Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Senegal : Rov. Guinea - 30. ledna 2022   20:00

Ukončeno
Senegal
Senegal
28' Diédhiou  • 68' Kouyaté  • 79' Sarr 
3:1
(1:0)
Rov. Guinea
Rov. Guinea
57' Buyla  
Senegal
Sestavy:
E. Mendy – B. Sarr, Koulibaly (C), A. Diallo, Ciss – I. Gueye, N. Mendy, P. Gueye (65. Kouyaté) – Dia (58. Sarr), Diédhiou (65. B. Dieng), Mané.
Náhradníci:
S. Dieng, A. Gomis – K. Baldé, Cissé, H. Diallo, B. Dieng, Kouyaté, Loum, Mbaye, Name, P. M. Sarr, Sarr.
Rozhodčí
Gomes – Santos, Phantosoame
Stade Ahmadou Ahidjo, Yaoundé
Rov. Guinea
Sestavy:
Owono – Akapo, Obiang, Coco, Ndong – Salvador (80. Belima), Ganet (72. Bikoro), Machín (85. Balboa), Buyla – Miranda (80. Eneme) – E. Nsue (C) (80. Asu).
Náhradníci:
Mba – Anieboh, Anvene, Asu, Balboa, Belima, Bikoro, Eneme, Dorian Jr., Mayé, Meseguer, Nlavo.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších online přenosů.
Je konec! Do semifinále Afrického poháru národů proti Burkině Faso postupuje Senegal. Spanilá jízda Rovníkové Guineji končí ve čtvrtfinále. Senegal se dlouho trápil, ale v závěru zápasu dvěma brankami potvrdil roli favorita. Prosadili se Cheikhou Kouyaté a Ismaila Sarr a poslali tak svůj tým po výsledku 3:1 dále.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 23:19.
90+4'
Konec zápasu.
90+4'
Současně s Mendyho výkopem rozhodčí Gomes ukončuje i celý zápas.
90+3'
Poslední slovo měl hostující Balboa. Průnik do vápna mu nevyšel, míč si ukopl a rozehrávat může Mendy.
90+2'
Vidíme opravdu už jen dohrávku. I Rovníková Guinea si je toho vědoma a už ani netlačí.
90'
Hosté se z rohového kopu pokoušeli o signál, který jim však nevyšel. Senegal se po zisku nikam nežene a v poklidném tempu jen čeká na závěr zápasu.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
88'
Schyluje se nám konec druhé půle a nejspíše i zápasu. Rovníková Guinea se souvisle drží na míči, ale jsou to spíše jen záblesky a náznaky šancí. Opravdová přišla jen jedna, a to z kopačky Balboy.
87'
Z dálky se o branku pokoušel záložník Senegalu Mendy. Všiml si od branky vzdáleného Owony a napálil to téměř z půlky. Jen o chlup přestřelil, což je škoda, mohli jsme být svědky parádního gólu.
85'
Balboa měl po svém příchodu na noze snížení! Zmocnil se odraženého balónu ve vápně a okamžitě po převzetí vypálil. Mířil jen do středu brány, kde stál nachystaný Mendy.
85'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází José Machín, přichází Alex Balboa.
84'
Na Maného propíchnutí si sbíhal Dieng. K míči měl daleko a ten tak skončil až za lajnou.
83'
Hosté se však nevzdávají a snaží se alespoň o snížení. Probíhá kombinace mezi linií záložníků. Připravuje se i další střídání.
81'
Toto bude pro Rovníkovou Guineu už nesmírně obtížné. Dohánět dvoubrankové manko je v poslední desetiminutovce práce náročná.
80'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Emilio Nsue, přichází Pedro Oba Asu.
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Josete Miranda, přichází Santiago Eneme.
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Iban Salvador, přichází Ruben Belima.
79'
Senegal právě vstřelil branku!
Autorem branky je ISMAÏLA SARR. Na dlouhý centr z vlastní poloviny si naběhl Sadio Mané, prohnal se až k bráně a těsně před ní vybídl ke skórování navrátilce po zranění Ismaïlu Sarra. I druhý vystřídavší hráč tak skóruje. Asistence: Sadio Mané.
77'
Dieng si ze vzdušného souboje odnesl nějaký šrám a svírá se v bolestech na zemi. Po krátké chvilce se zvedá a pokračuje ve hře.
76'
Rovníková Guinea by potřebovala útočit, což se jí zatím nevede. Převahu má Senegal a snaží se o navýšení svého vedení.
75'
Maného si Akapo pohlídal. Dnes tihle rychlící svedli nespočet soubojů, často odcházel jako vítěz připravený Ndong.
73'
Z rohového kopu nic nevzešlo, ale Senegal dál pokračuje v držení míče.
72'
Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Pablo Ganet, přichází Federico Bikoro.
