MS ženy -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Finsko - 10. prosince 2023   12:00

Švédsko
Švédsko
0:31' Viströmová  • 6:31' Tschopová  • 8:13' Carlssonová  • 12:23' Johanssonová  • 15:56' Viströmová  • 19:36' Rasmussenová
Finsko

To je ode mě vše a budu se na vás těšit v 17:00 u mužské Superligy.
Nadešel čas i pro Švédky, které znovu vyhráli MS žen ve florbale a budou jim předány zlaté medaile!
Nyní už přichází na řadu předávání stříbrných medailí pro Finky.
Nejužitečnější hráčkou "MVP" turnaje se stala Veera Kauppiová!
V ALL-STAR týmu bohužel není žádná česká reprezentantka, ale naše holky tato cena v tuto chvíli příliš nezajímá.
Teď jsou odměňováni čeští rozhodčí Tomáš Kostinek a Martin Reichelt.
Za fair-play jsou odměněny hráčky z Finska Hanna Niemelaová a za Švédsko Lisa Carlssonová.
Nejlepší hráčky utkání

Finsko – Milla Nordlundová
Švédsko – Maja Viströmová
Dobrá zpráva na konec! Rasmussenová skáče na hrací ploše a její koleno je nejspíše v pořádku!
Je konec! Švédky díky skvělé první třetině dokázaly vyhrát MS žen v Singapuru a opět poráží Finky ve finále! Třetí třetina už byla jasně v režii Finek, ale ty dokázaly prostřelit Hedinovou pouze třikrát!
Švédsko – Finsko 6:4
Branky a nahrávky: 1. Viströmová, 7. Tschopová (Johanssonová), 9. Carlssonová (Rasmussenová), 13. Johanssonová (Viströmová), 16. Viströmová (Svärdová), 20. Rasmussenová – 40. Piispaová (Nordlundová), 43. Turunenová (Kauppiová), 49. Kauppiová (Saariová), 57. Saariová (Piispaová). Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 3971. Zásahy brankářů: 29:15. Po třetinách: 6:0, 0:1, 0:3.
59:39'
Švédky stále drží náskok dvou gólů a nejspíše to už udrží!
59:20'
Střela do boční sítě a Nieminenová opět rychle odchází na střídačku!
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:26'
Nepřesná střela na Oonu Kauppivou, ta však ještě dokázala míček vybojovat zpět.
58:04'
Finky jsou opět v šesti a chtějí co nejrychleji vstřelit kontaktní gól.
57:28'
Švédky drží své soupeřky daleko od branky Hedinové, vzápětí se už Finkám podařilo získat míček.
56:43'
Finsko právě vstřelilo branku!
Už to máme jen o dvě branky! Sara Piispaová nahrála za branku, kde stála JENNA SAARIOVÁ, která se dostala před branku a dokázala dostat míček vedle levé nohy brankářky Hedinové! Asistence: Sara Piispaová.
56:36'
Ostrá střela z pravé strany mířila těsně vedle švédské branky!
56:12'
Dlouhá kombinace Finek u branky Švédek, zatím se nic nebezpečného neudálo.
55:45'
Míček mimo hřiště. Čeští rozhodčí přisuzují míče Finkám, kterým se už čas velmi rychle krátí.
55:20'
Opět to Finsko zkouší v šesti hráčkách v poli, ale vzápětí střela z levé strany mířila do připravené Hedinové.
54:49'
Oddechový čas pro tým Finsko.
54:49'
Pietliäová byla sražena na mantinel a bude následovat nepíše oddechový čas.
54:16'
Finky už napadají dost vysoko a odkrývají tak dost prostoru ve středu hřiště, domácí hráčky toho zatím nedokázaly využít.
53:49'
Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny. Švédky opět drží dlouho balónek daleko od své branky a budou chtít už náskok udržet a dojít si pro zlato.
53:16'
Švédky velmi rychle získaly míček po zákroku Hedinové, která musí být až do konce zápasu pořád v pozoru.
52:41'
Nieminenová opět opouští brankoviště a Finky budou opět chtít zatlačit na své soupeřky!
52:19'
