Ramsdale – Godfrey, Guehi, Kelly – Aarons, Davies (66. Jones), Skipp, McNeil (76. R. Sessegnon) – Hudson-Odoi, Nketiah (C) (76. Brewster), Smith-Rowe (66. Eze).
Švýcarsko
Racioppi – Lotomba (C), Bamert, Zesinger, Muheim – Toma (85. Rüegg), Domgjoni, Jankewitz, Ndoye (79. Mambimbi) – Guillemenot (66. Imere), Zeqiri.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Hned druhý hrací den mistrovství Evropy do 21 let tu máme naprosto senzační výsledek ve skupině D, když Anglie nestačila na Švýcarsko 0:1 a bude to mít s plány na postup hodně těžké. Angličané byli lepším týmem op většinu devadesáti minut, ale dokázali se dostávat do šancí a navíc vystřelili na branku Racioppiho pouze jedinkrát. To Švýcarsko měli hned čtyři střely a z jedné z nich se v 77. minutě prosadil v pádu zpoza vápna Dan Ndoye a nádhernou brankou tam vystřelil výhru trenéra Maura Lustrinelliho, který mimochodem jako hráč strávil jednu sezonu v pražské Spartě. Anglie se o první body na turnaji bude prát už za tři dny, kdy vyzve Portugalce. Švýcarsko si může zajistit postup už v utkání proti Chorvatsku, které se hraje také 28.3.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:16.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Oliver Skipp (Anglie).
90+4'
Felix Mambimbi se nyní dostal dopředu a vybojoval faul na svoji osobu. Švýcaři jsou aktuálně velmi blízko k výhře.
90+4'
Tentokrát to hráč londýnské Chelsea zkoušel levačkou. Jeho nabídku si našel Anthony Racioppi a s hlasitým křikem ukryl míč v rukavicích.
90+3'
Na pravou stranu dostal míč Callum Hudson-Odoi a znovu zkoušel centr do šestnáctky, kde narazil na zhuštěná těla soupeřů.
90+3'
Švýcarsko nyní opět odkopává až ke svatyni svého soka. Tohle bude pro favorita tohohle zápasu hodně těžké.
90+2'
Hodně rozháraný fotbal se nyní hraje na středu hřiště, Anglie se nedokáže dostat do trvalejšího tlaku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Poslední minuta základní hrací doby se chýlí ke konci a hosté nyní vytrvale dlouze vhazují aut na levé straně.
89'
Po levé straně se sice dopředu protáhl Lloyd Kelly. Jeho následná nahrávka na střed skončila pouze u nohy soupeře.
88'
Na chvilku se střed hřiště otevřel pro Kevina Rüegga, který si chtěl míč připravit na střelu, ale připravoval si to až moc dlouho a pak už neměl prostor pro zakončení.
87'
Odražený míč si kousek za pokutovým územím našel Curtis Jones, navedl si ho na střed a levačkou zkusil vypálit. Jeho důrazný pokus vyletěl hodně vysoko nad branku.
86'
Švýcarský tým se už nežene dopředu, naopak se snaží bránit senzační výsledek, což je rozhodně pochopitelné.
85'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Bastien Toma, přichází Kevin Rüegg.
85'
Žlutou kartu dostává Alexandre Jankewitz (Švýcarsko).
84'
Andi Zeqiri se zkoušel uvolnit od soupeře na hranici vápna, jenže se do kliček zamotal a pak o míč jednoduše přišel.
83'
Žlutou kartu dostává Callum Hudson-Odoi (Anglie).
82'
Na pravé straně se přes soupeře snažil dostat Callum Hudson-Odoi, kterému se klička nepovedla a navíc v souboji přišel o kopačku.
81'
Dlouhý nákop Švýcarům žádné ovoce nepřinesl a Angličané mohou opět dopředu.
80'
Švýcarsko mělo přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů. Celé to na sebe vzal Kastriot Imere a zkusil vypálit. Nepovedený pokus skončil hodně vysoko nad brankou.
79'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Felix Mambimbi.
77'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