72'
Rychlonohý Ismaila Sarr pronikal po pravé lajně. Do cesty mu skočil Ndong a odvrátil kulatý nesmysl na roh.
70'
Hosté se vydali k brance soupeře a Machín vybídl Mirandu. Tomu na poslední chvíli sebral míč Koulibaly.
69'
Senegal jde do vedení zásluhou nové posily na hřišti. Dvojité střídání se trenérovi Cissému vyplatilo nadevše.
68'
Senegal právě vstřelil branku!
Autorem branky je CHEIKHOU KOUYATÉ. Senegal jde do vedení! A že to byla tedy štěstěna. Po minele Obianga, který hlavičkou dozadu doslova nabil Kouyatému se nová akvizice bez problému prosazuje. Stačilo jí jen usměrnit míč za vybíhajícího Owonu. Bez asistence.
66'
Po přímém kopu zahraném na Kouyatého mají domácí k dispozici roh. Předešlá vybídka právě na Kouyatého nebyla vůbec špatná, jen ta délka postrádala kvalitu.
65'
Nové akvizice Senegalu jsou na place a jsme zvědaví, zda nám nějakým způsobem pozvednou hru svého celku. Je jasné, že Senegal potřebuje nějaký impuls.
65'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Famara Diédhiou, přichází Bamba Dieng.
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Cheikhou Kouyaté.
63'
Senegal se pokouší o vedoucí branku. Má to však těžké. Obrana soupeře nenechává příliš volného prostoru a okamžitě odkopává míče.
62'
Ke střeleckému pokusu se odvážil Pape Gueye. Z dálky mířil jen vedle pravé tyče, což mu byl osudným.
60'
Hosté se po vstřeleném gólu nezalekli a opět dostali k brance Mendyho. Nsue nebyl daleko, aby přidal druhý gól svého celku.
59'
Tak to je velké překvapení. Kdo by čekal, že z první střely na branku od Rovníkové Guineji v padesáté sedmé minutě vyplyne jejich první branka.
58'
Střídání v týmu Senegal: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Ismaïla Sarr.
57'
Rovníková Guinea právě vstřelila branku!
Autorem branky je JANNICK BUYLA. Máme vyrovnáno! Ganet v nepřehledné situaci propíchl míč na Buylu, který z otočky vystřelil a jeho pokus zapadl přesně k pravé tyči. Mendy se natahoval marně. Asistence: Pablo Ganet.
56'
Miranda byl ve svém ofenzivním výpadu zastaven nedovoleně a je tu další přímák. Tentokrát pro hosty.
55'
Rovníková Guinea táhne až od od stoperů svou první propracovanou akci v druhé půli a postupně se dostává k bráně Edouarda Mendyho.
53'
Senegal si může hlasitě oddechnout. Po hraniční situaci se nesložil a pokračuje ve svém tlaku.
51'
Penalta je zrušena! Santos se rozhodl následovně a pro všechny to je jistě velké překvapení, protože Koulibaly zjevně zahrál rukou.
50'
Hlavní arbitr Santos své rozhodnutí bude konstatovat s VARem. Uvidíme penaltu či ne?
49'
Salvador se před vápnem pokusil o přihrávku, do té rukou sáhl Kalidou Koulibaly a my tak uvidíme penaltu!
48'
Tak nyní to vypadalo, jako by si oba týmy přihrávali mezi sebou. Během deseti sekund jsme viděli snad pět ztrát. Té poslední se dopustili hosté.
47'
Rovníková Guinea však u míče dlouho nezůstala a hrát tak může opět tým v zelených dresech. Senegal se nikam nežene a v poklidném tempu kombinuje.
46'
Okamžitě po výkopu se balónu zmocnil Senegal a vybojoval si přímý kop. K němu si stoupl Idrissa Gueyé a napálil ho vysoko nad až mezi diváky.
46'
Začal druhý poločas.
Střely na branku: 3 : 0
První poločas čtvrtfinále AFCONU je za námi. Sledovali jsme nepříliš pohledný fotbal plný nepřesností a zbytečných ztrát. Územní i střeleckou převahu měl Senegal, z čehož vytěžil i jednu branku. O tu se ve dvacáté osmé minutě postaral Famara Diédhou po krásném pasu Maného. Doufejme, že do další části hry uvidíme lepší představení z obou stran.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
V závěru první půle se o ohrožení Mendyho branky ještě pokoušel Salvador. Jeho záměr mu nevyšel a hlavní sudí Gomes hvizdem do píšťalky ukončuje úvodních pětačtyřicet minut hry.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
Přímák směřoval jen do stojící zdi a to znamená další ztrátu Rovníkové Guineji na útočné polovině.
43'
Konečně to hráči v červeném zkusili a skrz dvojici obránců se do vápna dral Ganet. V poslední chvíli byl nedovoleně zastaven a je z toho přímý kop z výborné distance.
