Play-off AutoCont extraligy - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Black Angels - 5. března 2023   13:00

Liberec
10:23' Wiener (Ferdan) • 24:40' Valeš  • 25:34' Kopecký (Pařízek) • 37:28' Ferdan (Wiener) • 46:10' Wiener (Ferdan) • 52:33' Smutný (Wiener)
6:14
(1:5, 3:3, 2:6)
Stav série: (1:1)
Black Angels
00:20' J. Boček  (Burian) • 03:24' Hromada  (Renčín) • 03:40' Čáslava  (Novotný) • 04:34' Hromada  (Renčín) • 11:08' Renčín  (Ludvík) • 31:40' Čáslava   • 32:56' Burian  (Fryš) • 34:04' Fryš  (Hanák) • 41:32' Hanák  (Čáslava) • 42:22' Bouček  (Straka) • 50:51' Burian  (Fryš) • 53:51' Burian  (J. Boček) • 55:49' Ludvík  (Fryš) • 59:45' J. Boček  (Burian)
Liberec
Mück (21. Chlad) – Stránský, Bitman, Pařízek, Dlesk – Wiener (C), Mádlo, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Kopecký, Smutný, Janeček, Faksa, Světlík, Valeš, Balatka.
Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora

Děkuji za pozornost, pěkný zbytek neděle.
Dnešní zápas tak končí vysokým výsledkem 6:14. Série je srovnána. Rozhodující zápas bude tak až ten třetí. Závěrečná třetina patřila znovu hostujícím hráčům, ti vstřelili ještě šest branek. Celkové skóre 6:14.