Tvrdý zákrok na Johanssonovou, která by chtěla dvouminutový trest. České duo rozhodčích nebude v tomto případě vylučovat.
51:50'
Finky se rozhodly opět dát do branky Nieminenovou a Švédky teď mají k dispozici kombinaci u poloviny hřiště.
51:15'
Další dvě střely sester Kauppiových a opět fantastická švédská brankářka, která chytá výborný zápas!
50:48'
Piispová se dostala ke střele z hranice velkého brankoviště, ale Hedinová podržela svůj tým! Velké smůla pro Finky!
50:20'
Finky hrají v šesti! Švédky se budou snažit celou situaci ubránit.
50:04'
Po přerušení ve hře přichází komerční přestávka, kterou oba týmy využijí k dalším pokynům.
50:01'
Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.
49:21'
Dvě velké šance na obou stranách, ale ani jedna z nich nebyla využita. Stav zůstává stále 6:3.
48:43'
Je tu další využitá přesilová hra! Jenna Saariová nejdříve zpoza branky se snažila míček dotlačit do branky, jenže se odrazil k OONĚ KAUPPIOVÉ a ta z bezprostřední blízkosti dokázala míček dostat do branky Lovisy Hedinové! Asistence: Jenna Saariová.
48:05'
Oona Kauppiová první střelu napálila do Hedinové a i poté její sestra Veera nalezla pouze dobře postavenou švédskou brankářku!
47:56'
Finky jsou usazené na polovině Švédek, zatím to však ke střele nevedlo.
47:30'
Švédky zatím drží daleko míček od své branky a už půl minuty dokázaly ukrojit.
46:59'
Vyloučení v týmu Švédsko:
Lonebergová – 2 min., Sekání.
46:26'
Všechny Finky čekají na polovině Švédek a budou chtít využít tuto výhodu, která stále trvá.
45:49'
Švédky chvíli drží míček na polovině Finek, ale vzápětí se bude vylučovat na švédské straně po faulu na Nordlundovou!
45:13'
Veera Kaupppiová se připomněla, že je ve hře, ale nedokázala přesně zamířil a minula branku Hedinové.
44:45'
Finky se dostaly velmi rychle před branku Hedinové a budou chtít co nejrychleji ještě vstřelit třetí branku.
44:19'
Johanssonová dostala míček na pravé straně a hned vystřelila, jenže její rána byla ztečována mimo hřiště a rozehrávat budou Švédky.
43:52'
Třetí třetina je zatím velmi klidná, až na přesilovou střelu Turunenové se nic velkého zatím nestalo.
43:20'
Švédky se snaží rozbít tlak Finek delší kombinací od své branky, ale zatím se jim to nedaří, ve hře jsou zpět sestry Kauppiovy.
42:46'
Už je to jen o čtyři branky! Oona Kauppiová přesně nahrála krosovou přihrávkou na MIISU TURUNENOVOU, která dokázala z bezprostřední blízkosti propálit Hedinovou v brance! Asistence: Oona Kauppiová.
42:11'
Molinová – 2 min., Držení.
41:50'
Další klidná kombinace Finek, které by měly pomalu začít střílet góly jestli chtějí dnes vyhrát.
41:14'
Švédky získaly na chvilku míček a Nieminenová vzápětí dokázala vychytat Wibronovou!
40:26'
Finky se aktivně vrhly do kombinace u poloviny hřiště, následná střela Homiové byla pouze napálená do připravené Hedinové, která si tak připisuje první zákrok v třetině.
40:01'
Úvodní buly vyhrály Finky.
40:01'
Střely ve druhé části: 8:10.
Další třetina začne přibližně v 13:30.
Druhá třetina přinesla pouze jednu branku. Obě brankářky podržely své týmy a inkasovala pouze v samotném závěru třetiny Hedinová po střele Sary Piispaové od levého mantinelu. Stav je tedy po druhé třetině stále velmi příznivý pro Švédky 6:1.
40:00'
39:16'
