Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Silva, Luís – Arthur, Casemiro (57. Fernandinho) – Richarlison (46. Jesus), Coutinho, Neres (72. Everton) – Firmino.
Julio Bascuñán (Chile)
Arena Fonte Nova (Salvador)
Venezuela
Faríñez – Rosales, Osorio, Villanueva, R. Hernández – Machís (76. Figuera), Y. Herrera (66. Soteldo), J. Moreno, Rincón (C), Murillo – Rondón (85. Josef Martínez).

Skončil nám zápas mezi domácí Brazílií a Venezuelou. Brazilci na Copě América poprvé ztrácí body, neboť pouze remizovali 0:0 se svým dnešním soupeřem. Venezuela si připsala druhou bezbrankovou remízu ve druhém zápase na turnaji.

První poločas nám nabídl tři zajímavé šance v rozmezí pěti minut. Nepřesnou střelu Nerese, rychlý pokus Richarlisona a hlavičku Rondóna, která těsně minula zařízení. Druhý poločas pokračoval územní převahou Brazílie, která sice dvě branky vstřelila, ale uznána nebyla ani jedna. Nejprve v 60. minutě kvůli jasnému ofsajdu a pár minut před koncem základní hrací doby kvůli ruce. Ani z posledního rohu tohoto utkání kanárci nevytěžili branku, přestože Fernandinho k ní měl velmi blízko.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Doufám, že jste se bavili a přeji vám hezký den. Na počtenou!
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 10:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:18.
90+10'
90+10'
Hlavičkující Fernandinho jen těsně minul zadní tyč a ani Silva na balón nedosáhl.
90+9'
Ještě jeden roh pro Brazilce. Poslední možnost bude mít na noze Coutinho.
90+9'
Závěrečnou minutu nastaveného drží míč Venezuela. Brazilci se už pomalu smiřují s tím, že dnes o body přijdou.
90+8'
Jelikož se ve hře pokračuje až nyní, tak uvidíme ještě 2 minuty nastaveného času navíc. Rohový kop nerozehráli kanárci vůbec dobře.
90+6'
Coutinho musí se svým rohem počkat. Jeden z hostujících hráčů je v péči lékařů. Zřejmě došlo na křeče.
90+5'
Evertonův jedovatý centr z levé strany skončil na hlavě Rincóna. Brazílie bude mít jednu z posledních možností, neboť bude kopat roh.
90+4'
Venezuela teď drží míč na polovině soupeře a s rozehrávkou autu velmi otálí.
90+3'
Filipe Luís si nadhodil míč na pravou nohu a na zadní tyči hledal Jesuse. Tohle byla zajímavá příležitost v samotném závěru.
90+2'
Venezuela je postavená ve zhuštěném bloku před svou bránou a čeká na to, co Brazílie v závěru zápasu vymyslí.
90+1'
Žlutou kartu dostává Arquímedes Figuera (Venezuela).
90'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat 7 minut.
89'
Až nyní se zase začalo hrát. Brazilští fanoušci jsou velmi zklamaní.
87'
Ani třetí gól Brazílie dnes nebyl uznán. Video prokázalo, že branka znovu nepadla regulérně. Everton se dokázal na levé straně uvolnit a těsně před dorážkou Coutinha do prázdné brány, zahrál Firmino rukou. Zřejmě proto chilský arbitr takto rozhodl.
86'
Na míč se už dostali hosté a šetří cenné vteřinky. Nyní už je Venezuela velmi blízko k cennému bodu proti favorizované Brazílii.
85'
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Josef Martínez.
84'
Zdá se, jakoby Brazilci se snažili uspat hada. Už tak dvě minuty si akorát přihrávají míč bez většího nápadu.
83'
Hosté nyní brání v deseti. Brazílie kombinuje s míčem okolo středového kruhu.
82'
Figuera sice do hry před malým okamžikem přišel, avšak teď se zřejmě zranil. Těžko říct, jestli bude ve hře pokračovat.
81'
Na centr Arthura se do vzduchu pověsil opět Osorio. Poté byl míč sportovně zakopnut do zámezí, neboť jeden z hráčů Venezuely zůstal ležet na pažitu.
80'
Everton se dostal k odraženému míči a své zakončení velmi uspěchal. Jeho nepřesná střela šla skoro až k rohovému praporku.
79'
Firminova kolmá pobídka na Jesuse skončila na kopačkách pohotového stopera Osoria. Tento muž dnes hraje v defenzivní činnosti skvělý zápas.