To je opravdová senzace. Hosté se opět dostali na k brance soupeře a jdou do vedení třináct minut do konce. Nahrávku z levé strany parádně nahrál patičkou za sebe Kastriot Imere pro DANA NDOYEHO, který hned šel do střely, při které navíc uklouzl, ale míč poslal nádherně do šibenice!
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Edward Nketiah, přichází Rhian Brewster.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Ryan Sessegnon.
75'
Jako by Švýcaři v posledních minutách ožili. Zpoza vápna se o centr pokoušel Alexandre Jankewitz, míč ale poslal jen mimo hřiště.
74'
Po delší odmlce se dopředu dostali i Švýcaři a zpoza vápna pálil Miro Muheim, jeho pokus vyrazil Aaron Ramsdale na poslední chvíli.
73'
Po dalším faulu Švýcarů měli domácí přímý kop z pravé strany. Po centru Calluma Hudsona-Odoie se do nůžek pustil Nketiah, jehož akrobatický pokus mířil vedle branky.
72'
Domácí Angličané jsou v posledních minutách lepším týmem, nyní jejich soupeřů kupí jeden faul za druhým.
71'
O kolmici se ze středu hřiště pokoušel Marc Guehi, jenže jeho hodně uspěchaný pokus trefil prvního Švýcara na cestě.
70'
Kousek za vápnem se šikovně uvolnil Alexandre Jankewitz a odcentroval do vápna, kde se dva borci v červeném marně natahovali po míči.
69'
Na pravou lajnu dostal míč do nohy Max Aarons a okamžitě po zpracování ho fauloval Miro Muheim.
68'
Po nepřesné nahrávce nově příchozího Jonese mohli jít dopředu hosté, ale pas Tomy byl nepřesný.
67'
Na levou stranu dostal míč Dwight McNeil. Poté ale zakopl a byl rád, že pro svůj tým vybojoval alespoň aut.
66'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Jérémy Guillemenot, přichází Kastriot Imere.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Eberechi Eze.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Curtis Jones.
64'
Přímý kop kousek za vápnem rozehrával Callum Hudson-Odoi, který to svojí pravačkou zkoušel na zadní tyčku, ale jeho pokus dokázal dobře postavený Anthony Racioppi vytěsnit mimo svoji branku.
63'
Žlutou kartu dostává Jan Bamert (Švýcarsko).
62'
U postranní lajny se jít chystá Curtis Jones, který stihl letos 20 ligových zápasů v záloze Liverpoolu a pětkrát naskočil i v Lize mistrů.
61'
Švýcaři měli k dispozici přímý kop ze středu hřiště, ale po centru Domgjoniho se píská útočník faul Zeqiriho.
60'
Žlutou kartu dostává Marc Guehi (Anglie).
59'
Výborné vyvezená míče ukázal na středu hřiště Oliver Skipp, jeho spoluhráči ale na výbornou práci tohoto záložníka navázat nedokázali.
58'
Opět byl v akci v posledních minutách agilní Dwight McNeil. Zkoušel z levé strany odcentrovat do vápna, ale jeho polovysoký centr se vešel jen do bloku soupeře.
57'
Parádní práci dozadu odvedl Dwight McNeil, který vypíchl míč soupeři, jenže následně zakopl a míč se vrátil na kopačky jeho soka.
56'
Po dalším šikovném uvolnění od soupeře našel Callum Hudson-Odoi Dwighta McNeila, jehož nedobrý centr do vápna trefil soupeře.
55'
Rychlé uvolnění z levé strany na střed předvedl Callum Hudson-Odoi, jenže pak neměl, komu by předložil míč a musel hru otočit dozadu.
54'
Až moc důrazně se chtěl dopředu prodrat na pravé straně Max Aarons a dopustil se pří této snaze faulu.
53'
Po rychlé kombinaci Angličanů dostal míč na pravou stranu pokutového území Emile Smith-Rowe a okamžitě dloubl míč na střed šestnáctky. Tam ale nikdo v bílém na míč nedosáhl.
52'
Rychlé uvolnění na středu hřiště ukázal Edward Nketiah, načež ho Cédric Zesinger musel faulovat.
51'