Finky se poprvé prosazují! Milla Nordlundová nahrála ze středu hřiště na levý mantinel, kam si naběhla volná SARA PIISPAOVÁ, který z první dokázala prostřelit poprvé v zápase Hedinovou! Asistence: Milla Nordlundová.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:16'
Wilma Johanssonová se dostala sama až před Nieminenovou, ale minula vzdálenější tyč o malý kousek!
37:45'
Finky se opět po delší době dostaly na balónek, ale nedokážou se dostat před branku Hedinové.
37:06'
Tschopová kontroluje míček na polovině hřiště a čeká až ji přijdou nové čerstvé hráčky ze střídačky.
36:29'
Oba týmy střídají a v tu chvíli jsou na balónku Švédky, které nechtějí do konce třetiny už inkasovat.
35:57'
Švédky ve druhé třetině se ničeho nebojí a stále se snaží napadat rozehrávku Finek, které nejspíše už za chvíli opět sáhnou ke hře v šesti.
35:21'
Finky už dobré tři minuty se nedostaly na balónek, vzápětí tento údaj mění Westerlundová, která uklidňuje hru a oba týmy střídají.
34:44'
Stále trvá dlouhá kombinace Švédska před brankou Nieminenové. Po faulu bude následovat rozehrávka z rohu hřiště.
34:15'
Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a zatím jsme v prostřední třetině branku neviděli.
33:48'
Finky hrají v plném počtu.
33:25'
Finky se v oslabení dostaly až před Hedinovou, ale ta bez problému zasáhla a rychle rozehrává.
32:52'
Švédky mají velký tlak, ale zatím ho nedokázaly využít. Finky už toho mají před svou brankou dost.
32:19'
Johanssonová z první vystřelila od levého mantinelu do dobře přesunuté Nieminenové!
31:56'
Hned první příležitost, ale Molinová před brankou minula letící míček!
31:48'
Vyloučení v týmu Finsko:
Rantanenová – 2 min., Hrubost.
30:54'
Sestry Kauppiovy zatím nic nevymyslely a stále se snaží o první vstřelenou branku.
30:20'
Finky hrají v šesti, protože už není na co čekat, musejí postupně z manka ukrajovat!
30:13'
Teč po střele Westerlundové a Finky budou moct po komerční přestávce rozehrát z útočného rohu za brankou Nieminenovou.
30:01'
Přesunuli jsme se do druhé poloviny druhé třetiny.
29:29'
Čeští rozhodčí ostré souboje zatím pouštějí a ještě žádnou hráčku dnes nevyloučili.
28:58'
Svärdová se dostala ke střele ze středu hřiště, ale napálila pouze finskou brankářku!
28:19'
Johanssonová se ocitla ve skvělé střelecké pozici, ale minula branku Nieminenové!
27:48'
Švédky se ve velkém počtu snažily jít do protiútoku, ale nakonec si finská obrana vše pohlídala.
27:17'
Po delší chvilce se už opět hraje, Rasmussenová odskákala po jedné noze a dnes už nejspíše dohrála a bude utkání pouze sledovat.
26:59'
Rasmussenová se pokusila vystřelit, ale v tu chvíli se nejspíše zranila a pravý kolenní kloub je to postižené místo. Doufejme, že bude v pořádku.
26:29'
Gustafssonová se šikovně natlačila do středu hřiště a snažila se zakončit, jenže Finky dokázaly její střelu zablokovat a Nieminenová nemusela zasahovat.
25:50'
Finky budou mít volný úder ve výhodné pozici! Vzápětí Švédky vše přečetly a mohou vyhodit míček daleko od své branky.
25:36'
Zatím sledujeme velmi nepřesné akce z obou stran a pokud jsou přesné a dojde až na střelu, tak střely jsou většinou nepřesné.
25:05'
Westerlundová podle rozhodčích byla faulována. Finky budou rozehrávat z obranného rohu.
24:30'
Finky opět kombinují kolem branky Lovisy Hedinoví, která zatím nemusela řešit nic složitého.
23:56'
Oba týmy rychle střídají, nyní jsou u balónku hráčky v modrých dresech. Vzápětí se Nordlundová dostala do větší šance, ale Švédky vše dokázaly ubránit.
