EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Nizozemsko - 24. března 2021   21:00

1:1
(1:1)
Nizozemsko
Nizozemsko
16' Schuurs  (Kluivert)
Rumunsko
Vlad – Haruț, Ciobotariu, Pașcanu – Boboc, Olaru, Marin, Ciobanu, Moruțan (88. Itu) – Ganea (81. Petre), Mățan (72. Oaidă).
Eșanu, Aioani – Chindriș, Dulca, Opruț, Popescu, Vlădoiu, Cîmpanu, Dragusin, Oaidă, Itu, Petre.
Nizozemsko
Scherpen – Zeefuik, Schuurs, Teze, Bakker – Reis, de Wit, Koopmeiners – Lang (81. Brobbey), Boadu (64. Gakpo), Kluivert.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:13.
Je konec! Rumunsko na úvod šampionátu uhrálo s Nizozemskem remízu 1:1. Nizozemsko se do vedení dostalo po čtvrthodině hry, kdy se po rohovém kopu prosadil Perr Schuurs. Vedení Nizozemsku vydrželo jen čtyři minuty. Krásnou střelou z přímého kopu totiž vyrovnal Andrei Ciobanu. Po změně stran se Nizozemsko dlouho tlačilo do útoku. Jedinou velkou šanci měl Teun Koopmeiners, jehož ránu vyškrábl Vlad na roh. Na opačné straně hlavičkoval Pascanu, ale Kjell Scherpen reflexivním zákrokem udržel nerozhodný stav. V poslední minutě nastavení pak ještě pálil Ciobanu, ale brankář Scherpen se stal hrdinou svého mužstva.
90+3'
90+3'
Rumunsko mohlo v poslední minutě rozhodnout o svém vítězství! Andrei Ciobanu se ve vysoké rychlosti opřel do míče, ale Kjell Scherpen předvedl parádní zákrok!
90+2'
Ještě jedno zakončení pro Rumunsko! Z hranice velkého vápna střílel Marius Marin, ale mířil přímo do míst, kde stál připravený Kjell Scherpen.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Gakpo si v blízkosti velkého vápna našel odražený míč, jenže ihned k němu přistoupil Alec Pașcanu, který rychlonohého fotbalistu nepustil do vápna.
89'
Kjell Scherpen musel znovu zasahovat. Tentokrát jeho pozornost prověřil technickou střelou Marius Marin, ale brankář Nizozemska si připsal dobrý zákrok.
88'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Olimpiu Moruțan, přichází Cătălin Itu.
87'
Adrian Petre si v souboji se soupeřem pomohl loktem, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře. Rumunsko se usadilo na polovině soupeře a sbírá cenné sekundy.
86'
Deyovaisio Zeefuik dostal přihrávku na pravou stranu, ale napadající soupeř jej napadáním odstavil od míče. Rumunsko bude vhazovat na polovině soupeře.
85'
Radu Boboc podpořil útok Rumunska náběhem po pravém křídle. Jeho centr přiletěl na malé vápno, kde musel ve skluzu zasahovat Perr Schuurs.
84'
Brian Brobbey se v pokutovém území dostal do zajímavé pozice, jenže nemohl zakončovat, jelikož si nedal pozor na své postavení. Ofsajd!
83'
Rumunsko nyní skvěle napadá rozehrávku Nizozemska na jeho polovině. Zadáci v černých dresech se sami zahnali až do zámezí.
82'
Rumunsko zahrávalo přímý kop. Jeho exekuce se opět ujal autor vyrovnávací branky Ciobanu, ale tentokrát střelou na přední tyč daroval brankáři snadný zákrok.
81'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Noa Lang, přichází Brian Brobbey.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Ganea, přichází Adrian Petre.
80'
Do konce utkání zbývá posledních deset minut. Nizozemci soupeři sice prakticky nepůjčují míč, ale stále nemohou najít recept na pozornou obranu.
79'
Noa Lang dlouho otálel s přihrávkou do pokutového území a dal obráncům Rumunska čas na to, aby se stačili srovnat v defenzivním bloku.
77'
Teun Koopmeiners zastavil rodící se akci soupeře faulem a vidí žlutou kartu.
76'
Teun Koopmeiners poslal přihrávku na levou stranu, jenže Mitchel Bakker udělal úkrok na opačnou stranu a už míč neudržel na hrací ploše.
75'
Deyovaisio Zeefuik v neskutečném souboji doslova odstavil soupeře od míče jako zápasník. Rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře. V posledních minutách je to opravdový boj.
74'
Deyovaisio Zeefuik chyboval při zpracování vysoké přihrávky na vlastní polovině. Chybu svého spoluhráče musel rychlým vystoupením hasit Perr Schuurs.