42'
Senegal i nadále tlačí a hosté už se snad deset minut ani nepodívali na útočnou polovinu. Kvality obou týmů se momentálně plně projevují.
40'
Záhy se lvi z Terangy dostali k rohu. Nampalys Mendy byl ten, kdo ho zahrával a nemyslel to špatně. Vysocí obránci Rovníkové Guineji mají však ve vzduchu jasnou převahu, což potvrdili i tentokrát.
39'
Po faulu Ganeta měl Senegal další přímák. Ani tentokrát nedokázali lvi z Terangy nic vymyslet. Důsledná defenziva soupeře je na podobné standardky dobře připravena.
37'
K možnosti v podobě zakončení se propracoval Dia. Nabral si balón a ze střední vzdálenosti technickou střelou na zadní tyč zkoušel své štěstí. Owono byl na místě a zasáhl.
36'
Žlutou kartu dostává José Machín (Rovníková Guinea).
35'
Senegal hrající v zeleném po vstřelené brance přebral otěže zápasu a Rovníková Guinea vůbec nestíhá. Domácí tým by jistě rád přidal druhou branku.
33'
Po další vybídce Maného z levé strany mířící do vápna nastal velký zmatek. Před bránou Owony se dlouho válel zcela volný kulatý nesmysl a zbývalo ho jen dorazit do sítě. Nikdo se k němu však včas nedostal a Obiang uhasil tuto možnost doslova za minutu dvanáct.
32'
Krátce po rohovém kopu se opět zcela otevřela levá strana. Tentokrát si to vzal na paškál Sadio Mané a nadělal obraně soupeře pořádné problémy. Senegal tlačí dál.
31'
Saliou Ciss se po přiťuknutí od spoluhráče hnal až do vápna. Po naznačení se rozhodl pro nahrávku do houště těl, mezi kterými viděl Dia. Jeho pas byl odvrácen na roh.
30'
Senegalští zůstávají v držení míče a stále se snaží táhnout své akce přes Sadia Maného. Jsou si jistě dobře vědomí jeho kvalit, a proto ho takto vytěžují.
29'
No tak to jsme po velmi nudném dosavadním průběhu mače rozhodně nečekali. Domácí se z ničeho nic dostávají do vedení a doufáme, že to zcela změní herní projev obou celků.
28'
Senegal právě vstřelil branku!
Autorem branky je FAMARA DIÉDHIOU. A rázem tu máme první gól zápasu! O ten se postaral Diédhiou, jenž inkasoval krásný pas za obranu od Sadia Maného a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Sadio Mané.
27'
Senegal zakládá akci až od vlastní obrany přes dvojici stoperů Koulibalyho a Dialla. Následuje přenesení hry mezi záložníky. Uvidíme, zda to domácí tým dnes již poněkolikáté potáhne přes levou stranu.
25'
Rovníková Guinea má po dalším faulu soupeře k dispozici přímý kop. K tomu si stoupl Coco a našel jen rukavice Edouarda Mendyho.
23'
Manému jeho triky nevyšly ani tentokrát. Liverpoolská hvězda zkoušela přejít Akapa v souboji jeden na jednoho. Jeho snažení bylo neúspěšné a nevypadá zrovna nadšeně.
22'
Hosté táhli svou akci po levé straně přes Ndonga. Ndong se snažil o překvapivý pas na Mirandu, ten mu nevyšel a Senegal míří vpřed.
21'
Diédhou číhal za obranou jako tygr na svou kořist. Mendy ho viděl a poslal mu pěkný pas za obranu. Diédhouého sice zradilo zpracování, ale později se k míči znovu dostal a z otočky prověřil Owona.
19'
Žádné zlepšení kvality nevidíme a stále čekáme na první šanci utkání. Náznaky byly, chybí tomu finální fáze, jež postrádá na kvalitě.
18'
Žlutou kartu dostává Pape Gueye (Senegal).
17'
Hvězda Senegalských Sadio Mané si udělala prostor na hranici vápna a po obdržené příhře ihned vypálil. Proti byl blok Ganeta, který obětavě padl do jeho rány.
16'
Kalidou Koulibaly se zapojil do útočného tažení svého celku a po akci, kterou táhl středem hřiště se po vlastní ztrátě musel hodně rychle vracet zpět do obrany. Naštěstí pro něj se Rovníková Guinea nedokázala zformovat včas a jeho útočný výlet ho tak mrzet nemusí.
15'
Musíme si přiznat, že zatím nám toho plejeři obou celků moc nenabídli. Sledujeme směs ztrát a faulů bez nějaké pěkné fotbalové parádičky či pohledné akce.
14'
Hosté okamžitě vyrazili do útoku a vybojovali další standardku. Následný Akapův centr neměl gólový potenciál, bal krátký a nepřesný a hraje opět soupeř.