78'
Dani Alves dostal přihrávku příliš dopředu a i přes rychlý sprint nedokázal balón ve hře udržet. Odkopu od brány se ujme brankář Faríñez.
77'
Jesus se málem protlačil k zakončení, jenže se v dané chvíli možná více soustředil na kontakt s protihráčem a poté se vehementně dožadoval penalty.
76'
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Arquímedes Figuera.
76'
Yordan Osorio dostal nebezpečný centr z pravé strany v podání Alvese do bezpečí. Nyní budou střídat zase hosté.
75'
Rondón se zapojil do bránění a sám vyvezl míč za půlící čáru. Poté však už přesně nepřihrál.
74'
Coutinho se pokusil o zakončení nůžkami, ale uspět nedokázal. Venezuela se nyní zuby nehty brání.
73'
Míč po centru z pravé strany doputoval až k nohám vitálního Jesuse. Kanonýr z Manchesteru City se mezi obránci dostal k míči znovu a vybojoval rohový kop.
72'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází David Neres, přichází Everton.
72'
Rincón nedokázal dobře přenést hru a míč doputoval do zámezí. Vhazovat aut budou domácí.
71'
Dalekonosná rána v podání hostů sotva doputovala ke svatyni, kterou stráží Alisson Becker.
70'
Kouč Tite už chystá svou poslední změnu v sestavě. Do hry se za okamžik připojí Everton, který už stojí za postranní čárou.
69'
Arthur se odhodlal ke střele z velké dálky. Jen těsně minul horní tyč a brankář Faríñez si mohl oddechnout.
68'
Z celé situace vytěžili domácí rohový kop, který však obrana Venezuely pohotově odvrátila.
67'
Soteldo si okamžitě řekl o míč, ale dovoleně byl zastaven Fernandinhem. Brazílie rychle míří vpřed do otevřené obrany hostů.
66'
Střídání v týmu Venezuela: ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Yeferson Soteldo.
65'
Arthur je napomínán rozhodčím a měl štěstí, že neviděl žlutou kartu.
64'
Herrera tvrdým centrem našel na zadní tyči Machíse, jehož zakončení hlavou mířilo mimo tři tyče.
63'
Fernandinho se na středu hřiště postavil do cesty Murillovi a přestože se Venezuela dožadovala faulu, tak píšťalka arbitra zůstala němá.
62'
Julio Bascuñán rozhodl, že se jednalo o ofsajd a skutečně tomu tak bylo. Ani druhá branka Brazílie dnes není uznána.
60'
Brazílie vsítila gól. Z trefy se raduje Gabriel Jesus, ale v hlavní roli teď bude videorozhodčí. Bude se přezkoumávat, jestli náhodou nešlo o ofsajd.
59'
Rondón chtěl míč zastavit, avšak byl příliš neohrabaný a dopustil se faulu.
57'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Fernandinho.
57'
Gabriel Jesus se parádně uvolnil a rychlou střelou pravačkou tlačil míč na zadní tyč. Bránu minul o malý kousek. Tohle byla zatím největší brazilská šance ve druhé půli.
57'
Za postranní čárou se chystá do hry Fernandinho. Uvidíme, koho trenér Tite stáhne ze hry a místo koho záložník Manchesteru City nastoupí.
56'
Gabriel Jesus se zdá být celkem aktivní. Jednoznačně hru oživil. K žádnému zakončení se ale zatím neprotlačil.
55'
Alisson lapil centrovaný balón a okamžitě rozehrál na levou stranu.
54'
Před vápnem Venezuely se vytvořila nepřehledná situace, ze které vyšel Firmino s míčem na noze. Příliš neváhal a okamžitě jak mohl, tak vypálil. Tato rána se mu ale vůbec nepovedla a skončila tak pět metrů vedle pravé tyče.
52'
Filipe Luís zbytečně přišel o míč a navíc poté fauloval. Měl štěstí, že chilský sudí tentokrát žlutou kartu nevytáhl.
51'
Do vzduchu se vyšplhal Firmino. Jeho hlavička ale byla velmi nepřesná.
51'
Osorio se provinil faulem na Coutinha a kanárci budou míč k dispozici standardní situaci.
50'
Brazilci stále pokračují v tom, co nám předvádí po celý zápas. Sice drží míč na kopačkách, kombinují, avšak do nebezpečných pozic se nedostávají.
49'