73'
Justin Kluivert spěchal za přihrávkou na pravou stranu, jenže míč už neudržel na trávníku. Rumunsko díky chybám Nizozemska v přechodové fázi získává cenné sekundy.
72'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Mățan, přichází Răzvan Oaidă.
71'
Deyovaisio Zeefuik dostal přihrávku na pravou stranu, ale zadáci Rumunska skvěle pokrývají prostory, odkud by mohl do vápna přiletět centr.
70'
Teun Koopmeiners vymyslel oblouček do pokutového území, kam spěchal Dani de Wit, jenže druhý jmenovaný příliš dlouhou pobídku na hřišti neudržel.
69'
Gakop se pěkným průnikem dostal do pokutového území, ale jeho pokus z ostrého úhlu zablokoval obětavý obránce ve žlutém dresu.
68'
Deyovaisio Zeefuik se na pravé straně pustil do potyčky s Ganeou. Rozhodčí oba kohouty potrestal žlutou kartou.
67'
Po dalším rohovém kopu zakončoval u přední tyče George Ganea, jenže hlavičkoval zády k brance a přizvedl míč vysoko nad břevno nizozemské svatyně.
66'
Rumunsko se po dlouhé době podívalo na polovinu soupeře a hned z toho byla obrovská šance! Po rohu si na míč naskočil Alec Pașcanu, ale Kjell Scherpen reflexivně vyrazil míč nad břevno!
65'
Teun Koopmeiners si výborným zpracováním v blízkosti velkého vápna připravil pozici pro zakončení, ale jeho dělovku vyškrábl Daniel Vlad na roh!
64'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Myron Boadu, přichází Cody Gakpo.
63'
Denis Ciobotariu si nechtěl komplikovat život a před napadajícím soupeřem raději odkopl míč vysoko na tribunu. Rumunsko už pouze brání.
62'
Ani po dalším rohovém kopu nepřišlo pro rumunskou branku nebezpečí. Noa Lang si u vzdálenější tyčky pomohl útočným faulem, když zboural svého strážce.
61'
Mitchel Bakker dostal prostor na levé straně, jenže jeho centr srazil první obránce na rohový kop. Tlak Nizozemska v posledních minutách sílí.
60'
Je za námi hodina hry a Rumunsko stále drží cennou remízu 1:1. Nizozemsko je sice aktivnější, ale Rumunsko brání na jedničku.
59'
Ludovit Reis roztáhl hru na pravou stranu, odkud centroval Deyovaisio Zeefuik, ale stopeři Rumunska náročnou situaci opět uskákali.
58'
Mitchel Bakker dostal přihrávku na levou stranu, ale pozoný Boboc mu nedal prostor. Bakker si tak musel pomoci zpětnou přihrávkou na Koopmeinerse.
57'
Justin Kluivert to v souboji o odražený míč přehnal s agresivitou a ve výskoku trefil soupeře loktem. Šikovný fotbalista může být rád, že nedostal žlutou kartu.
56'
Radu Boboc dostal přihrávku na pravou stranu, jenže ihned u něj hlídkoval Teun Koopmeiners, který soupeře od míče odstavil čistě tělem.
55'
George Ganea skvěle napadal rozehrávku soupeře na hranici velkého vápna. Důrazný Jordan Teze nedopustil komplikace a míč odkopl do bezpečí.
54'
Kjell Scherpen se znovu musel zapojit do rozhrávky svého mužstva. Rumunsko v posledních minutách zvýšilo aktivitu a Nizozemci mají s rozehrávkou problémy.
53'
George Ganea vyslal zajímavou přihrávku mezi obránce Nizozemska, ale brankář Kjell Scherpen prokázal skvělé čtení hry a stačil míč odkopnout.
52'
Daniel Vlad se musel zapojit do rozehrávky Rumunska. Jeho nákop ještě udržel ve hře Radu Boboc, nicméně Rumuni se na polovinu Nizozemska nepodívali.
51'
Jordan Teze zatím kraluje v hlavičkových soubojích na polovině hřiště. Nizozemci mají prakticky všechny odražené míče, ale do šancí se nedostávají.
50'
Justin Kluivert si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, ale napadající obránce jej tělem odstavil od míče. Nizozemci jej ale rychle získali zpět.
49'
Rumunsko se dostalo do pokutového území. Na centr z pravé strany si naskočil George Ganea, ale proti přesile obránců neměl šanci.
48'
Alexandru Mățan táhl akci Rumunska po levé straně, ale dotírající Deyovaisio Zeefuik jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Rumunsko bude rozehrávat.
47'
Deyovaisio Zeefuik poslal prudkou přihrávku na polovinu hřiště, kam si pro míč došel Teun Koopmeiners. Nizozemsko je aktivnější.
