Copa America -  ONLINE PŘENOS -  Kolumbie : Peru - 10. července 2021   02:00

Kolumbie
Kolumbie
49' J. Cuadrado  • 66' L. Díaz (C. Vargas) • 90+4' L. Díaz (Muriel)
3:2
(0:1)
Peru
Peru
45' Yotún  (Cueva) • 82' Lapadula  (R. García)
Kolumbie
C. Vargas – S. Medina, Y. Mina (55. D. Sánchez), Murillo, Tesillo – J. Cuadrado (C), Barrios (90+3. Muriel), G. Cuéllar, L. Díaz – Cardona (46. Chará) – D. Zapata (55. Borja).
Claus (BRA) – Pires (BRA), Simon Manis (BRA)
Estádio Nacional de Brasília, Brasília
Peru
Gallese (C) – Corzo (78. Lora), Santamaría, Callens, López – Tapia (24. Cartagena), Yotún – Peña (78. Ormeño), Cueva (69. R. García), Carrillo – Lapadula.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Bronz na jihoamerickém šampionátu Copa América vybojovali fotbalisté Kolumbie, kterým vystřelil vítězství 3:2 v nastaveném čase dvougólový Luis Díaz.

Ale postupně. První branku vstřelili fotbalisté Peru, gól do šatny vsítil ve 45. minutě Yoshimar Yotún. Favorit vrátil výsledek do vyrovnané podoby ve 49. minutě, kdy Juan Cuadrado skóroval střelou z volného přímého kopu, míč poslal skrze rozestoupenou zeď. Obrat dokonal Luis Díaz, avšak na tento gól ještě dokázal odpovědět Gianluca Lapadula. Zápas směřoval do penaltového rozstřelu, který na začátku čtvrté nastavené minuty odmítl Luis Díaz střelou zpoza šestnáctky do pravé šibenice. Gallese na balón dosáhl, ale nedokázal jej vytěsnit mimo tři tyče.

Svěřenci kouče Ruedy vybojovali cenný kov po pěti letech, Peru na výborné druhé místo z před dvou let medailově nenavázalo.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:8.
90+6'
90+4'
Kolumbie právě vstřelila branku!
Je to jasné, bronzové medaile budou patřit Kolumbii! Luis Muriel přišel do hry na penalty, ale v poslední akci zápasu patou sklepl míč pro LUISE DÍAZE, který se zbavil osobního strážce, posunul si míč na střed a z osmnácti metrů jej poslal do pravého horního rohu brány. Gallese si na míč sáhl, avšak z brány jej vyškrábnout nedokázal.
90+3'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Wílmar Barrios, přichází Luis Muriel.
90+2'
Středopolař Wílmar Barrios si výborně pokryl míč, načež přenesl hru doleva na Meinu. Za jeho dlouhým nákopem běžel Borja, nicméně u míče byl jako první brankář Gallese.
90+1'
Juan Cuadrado svému centru nedal takovou výšku, jakou by si asi přál. Našel pouze hlavu Santamaríi, Kolumbie musí zase začínat z poloviny hřiště.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Raziel García na nákop Lory nedosáhl, hrál tak Gustavo Cuéllar. Balón stáhl na zem, načež jej poslal k lajně volnému Charovi.
88'
Centr Mediny od pravé lajny měl k úspěchu daleko. Dobrou práci odvedl Marcos López, jenž akrobatickým způsobem poslal míč pryč z vápna.
87'
Žlutá karta pro Óscara Murilla. Stoper vystrčenou levou nohou minul balón. Naopak přes ni přepadl Lapadula, který tak nemohl pokračovat v útočení.
86'
Zatímco Kolumbie začala více útočit, tak Peru se zase stáhlo více do defenzivy. Vypadá to, že s penaltovým rozstřelem by bylo spokojeno.
85'
Tentokráte zastavil Bogu zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V době Cuadradovy nahrávky se útočník nacházel za posledním obráncem.