Další obrovská šance hostů. Po chybě v rozehrávce se míč dostal na pravou stranu vápna na Tomu, který sám před brankářem poslal míč z voleje jen do tyčky.
50'
Na levé straně předběhl soupeře Dwight McNeil, ale jeho rychlý centr trefil jen blokujícího soupeře.
49'
Callum Hudson-Odoi si vzal tuto standardní situaci na starost, ale jeho centr na přední tyčku Švýcaři odvrátili.
49'
Roh pro Anglii.
48'
Z pravé strany se hru doleva snažil přenést Max Aarons. Nabídl tím pouze aut soupeři.
47'
Ani jeden z trenéru o poločasové přestávce nestřídal. Angličané nyní kombinují ve středu hřiště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
První poločas prvního utkání skupiny D na mistrovství Evropy hráčů do 21 let je za námi. Ač jsme neviděli branku, tak se rozhodně se nedá říct, že by to byl fotbal nudný. Oba týmy hrají v poměrně velkém tempu. Rozhodně lepší byli mladíci z Anglie, kteří jsou lepší v individuálních vlastnostech a z nich ještě vyčnívá fantasticky hrající Callum Hudson-Odoi. Oba týmy mají trochu problém s rozehrávkou, hlavně Švýcaři se často uchylují k nepřesným nákopům dopředu.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 62%:38%
Střely na branku: 0:2
Rohy: 3:2
Ofsajdy: 1:2
45'
45'
Po centru z pravé strany chtěli Švýcaři penaltu za ruku Guehiho, ten ji měl pravděpodobně u těla. Rozhodčí o pokutovém kopu nechce ani slyšet.
44'
Na středu hřiště se s míčem pohotově otočil Bastien Toma a vynutil si faul soupeře.
43'
K dlouhému nákopu dopředu se odhodlal Ben Godfrey, jehož míč doskákal až k brance soupeře.
42'
Ke konci poločasu se hraje hodně neurovnaný fotbal. Na míči je momentálně tým v bílém.
41'
Nepřesné přenesení hry na levou stranu od Švýcarů. Ani rychlonohý Dan Ndoye míč nestihl na hrací ploše.
40'
Rohový kop zahrával Dwight McNeil. Na přetažený centr se málem dostal Ben Godfrey, kterému chyběl nějaký ten decimetr.
39'
Centr Emila Smith-Rowa skončil po bloku za lajnou, domácí tak budou míč roh.
38'
Callum Hudson-Odoi na levé straně předložil míč pro Nketiaha, který hned centroval do vápna, kde našel pouze hráče v červeném.
37'
O rychlý kontr se na pravé straně snažil Bastien Toma, ale míč si moc předkopl, čímž ho nabídl Kellymu.
36'
Nepovedenou rozehrávku ukázal pod tlakem také Aaron Ramsdale. Míč poslal tento brankář jen na prázdnou tribunu.
35'
Nepřesnou nahrávkou při výstavbě ukončil přechod Švýcarů dopředu Cédric Zesinger.
34'
Aut do lajny dostal Emile Smith-Rowe, který nezareagoval úplně ideálně a ještě u toho dokázal narazit a faulovat soupeře.
33'
Následně se Callum Hudson-Odoi opět hezky protáhl po pravé straně, ale následným centrem našel jen soupeře před sebou.
32'
Callum Hudson-Odoi rozehrával roh z levé strany. Jeho centr na střed vápna si našel Daviese, jehož hlavička ze záklonu neletěla do prostoru branky.
32'
První rohový kop pro Angličany.
31'
Ben Godfrey si na pravé straně hřiště chtěl dát míč do běhu, ale nedokázal na to sám úplně rychle zareagovat a ztratil ho.
30'
Máme za sebou půlhodinu hry. O něco lepším týmem jsou Angličané, kteří jsou rozhodně daleko lepší individuálně a v rozehrávce své hry. Navzdory tomu se už do dvou šancí dostali Švýcaři, ale v obou nedokázal rozvlnit síť Andi Zeqiri.
29'
Po delší odmlce se k míči na levé straně dostal McNeil, který si na nic většího netroufl a míč raději rozdal dokola.
28'
Miro Muheim z levé strany našel parádním centrem ve vápně Zeqiriho, jehož hlavička z gólové pozice mířila jen vedle branky Anglie.
27'