46'
Nizozemsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Uvidíme, zda favorizovaný celek dokáže po přestávce strhnout vítězství na svou stranu.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavý duel. Nizozemsko se do vedení dostalo po čtvrthodině hry, kdy se po rohovém kopu prosadil Perr Schuurs. Vedení Nizozemsku vydrželo jen čtyři minuty. Krásnou střelou z přímého kopu totiž vyrovnal Andrei Ciobanu. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45+2'
45+1'
Marius Marin přišlápl soupeři kopačku v blízkosti šestnáctky a dostává žlutou kartu.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Justin Kluivert si při průniku do pokutového území pomohl zatažením za dres Pascanua. Rozhodčí zákrok nizozemské hvězdy dobře viděl a nařídil přímý kop pro Rumunsko.
44'
Deyovaisio Zeefuik už po další akci dostal šanci na odcentrování, ale jeho přízemní pobídku zastavil Denis Ciobotariu. Stoper Rumunska zatím drží defenzivní řadu své reprezentace.
43'
Deyovaisio Zeefuik vybojoval míč na pravé straně, jenže napadající Alec Pașcanu krajního obránce Nizozemska nepustil k odcentrování.
42'
Teun Koopmeiners byl hodně důrazný v souboji na polovině hřiště a získal míč pro Nizozemsko. Kapitán Nizozemska poté uklidnil hru přihrávkou na Tezeho.
41'
Nizozemci následný přímý kop sehráli opravdu prachbídně. Mitchel Bakker přiklepl míč Kluivertovi, který chtěl míč napálit z ostrého úhlu, jenže jej vyslal vysoko na tribunu za brankou.
40'
Darius Olaru sestřelil rozběhnutého Bakkera na levé straně hrací plochy a dostává žlutou kartu.
39'
Justin Kluivert si pohybem řekl o oblouček za obranu Rumunska, nicméně skvěle hrající stoper Denis Ciobotariu vystoupil a hlavou odehrál míč do bezpečí.
38'
Teun Koopmeiners dal jasným gestem spoluhráčům najevo, že Nizozemsko musí uklidnit hru. Pokračuje dobývaní velkého vápna Rumunska.
37'
Deyovaisio Zeefuik pro změnu poslal do pokutového území nádherný centr z pravé strany. Na přihrávku si naskočil Dani de Wit, ale jeho hlavička skončila v rukavicích brankáře.
36'
Justin Kluivert měl prostor na pravé straně, jenže nepochopitelně kličkoval, čímž celou akci zbrzdil. Nizozemsko začíná utahovat šrouby.
35'
Mitchel Bakker centroval z levé strany do pokutového území, kde byli hned tři hráči v černých dresech. Ani jeden z nich však nedokázal zakončit.
34'
Teun Koopmeiners diriguje rozehrávku Nizozemska na polovině soupeře. Zadáci Rumunska už se znovu srovnali v pevném bloku a hosté nemají moc prostoru.
33'
Jordan Teze si na vlastní polovině předkopl míč před sebe. Darius Olaru se dostal k volnému balónu a vyzkoušel střelecké štěstí z velké dálky. Jeho rána ale nebyla přesná.
32'
Rumunský brankář Daniel Vlad musel hasit hodně nepovedenou malou domů svého spoluhráče. Gólman Rumunska vyrazil ven z branky a odkopl míč před dobíhajícím Langem.
31'
Justin Kluivert vymyslel další krásný centr do pokutového území. Na jeho pobídku si tentokrát naskočil Dani de Wit, ale ve výskoku si neseřídil mířidla.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme parádní fotbal. Oba týmy se snaží hrát ofenzivně a k vidění je velké množství zakončení.
29'
Nizozemsko zahrávalo svůj šestý rohový kop v dnešním střetnutí. Justin Kluivert tentokrát odcentroval na bližší tyč, kde zasáhl Alec Pașcanu.
28'
Ludovit Reis si došel pro přihrávku na polovinu hřiště, kde se dobře otočil a ihned roztáhl hru na levou stranu. Nizozemsko si v posledních minutách vypracovalo tlak.
27'
Po dalším rohovém kopu se Nizozemci do zakončení nedostali. Myron Boadu reklamoval faul v pokutovém území, ale sudí dal jasným gestem najevo, že se penalta pískat nebude.
26'
Deyovaisio Zeefuik mohl centrovat z pravé strany, jenže si netroufl na pobídku do šestnáctky a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na stopery.
25'