Nejlepší hráči vyhlášeni brankář hostující Ondřej Matiášek a liberecký Prokop Ferdan.
60:00'
59:45'
Black Angels právě vstřelili branku!
Autorem branky je JAKUB BOČEK. Asistence: Matouš Burian. Ale přeci jen ještě jedna branka padla. Boček to udělal pěkně, když obešel brankáře a zakončil do branky z pravé strany.
59:25'
Neklan dostal přihrávku před branku, stačilo jen míček doklepnout do branky. Možná trochu laciným přístupem ale zahodil šanci na to skórovat.
58:44'
Hanák nahazoval před branku, zakončení pak sice přišlo, ale jen nad branku.
57:38'
Liberec je znovu v plném počtu. Do konce zápasu chybí asi dvě minuty. O vítězi je už téměř jistě rozhodnuto.
56:47'
Boček nebyl daleko od další hostující branky. Zasáhl ale dobře brankář.
56:17'
Black Angels se nikam nehrnou a kombinují na straně soupeře.
55:49'
Autorem branky je DANIEL LUDVÍK. Asistence: Marek Fryš. Přesilovka 5 na 3 netrvala moc dlouho. Ludvík přízemní střelou přidal třináctou trefu svého týmu.
55:38'
Vyloučení v týmu FBC Liberec:
Adam Balatka – 2 min., Sekání,
Šimon Stránský – 2 min., hra bez hokejky.
55:38'
Několik přihrávek a nakonec nepřesné zakončení libereckého hráče.
54:39'
Branka to není. Míček skončil jen na pravé tyčce.
54:39'
Uvidíme nájezd poté, co obránce zvedal vysoko hůl, aby zabránil míčku doputovat do prázdné branky.
54:08'
Janeček zasáhl nechtěně protihráče do obličeje. Tomu se to nelíbilo a šel směrem k němu. Sudí naštěstí zavčas celou situaci vyřešil. Ještě probíhají nějaké diskuze, pak se bude pokračovat ze středu hřiště.
54:00'
Bílí budou pokračovat ve hře na polovině Liberce.
53:51'
Autorem branky je MATOUŠ BURIAN. Asistence: Jakub Boček. Hosté tentokrát dopravili míček bez potíží. Burian dává další branku.
52:55'
Liberec znovu dobývá branku v šesti hráčích.
52:33'
Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky je FILIP SMUTNÝ. Asistence: Vojtěch Wiener. Rychlá kombinace na polovině Blacků. Liberečtí hráči si na pravé straně několikrát přihráli a jako poslední byl u míčku Smutný, který zavěsil míček do horního rohu branky.
51:59'
Liberec to znovu zkusí v šesti.
51:35'
Světlík dostal nepříjemně do hlavy a zůstal ležet na zemi. Došel k němu raději lékař a společně nyní odchází ze hřiště.
50:51'
Autorem branky je MATOUŠ BURIAN. Asistence: Marek Fryš. Tak to je trochu smůla pro domácí. Hosté se dostali do protiakce, když zrovna Liberec hrál v šesti. Stránskému se podařilo zastoupit brankáře a proti střele Buriana vystoupit. Jenže když se zvedal, neměl nad míčkem úplně kontrolu a Burian toho využil a míček do branky dostrčil.
50:21'
Rána ze zhruba pěti metrů mířila do branky, ale Matiášek byl v pozoru.
48:51'
Jsme skoro v polovině třetí třetiny, Liberec prohrává o tři branky. Vždy, když dostanou míček pod kontrolu, zkouší hrát v šesti.
48:12'
A znovu to Liberec zkouší v šesti. Daleko od další snižující branky nebyl Wiener, ale než si stihl míček připravit, brankář se stihl přesunout.
47:46'
Burian trefil horní tyčku branky! Teď při Liberci stálo štěstí.
47:01'
Rána Kopeckého trefila jen prvního bránícího hráče.
46:46'
Jakmile Liberec znovu získal míček pod kontrolu, brankář běží na střídačku.
46:10'
Autorem branky je VOJTĚCH WIENER. Asistence: Prokop Ferdan. Přeci jen se to poměrně rychle povedlo. Wiener dostal přihrávku na pravou stranu a tvrdě zakončoval pod horní tyčku.
45:42'
Liberec to zkusí bez brankáře.
45:13'
Bitman byl strkán v rohu. Jeho mužstvo bude pokračovat z vlastního rohu.
44:10'
Liberec se snažil využít zaváhání a chyby v rozehrávce hostujícího celku. Brankář byl ale nachystaný a zakončení zneškodnil.
43:18'
Hanák udržel míček proti dvěma protihráčům. Pak navíc jeho tým získal faul v útočném rohu.
42:22'
Oddechový čas pro tým FBC Liberec.
42:22'
Autorem branky je ADAM BOUČEK. Asistence: Tomáš Straka. Rychle rozehraná standardka a tvrdá rána Boučka. Bleci začali třetí část podobně jako tu první. Domácí kouč na to reaguje tím, že si bere time out a chce něco hráčům sdělit.
42:02'
Šoltys netrefuje prostor branky. Pokračovat budou hosté.
41:32'
Autorem branky je RADEK HANÁK. Asistence: Tomáš Čáslava. Čáslava se na levé straně otočil a našel Hanáka. Ten svou ranou navyšuje vedení.
41:05'
Teď už budou muset domácí hráči dobývat branku proti pěti hráčům v poli.
