Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Zimbabwe : DR Kongo - 30. června 2019   21:00

Zimbabwe
Zimbabwe
0:4
(0:2)
DR Kongo
DR Kongo
4' Bolingi   • 34' Bakambu   • 66' Bakambu   • 78' Assombalonga
Zimbabwe
Chipezeze – Darikwa, Pfumbidzai, Hadebe, Mhlanga – Phiri, Karuru, Billiat – Munetsi (70. Kadewere), Chawapiwa (52. Mushekwi), Musona (C) (80. Mahachi).
Chigova, Sibanda – Dzingai, Kadewere, Kamusoko, Mahachi, Lunga, Mudimu, Mushekwi, Mutizwa, E. Rusike, Nakamba.
Ghorbal – Etchiali, Gourari
Stadion 30. června, Káhira
DR Kongo
Matampi – Mpeko, Muzinga, Tisserand, Mbemba – Akolo (83. Luyindama Nekadio), Maghoma, Moke, Mulumbu (C) (76. Elia) – Bakambu, Bolingi (45+1. Assombalonga).

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji úspěšný vstup do nového týdne.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:27.
Přestože se na první pohled nejednalo o zrovna nejpohlednější utkání, v konečném součtu jsme po několika hrubkách gólmana Zimbabwe mohli vidět čtyři góly Demokratické republiky Kongo. Ta sympatickou snahu svého soupeře rázně umlčela trefami Bolingiho, Assombalongy a dvěma zářezy na Bakambuově pažbě.
90+3'
90+3'
Matampi si s Billiatovou slaboučkou střelou hravě poradil.
90'
Na konci druhého dějství se nastavují tři minuty.
88'
Elia si dokázal vytvořit dostatek prostoru na pravém křídle, aby před malé vápno předložil dobíhajícímu Muzingovi střílený centr, který měl gólové parametry! Stoper však minul míč a následná Assombalongova dorážka z úhlu už nemohla mít nejmenší pomyšlení na úspěch.
87'
Něco mezi střelou a centrem vyslal Pfumbidzai skrze šestnáctkou, každopádně to muži v rukavicích nepřidělalo na čele žádné vrásky.
86'
Na konci slušně rozehraného rohového kopu se objevil Tino Kadewere, jehož hlavička slušně protáhla gólmana Matampiho! Ten však nakonec pevně uchopil balón hned na první pokus!
85'
Chancel Mbemba včasně dostoupl jednoho z útočníků a balón mu uvnitř vápna zakopl na roh pro Zimbabwe.
84'
Pfumbidzai se opět pokoušel posadit kopačák na hlavu jednoho z útočících kolegů, kulatý objekt ale skončil jen nad bránou Leye Matampiho.
83'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Chadrac Akolo, přichází Christian Luyindama Nekadio.
80'
Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Knowledge Musona, přichází Kudakwashe Mahachi.
78'
Kongo právě vstřelilo branku!

První mezinárodní branku může po hrubce gólmana slavit BRITT ASSOMBALONGA! Meschak Elia si ihned po příchodu na trávník vzal balón a otestoval Chipezezeho pozornost. Ten vyrazil merunu přímo do dráhy útočníkova běhu a v podstatě mu daroval premiérovou reprezentační trefu. Demokratickou republiku Kongo již od protivníka dělí čtyři góly!
76'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Youssouf Mulumbu, přichází Meschak Elia.
76'
Britt Assombalonga se ještě po ztrátě míče pokoušel zabojovat, místo balónu ale vybojoval jen standardku pro soupeřovu obranu.
75'
Kontr Demokratické republiky Kongo zhacen špatnou Mokeho přihrávkou do křídla.
73'
Zimbabwe stále bojuje o pouhou naději na jednobový zisk, hráčům ve žlutém však chybí větší přesnost a kreativita v útočné třetině hracího pole.
72'
O pár chvil později přišel servis také z opačného křídla, Matampi ale si ale s pomocí obrany poradil.
72'
Darikwa přetáhl svůj centr z pravé strany.
71'
Tisserand Mushekwimu udělil ránu do zad, v bezpečné vzdálenosti od vlastní brány se tak provinil nedovoleným zákrokem.
70'
Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Marshall Munetsi, přichází Tino Kadewere.
70'
Hlavní arbitr si ve svém zápisníčku žlutě zaznačil také jméno Issama Mpeka.
68'
Musona si na slibnou pozici mohl postavit přímý volný kop, slibnou střelou však zamířil mimo oblast tří tyčí.
66'