Darius Olaru si troufl na průnik po pravé straně, jenže dotírající Justin Kluivert jej taktickým faulem poslal k zemi. Rumunsko bude rozehrávat na polovině hřiště.
24'
Mitchel Bakker chtěl narýsovat průnikovou přirhávku na rozběhnutého Boadua, jenže přihrávka byla příliš prudká a druhý jmenovaný neměl šanci míč dostihnout na hřišti.
23'
Dani de Wit dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna, kde se dobře otočil kolem svého strážce, ale už nedokázal přihrát na rozběhnutého Langa.
22'
Mitchel Bakker podpořil další útok Nizozemska náběhem na polovinu soupeře. Rychlonohý fotbalista se však nesetkal s podporou spoluhráčů.
20'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Tohle byla opravdová paráda! K exekuci přímého kopu se postavil ANDREI CIOBANU, který nádhernou střelou přes zeď nechytatelně rozvlnil síť!
19'
Perr Schuurs fauloval v blízkosti velkého vápna a nabídl soupeři přímý kop z dobré pozice. Nizozemci musí vyhlásit stav nebezpečí.
18'
Rumunsko se ihned po obdržené brance vydalo na polovinu Nizozemska se snahou o rychlou odpověď. Alec Pașcanu však nedokázal přesně odcentrovat.
16'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Po dalším rohovém kopu už se Nizozemsko dostává do vedení! Na parádní centr od rohového praporku si na značce pokutového kopu naskočil PERR SCHUURS a hlavičkou do dolního rohu vstřelil svou první branku za reprezentaci do 21 let!
15'
Mitchel Bakker dostal prostor na levé straně, odkud vymyslel prudký centr na malé vápno, jenže skvěle postavený stoper Denis Ciobotariu míč odkopl do bezpečí.
14'
Mitchel Bakker našel krásnou přihrávkou rozběhnutého Kluiverta, který si píchl míč kolem soupeře, jenže Radu Boboc zabral a stačil se před Kluiverta dostat tělem.
13'
Jordan Teze dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní poloviny. Stoper Nizozemska poté musel odkopávat míč před napadajícím soupeřem.
12'
Zatím se hraje ve velmi vysokém tempu. Na opačné straně zakončoval zpoza velkého vápna Noa Lang, jehož projektil srazil obránce na rohový kop.
11'
Olimpiu Moruțan se fantastickým průnikem prosmýkl až do pokutového území. Jeho ránu levačkou srazil Perr Schuurs jen na hranici šestnáctky, ale dorážející George Cîmpanu zakončil nad branku.
10'
Noa Lang měl prostor v blízkosti velkého vápna. Křídelník Nizozemska chtěl přihrávkou do vápna oslovit Boadua, ale druhý jmenovaný pobídku nepochopil a zůstal stát.
9'
Nizozemsko zahrávalo rohový kop, po kterém mělo obrovskou šanci! Na parádní centr si naběhl Dani de Wit, ale hlavičkou ze skvělé pozice trestuhodně minul branku!
8'
Mitchel Bakker opět podpořil ofenzivu Nizozemska náběhem po levé straně. Rumunsko však v blízkosti velkého vápna brání v pevném bloku. Nizozemci si jen těžko hledají prostor.
7'
Mitchel Bakker dostal přihrávku na levou stranu, ale udržel na zádech napadajícího soupeře. Krajní obránce Nizozemska si pomohl přihrávkou na stopery.
6'
Stopeři Rumunska uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo v tmavém dresu Nizozemska nyní rozehrávku soupeře neatakuje.
5'
Rumunsko si vytvořilo první šanci dnešního souboje! Olimpiu Moruțan si navedl míč do blízkosti velkého vápna, odkud střílel levačkou a jen těsně minul levou tyč!
4'
Noa Lang si hledal prostor pro zakončení v blízkosti velkého vápna. Nizozemského fotbalistu na poslední chvíli tělem rozhodil Denis Ciobotariu.
3'
Ludovit Reis se na polovině hřiště otočil kolem jednoho ze soupeřů. Akci Nizozemska následně táhl Mitchel Bakker, ale v blízkosti velkého vápna o míč přišel.
2'
Perr Schuurs uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hrací plochy. Urostlý stoper Nizozemska přehlavičkoval Matana. Nizozemci tak mohou vyrazit vpřed.
1'
Rumunsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Favoritem dnešního duelu jsou Nizozemci, ale na takových turnajích se překvapení rodí často.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Rumunsko bude hrát ve žlutém, zatímco Nizozemsko oblékne černou sadu.