84'
Kolumbie okamžitě zapnula útočný režim. Miguel Borja obelstil Santamaríu a vypálil pravou nohou jen o pár decimetrů nad horní tyčku.
82'
Peru právě vstřelilo branku!
Máme znovu vyrovnáno! Na centr Garcíi od rohového praporku si naskočil GIANLUCA LAPADULA, za jehož hlavičkou k pravé tyči natahoval Vargas ruku bez úspěchu. Rozhodnou o držitelích bronzových medailí až penalty?
82'
Útočný faul Santamaríi sebral Peruáncům další cenné vteřiny. Stoper si počínal nedovoleným způsobem proti Williamu Tessillovi.
81'
Dalekonosný projektil Gianlucy Lapaduly neměl moc šancí na úspěch. Camilo Vargas balón velmi dobře viděl a kulatý nesmysl udržel v náruči.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Kolumbie je blízko zisku bronzových medailí, čas momentálně hraje proti Peru.
79'
Ani protiútok Kolumbie neskončil úspěchem. Borja předal balón Díazovi, jenž se zamotal do vlastních kliček, z vápna odkopl míč López.
78'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Aldo Corzo, přichází Jhilmar Lora.
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Sergio Peña, přichází Santiago Ormeño.
77'
Individuální akci Wilder Cartagena nedotáhl do zdárného konce. Nejprve si sice šikovně hodil balón mezi dvěma protihráči, pak ale neuspěl kličkou proti Sánchezovi.
76'
Faul na polovině hřiště Juana Cuadrada určitě mrzet nebude. Taktický prohřešek vyrobil proti Corzovi, ten se drží za pravé koleno.
75'
Marcos López přenesl hru na pravou stranu. Santamaríovi pořádně zavařil, protože mu poslal balón za tělo, obránce ale zvládl udržet míče ve hře.
74'
Dobře myšlenou nahrávku Carilla spoluhráč Yoshimar Yotún nepochopil. Do sprintu přešel příliš pozdě, William Tesillo jej udržel na zádech. Následuje odkop od brány.
73'
Wilder Cartagena si narazil balón s Lapadulou, načež hledal Peñu. K němu kulatý nesmysl nepropasíroval, výborně zakročil bránící Murillo.
72'
Arbitr Claus přerušil hru, protože mimo dění hry zůstal ležet na trávníku Stefan Medina. Možná další svalové zranění, každopádně se zdá, že kolumbijský bek bude pokračovat.
71'
Peru ještě určitě zabojuje, a to minimálně o prodloužení utkání do penalt. Za hranicí pokutového území chtěl vybojovat standardku Sergio Peña, leč neúspěšně.
70'
Fotbalisté v bílých dresech více otevřeli hru. Této skutečnosti chtěl využít ještě stále čerstvý Miguel Borja, jemuž vystavil stopku až poslední zadák Corzo.
69'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Raziel García.
68'
Peruánský trenér Gareca by určitě měl zapřemýšlet nad změnami v sestavě. Do konce základní hrací doby zbývá posledních dvacet minut a je vidět, že někteří hráči toho už mají dost.
66'
Obrat dokonán, Kolumbie se ujímá vedení! Za dlouhým výkopem gólmana Vargase vystartoval LUIS DÍAZ, jenž utekl všem obráncům. Finální fázi vyřešil bezchybně, na střelu z levé strany pokutového území na zadní tyč neměl Gallese šanci zareagovat. Krátce před zakončením to vypadalo, že Santamaría autora gólu fauluje, ale nakonec si volbu rozmyslel, neboť si uvědomil, že by následovala červená karta.
66'
Nedovolený zákrok předvedl Luis Díaz. Dokázal zachytit pohyb Cuevy, jenže při snaze o obranný zákrok soupeři šlápl na nohu.
65'
Miguel Borja se nestihl otočit, nahrávku Cuadrada zpracovával zády k bráně. Selhal už při převzetí míče, čehož využil Aldo Corzo.
64'
Právě Juan Cuadrado stál na konci kolumbijské akce, když z pravé strany pokutového území vystřelil nebezpečnou střelu k zadní tyči. Gallese šel k zemi včas, míč vyrazil.