40:52'
Za chvíli skončí přesilová hra domácího týmu, která se natáhla z druhé třetiny.
40:40'
Liberec vstřelil gól, sudí jej ale neuznávají. Došlo ke hře vysokou holí.
40:25'
Rychlá kombinace domácího celku. Brankář chytá.
40:01'
Druhá třetina je také za námi. Liberec do ní vstoupil aktivněji a hostující celek byl jako paralyzovaný. Pak ale hosté znovu zapnuli motory a přidali. Druhá třetina skončila remízou 3:3, v celkovém skóre je však výsledek 4:8, takže gólový rozdíl je stejný jako po první třetině. Liberec bude mít před sebou závěrečnou třetinu, ve které bude muset podat co nejlepší výkon, aby se zápasem ještě něco udělal.
40:00'
39:05'
Krátce po rozehrání se Liberec dostal k zakončení, které možná i tečovalo tyčku branky.
39:01'
Vyloučení v týmu Black Angels:
Daniel Ludvík – 2 min., Bránění ve hře.
38:50'
Zápas je poměrně vyhrocený a sudí mají hodně práce. Vře to nejen mezi hráči, ale i mezi střídačkami a diváky.
38:30'
Liberec je znovu na útočné straně. Jedna ze střel končí v rukavicích brankáře.
37:28'
Autorem branky je PROKOP FERDAN. Asistence: Vojtěch Wiener. Wiener si snažil najít prostor k zakončení, ale obránce mu to nedovolil. Míček si ale našel sbíhající Ferdan a uklidil balonek do branky.
37:17'
Wiener nedokázal s míčkem vyjet z rohu. Liberec se ale k míčku za chvíli vrátil.
35:59'
Liberec nebyl daleko od toho, aby znovu inkasoval. Zmatek před brankou skončil vyhozením míčku do bezpečí.
34:30'
Liberec rozjíždí další svůj útok od své branky.
34:04'
Autorem branky je MAREK FRYŠ. Asistence: Radek Hanák. Hosté rozehrávali z rohu Liberce. Přihrávka šla na Hanáka za branku, který poté našel před brankou Fryše. Jeho rána rozvlnila síť Liberce po osmé v zápase.
33:33'
Mádlo mohl zakončovat z velké blízkosti ale míček nechal za sebou a vystřelil tak naprázdno.
32:56'
Autorem branky je MATOUŠ BURIAN. Asistence: Marek Fryš. A jako bych to zakřikl. Krátce na to totiž hosté střílí, když se po křižné přihrávce do míčku opřel Burian a navýšil vedení.
32:50'
Zatím nedošlo k prvnímu zakončení na branku během přesilovky.
32:22'
Šimon Stránský – 2 min., Hrubost.
32:15'
Stránský si teď po právu půjde sednout na trestnou lavici. Zbytečně vyvolal konflikt s protihráčem, což neuniklo sudím.
31:40'
Autorem branky je TOMÁŠ ČÁSLAVA. Čáslava běžel sám od poloviny na branku soupeře. Měl dost prostoru a tak se rozhodl i zakončit. Svou backhandovou ránou uklidil balonek do vzdálenějšího horního rohu branky.
30:50'
Rozhodčí musí promluvit ke Kopeckému. Příště už by to mohlo být za dvě minuty.
30:15'
Mádlo dostal pěknou přihrávku po mantinelu. Snažil se pak najít dalšího spoluhráče před brankou, ale míček na něj nedostal.
29:37'
Liberec se bude muset bránit. Black Angels rozehrají z jejich rohu.
29:25'
Faksa se dopustil faulu v útočném rohu.
28:26'
Hosté šli do brejku a mohli znovu navýšit své vedení. Burian ale finální přihrávku nezvládl přesměrovat na branku, takže stav zatím zůstává 3:5.
27:17'
Liberec se snaží pokračovat v aktivní hře, hosty ale druhá branka během krátké chvíle asi probrala a znovu začínají hrát aktivně také dopředu.
26:15'
Chlad si připsal úspěšný zákrok. Hned poté míček posunul na spoluhráče.
26:09'
Bleci budou pokračovat z rohu domácího celku.
25:34'
Autorem branky je JAKUB KOPECKÝ. Asistence: Jakub Pařízek. A ani ne o minutu později je tu další domácí branka. Pařízek nahrával přes šířku hřiště na Kopeckého, který neváhal a hned střílel. Přízemní střelou překonal brankáře a mohl se radovat.
24:40'
Autorem branky je RADEK VALEŠ. Domácí měli k dispozici standardku. Mezitím, co se hostující hráči skládali do zdi a nedávali rozehrávce plnou pozornost, Valeš se rozhodl pro přímou střelu a ukázalo se to jako skvělé řešení. Míček zapadl do horního rožku branky.
24:30'
Liberec je teď rozhodně aktivnější a brance se stále více blíží.
24:19'
Domácí budou rozehrávat z rohu soupeře.
23:58'
Smutný dostal přihrávku na paty. Takže zakončení znovu od libereckého hráče nepřišlo.
23:35'
Liberci se moc nedaří zakončovat. Soupeř je vždy rychle u míčku a nedává domácímu týmu prostor k zakončení.
22:27'
Smutný vracel balonek před branku, nikoho ale nenašel.
22:03'
Střela hned po rozehrávce branku minula. Útočit teď může Liberec.