23:28'
Krosová přihrávka na Veeru Kaupiovou neprošla, ale jmenovaná hráčka dokázala míček vzít zpět pod svoji kontrolu.
22:54'
Anderssonová vybojovala míček za brankou Finek a mohou tak pokračovat před brankou Nieminenové.
22:22'
Druhá třetina začala velmi aktivně z obou stran, ovšem brankářky zatím své týmy drží.
21:59'
Finky se konečně usadily na polovině Švédek, ale nic velkého nevymyslely a domácí hráčky mohou jít střídat.
21:35'
Tschopová a její rána z velké dálky byla zablokovaná vlastní spoluhráčkou do rohu hřiště.
21:18'
Ostrý zákrok v rohu hřiště za brankou Finek, rozehrávat budou hráčky ve žlutých dresech.
20:45'
Obrovská šance Lisy Carlssonové, která nadvakrát nedokázala dostat míček přes Nieminenovou!
20:23'
Finky se hned ze začátku třetiny snaží napadat, přeci jen musí dohánět šest branek.
20:01'
Úvodní buly vyhrály Švédky.
20:01'
Střely v první části: 10:7.
Další třetina začne přibližně ve 12:45.
Je za námi první třetina, která přinesla překvapivě šest branek, což se ve florbale může stát, ale všechny mířily do branky Finska! Švédky přehrávají Finky absolutně ve všem a zásluhou po první třetině vedou 6:0! Uvidíme co nám přinese druhá třetina.
20:00'
19:36'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédky dávají šestý gól v první třetině! ELLEN RASMUSSENOVÁ se ocitla sama na středu hřiště po nepřesné přihrávce od Piispaové, v klidu si počkala a poslala míček do pravého horního rohu! Bez asistence.
19:26'
Saariová se uvolnila na středu hřiště, ale napálila pouze první blokující hráčku!
19:06'
Veera Kauppiová se dostal ke střele ze středu hřiště, ale napálila pouze skvěle chytající Hedinovou!
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:22'
Dobrá hra tělem do Švédek, ale na druhý pokus to už přehnaly a rozhodčí klidni emoce na hřišti. Rozehrávat budou Finky.
17:42'
Rozhodčí ponechali výhodu Finkám, ty ale raději volí vystřídání a do hry se dostává kapitánka Veera Kauppiová.
17:18'
Pomalu se nám blíží konec první třetiny, ale zatím to na nějaký gól Finek nevypadá.
16:34'
Finky se stále marně snaží dostat před Hedinovou a poprvé v zápase jí překonat. Švédky poctivou obranou své soupeřky k ničemu nepouští.
15:56'
Teď už to Švédkám vyšlo! Sandra Boric Svärdová nahrála v rohu hřiště na MAJU VISTRÖMOVOU, která se odpoutala od protihráček, dostala se do středu hřiště a zamířila přesně do branky Finek! Asistence: Sandra Boric Svärdová.
15:50'
Maja Viströmová měla na florbalce druhý gól, ale nedala!
15:16'
Skvělá střela Rasmussenové, ale trefila pouze dobře postavenou finskou brankářku!
14:41'
Švédky rozehrály po faulu z útočného rohu, ale zatím to pro brankářku Nieminenovou nic neznamená.
14:09'
Švédky po děsivé minutce od Finek se snaží uklidnit hru na své polovině, hostující hráčky se velmi rychle zatáhly a čekají na své polovině.
13:39'
Nordlundová se dostal do první velké šance Finska, ale domácí gólmanka dokázala vytáhnout dva skvělé zákroky!
13:03'
Dobrá střela z poloviny hřiště od Piispaové, ale Hedinová si připisuje úspěšný zákrok.
12:23'
Už to máme o čtyři branky! Maja Viströmová nahrála přesně na volnou AMANDU DELGADO JOHANSSONOVOU a ta z levé strany dokázala přesně pod rukou najít místo u bližší tyče! Asistence: Maja Viströmová.
12:01'