63'
Žlutý trest i na druhé straně. André Carrillo zastavil Cuadrada s jasným cílem zastavit rychlý protiútok, o čemž moc dobře věděl i arbitr Claus.
62'
Druhým Kolumbijcem potrestaným žlutou kartou se stal Wílmar Barrios. Cueva mu udělal úspěšnou kličku po levé ruce, načež středopolař zatáhl za záchrannou brzdu, soka poslal k zemi.
61'
Pedro Gallese si neodpustil chybu. Vypadalo to, že slabou střelu Cuéllara udrží v rukavicích, ale pod nátlakem Borji míč pustil a měl velké štěstí, že útočník píchl vedle brány.
60'
Hodina střetnutí je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Pokud by vydržel současný stav, musel by rozhodovat penaltový rozstřel. Kolumbijci by jej absolvovali potřetí v řadě, zatím mají bilanci 1:1. Peru si pokutové kopy vyzkoušelo ve čtvrtfinále, v němž vyřadilo Paraguay.
59'
Zakončení Cuevy bylo povedení o poznání méně. Troufl si na odvážně zakončení z voleje, jenže míč trefil špatně pravým holenním chráničem.
58'
Zničehonic mohl Peru vrátit vedení Gianluca Lapadula! Na pravé straně šestnáctky si kolem Sáncheze posunul míč více na střed a technickým pokusem následně orazítkoval horní tyč.
57'
Peru je pod čím dál tím větším tlakem. Poločasový proslov kouče Ruedy přinesl kýžený účinek, Kolumbie je jasně lepším týmem.
56'
Pedro Gallese poslal odkop na polovinu hřiště. V tomto prostoru došlo k hlavičkovému souboji mezi Cuéllarem a Lapadulou, uspěl Kolumbijec.
55'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Yerry Mina, přichází Davinson Sánchez.
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Miguel Borja.
54'
Narážečka mezi Sergiem Peñou a Christianem Cuevou nevyšla podle přestav. První jmenovaný zpracoval zpětnou nahrávku mimo hrací plochu.
53'
Anderson Santamaría na zádech udržel aktivního Barriose. Když pochopil, že míč se nedokutálí až za postranní čáru, tak míč odkopl do autu.
52'
Obrat mohl dokonat Luis Díaz. Do pasu Cuadrada se nádherně položil akrobatickými nůžkami, povedenou střelu ovšem Gallese dokázal vytěsnit nad břevno!
51'
Krátce po inkasovaném gólu žlutá karta do peruánských řad. Proti pravidlům hrál Christian Cueva, ten si doslova vyšlápl na Zapatu.
49'
Obrovská chyba ve zdi by Peruánce mohla pořádně mrzet! JUAN CUADRADO ani zdaleka netrefil míč ideálně, nicméně měl štěstí, že se mezi Lapadulou a Callensem vytvořila mezera, kterou míč proletěl až do sítě mimo dosah překvapeného Galleseho.
49'
Zprvu to vypadalo, že Stefan Medina vybojoval pokutový kop, ke kontaktu mezi ním a Cuevou však došlo ještě před pokutovým územím. I tak mají Kolumbijci k dispozici velmi zajímavou standardku.
48'
Kolumbie od výkopu drží balón na útočné polovině. Zatím však probíhá kombinace v blízkosti středového kruhu, nikoliv kolem šestnáctky soupeře.
47'
Trenér Rueda nakonec udělal jedinou změnu, když Cardonu nahradil Charou. Na trávníku ponechal třeba Zapatu, který na turnaji stále čeká na svou první úspěšnou trefu.
46'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Edwin Cardona, přichází Yimmi Chará.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 3:06.