Absolutní individuální špičku ukázal na pravé straně Callum Hudson-Odoi, když obešel rychle dva soupeře, pak ale neměl nabídku svých spoluhráčů.
26'
Důrazný míč si na hrotu útoku zpracoval Andi Zeqiri. Dále pokračovat nemohl, nacházel se v ofsajdovém postavení.
26'
Švýcaři se se svým útokem opět daleko nedostali, míč dokázal získat Max Aarons a dopředu opět mohou domácí.
25'
Po nádherné výměně míče na pravé straně centroval do vápna Max Aarons, ale hledaný Edward Nketiah byl při výskoku o kousek menší než míč.
24'
O vysoký pas do vápna soupeře se z poloviny hřiště pokusil Kelly. Jeho míč skončil jen v rukavicích Anthonyho Racioppiho.
23'
Do hodně těžké pozice dostal míč na pravé straně Max Aarons od spoluhráče a mezi dvěma soupeři se na nic nezmohl.
22'
Švýcaři mají zatím problém hlavně s rozehrávkou, což nyní prokázal hodně nepřesným pasem dopředu Cédric Zesinger.
21'
Nepovedená kombinace Angličanů nedokázala najít Nketiaha na hrotu útoku.
20'
Po dlouhé době se do hry snažil zapojit Edward Nketiah. Nepohlídal si ovšem ofsajd, čímž daroval míč soupeři.
19'
Obrovská šance Calluma Hudsona-Odoie, který se nádherně uvolnil v pokutovém území a následně zkoušel levačkou střílet na zadní tyčku. Míč poslal jen o kousek nad branku Švýcarů.
18'
Příliš dlouhá byla nahrávka ze středu hřiště doprava na Hudsona-Odoie. Snad nejvýraznější hráč Anglie míč nemohl stihnout na hrací ploše.
17'
Na pravou stranu pokutového území dostal nahrávku Emile Smith-Rowe, ale jeho následný pas do ohně skončil jen u soupeře.
16'
Po šílené chybě anglické obrany se do obří šance dostal Andi Zeqiri, který sám před brankou soupeře trefil pouze Aarona Ramsadala do hrudi.
15'
Na levou lajnu dostal rychlou nahrávku Miro Muheim, jemuž se nepovedlo úplně zpracování míče a ten mu utekl do autu.
14'
Rychlý míč do levé lajny mířil na Emila Smith-Rowa, kterému se pravděpodobně střetly myšlenky a míč omylem poslal za postranní lajnu.
13'
Trochu volného prostoru dostal kousek za vápnem Jérémy Guillemenot a zkusil vypálit. Nevýrazný pokus se dokutálel do rukavic anglického strážce branky.
12'
Až příliš chtěl Callum Hudson-Odoi získat míč na středu hrací plochy a při této snaze povalil na zem Muheima.
11'
Na kraji jedenácté minuty se o centr dopředu pokoušel Cédric Zesinger. Jeho míč středem hřiště skončil u pozorného Ramsdala.
10'
Tvrdý šlapák dostal na středu hřiště Jérémy Guillemenot, švýcarský útočník se nyní nachází na zemi, avšak by měl být v pořádku.
9'
Do kliček se u postranní lajny pustil Max Aarons, který okamžitě o míč přišel a Švýcaři mohli do brejku. Ten vzápětí zabrzdili.
8'
Vysoký nákop dopředu vyprodukoval Kelly. Jeho míč však skončil jen u dobře postaveného brankáře soupeře.
7'
Angličané nyní v klidu hrají u vlastní branky, dopředu se v tuto chvíli neženou.
6'
Z pravé strany se na střed hřiště parádně protáhl Callum Hudson-Odoi. Poté ale nedokázal hráč Chelsea navázat povedenou nahrávkou.
5'
Dan Ndoye byl až moc důrazný při presinku a dopustil se útočného faulu na Aaronse.
4'
Na pravé straně se chtěl přes soupeře dostat Max Aarons, jesle mu ovšem nenasadil a o míč přišel.
3'
Na hrot útoku dostal míč do nohy Edward Nketiah, jenže si ho špatně zpracoval a tím ho nabídl soupeři.
3'
Debutující Emile Smith-Rowe dostal míč na levou stranu hřiště a poté zkusil nacentrovat do vápna, kde ovšem nikdo v bílém dresu nebyl.
2'
Utkání začalo v hodně rychlém tempu. Hodně naspěch měl hlavně brankář Anthony Racioppi při rozehrávce.
1'