Po komerční přestávce bude následovat rozehrávka Finek z útočné poloviny.
11:37'
Další velký tlak Finek končí nepřesnou přihrávkou do rohu hřiště, kde míček sbírá Molinová.
11:08'
Po třetí brance Švédska se hráčky ve žlutých dresech stáhly před svou branku a čekají na chybu soupeřek.
10:34'
Finky začínají více kombinovat u brankářky Hedinové, ale zatím švédská brankářka nemusela zasahovat.
10:01'
Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.
9:50'
Vysoká hůl od Höynäläové, což neuniklo ani rozhodčím, kteří hned pískají faul.
9:23'
Dobrá střela z poloviny hřiště od Rantanenové, ale to bylo vše a opět jsou na tahu Švédky.
9:03'
Delgado Johanssonová bekhendem napálila míček pouze mimo brankou Nieminenové!
8:13'
Střídání v týmu Finsko:
ze hřiště odchází Vuorelaová, přichází Nieminenová.
8:13'
Tohle je už velmi dobré pro Švédky! Ellen Rasmussenová nahrála přesně až téměř na polovině hřiště, kde stála volná LISA CARLSSONOVÁ a ta napálila míček přesně do pravého dolního rohu! Asistence: Ellen Rasmussenová.
7:29'
Švédky opět velmi rychle na své polovině Finkám odebraly balónek a mohou jít do útoku.
7:03'
Finky se snaží rozbít tlak Švédek kontrolou míčku, což se jim zatím v tuto chvíli daří.
6:31'
Švédky jdou do vedení o dvě branky! Wilma Johanssonová přesně a velmi rychle přenesla hru až na vrchol, kde stála připravená MOA TSCHOPOVÁ a ta se přesně trefila do levé části branky! Asistence: Wilma Johanssonová.
6:06'
Finky získaly míček na své polovině a snaží se co nejrychleji přenést hru k Hedinové, která zatím moc práce neměla.
5:35'
Rasmussenová skončila v brance Vuorelaové, ale čeští rozhodčí nic nepískají a pokračuje se ve hře.
5:16'
Finky jsou v posledních minutách dost zatažené a čekají až přijde nějaká chyba od soupeřek.
4:55'
Stenvallová po chybě soupeře vystřelila z pravé strany, ale zamířila jen na zadní mantinel, kde opět kombinují Švédky.
4:19'
Oona Kauppiová byla úplně volná před brankou Švédek, ale krosová přihrávka na ní neprošla!
3:43'
Gustafssonová dlouho točila soupeřky u branky, ale nakonec jí míček přeskočil přes florbalku a odevzdala tak velmi jednoduše balónek.
3:10'
Molinová se vytočila dobře do středu hřiště, ale nakonec si vše rozmyslela a rozvíjí další kombinaci.
2:45'
Začátek zápasu, pokud nepočítáme branku Švédska je velmi opatrný, přeci jen je to finále.
2:13'
Johanssonová vybojovala míček za brankou, ale následně obrana Finska vše zvládla a může rozehrát další útočnou akci.
1:53'
Hráčky ve žlutých dresech uklidňují hru a kombinují už delší dobu na své polovině.
1:33'
Další dobé otočení hry od Švédek, které vedlo pouze ke střele od Rasmussenové vedle branky.
1:03'
Finky opět velmi rychle napadají rozehrávku soupeřek. Následně je odpískán faul u střídačky Švédek. Finky opět budou u balónku.
0:31'
Švédky jdou rychle do vedení! MAJA VISTRÖMOVÁ vystihla přihrávku podél mantinelu, následně se dostala až před branku a zakončila přesně k bližší tyči branky Vuorelaové. Bez asistence.
0:26'
Finky hned z kraje utkání získaly míček a mohou kombinovat na své polovině, vzápětí přišel na Valtolaovou faul.
0:01'
00:01'
Ještě jednou vítám všechny florbalové příznivce! Vyvrcholení MS žen v Singapuru je tady! Už za malou chvíli se představí Švédky, které nastoupí ve žlutých dresech a jejich soupeřky Finky, které nastoupí v modrých dresech. Přeji všem příjemnou zábavu.
Úvodní sestavy

