pálí mimo vymezené prostory.
47:11'
Vypadá to, že ofenzivní choutky obou týmů se přece jen uklidnily, jelikož jsme v této třetině neviděli ještě ani jednu branku. Vypadá to na výhru Estonců.
46:35'
Raymond Staindl trochu se štěstím zastavil krosovou přihrávku, jenže poté se mu míček zamotal mezi nohy a Estonci mohli pokračovat. K ničemu to nevedlo.
46:04'
To bylo nedorozumění mezi estonskými hráči! Poslední florbalista nezachytil míček, jenže domácí hráči toho nedokázali využít.
45:45'
Dnešní utkání sleduje 503 diváků!
45:21'
Za australským gólmanem se ozvala tyčka!
44:49'
Obrovská šance pro Liama Perryho! Ten se ocitl sám před gólmanem, ovšem nakonec nedokázal procedit míček pod jeho nohama.
44:05'
Estonsko to nyní zkoušelo hodně zajímavě. Nakonec měla přijít přihrávka před branku, což jim dnes již několikrát vyšlo. Tentokrát domácí obrana odolala.
43:42'
Nicholas Moran je hodně aktivní dnes, rozhodně to není jeho první střela. Pálil zpoza obránce, jenže jeho střela šla hodně vedle branky.
43:27'
Škoda pro Australany, to mohla být hodně dobrá pozice! Přihrávka již mířila na Verona, jenže těsně před ním byl míček odpálen mimo hřiště.
42:45'
Samuel Clairs dobře vystoupil, čímž zamezil brejku na svou branku, navíc rovnou založil další útočnou akci. Daniel Vaigur měl plné ruce práce, ovšem zvládl to.
42:12'
Tanel Kasenurm se dostal k odraženému míči a pálil z hodně dobré pozice. Nakonec jeho střelu dokázal domácí gólman vyrazit nohou.
41:31'
Raymond Staindl to zkusil z poloviny hřiště, kdy již neměl možnost nic jiného udělat. Nakonec to byla dobrá střela, ale šla těsně vedle.
40:50'
Tohle mohlo Australany hodně mrzet! Nepřesným pasem de facto vybídli ke skórování Mattiase Proose, jenže pro němu dobře zasáhl Ryan Alexandrakis.
40:20'
To byl pokus o rychlé přenesení hry, které mířilo na Egerta Unga, nicméně přihrávka na něj byla moc dlouhá a hostující hráči nakonec o míček přišli.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na bránu: 8 – 12
Další třetina začne přibližně v 16:59.
No, co dodat. Viděli jsme třetině, která byla hodně bohatá na góly, jelikož jsme jich viděli hned devět! Australané dokázali srovnat stav, ale potom inkasovali především oni a nyní je již stav celkem jednoznačně pro Estonce, kteří vedou o pět branek. Fanoušci domácího celku ovšem mohli vidět hattrick Daniela Gärtnera, který si připsal první hattrick turnaje!
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:31'
Desítka mohla být na světě, zatím se ale netočí! Kristo Lehiste si skvěle naběhl za obranu a šel sám na gólmana. Ten ho však parádním zákrokem dokázal vychytat!
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:44'
Nádherná přihrávka skrze hráče na Olivera Saviho, který si zběhl za obranu. Nakonec míček nezpracoval a jen si ho odpálil do rohu.
38:07'
Asi nejaktivnější lajna Australanů, ve které je Perry a Gärtnerové se dostala ke střele. Pálil hráč s číslem devadesát jedna – Perry, ale minul.
37:37'
Skvělý obranný zákrok v podání domácího obránce! Ten zamezil dobré křižné přihrávce, díky čemuž poslal míček mimo mantinely.
37:01'
Estonci nadále kombinují s míčkem, ale zatím je na své obranné polovině a nikam se nehrnou. Austrálie ovšem zatím moc nenapadá.
36:14'
Estonsko právě vstřelilo branku!
vypadá to, že Austrálie nakonec prohraje vysokým výsledkem, přestože hraje rozhodně lépe než v první periodě. Tentokrát našel zpoza branky MATTIASA PROOSE, který si na přihrávku naběhl do velkého brankoviště a bezpečně střelou z první proměnil. Asistence: Rickard Rydell.
35:15'
Tentokrát to domácí tým to rozehrál o něco lépe než v první třetině. Dokonce se dostal ke střele, jenže ta prolétla těsně vedle levé tyčky.
35:01'
Dobrou přihrávku dostal jeden z australských hráčů, který si chtěl míček potáhnout do středu hřiště. Byl ovšem podražen a je pískáno proti hostím.