21:17'
Bleci zkusili zaútočit po pravé straně, Liberec však byl připraven a míček si získal.
20:22'
Liberec může jako první v druhé třetině si vytvořit nějakou šanci.
20:01'
Střídání v týmu FBC Liberec:
ze hřiště odchází Daniel Mück, přichází Petr Chlad.
20:01'
První třetina je u konce. Hosté začali velice dobře, když už po dvaceti sekundách vedli. To ale nebylo vše, svůj náskok navyšovali, až do čísla čtyři. Liberci se podařilo snížit, ovšem hosté znovu rychle odpověděli a čtyřbrankový náskok si vzali zpět po trefě Renčína.
20:00'
19:50'
Black Angels mají míček pod kontrolou. Do konce zbývá pár sekund.
19:27'
Liberec se dopustil faulu na útočné straně. Hosté mohou v klidu rozehrát.
19:02'
Poslední minuta první třetiny právě začala.
18:30'
Hra se už zklidnila a více jak sedm minut jsme už neviděli branku.
17:02'
Matiášek znovu podržel svůj tým dobrým zákrokem.
16:30'
Souboj o míček za brankou Black Angels dopadl lépe pro domácí.
15:55'
Hosté mají míček pod kontrolou. Nikam se teď neženou.
14:58'
Stránský se objevil s míčkem před brankářem, ale překonat ho nezvládl. Matiášek střele zabránil svým tělem.
14:25'
Míček se od poloviny vrátil zpět do obrany Black Angels. Hráči se prostřídali a mohou založit novou akci.
13:30'
Hosté jsou na útočné polovině, kde se snaží něco vymyslet.
12:00'
Šoltys zkusil pozornost brankáře z levé strany. Jeho rána nebyla špatná a míček jen nebezpečně proskákal okolo branky poté, co jej zasáhl brankář.
11:38'
Hosté rozehráli z vlastní strany, ale nepřesně. Pokračují domácí.
11:08'
Autorem branky je JAKUB RENČÍN. Asistence: Daniel Ludvík. Hosté přidávají pátou branku v zápase. Rychlá kombinace Blecků, kterou zakončil do branky Renčín. Beankář přeskakoval na druhou stranu, ale brance už nestihl zabránit.
10:23'
Autorem branky je VOJTĚCH WIENER. Asistence: Prokop Ferdan. Rychlá rozehrávka ze strany domácích. Ferdan si všiml volného spoluhráče na středu, který pak svou střelou uklidil míček k pravé tyčce.
09:56'
Liberec při snaze získat míček fauloval. Rychle rozehrávají bílí.
09:45'
Bleci mají míček v držení a jsou zatím jen na své straně.
08:20'
Obránce domácího týmu znemožnil průnik přihrávky a rozehrál dopředu.
07:41'
Mádlo zakončuje vedle. Pokračují hosté z vlastního rohu.
07:25'
Liberec už musí dobývat soupeře který je znovu v plném počtu.
06:35'
Smutný trefil branku jen z boku. Domácí i tak pokračují u míčku.
06:13'
Faul domácího celku, pokračují hosté.
05:58'
A další dobrý zákrok hostujícího brankáře. Helmou vytěsnil míček mimo brankový prostor.
05:35'
Stránský se snažil z pravé strany procpat míček pod brankářem, ten se ale nenechal.
05:16'
Liberec bude mít teď možnost snížit v přesilovce. Už kombinuje na polovině soupeře.
05:07'
Tomáš Čáslava – 2 min., Hrubost.
05:00'
Zápas je poměrně vyhrocený, Liberec se snaží rychle vrátit do hry. Několik tvrdých soubojů teď musí sudí řešit.
04:34'
Autorem branky je JAKUB HROMADA. Asistence: Jakub Renčín. Tak hosté dnes do zápasu vstoupili tou správnou nohou. V běžící páté minutě už je to 0:4. Rychlá kombinace, kterou zakončil Hromada střelou z blízkosti. Brankář Liberce při zákroku ještě dostal kolenem do hlavy od střelce branky, nešlo ale o žádný úmysl, a vypadá to, že už je znovu připraven hrát.
04:27'
Domácí pokračují rozehrou před hostující střídačkou.
03:40'
Autorem branky je TOMÁŠ ČÁSLAVA. Asistence: Vojtěch Novotný. Čáslava dostal přihrávku zpoza branky a rychle přidává třetí branku hostujícího týmu.
03:24'
Autorem branky je JAKUB HROMADA. Asistence: Jakub Renčín. Hromada se po rozehrávce z rohu obtočil okolo branky a míček uklidil k tyčce.
03:16'
Bleci získali faul v útočném rohu.
02:50'
Hosté kombinují na vlastní straně. Liberec se snaží stínovat volné prostory.
01:50'
Matiášek předvedl důležitý zákrok, kdy nohou vyrazil ránu protihráče.
01:18'
Teď už ale také kombinace domácího týmu.
00:20'
Autorem branky je JAKUB BOČEK. Asistence: Matouš Burian. Hosté začali zápas nejlépe jak mohli. Po dvaceti sekundách vedou. Špatnou rozehrávku libereckého obránce přečetl Burian a rozehrál na Bočka. Ten už jen míček dopravil do branky.
00:05'
Liberec získal míček na buly a bude první kdo bude kombinovat.
00:01'
Liberec nastupuje v černých dresech, hosté mají bílé dresy.