Po prvním poločase má blíže zisku bronzových medailí Peru, které vede nad Kolumbií nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. První velkou šanci ve 28. minutě neproměnil Lapadula, když v pádu mířil nepřesně. Neuspěl ještě ani Sergio Peña, který sice obešel gólmana, ale pak zakončil nad bránu. Do třetice již Peruánci přetavili velkou příležitost v gól. Jmenovitě Yoshimar Yotún, jenž si naběhl do vápna na přihrávku Cuevy a padajícímu gólmanovi poslal míč s ledovým klidem do vzduchu. Hra Kolumbie v úvodním dějství nebyla dobrá, do druhého dějství je co zlepšovat. Lze očekávat i výrazný zásah do sestavy, jako to kouč Rueda udělal už v semifinálovém utkání proti Argentině.
45+6'
45+5'
Teď už ano. Edwin Cardona si nedal říct a vyprodukoval další faul v průběhu několika málo sekund. Rozhodčí dal Kolumbijci najevo, že mu všechny prohřešky sčetl dohromady.
45+4'
Ještě před odchodem do šaten došlo k tvrdému faulu Edwina Cardony. Brazilský sudí Claus musel uklidňovat horké hlavy, ani v tomto případě nesáhl do kapsičky pro žlutou kartu.
45+3'
Peruánci závěr úvodního dějství kontrolují s velkým přehledem. Zapata zkusil zatlačit na Corza, ten si pomohl malou domů Gallesemu.
45+1'
45'
Třetí příležitost již Peru přetavilo v gól! Do otevřené obrany si na skvělou přihrávku Cuevy naběhl YOSHIMAR YOTÚN, jenž si tváří v tvář brankáři poradil s velkým přehledem, balón poslal zkušeně do sítě nad padajícím Vargasem.
44'
Peruánský útok pokračoval rohovým kopem. Jeho exekuci si vzal na starosti Sergio Peña, centr na penaltu odklidil hlavou do bezpečí Óscar Murillo.
43'
Zapata svým centrem našel prvního bránícího hráče. Na druhou stranu rozjel protiútok Christian Cueva, jeho centr odhlavičkoval Mina před Lapadulou do zámezí.
42'
V těžké pozici si William Tesillo hodil míč kolem Lópeze a dokázal odcentrovat. Duván Zapata reagoval příliš pozdě, na balón nedosáhl.
41'
Óscar Murillo se zlobí, to může ale maximálně tak na sebe. Jeho velká chyba mohla stát spoluhráče bezbrankový stav a velkou komplikaci v boji o bronz.
40'
Další gólovka pro Peru, tentokráte selhal Sergio Peña! Potrestal špatné vyběhnutí Murilla proti míči, úspěšnou kličku udělal i Vargasovi, jenže pak prázdnou bránu přestřelil.
39'
Po faulu Mediny musel arbitr Claus řešit roztržku mezi faulujícím a faulovaným Peñou. Oběma aktérům souboji udělil důrazné varování.
38'
Narážečka mezi Cardonou a Diazem nevyšla. První jmenovaný se nepochopitelně zastavil a kulatý nesmysl pak dostihl až mimo hrací plochu.
37'
Defenzivní povinnosti si Marcos López splnil na jedničku. Do poslední chvíle vystál Diaze a při jeho kličce po lajně u čistě vypíchl balón.
36'
Juan Cuadrado vypíchl přihrávku Callense na Cuevu a rozjel bleskový protiútok. Ten skončil u Zapaty, který neodkázal obehrát Santamaríu.
35'
V posledních minutách začínají mít překvapivě navrch Peruánci. Jejich kombinační akce se přesunula na útočnou polovinu. Kolumbie má ovšem dobře pokryté vlastní pokutové území.
34'
Premiérový zákrok celého střetnutí si připsal peruánský brankář Gallese. Neměl řešit nic složitého, neboť Diaz poslal míč po zemi do prostoru, kde peruánský kapitán stál.
33'
Gólman Pedro Gallese vytáhl spoluhráče dále od brány. Odkop poslal do míst, kde viděl Sergia Peñu, ovšem v hlavičkovém souboji byl úspěšnější Mina.
32'
Gianluca Lapadula chtěl roh, přitom si byl moc dobře vědom, že hrál míč jako poslední. O této skutečnosti věděl i pomezní rozhodčí, jenž odmával odkop od brány.