34:23'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Jenže o chvilku později se Estonci prosazují a už je to o čtyři branky! Ryan Alexandrakis dokázal nebezpečnou střelu vyrazit jen před sebe, kde byl jako první PATRIK KARELIUSSON, který poslal míček do horních pater, kde neměl domácí gólman šanci. Asistence: Tanel Kasenurm.
34:05'
Oliver Savi předvedl skvělou kličku, po které šel sám na gólmana. ten ho však neskutečným zákrokem dokázal vychytat!
32:56'
Celkem lacino se zbavil domácí celek míčku. Neměl na sobě žádný velký tlak, přesto ho raději odpálil na útočnou polovinu, kde ho získali Estonci.
32:12'
Nicholas Moran získal míček na polovině hřiště, ovšem v dalším postupu to měl těžké. Nakonec byl o míček obrán, ani nevystřelil.
31:26'
Austrálie to zkouší postupným útokem, což jsme dnes od ní snad ještě neviděli. A asi víme proč, jelikož o balónek okamžitě přišla.
30:48'
No, Estonci se ženou za dalšími brankami a jsou v útoku hodně aktivní. Tentokrát předvedl dobrý zákrok domácí gólman, jenž k němu použil masku.
30:17'
Daniel Gärtner si připsal první hattrick letošního MS! Navíc s dvěma hokejkami, jelikož po prvním gólu jí zlomil.
30:17'
Australané se snaží napadat hodně vysoko, ale jediné, čeho dosáhli, byl nedovolený zákrok. Estonci budou moci v pohodě založit útok.
29:58'
Nicholas Moran zachytil nepřesnou přihrávku Estonců, díky čemuž měl dobrou pozici, ale jeho rána byla sražena mimo mantinely.
29:03'
A mohlo to být zase o dvě branky! To je spád hry, který sleduje ve Spartě Aréně! Daniel Gärtner pelášil sám na gólmana, ovšem ten ho dokázal vychytat.
28:28'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Australané svou dobrou pozicí trefili jen masku gólmana, a tak se radují znovu hosté. odvedl dobrou práci, obhodil si svého soupeře a naservíroval míček přesně na hůl KERMA UUEHO, který dával do prázdné. Asistence: Patrik Kareliusson.
28:00'
Estonsko se znovu snaží o uklidnění hry, ale je otázkou, jak dlouho tato fáze vydrží. Nakonec pálil Patrik Kareliusson, ale z dobré pozice minul.
27:16'
Estonsko právě vstřelilo branku!
A Estonsko už znovu vede o dvě branky! Tak to je něco, co mohou diváci vidět ve druhé třetině. Proos našel rychlou přihrávkou RICKARDA RYDELLA, který se střelou z první nemýlil. Asistence: Mattias Proos.
26:44'
Florbalisté v bílém dresu se snaží nadále útočit a nepouštějí svého soupeře do útoku. Nechtějí hned znovu inkasovat.
26:09'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Nerozhodný stav už znovu neplatí! Estonci parádně rozebrali obranu domácího celku a zase o gól vedou. Pahn již v rozhozené obraně poslal míček na volného TANELA KASENURMA, jenž střelou z první bezpečně trefil. Asistence: Ken Pahn.
25:55'
Liam Perry obral svého protihráče o míček a běžel rychle do zakončení. Vyslal jedovatou střelu, avšak přesně do míst, kde byl připravený Daniel Vaigur.
25:18'
Jenže postupnou kombinace se dostalo až do zakončení z velmi dobré pozice! Mattias Proos mířil na přední tyč, ale Ryan Alexandrakis tam by včas.
24:40'
Estonsko se snaží trochu uklidnit hru, a tak kombinuje především na své obranné polovině. Australané nijak nenapadají, a tak hra plyne.
23:43'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rainer Kalde, přichází Daniel Vaigur.
23:43'
Austrálie právě vstřelila branku!
A gólový příděl stále ještě nekončí, zase je srovnáno! Tohle je reklama na útoční florbal. Gärtner byl nejspíše faulován, přesto posunul míček na LIAMA PERRYHO, který ho dokázal procedit až za brankovou čáru. Asistence:Daniel Gärtner.
23:23'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Jenže Estonsko si bere své vedení zpět! To je neuvěřitelné, co tu vidíme v posledních desítkách vteřin! OLIVER SAVIdostal pas zpoza branky a střelou z první trefil horní polovinu branky, kam domácí gólman nedosáhl. Asistence: Ken Pahn.
23:07'
Daniel Gärtner navíc kompletuje hattrick!
22:34'
Austrálie právě vstřelila branku!