Rumunsko: Vlad – Haruț, Ciobotariu, Pașcanu – Boboc, Olaru, Marin, Cîmpanu, Moruțan – Ganea, Mățan.
Náhradníci: Eșanu, Aioani – Chindriș, Dulca, Opruț, Popescu, Vlădoiu, Ciobanu, Dragusin, Oaidă, Itu.

Nizozemsko: Scherpen – Zeefuik, Schuurs, Teze, Bakker – Reis, de Wit, Koopmeiners – Lang, Boadu, Kluivert.
Náhradníci: Paes, Bijlow – Kadioglu, Malacia, Ekkelenkamp, Dilrosun, Gakpo, Harroui, Doekhi, Brobbey, Botman..
Rumunsko a Nizozemsko se ve skupinové fázi představí ve skupině A společně s Německem a Maďarskem. Favority na postup ze základní skupiny jsou Němci a Nizozemci.

Výběr Oranjes do 21 let se v kvalifikační fázi představil ve skupině 7. Nizozemci získali v deseti zápasech dvacet sedm bodů a postoupili z prvního místa před Portugalskem. Jedinou porážku si připsali právě v posledním duelu na hřišti Portugalska, ale to už měli jistý postup.

Rumunsko se v kvalifikační fázi turnaje představilo v silné skupině s Dánskem a Ukrajinou. Rumuni nakonec obsadili druhou pozici. V tabulce druhých týmů díky svému bodovému zisku obsadili poslední pátou postupovou pozici a zajistili si účast v základní skupině.
Nominace Rumunska

Brankáři: Mihai Aioani (Chindia Târgoviște), Mihai Eșanu (Dinamo Bukurešt), Andrei Vlad (FCSB)

Obránci: Radu Boboc (Viitorul), Andrei Chindriș (Botoşani), Denis Ciobotariu (CFR Kluj), Radu Drăgușin (Juventus), Denis Haruț (FCSB), Raul Opruț (Hermannstadt), Alexandru Pașcanu (Ponferradina), Ștefan Vlădoiu (Universitatae Craiova)

Záložníci: Andrei Ciobanu (Viitorul), Marco Dulca (Chindia Târgoviște), Cătălin Itu (CFR Kluž), Marius Marin (Pisa), Olimpiu Moruțan (FCSB), Răzvan Oaidă (FCSB), Darius Olaru (FCSB), Octavian Popescu (FCSB)

Útočníci: George Cîmpanu (Universitatea Craiova), George Ganea (Viitorul), Alexandru Mățan (Columbus Crew), Adrian Petre (UTA Arad)
Nominace Nizozemska

Brankáři: Justin Bijlow (Feyenoord), Maarten Paes (Utrecht), Kjell Scherpen (Ajax)

Obránci: Mitchel Bakker (Paris Saint-Germain), Sven Botman (LOSC Lille), Danilo Doekhi (Vitesse), Tyrell Malacia (Feyenoord), Perr Schuurs (Ajax), Jordan Teze (PSV Eindhoven), Jurriën Timber (Ajax), Deyovaisio Zeefuik (Hertha Berlin)

Záložnici: Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Ludovit Reis (Osnabrück), Dani de Wit (AZ Alkmaar)

Útočníci: Myron Boadu (AZ Alkmaar), Brian Brobbey (Ajax), Javairô Dilrosun (Hertha Berlin), Cody Gakpo (PSV Eindhoven), Ferdi Kadioglu (Fenerbahçe), Justin Kluivert (Lipsko), Noa Lang (Club Bruggy)
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání ME hráčů do 21 let mezi Rumunskem a Nizozemskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.