FBC Liberec: Mück (Chlad) – Stránský, Bitman, Pařízek, Dlesk – Wiener (C), Mádlo, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Kopecký, Smutný, Janeček, Faksa, Světlík, Valeš, Balatka.
Trenér: Petr Kološ

Black Angels: Matiášek (C) (Körber) – Obuškevič, Ludvík, Bouček, Straka, Bauman, Pícha – M. Boček, Burian, J. Boček, Neklan, Renčín, Hromada, Doležal, Hanák, Čáslava, Novotný, Fryš, Bačinský.
Trenér: Tomáš Janeček

Rozhodčí: Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora.

Bleci skončili o jedno místo výš jak jejich soupeř z Liberce. I oni měli negativní skóre po odehraných 26 zápasech. Rozdíl mezi brankami vstřelenými a inkasovanými však nebyl tak veliký jako u Liberce. Tým Black Angels měl rozdíl 19 branek, naopak Liberec vstřelil o 53 branek míň, než kolikrát míček ze sítě vytahoval.

Blackům se ale nepodařil závěr. Přesněji řečeno poslední tři utkání. Ty totiž všechna prohrály po šedesáti minutách. Poslední vítězství mají proti předposledním Otrokovicím, které porazili 8:6.
FBC Liberec

Liberec základní část soutěže skončil na devátém místě tabulky. Ač v posledním utkání prohrál proti Spartě, na postup do osmifinále to stačilo. Liberecký celek nastřílel v hlavní části 139 branek, naopak 192krát inkasoval. Po šedesáti minutách vyhrál jen sedmkrát, v nastaveném čase rozhodl ve svůj prospěch třikrát, jen jednou po prodloužení prohrál a celkem patnáctkrát odešel z hřiště jako poražený po skončení třetí třetiny.
Začíná play-off! O to, kdo si zahraje čtvrtfinále proti Střešovicím se rozhodne již brzy! O postup se poperou Black Angels proti Liberci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.