Zkušený hrotový útočník CÉDRIC BAKAMBU si po faulu na svou osobu sám postavil balón a se značným klidem ji proměnil v gólovou radost! Demokratická republika Kongo již vede o tři góly!
65'
Chipezeze po svém penaltovém zákroku neunikl ani žluté kartě.
63'
Uvidíme pokutový kop pro DR Kongo! Chipezeze vyběhl naproti uniknuvšímu Bakambuovi, který si gólmana chytře obhodil a získal penaltu pro svůj tým!
62'
Rozhodčí se nyní po výhodě vrátil k Mokeově taktickému zatažení za Karurův dres a obdaroval středopolaře žlutým napomenutím.
61'
Khama Billiat si nyní navedl balón na střed hřiště, aby vystřelil několik metrů nad bránu DR Konga.
59'
Mbemba vidí první žlutou kartu utkání.
58'
Mushekwi se nedlouho po střídání hned zapojil do asi nejnebezpečnější akce Zimbabwe v zápase! Billiat unikl po levém křídle, načež pod sebou hledal právě útočníka s číslem 23. Ten ovšem nejdříve minul balón, druhou příležitost mu však ještě dal zpětným pasem kapitán Musona, ani slabá patička útočníka ale Matampiho nerozhodila!
57'
Karuru si neporadil se zpracováním těžké přihrávky a balón od něj putuje do zámezí.
56'
Nyní si již Munetsi hledal prostor za defenzivní linií soupeře, Matampi však včasně zareagoval a zachytil vysoký pas.
55'
Mulumbuova práce rukama byla v souboji s Munetsim oceněna hvizdem píšťalky na znamení faulu.
54'
Mpekův prudký centr z pravého křídla hlastitě oslovil Bakambua, který však skákající merunu nepochopitelně minul!
53'
Zimbabwe se stále snaží něco vymyslet, v kompaktní obraně DR Konga se ovšem hledají mezírky jen těžko.
52'
Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Talent Chawapiwa, přichází Nyasha Mushekwi.
51'
Ve vedení svižného protiútoka Demokratické republiky Kongo se nyní ocitl Cédric Bakambu, jedna z hvězd čínské ligy si ale se spoluhráči neporozuměla a nevydařenou průnikovkou připravila vlastní tým o balón.
50'
Mulumbu na krátkou vzdálenost příhrával nepřesně, Maghoma opravdu neměl šanci udržet zpackaný pas na hrací ploše. Zimbabwe bude vhazovat.
48'
Munetsi fauloval Bakambua, který zády k bránícímu fotbalistovi chránil míč.
47'
Assombalonga frnknul všem obráncům po levé straně, vzápětí však slabým přízemním zakončením jen prozkoušel gólmanovu duchapřítomnost.
46'
Zimbabwe provedlo rozehrávku ze středového kruhu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Úvodní dějství střetnutí Zimbabwe a Demokratické republiky Kongo nám sice nepřineslo skoro žádné vyložené gólové šance, přesto jsme v Káhiře již viděli dvě branky v podání pomyslně hostujícího celku. Trefili se již vystřídaný Bolingi a Bakambu.
45+2'
45+2'
Hned po prvním nákopu za obranu si Assombalonga přidržel obránce a je mu pískán faul.
45+1'
Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Jonathan Bolingi, přichází Britt Assombalonga.
45'
Začíná dvouminutové nastavení prvního poločasu.
45'
Mbemba trošku krkolomně odvracel balón z levého křídla ofenzívy Zimbabwe a po jeho neideálním odkopu bude soupeř kopat roh.
44'
Matampi bez problémů sesbíral vysoký centr do svého území.
43'
Na trávníku nyní probíhá ošetřování jednoho z hráčů Demokratické republiky Kongo. Jedná se o Jonathana Bolingiho.
40'
Poblíž protější brány si Akolo našel zpětný pas jednoho ze spoluhráčů, bohužel pro svůj tým však zakončení ze vcelku slibné pozice namířil přesně na gólmana.
38'
Na konci takřka milimetrově přesného centru se ocitl Marshall Munetsi, kterému ale hlavička vůbec nesedla a balón se jen odrazil od země k jednomu z bránících fotbalistů. Ten akci ukončil dalekým odkopem.
37'
Billiat se po faulu na svou osobu sám ujal přímého volného kopu, po jehož nepříliš dobrém zahrání mohou hráči Zimbabwe vzít za vděk roh.
34'