Anglie: Ramsdale – Aarons, Godfrey, Guehi, Kelly – Davies, Skipp – Hudson-Odoi, Smith-Rowe, McNeil – Nketiah (C).
Náhradníci: Bursik, Griffiths – R. Sessegnon, Z. Sessegnon, Wilmot, Tanganga, Eze, Gallagher, Jones, Madueke, Brewster, Cantwell.

Švýcarsko: Racioppi – Lotomba (C), Bamert, Zesinger, Muheim – Toma, Domgjoni, Jankewitz – Guillemenot – Ndoye, Zeqiri.
Náhradníci: Köhn, Fayulu – Sidler, van der Werff, Stergiou, Imere, Rieder, Sohm, Pusic, Stojilković, Mambimbi, Rüegg..
Poslední vzájemná utkání

26.03.2016 Švýcarsko U21 VS. Anglie U21 1:1
16.11.2015 Anglie U21 VS. Švýcarsko U21 3:1
06.09.2006 Švýcarsko U21 VS. Anglie U21 2:3
17.05.2002 Anglie U21 VS. Švýcarsko U21 2:1

Švýcarsko

Švýcaři mají z českého pohledu rozhodně zajímavého trenéra. Je jím totiž bývalý hráč pražské Sparty Mauro Lustrinelli, který ukončil aktivní kariéru již v roce 2012 a v pozice hlavního kouče švýcarské jednadvacítky má již 16 zápasů. Naprosto parádní kvalifikaci má za sebou i outsider dnešního střetnutí. Švýcaři v ní totiž nestačili pouze v posledním utkání 1:3 na Francii a se ziskem sedmadvaceti bodů z deseti mačů skončili na druhém místě, které znamenalo zcela zasloužený postup mezi elitu. Asi nejzajímavějším hráčem Lustrinelliho výběru je Jordan Lotomba. Tento pravý bek nastupující za Nice a jeho hodnota se odhaduje na 6 milionů Eur.

Poslední tři zápasy

Francie VS. Švýcarsko 3:1
Švýcarsko VS. Ázerbájdžán 2:1
Švýcarsko VS. Lichtenštejnsko 3:0

Anglie

Angličtí mladíci jsou rozhodně jedním z nejžhavějších kandidátů na postup za základní skupiny, což je také jediné, co si jde v této fáze turnaje zajistit. O cenné kovy se poté bude bojovat od 31. května do šestého června. Angličané mají silný hlavně útok, mezi největší hvězdy turnaje můžeme řadit Masone Greenwooda z Manchesteru United nebo Emila Smith Rowa hrajícího za londýnský Arsenal. Zajímavým jménem je rozhodně také Ryan Sessegnon. Ten sice patří Tottenhamu, ale aktuálně působí na hostování v německém Hoffenheimu. Anglický výběr suverénně ovládl svoji kvalifikační skupiny, když ztratil body pouze jednou, to bylo při velmi překvapivé remíze 3:3 na půdě Andorry.

Anglie VS. Albánie 5:0
Anglie VS. Andorra 3:1
Anglie VS. Turecko 2:1
Zdravím všechny fanoušky mistrovství Evropy do 21 let. V rámci svého úvodního zápasu na šampionátu se utkání celky Anglie a Švýcarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.