Po obrovské chybě Estonců je srovnáno a fanoušci Austrálie si to hodně užívají! Nepřesnou přihrávku totiž ukořistil DANIEL GÄRTNER, jenž si naběhl do dobré střelecké pozice a střelou švihem nedal gólmanovi domácích šanci. Bez asistence.
21:53'
Gerdo Unga měl hodně těžkou pozici, když se proti němu vrhli hned tři protihráči. Nakonec je však pískáno a hostující obránce může v klidu rozehrát.
21:21'
Přesto kombinují a postupně se dostali až na útočnou polovinu, jenže zde dlouho nezůstali. Připravili se o ní vlastním zbytečným faulem.
20:51'
Estonci se snaží s tím něco udělat. Mají míček na svých hokejkách, ale vypadá to, že jsou trochu zaskočení touto inkasovanou brankou.
20:14'
Austrálie právě vstřelila branku!
Tak to je celkem nečekaný start druhé třetiny, jelikož už je to jen o gól! DANIEL GÄRTNER se dostal k míčku a parádní ranou trefil mezírku u tyčky! Asistence: Liam Perry.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely v první třetině: 3 – 14
Další třetina začne přibližně v 16:12.
Tak, je za námi první třetina dnešního utkání mezi Austrálií a Estonskem, po které může být rozhodně spokojenější evropský tým. Ten udával celé třetině tempo, díky čemuž se dostal do dvougólového vedení. Australané sice snížili na rozdíl jedné branky, ale Estonsko se ještě prosadilo třicet pšt vteřin před koncem periody, a tak jde do kabin s dvoubrankovým vedením.
20:00'
První třetina skončila.
19:25'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Estonci si berou své dvoubrankové vedení zpět! Krátké přistrčení po rozehrávce z faulu se dostalo k OSKAR SALM, jehož parádní rána skončila v síti na zadní tyčce. Asistence: Mats Tamme.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:47'
Liam Perry to zkoušel sám podél mantinelu, ale o míček nakonec přišel. Vadit mu to však nemusí. Je pískán faul a dobrá pozice pro Australany.
18:23'
Individuálně se zkoušel prosadit Patrik Kareliusson. Ten se natlačil až před branku, ale tam bylo moc hokejek a míček nemohl projít až do branky.
17:27'
Naopak, tohle zavánělo brankou na druhé straně! Přišla dlouhá přihrávka přes polovinu hřiště, kterou ztlumil hostující hráč na hraně vysoké hole, spíše za ní. Pískáno však není a australský hráč, který byl za ním, má smůlu.
16:53'
Estonci chtějí ihned odpovědět, a tak jsou nastěhovaní v útočném pásmu, odkud obstřelují branku domácího celku. Zatím bezvýsledně.
16:02'
Austrálie právě vstřelila branku!
Neskutečně, hosté se sice celou dobu brání, jenže teď snižují na rozdíl jedné branky! Dobrou práci odvedl za brankou Tomáš Gärtner, jenž přihrál před branku, kde byl úplně volný DANIEL GÄRTNER, který v pohodě zavěsil. Asistence: Tomáš Gärtner.
15:39'
Míček sice drží na svých hokejkách hráči hostujícího celku, ale nemohou se s ním nikam dostat.
14:52'
David Speldewinde byl atakován hodně na hranici faulu. Rozhodčím chvíli trvalo, ale nakonec to odpískali. Austrálie může v klidu rozehrávat.
14:10'
Estonsko právě vstřelilo branku!
ten byl o chvíli později na další šanci krátký, spíše neměl skoro šanci míček chytit. Estonci se dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy Proos našel RICKARDA RYDELLA, jenže se střelou z první nemýlil. Asistence: Mattias Proos.
14:00'
Obrovská šance v podání hostí! Znovu to vypadalo, že míček již dojede do branky, jenže skvělý zákrok předvedl australský gólman!
13:26'
Trochu baseballově to nyní zkoušel Patrik Kareliusson, který do toho dal vše, co mohl, přesto míček netrefil. Navíc je mu pískána hra vysokou holí.
12:51'
Estonsko znovu tlačí svého soupeře! Tentokrát se již jeho příznivci radovali, ale míček nakonec nepřešel brankovou čáru.
12:21'
Ken Pahn se dostal k odraženému míčku a chtěl ho trefit z první. To se mu se skákavým balonkem povedlo, ovšem jeho střela nebyla přesná.
11:50'
V aréně panuje slušná atmosféra. Jsou slyšet jak příznivci Estonska, tak fanoušci Austrálie. Ta sice prohrává, ale nevypadá to, že by to fanouškům vadilo.