CÉDRIC BAKAMBU obdržel za defenzívu excelentní průnikový pas z kopačky Mpeka a osamocenému brankáři nedal zakončením šajtlí nejmenší šanci! DR Kongo jde do dvoubrankového vedení!
33'
Knowledge Musona se neostýchal překvapit strážce brány Demokratické republiky Kongo nečekaným volejem z těžkého úhlu. Vůdce reprezentace Zimbabwe však dnes zatím evidentně neseřídil mířidla.
32'
Rohový kop Zimbabwe jen prověřil Matampiho chytací schopnosti, které ve zkoušce bez problémů obstály.
31'
Blliat spatřil dobrý náběh za obranu v podání nestřeženého Musony, provedení bohužel nebylo ideální a hrací předmět dříve než u kapitána Zimbabwe skončil v gólmanově náručí.
30'
Obětí dalšího Mulumbova faulu na středu pole se stal Karuru.
28'
Ani jednomu z aktérů incidentu se naštěstí nic nestalo a v zápase budou pokračovat.
26'
Zbytečnou srážku nyní zavinil Maghoma, který nepochopitelně naběhl do gólmana Chipezezeho zřetelně třímajícího míč.
25'
Matampi nyní musel rázným vyboxováním vyrazit rohový kop kroutící se do brány.
24'
Billiat zády k bráně DR Konga dokázal přiťuknout míč dobíhajícímu Phirimu, ten ale svou střelu nasměřoval jen do někoho z blokujících hráčů.
23'
Mpeko v rychlém sledu vyslal do pokutového území soupeře dvojici centrů, ani jeden ale nenadělal obraně příliš potíží.
22'
Na protější straně na sebe dalekonosným zakončením upozornil Bakambu, balón však o několik málo decimetrů přeletěl svatyni Zimbabwe.
21'
Billiat se v akrobatickém stylu opřel do vysokého centru z levé strany, jeho pokus ovšem končí vysoko nad Matampiho bránou.
19'
Munetsi ztratil balón na útočné polovině hřiště, naštěstí pro něj ale po svižném kontru Maghoma nevyměřil razanci svého průnikového pasu a poslal míč jen do Chipezezeho náručí.
17'
Další ofsajd Demokratické republiky Kongo, tentokráte svůj náběh nenačasoval ideálně Bakambu.
16'
Mulumbu si vyšlápl na Munetsiho a poblíž středového kruhu se provinil faulem.
15'
Musona se po krátké rozehrávce rohového kopu rozhodl pro lobovaný centr na zadní tyč, kde ovšem nikdo z jeho kolegů nečíhal.
14'
Sudí ještě musel domluvit útočícím fotbalistům před rohem Zimbabwe.
13'
Oběma jedenáctkám nyní chybí trocha trpělivosti a klidu s míčem na kopačkách. Na hřišti vidíme možná až příliš hodně dalekých a mnohdy také bezmyšlenkovitých nákopů.
12'
Boligni přistižen v jasném postavení mimo hru.
11'
Mulumbu na půlící čáře takticky zastavil Karurův postup vpřed.
10'
V egyptské metropoli zatím sledujume velmi rozháranou úvodní desetiminutovku, pohodlněji na balóně ale zatím vypadají reprezentanti DR Konga.
8'
Hra nyní po srážce dvojice fotbalistů byla na několik chvil přerušena, míč už však je zpátky ve hře.
5'
Bakambu si v souboji s jedním z obránců pomohl nedovolenými prostředky, sudí tedy pochopitelně musel přerušit jeho samostatný únik.
4'