31'
Parádním skluzem zamezil hrozícímu nebezpečí Wilder Cartagena. Pád pod nohy Zapaty si načasoval ideálně, jako první hrál míč.
30'
Tak všechno je možná ještě trochu jinak. U střídačky sice jeden z kolumbijských fotbalistů je připravený v dresu, ale Wílmar Barrios vběhl zpět na hrací plochu a ještě zkouší hrát.
29'
Za postranní čárou se do dresu obléká Baldomero Perlaza, což znamená jediné. Ze zdravotních budou nuceni střídat i Kolumbijci.
28'
Kolumbie hraje dočasně v deseti a Peru tuto skutečnost málem využilo ke vstřelení vedoucího gólu! Za obranu si na Cuevovu nahrávku naběhl Gianluca Lapadula, špičkou levé kopačky poslal balón podél gólmana těsně vedle pravé tyče.
27'
Zranění svalu i na druhé straně. Bolest v levém stehnu ucítil Wílmar Barrios, avšak ještě není jisté, jestli i on bude muset utkání opustit. Za postranní čárou mu jeden ze zdravotníků postižené místo zkouší rozmasírovat.
26'
Individuální akce Zapatovi nevyšla. Proti pozičně dobře postavenému Lópezovi zkusil kličku po lajně, výsledkem je autové vhazování pro Kolumbii.
25'
Dlouhý nákop Yotúna přepustil Murillo pro Vargase. Ten okamžitě sebral balón do rukavic a výkopem našel volného Cuadrada.
24'
Velká nepříjemnost pro Peru. Renato Tapia si při obranném zákroku poranil sval a jeho účinkování na turnaji je tak u konce. Na jeho místo nastoupil Wilder Cartagena.
23'
Rozběhnutý Edwin Cardona podklouzl, přesto ještě dokázal přihrát Diazovi. Až u něj celá akce skončila, když v souboji jeden na jednoho nepřetlačil Tapiu.
22'
Juan Cuadrado v hlavičkovém souboji přetlačil Marcose Lópeze, přitom jej však trefil i loktem. Arbitr Claus po menším váhání odpískal kolumbijskému kapitánovi faul.
21'
Nohama si zahrál i gólman Camilo Vargas, k němuž propustil balón stoper Mina. Následoval dlouhý odkop na útočnou polovinu.
20'
Peruánci otočili hru na útočnou polovinu. Zde momentálně probíhá jejich kombinace, kolumbijská defenziva zatím soupeře výborně dostupuje.
19'
Do brejku vystartoval Duván Zapata, sám jej ovšem i zhatil. Místo chtěného přenesení hry poslal balón k polovině hřiště, kam k němu musel zacouvat Medina.
18'
Sám proti téměř celé obranné řadě neměl Christian Cueva moc šancí na úspěch. Balón si pustil a pokusil štěstí střelou, trefil ovšem pouze Minu.
17'
Místo klasického centru volil Luis Díaz střílený balón. Cardona kulatý nesmysl na dlouhou nohu posunul k Zapatovi, který si z otočky netroufl vystřelit.
16'
U levé lajny si udělal prostor André Carrillo. Za centrem na zadní tyč si nabíhal Gianluca Lapadula, jenž natahoval pravačku za míčem marně.
15'
Narážečka mezi Yotúnem a Cuevou neskončila podle peruánských představ. První jmenovaný sice udržel míč, ale jen za cenu faulu, když loktem trefil do obličeje Barriose.
14'
Ani druhý rohový kop neskončil úspěchem. Odražený balón si našel Gustavo Cuéllar, který to s lobem za obranu zamýšlel dobře, každopádně žádný ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil.
13'
Netrvalo dlouhou a Kolumbijci byli zpět v držení míče. Po rychlém převzetí balónu střílel Edwin Cardona, trefil jednoho ze stoperů.
12'
Kolumbijská akce pokračovala. Centr přišel pro změnu z pravé strany, načež hlavičkoval stoper Yerry Mina, avšak z ofsajdového postavení.