11:21'
V současné době si přihrávají domácích hráči mezi sebou. Nemají moc možností, kudy poslat míček na někoho ze svých spoluhráčů v útoku.
10:32'
Rychlý protiútok v podání Austrálie! Tomáš Gärtner hledal svého spoluhráče v náběhu, jenže až na něj se přihrávka nedostala.
10:12'
No, Australané začínají vytahovat drápky. Tentokrát pálil Jonathon Veron, avšak jeho střela nebyla přesná a mířila nad. Je zde první komerční přestávka.
10:00'
Na chvilku se nám přerušila hra díky problémům s technikou. Časomíra se totiž zastavila v čase 9:42. nyní už se však pokračuje dále ve hře.
09:42'
Vypadá to, že Australané pochopili, že budou muset hrát, pokud chtějí dneska uspět. Ke střele z dobré pozice se dostal Liam Perry, ale minul.
09:12'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Tentokrát už to ovšem branka je a hostující celek jde naprosto zaslouženě do vedení! MATTIAS PROOS vyslal střelu z otočky, která zapadla přesně pod horní tyčku u vzdálenější tyčky! Bez asistence.
08:55'
Victor Öberg se s tím nepáral a zkusil střelu z první kousek za polovinou hřiště. Mířil dobře na zadní tyč, ale australský gólman zasáhl.
08:10'
Tak tato přihrávka měla oči! Gerdo Unga posílal křižnou přihrávku na Patrika Markuse, kterému stačilo jen nastavit hůl, přesto minul.
07:36'
Liam Perry se hodně snažil získat míček a moc mu nechybělo, aby k tomu i došlo. Nakonec to ovšem estonští hráči zvládli a mohou pokračovat v útoku.
06:45'
Estonci zatím nadále vládnou na hřišti a Australané neví, kudy kam. Přesto mohli jít do vedení! míček se jim příhodně odrazil ke střele, ale dobrý zákrok předvedl domácí gólman.
06:06'
Nádherná střela v podání Romana Passe. Ten pálil z poloviny hřiště, ale jeho rána orazítkovala tyč! Nádherný moment v utkání.
05:30'
A tak tu máme znovu útočnou snahu hostujícího celku. Ten to chtěl zkusit rychlým pasem přes střed hřiště, jenže tam nebylo ani trochu místa.
04:56'
Konečně se dostal i druhý tým do útoku a nebyla to špatná pozice, jelikož to byl rychlý protiútok. Jonathon Veron ovšem nakonec ztratil míček.
03:58'
Z této rozehrávky sice nic nebylo, jenže pak přišla další ztráta Australanů, kdy z dobré pozice pálil Patrik Kareliusson. Proti jeho střele předvedl skvělý reflexivní zákrok Ryan Alexandrakis!
03:34'
Hráči v zelenožlutém se budou muset nadále bránit. Provinili se nedovoleným zákrokem, a tak mohlo Estonsko rozehrávat z rohu.
03:00'
Estonci pro změnu zvolili postupný útok, po kterém se dostali k pár slušným střelám. Obrana domácího celku zatím odolává, je otázka jak dlouho.
02:04'
A Estonsko mohlo jít znovu do vedení! Australané ztratili míček v nebezpečné pozici, Kareluissun posunul míč na spoluhráče, jehož střela byla sražena mimo.
01:49'
Jinak Estonsko nastoupilo v bílých dresech s černými kraťasy, zatímco domácí Austrálie má na sobě zelenožlutou kombinaci barev.
01:15'
Další dobrá akce Estonska! To vlétlo do zápasu v parádním stylu. Salm posílal křižnou přihrávku, po které přišla střela. Ta již mířila do odkryté části branky, ale v cestě jí zabránil poslední australský hráč.
00:38'
Nádherná akce v podání celku, který je psán jako hostující! Markus se dostal z palebné pozice a parádní zadovkou našel Uueho, jehož dobrá rána minula branku jen těsně.
00:06'
Dnešní druhé utkání ve Spartě Aréně právě začalo! Po boji na kolečku pro buly ho nakonec pro sebe ukořistili Estonci, ti ale o míček brzy přišli.
00:01'
Utkání právě začalo.
Zajímavostí tohoto duelu určitě je, že vůbec poprvé se na mistrovství světa ve florbale představí ženská rozhodcovská dvojice, která je ze Švýcarska.
Stadionem právě zní estonská hymna, následovat bude ta australská za pá okamžiků.
Musí se nechat, že oba týmy, přestože to ani jeden z nich nemá nejblíže, hlavně tedy Austrálie, má v hledišti celkem solidní zastoupení fanoušků. A ti se konečně svých hráčů dočkali, týmy jsou na hřišti!
Úvodní sestavy:

Austrálie: Alexandrakis (Yeoh) – Clairs, Delaney, Hammarlund, Suter, Speldewinde, Staindl, Nguyen – Perry, Gärtner, Gärtner – Veron, Staindl, Moran – Kosterich, Creagh, Ebeling – Monckton, Hay.

Estonsko: Kalde (Vaigur) – Unga, Öberg, Tamme, Pass, Kallion, Widercrantz, Einamann – Uue, Kareliusson, Markus – Proos, Salm, Rydell – Pahn, Savi, Kasenurm – Unga, Lehiste.

Rozhodčí: Wehinger, Zurbuchen.
Estonsko

Estonsko je rozhodně pravidelným účastníkem mistrovství světa, jelikož ještě nevynechalo ani jedno. Jeho výsledky jsou podstatně lepší než Austrálie, přesto tento stát žádnou díru do světa florbalu ještě neudělal. Nejlepším umístěním Estonců v historii je sedmé místo, které vybojovali v roce 2007.

Jelikož Estonsko ještě nevynechalo ani jedno MS, tak se zúčastnilo i toho posledního před dvěma lety. Zde hrálo ve skupině A, kde se střetlo se silnými týmy jako Finsko, Švýcarsko a Německo. Už díky nasazení mělo jistotu play-off, do kterého nakonec šlo ze třetího místa ve skupině. V předkole čtvrtfinále se Estonci střetli s Kanadou, kterou rozmetali 16:4. Ve čtvrtfinále ovšem přišla stopka, zde se totiž utkali s českým národním týmem, se kterým padli celkem jednoznačně 2:8. Celkově nakonec skončili osmí.
Nominace:

Brankáři: Kalde Rainer, Vaigur Daniel.

Obrana: Salm Oskar, Pass Roman, Tamme Mats, Oberg Victor, Unga Gerdo, Einamann Mathias.

Útok: Kareliusson Patrik, Proos Mattias, Markus Patrik, Lehiste Kristo, Widercrantz Adam, Unga Egert, Uue Kermo, Savi Oliver, Rydell Rickard, Kallion Kaspar, Pahn Ken, Kasenurm Tanel.
Austrálie

O Austrálii by se dalo říct, že je celkem pravidelným účastníkem mistrovství světa, jelikož dosud vynechala jen dvě. Ovšem, co si budeme povídat, tento tým nikdy neskončil na lepším umístěním. Ze všech devíti mistrovství, kterých se Austrálie zúčastnila, skončila nejlépe na dvanáctém místě, a to navíc bylo už v roce 1998.

Australské společenství se zúčastnilo i posledního MS, které se konalo v lotyšské Rize. Zde hrálo ve skupině C, kde se potkalo s Polskem, Dánskem a Slovenskem. Austrálie ovšem nevyhrála ani jeden zápas, připsala si jen jeden bod za remízu, což jí odsoudilo na boj o 13.-16. místo. V těchto bojích si připsala první a jedinou výhru z celého mistrovství, díky čemuž nakonec skončila na patnáctém místě.
Nominace:

Brankáři: Yeoh Eythan, Alexandrakis Ryan.

Obrana: Tomas Delaney, Raymond Staindl, Cameron Creagh, Samuel Clairs, Carl Hammarlun, Giordan Nguyen, David Speldewinde, Daniel Gärtner, David Suter.

Útok: Liam Perry, Jonathon Veron, Nicholas Moran, Ben Kosterich, Gavin Staindl, Jeremy Monckton, Kade Ebeling, Tomáš Gärtner, Joshua Hay.
Skupina C

Ve skupině C se postupně mezi sebou utkají Austrálie, Estonsko, Polsko a Thajsko. Co se týče žebříčkového postavení, je na tom nejlépe Estonsko, jež se nachází na devátém místě, čili by mělo mít největší ambice na postup. Každopádně 13. a 14. místo okupují Austrálie a Polsko. Outsiderem této skupiny je jednoznačně Thajsko, které je až na 22. příčce. Přesto se dá očekávat tuhý boj o postupovou dvojici, která si zahraje play-off. Pro třetí a čtvrtý celek zůstanou jen boje o 13.-16. místo s týmy ze skupiny D.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního zápasu prvního hracího dne MS ve florbale 2018! Celé mistrovství se odehrává v České republice, kam postoupilo celkem šestnáct týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin. V tomto utkání se podíváme na utkání mezi Austrálií a Estonskem, které začíná v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
Články odjinud