Roberto Firmino se obtočil okolo obránce a snažil se rychle vypálit. Firmino při svém zakončení ztratil kopačku a navíc trefil prvního hráče, který stál před ním.
48'
Videorozhodčí ještě rychle překontroloval souboj v pokutovém území s Firminem. O faul se nejednalo a vzápětí se může pokračovat ve hře.
47'
Venezuela celkem lacině přišla o míč a Brazilci si jej rychle vyměnili. Neres mohl střílet z hranice vápna. Nakonec byl ubráněn Osoriem.
46'
Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Gabriel Jesus.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 3:32.
Venezuela předvádí velmi dobrý výkon a Brazilcům se de facto vyrovnává ve všech aspektech hry. Domácí sice měli dvě dobré příležitosti, ale jinak to není z jejich strany žádná sláva. Největší šanci poločasu měl na hlavě útočník Rondón, který jen těsně minul bránu. Brazilce tak i v druhém zápase na tomto turnaji doprovází o poločase do kabin pískot fanoušků.
45+2'
45+1'
Rondón si mezi dvěma soupeři vyprosil faul a Venezuela už závěr poločasu dohraje v klidu.
45+1'
Nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Rincón hledal v pokutovém území Rondóna, kterého však předskočil Thiago Silva a svou tvrdou hlavičkou dokázal dostat míč do bezpečí.
44'
Brazílie nám opět ukazuje postupný přechod do útoku. Kanárci stále nejsou nápadití a moment překvapení jsme z jejich strany ještě dnes neviděli.
43'
Murillo společně s Rondónem předvedl rychlý protiútok, ale prvně jmenovaný hráč nedokázal svůj centr razantně dostat na zadní tyč. Alisson si tak pro míč mohl dojít.
42'
Machís je po celé šířce hrací plochy velmi aktivní. Nyní však nedokázal udržet míč ve hře a aut připadne do moci žlutých.
41'
Casemiro šel do souboje příliš ostře a těsně před pokutovým územím Venezuely fauloval. Sudí ocenil defenzivního záložníka Realu Madrid žlutou kartou.
40'
Brazílie zase zažila pasáž hry, ve které mohla udeřit. Nyní se Venezuela jen brání.
38'
Brazilci sice vsítili gól, ale euforie v podání Firmina byla krátká. Ještě před tím, než si balón zpracoval, tak si pomohl faulem.
38'
Neres centroval slabší pravačkou z levé strany. Jeho přízemní centr nebyl žádnou komplikací pro bránícího hráče.
37'
Žlutou kartu dostává Jhon Murillo (Venezuela).
37'
Murillo si sice stačil obhodit Filipeho Luíse, avšak přes Casemira už nepřešel.
36'
David Neres neměl dostatečnou rychlost na to, aby prošel mezi protihráči. Nakonec se rozhodl hru pozastavit a přihrát svým stoperům.
35'
Rincón si dokázal dojít pro faul a zklidnil hru pro svůj celek. Nyní si může míče užít také Venezuela.
34'
Domácí rozehráli na krátko, avšak ani tato varianta jim nevyšla. Firminovi se poté nepovedla přihrávka, jelikož byl rychle dostoupen Rincónem.
33'
Rosales dostal míč do zámezí a Brazílie rozehraje svůj třetí dnešní roh.
32'
Alves zhruba ze třiceti metrů přímo vystřelil, ale trefil pouze nohy svého spoluhráče stojícího na hranici vápna. Kapitán kanárků následně ještě vystřelil slabší levou nohou a ohrozil tak maximálně diváky v desáté řadě.
31'
Rozhodčí nařizuje standardní situaci ve prospěch Brazílie. Míč si staví Alves a dost možná vystřelí přímo na bránu.
30'
Brazilci se znovu zmocnili míče a snaží se kombinovat. Zatím jsou kanárci čitelní a hosté se přesouvají z místa na místo včas.
29'
Arthur, který se dnes objevil v základní sestavě místo Fernandinha, zatím není vůbec vidět. Záložník slavné Barcelony se dopustil faulu.
28'
Křižná přihrávka Casemira nebyla příliš nápaditá. Hosté ji bez větších potíží přečetli a opět se tak ubránili.
27'
Venezuela předvádí velmi sympatický výkon. Nejenže hosté dobře brání, ale také vystrkují růžky směrem dopředu.
26'
Villanuev dokázal zažehnat nebezpečí tím, že Luísův centr okamžitě odpálil na polovinu Brazílie.