13'
Ke standartní situaci si stoupl Idrissa Gueye zvaný Gana. Zeď sice přestřelil, avšak zamířil daleko od levé tyče a Owono bude rozehrávat.
11'
Senegalští byli v útočném tažení zastaveni nedovoleně a mají k dispozici přímý kop z dobré vzdálenosti. Uvidíme, jaká z hvězd lvů z Terangy se této příležitosti ujme.
10'
Po zablokované přihrávce měla Rovníková Guinea k dispozici první roh. Toho se ujal Salvador a vyslal nadýchaný centr do ohniska těl v pokutovém území. Senegal nepřipustil ohrožení vlastní branky.
9'
Žlutou kartu dostává Saliou Ciss (Senegal).
8'
Hosté táhli svůj protiútok středem hřiště, kde přišel nevybíravý zákrok Cissa. Uvidíme nejspíše i první žlutou kartu utkání.
7'
Ndong se uvolnil na levém kraji vápna a pokoušel se o oslovení na hlavičku číhajícího Nsueho. Důsledný však byl Koulibaly, vše si pohlídal a zamezil nebezpečí.
6'
Senegalští fotbalisté po dlouhé kombinaci na útočné polovině přišli o míč a do útoku se může zapojit i Rovníková Guinea. Ta dnes hraje v červené variantě dresů.
5'
Úvod utkání je zatím víceméně jen oťukávací. Týmy postupně poznávají styl hry toho druhého a nikdo se nikam nežene. V hledišti můžeme slyšet hlasité skandování fanoušků Senegalu, kteří si do publika dokonce přinesli i různé sirény a další hlasité nástroje.
3'
První střelecký pokus utkání zaznamenal hráč hostí Salvador. Ten si z pravé lajny navedl balón do středu hřiště a zkusil štěstí. Jeho rána skončila vysoko nad.
2'
Senegal nicméně pokračuje v držení míče a Idrissa Gueye se přihrávkou snažil oslovit Diédhiouého, který však zahrál rukou a hra je přerušena. Rozehrávat bude Rovníková Guinea.
1'
Máme rozehráno a postaral se o to tým vedený jako domácí, Senegal. Ihned se přes Cissého pokoušeli a průnik po levé lajně, ale pozorný Akapo zasáhl.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Senegal: E. Mendy – B. Sarr, Koulibaly (C), A. Diallo, Ciss – I. Gueye, N. Mendy, P. Gueye – Dia, Diédhiou, Mané.
Náhradníci: S. Dieng, A. Gomis – K. Baldé, Cissé, H. Diallo, B. Dieng, Kouyaté, Loum, Mbaye, Name, P. M. Sarr, Sarr.
Trenér: Aliou Cissé

Rovníková Guinea: Owono – Akapo, Obiang, Coco, Ndong – Salvador, Ganet, Machín, Buyla – Miranda – E. Nsue (C).
Náhradníci: Mba – Anieboh, Anvene, Asu, Balboa, Belima, Bikoro, Eneme, Dorian Jr., Mayé, Meseguer, Nlavo.
Trenér: Juan Micha Obiang Bicego

Rozhodčí: Gomes.
Senegal letos disponuje nesmírně silným a talentovaným týmem. Kádr kolem světových hvězd Sadia Maného, Edouarda Mendyho či Kalidoua Koulibalyho ještě v turnaji body neztratil, nicméně žádné přesvědčivé výkony rovněž nepředvedl. Základní skupinu Lvi z Terangy prošli s dvěma remízami a jedním vítězstvím. I přesto před Malawi, Guineou a Zimbabwí uhájili první místo. Ve čtvrtfinále vystřelil Sadio Mané Senegalu postup nad Kapverdami a potvrdil tak své kvality. Záhy se však zranil a jeho účast v boji o semifinále je ohrožena.
Rovníková Guinea prochází turnajem těmi nejtěsnějšími výsledky. Všechny její čtyři dosavadní zápasy skončily výsledkem 1:0, případně 0:1. Nejprve na úvod základní skupiny tým Nzalang Nacional podlehl silnému Pobřeží slonoviny. Poté už však přišly jen samé výhry. Po senzačním vítězství nad Alžírskem, jenž pomohlo k jeho vyřazení, malá africká rovníková země zdolala Sierru Leonu a zajistila si tak postup do vyřazovacích bojů AFCONU. V osmifinále pak po tuhém boji zdolala i Mali. Kam až její jízda povede?
Vítám všechny fotbalové příznivce u sledování zápasu čtvrtfinále Afrického poháru národů mezi Senegalem a Rovníkovou Guineou. Vítěz tohoto duelu bude čelit v boji o finále Burkině Faso, která v sobotu překvapivě porazila Tunisko 1:0 a její spanilá jízda turnajem pokračuje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.


Články odjinud