Švédsko: Hedinová (Östlund Visenová) – Anderssonová, Carlssonová, Svärdová, Stenvallová, Tschopová, Sundbergová (C), Öhgrenová – Lonebergová, Rasmussenová, Bäckstedtová – A. Johanssonová, Viströmová, Wibronová – W. Johanssonová, Molinová, Gustafssonová – Nordstrandová, Elmová.
Trenér: Asa Karlssonová

Finsko: Vuorelaová (Nieminenová) – Valleniusová, Valtolaová, Westerlundová, Kippiläová, Pietliäová, Manninenová, Laitilaová – Homiová, Höynäläová, Niemeläová – Turunenová, V. Kauppiová (C), O. Kauppiová – Piispaová, Saariová, Nordlundová – Rantanenová, Leinová.
Trenér: Lasse Kurronen
Poslední dva odehrané vzájemné zápasy

Obě dvě poslední utkání se odehrály v rámci EFT. První zápas Byl velmi vyrovnaný a muselo se jít po stavu 4:4 do prodloužení, kde gól nepadl a rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byly lepší Finky.

Druhý zápas byl také velmi vyrovnaný a také došel opět až do samostatných nájezdů, kde opět byly lepší Finky a připsaly si tak výhru na Švédkami.
Nominace Švédska

Brankářky: Matilda Ostlundová Visénová, Lovisa Hedinová.

Obránkyně: Jonna Stenvallová, Sandra Boricová Svardová, Moa Tschöpová, Klara Molinová, Ida Sundbergová, Moa Anderssonová, Lisa Carlssonová.

Útočnice: Amanda Johanssonová Delgadová, Klara Lonebergová, Cajsa Elmová, Maja Viströmová, Wilma Johanssonová. Ellen Bäckstedová, Moa Gustafssonová, Nellie Öhgrenová, emelie Wibronová, Hanna Nordstrandová.
Nominace Finska

Brankařky – Noora Vuorelaová, Krista Nieminenová.

Obránkyně – Alma Laitilaová, Daniela Westerlundová, Laura Manninenová, Ulla Valtolaová, Mia Valleniusová, Emilia Pietiläová, My Kippiläová.

Útočnice – Sara Piispaová, Laura Rantanenová, Meri-Helmi Höynäläová, Miisa Turunenová, Johanna Homiová, Oona Kaupiová, Veera Kauppiová, Milla Nordlundová, Hanna Niemeläová, Jenna Saariová, Sofia Leinová.
Švédsko

Švédky jsou opět ve finále a to bez ztráty zápasu! Ve skupině B Švédky nejdříve narazily na Slovenky, které dostaly od severského soupeře 20 branek a po kvalitním výkonu přišla výhra 20:3. Druhý zápas přinesl souboj s Českem, kdy se dlouho naše reprezentantky držely, ale nakonec padly po prohře 1:6 a Švédky si připsaly další body do tabulky. Třetí zápas ve skupině a Švédky opět nadělily velký příděl. Bylo to přesněji 25 branek do sítě Polek! Ty vůbec nekladly žádný odpor a Švédky ukázaly, že jsou velmi silné. Ve čtvrtfinále to bylo opět jednoznačné. Lotyšky se zmohly na 3 góly a 13 jich od Švédek dostaly, z toho plyne, že Švédky velmi jednoduše postoupily do semifinále. V semifinále na ně čekalo Švýcarsko, které odolávalo prakticky celý zápas, ale nedokázalo se dotáhnout. Švédky si tak pohlídaly dvougólový náskok a postoupily do finále po výhře 4:2. Nejproduktivnější hráčkou Švédek je Johanssonová, která je i zatím nejproduktivnější hráčkou turnaje, připsala si už 11 branek a 7 asistencí.

Finsko

Finky zatím turnajem projíždějí bez ztráty kytičky! V základní skupině nejdříve narazily na Lotyšky, které bez problému porazily 14:1! Druhý zápas ve skupině už byl o něco těžší, protože to byl zápas se Švýcarkami, které dokázaly první třetinu odolat, jenže v druhé dostaly šest branek a ani zlepšená hra ve třetí třetině nestačila, Finky nakonec vyhrály 9:5. Posldní zápas ve skupině byl proti Norkám a tady se svěřenkyně Lasse Kurronena natrápily nejvíce. Norky výbornou obranou držely krok s mnohem silnějším soupeřem, ale stačilo to pouze na prohru 3:6 a Finky tak bez problému dokázaly vyhrát celou skupinu A. Čtvrtfinále Finky odehrály už ve čtvrtek proti Polkám, díky první třetině, kde Finky nastřílely 7 gólů dokázaly zápas dotáhnout do vítězného konce a opět si zahraly na MS semifinále. V semifinále to bylo zápas, kdy Finky proměňovaly proti Češkám každou chybičku a vyhrály přesvědčivě 8:2. Dnes proti Švédkám budeme sledovat trochu jiný florbal. Nejproduktivnějšími hráčkami Finska jsou sestry Kauppiovy, které už dohromady nasbíraly 36 kanadských bodů!
Vítáme vás u on-line přenosu z finále MS ve florbale žen. Ve finále se proti sobě jako obvykle postaví Švédko a Finsko. Utkání začíná v 12:00.