11'
Přetažený centr Cardony směřoval k zadní tyči. William Tesillo vyšplhal bysoko, přesto kulatý nesmysl pouze prodloužil za sebe.
10'
Rohový kop vybojoval Gustavo Cuéllar. U pravé lajny dokázal odcentrovat do skluzujícího Santamaríii, po jehož skluzu míč opustil hrací plochu.
9'
Luis Díaz po rychlém zpracování poslal balón do vnitra pokutového území. S tím Duván Zapata nepočítal, na míč neměl šanci dosáhnout.
8'
Svěřenci kouče Ruedy nikam přehnaně nespěchají. Jsou si vědomi, že zápas je teprve na svém počátku a času ještě zbývá dostatek.
7'
Za Peru zahrozil středopolař Yoshimar Yotún. Za hranicí velkého pokutového území si připravil míč na levačku, načež vystřelil nad.
6'
Úvod střetnutí patří Kolumbii, která hraje častěji na balónu. Za obranu nabíhal za Cardonovou nahrávkou Zapata, avšak nevyšlo mu zpracování.
5'
Faulující fotbalista byl dokonce v ošetřování zdravotníků. Podle dostupných záběrů to ovšem nevypadá, že by mělo dojít ke střídání.
4'
Místo pokutového kopu útočný faul. Edwin Cardona v šestnáctce soupeře nezaviněně podklouzl, přitom s sebou vzal bránícího Callense.
3'
Poprvé si zahrál gólman Camilo Vargas. Tomu výrazně usnadnil situaci stoper Yerry Mina, jenž tělem odstavil presujícího Lapadulu.
2'
Fotbalisté Kolumbie vstoupili do svého posledního utkání na turnaji v modrých dresech. Peruánci do souboje o bronz oblékli dresy bílé barvy.
1'

Kolumbie: C. Vargas – S. Medina, Y. Mina, Murillo, Tesillo – J. Cuadrado (C), Barrios, G. Cuéllar, L. Díaz – Cardona – D. Zapata.
Náhradníci: Quintana – Borja, Borré, Campaz, Cuesta, Chará, Lucumi, Moreno, Muriel, S. Pérez, Perlaza, D. Sánchez.

Peru: Gallese (C) – Corzo, Santamaría, Callens, López – Tapia, Yotún – Peña, Cueva, Carrillo – Lapadula.
Náhradníci: Cáceda, Carvallo – Abram, Araujo, Cartagena, Garcés, R. García, Lora, Ormeño, Ch. Ramos, Trauco, Valera.

Rozhodčí: Claus (BRA) – Pires (BRA), Simon Manis (BRA).
Peru

Finálovou účast z před dvou let Peruánci nezopakovali, s takovým opětovným překvapením se ale ani nepočítalo. Peru působilo ve stejné skupině jako Kolumbie a obsadilo druhou příčku, ve vzájemném zápase dvou týmů bojujících o třetí místo vyhrálo 2:1. Ve čtvrtfinále Garecova družina vyřadila po penaltách Paraguay a v semifinále nestačila na favorizovanou domácí Brazílii výsledkem 0:1.
Kolumbie

Fotbalisté Kolumbie sahali po postupu do finále. S favorizovanou penaltou uhráli remízu 1:1, jenže na rozdíl od čtvrtfinále s Uruguayí nezvládli penaltový rozstřel. Pokutový kop neproměnili stopeři Sánchez, Mina, v páté sérii pak neuspěl ještě Cadona, zatímco na druhé straně nedal jen de Paul. Svěřenci kouče Ruedy měli co dělat, aby vůbec postoupili ze skupiny, kde nakonec obsadili třetí místo, skončili o dva body před pátou Venezuelou. Zisk cenného kovu by byl jistě cenným úlovkem, byť by se jednalo „pouze“ o bronz.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování jihoamerického šampionátu Copa América, u zápasu o 3. místo mezi Kolumbií a Peru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.