25'
Machís pálil z uctivé vzdálenosti pouze do rukavic připraveného Alissona Beckera.
25'
Machís nádherně přešel přes Alvese a ve vápně ještě hledal spoluhráče. Na světě je další roh Venezuely.
23'
Coutinho se nyní doslova ukličkoval. Snažil se přejít přes tři hráče ve vínově červených dresech. Míč propadl do zámezí.
23'
Venezuela rozehrála svůj první rohový kop, který se Morenovi vůbec nepovedl. Snaha překvapit domácí centrem na přední tyč nevyšla.
22'
Iniciativu teď přebírá zase Venezuela. Ukazuje nám svou fotbalovou kvalitu a Brazilci mají při bránění zatím značné potíže.
21'
Další faul domácích. Chilský sudí zatím řídí tento zápas dobře.
19'
Málem byla na světě studená sprcha pro Brazilce! Vysoký útočník Rondón si našel bochánek z pravé strany a hlavičkou jen těsně minul pravou tyč. Alisson reagovat nedokázal a kdyby byla hlavička přesnější, tak Venezuela vedla.
19'
Rosales si rychlou kombinací chtěl vyměnit míč se spoluhráčem, ale jejich akci přečetl Dani Alves.
18'
Atmosféra v Salvadoru je velmi bouřlivá. Fanoušci si tento zápas užívají a mohutně podporují své miláčky.
17'
Richarlison využil nepřesné rozehrávky hostů, navedl si balón na hranici šestnáctky a pravou nohou mířil po zemi na zadní tyč. Faríñez nám předvedl první důležitý zákrok, kterým zachránil svůj tým.
16'
Alves si došel pro faul a domácí na míči zůstanou. Držení míče zatím vypovídá jednoznačně ve prospěch Brazílie.
15'
První obrovská šance tohoto zápasu. Neres opět dostal prostor a tentokrát se odhodlal vystřelit. Tlačil míč na přední tyč, jenže ji o chlup minul.
14'
Herrera vysunul na pravé straně Machíse, na kterého byla tato pobídka příliš dlouhá. Bude se odkopávat od brány kanárků.
13'
Neres je zatím na levé straně vidět. Centr na vzdálenější tyč se mu ale příliš nepovedl. Brazílie však začíná ukazovat kvalitu a kontroluje vývoj utkání.
12'
Richarlison pronikl po pravé straně a hledal před bránou lépe postaveného Firmina. Útočník Liverpoolu se však k zakončení přes stopery Venezuely nedostal.
11'
Coutinhovi se exekuce vůbec nepovedla a Venezuela vyrazila vpřed. Míč doputoval až k Alissonovi, který zasáhl.
10'
Další Alvesův centr byl už přesnější a k zakončení se tlačil Firmino. S přispěním obránce byl míč sražen do zámezí a bude se kopat další roh.
10'
Centr kapitána Alvese z pravé strany byl odvrácen vytáhlým útočníkem Venezuely Rondónem.
9'
Neres dostal míč přímo na kopačku a mohl vystřelit. Nakonec se rozhodl poslat na hranici malého vápna přízemní centr, se kterým si hosté poradili.
8'
Píšťalka chilského sudího byla opět v pohotovosti. Tentokrát rozhodčí odpískal faul ve prospěch týmu ve žlutých barvách.
7'
Osorio si navedl míč na pravou nohu a z velké vzdálenosti vystřelil. Trefil prvního bránícího hráče.
6'
Alves dokázal udržet balón ve hře a velmi zajímavě přehodil míč přes hlavu a snažil se přihrát. Obrana hostů byla pozorná.
5'
Venezuela se jeví zatím lépe než Bolívie v zahajovacím zápase. Zatím se nebojí hrát také na polovině soupeře.
5'
Brazilci už mají míč pod kontrolou a snaží se něco vymyslet.
4'
Rozehrávka standardní situace nebyla nijak zvlášť nebezpečná. Poprvé na míč si sáhl Alisson a následně rychle rozehrál.
3'
Moreno byl těsně za půli hřiště faulován. Casemiro si tak připsal první nedovolený zákrok.
2'
Thiago Silva vyplaval nikým neobsazený na zadní tyči, jenže na balón nedosáhl.
2'
Neres předvedl na levé straně kouzla a při snaze nacentrovat trefil prvního hráče Venezuely. Brazílie bude mít k dispozici roh.
1'
Hosté se dopustili faulu na levé straně. Míč tak připadne k nohám domácích Brazilců.
1'
Obě mužstva už jsou na hrací ploše. Brazilci dnes navlékli tradiční žluté dresy a Venezuela nastoupí ve vínově červených barvách.