Přímý volný kop z takřka ideální pozice si vzal na starost Maghoma, po jehož tvrdé ráně gólman Chipezeze jen vyrazil míč na hlavu dobíhajícího JONATHANA BOLINGIHO, který otevřel skóre!
3'
Phiri na hranici šestnáctky poslal k zemi Mulumbua a daroval Demokratické republice Kongo velmi slibný přímák.
2'
Prvních několik desítek vteřin zatím nám zatím přineslo aktivitu především konžských hráčů, nyní však centr do šestnáctky přeletěl hlavy všech útočníků.
1'
Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté DR Konga, po dalekém nákopu ale rychle získalo balón Zimbabwe.
1'

Zimbabwe: Chigova – Darikwa, Pfumbidzai, Hadebe, Mhlanga – Phiri, Karuru, Billiat – Munetsi, Chawapiwa, Musona (C).
Náhradníci: Chipezeze, Sibanda – Dzingai, Kadewere, Kamusoko, Mahachi, Lunga, Mudimu, Mushekwi, Mutizwa, E. Rusike, Nakamba.

Demokratická republika Kongo: Matampi – Mpeko, Muzinga, Tisserand, Mbemba – Akolo, Maghoma, Moke, Mulumbu (C) – Bakambu, Bolingi.
Náhradníci: P. Mandanda, Mossi – Assombalonga, Bolasie, Luyindama Nekadio, Masuaku, Elia, M'Poku, Mputu, Shabani, Ungenda.

Rozhodčí: Ghorbal – Etchiali, Gourari.
Vzájemné zápasy:

Obě reprezentace se spolu shodou náhod střetly již v kvalifikační skupině. V rozmezí tří říjnových dnů nejdříve venku triumfovalo Zimbabwe 2:1, čemuž následovala remíza 1:1.
Demokratická republika Kongo:

DR Kongo má ve svém kádru mnohem zářnější jména, výsledky se však rozhodně nesetkávají s očekáváními. Po přátelských remízách s Burkinou Faso (0:0) a Keňou (1:1) následovaly v Egyptě dvě tvrdé prohry s Ugandou a Egyptem stejným poměrem 0:2. Při případném tříbodovém přídělu tak mohou doufat jen v postup ze třetího placu.

Při posledním svátku afrického fotbalu, který se uskutečnil v rozlohově menším Gabonu, stát z centra celého kontinentu vypadl jakožto vítěz skupiny ve čtvrtfinále s Ghanou (1:2).

Hráči ke sledování:

Cédric Bakambu (28 let, útočník, Peking Sinobo Guoan)
Yannick Bolasie (30 let, levé křídlo, RSC Anderlecht)
Britt Assombalonga (26 let, útočník, Middlesbrough)
Zimbabwe:

Výběru z jihu kontinentu se příliš nepovedla příprava, v níž remizoval 0:0 s Nigérií a 1:1 s Tanzánií. Neslavně pak dopadl také vstup do samotného turnaje, když Zimbabwe utrpělo porážku 0:1 od pořádajícího Egypta a jen si rozdělilo body s Ugandou (1:1). Pro šanci na postup dnes nutně potřebují výhru.

Na předchozím šampionátu v roce 2017 skončili „Válečníci“ až čtvrtí v grupě s Alžírskem, Tuniskem a Senegalem.

Nyasha Mushekwi (31 let, útočník, Dalian Yifang)
Knowledge Musona (29 let, levé křídlo, KSC Lokeren)
Marvelous Nakamba (25 let, defenzivní záložník, Club Bruggy)
Krásný den všem fotbalovým fanouškům a fanynkám. Třetí kolo skupiny F Afrického poháru nám v nedělní podvečer přinese další exotický duel, v němž se střetne Zimbabwe s Demokratickou republikou Kongo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.