Brazílie: Alisson – Dani Alves (C), Marquinhos, Silva, Luís – Arthur, Casemiro – Richarlison, Coutinho, Neres – Firmino.
Náhradníci: Ederson, Cássio – Sandro, Allan, Willian, Fagner, Jesus, Miranda, Militao, Paquetá, Fernandinho, Everton.

Venezuela: Faríñez – Rosales, Osorio, Villanueva, R. Hernández – Machís, Y. Herrera, J. Moreno, Rincón (C), Murillo – Rondón.
Náhradníci: Romo, Graterol – Feltscher, Aristeguieta, Añor, Figuera, Chancellor, Josef Martínez, Savarino, Seijas, Soteldo.

Rozhodčí: Julio Bascuñán (Chile).
BRAZÍLIE

Brazilci vyhráli svůj kontinentální pohár celkem osmkrát, naposledy v roce 2007. Letos je proto ideální čas, aby favorizovaní kanárci znovu uspěli a tentokrát na domácí půdě. Varováním však pro ně může být vzpomínka na pět let staré MS ve fotbale na jejich půdě, které skončilo v závěrečné fázi fiaskem. Brazilci vůbec nezvládli semifinále s Německem, ve kterém prohráli 1:7 a také bitvu o bronz s Nizozemskem. Dnes je však parta trenéra Titeho připravena si zajistit postup ze skupiny a přiblížit se tak velkému cíli. V úvodním duelu Copy América Brazílie porazila Bolívii 3:0, když branky začala střílet až po poločase. Dva góly v zahajovacím zápase vsítil Coutinho a v závěru přidal pojistku Everton.
VENEZUELA

Venezuela ještě nikdy jihoamerický pohár nevyhrála. Nejdál došla na Copě América v roce 2011, kdy se probojovala mezi čtyři nejlepší celky, ale v bitvě o bronz prohrála s Peru 1:4. Právě s tímto soupeřem započala letošní turnaj a branka v jejich vzájemném střetnutí nepadla. Venezuela jistě může pomýšlet na postup ze skupiny, jelikož se skupina A zdá z pohledu fanouška nejslabší. Brazílie je obrovský favorit a o zbylé postupové místo, nebo dokonce místa dvě, se mohou poprat všechny tři týmy. Venezuela má ale v tomto kalendářním roce velmi dobrou formu. V březnu dokázala porazit Argentinu a v poslední generálce před Copou nečekaně s přehledem přehrála USA poměrem 3:0.
Poslední vzájemné zápasy:

12.10.2016 Venezuela – Brazílie 0:2 (kvalifikace MS)
14.10.2015 Brazílie - Venezuela 3:1 (kvalifikace MS)
21.06.2015 Brazílie - Venezuela 2:1 (Copa América)
03.07.2011 Brazílie – Venezuela 0:0 (Copa América)
15.10.2009 Brazílie – Venezuela 0:0 (kvalifikace MS)
Skupina A:

Brazílie – Bolívie 3:0
Venezuela - Peru 0:0
Bolívie – Peru 1:3
Pěkné středeční ráno při sledování online přenosu z Copy América. Domácí fotbalisté z Brazílie přivítají v rámci druhého kola skupiny A Venezuelu. Utkání se bude hrát Salvadoru a výkop je na programu ve 2:30. Přeji vám příjemný fotbalový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.