EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Itálie - 22. června 2023   20:45

Francie
Francie
23' Kalimuendo (Kalulu) • 62' Barcola
2:1
(1:1)
Itálie
Itálie
36' Pellegri  (Tonali)
Francie
Chevalier – Kalulu, Badé, Lukeba, Nkounkou – Thuram (64. Cherki), Caqueret (C), Koné (85. Simakan) – Barcola (64. Olise), Kalimuendo (79. Wahi), Gouiri (79. Adli).
Bajic, Meslier – Diakité, Gendrey, Larouci, Chotard, Le Fée.
Lindhout – Honig, Inia
Cluj Arena
Itálie
Carnesecchi – Okoli, Pirola (76. Cancellieri), Scalvini – Bellanova, Ricci (88. Colombo), Rovella (76. Miretti), Tonali, Udogie (88. Parisi) – Pellegri, Cambiaghi (46. Gnonto).
Caprile, Turati – Bove, Cambiaso, Cittadini, Esposito, Lovato.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 8:7. Fauly: 13:7.
Je konec. Utkání nakonec nabídlo velké drama, které Francie zvládla a porazila Itálii 2:1.
V 62. minutě vrátil vedení na stranu Francie po obrovské chybě soupeře Barcola. V 68. minutě mohl Badé zvýšit náskok, ale Carnesecchi předvedl skvělý zákrok. V 82. minutě měla Itálii tři obrovské šance, které neproměnila. O minutu později byl navíc vyloučen Badé. V 88. minutě si Itálie vytvořila další příležitost, ale ta opět neskončila proměněná. V nastavení měla Itálie do třetice obrovskou šanci, kdy míč skončil na tyči, ale na brankové čáře jej dokázal zastavit Lukeba.
90+6'
90+5'
Rayan Cherki si sbíhal po levém křídle, ale ocitl se jen v ofsajdovém postavení.
90+4'
Francie drží míč u rohového praporku na polovině soupeře.
90+2'
Fabiano Parisi navíc uviděl kartu žluté barvy za své řeči, ale tady se Italům nemůže nikdo divit.
90+2'
To snad není možné! Itálie měla další velkou šanci, kdy hlavička Bellanovy trefila tyč a na brankové čáře vyrazil míč možná rukou Castello Lukeba! Možná se balón ocitl i za brankovou čárou, ale sudí opět do píšťalky nefoukl! Videorozhodčí navíc na tomto šampionátu není!
90+1'
Lucas Chevalier si šel pro centr, který mu ovšem vypadl z rukou, ale Michael Olise mu míč posunul do náruče.
90'
Fabiano Parisi se fantasticky vymotal z obležené tří hráčů a získal pro svůj tým další roh.
89'
Sandro Tonali se ujal dalšího rohového kopu, ale ten tentokrát nepřinesl nic vážnějšího.
88'
Střídání v týmu Itálie:
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Lorenzo Colombo,
ze hřiště odchází Destiny Udogie, přichází Fabiano Parisi.
88'
Destiny Udogie pálil z levé strany vápna, ale jeho pokus vyrazil Chevalier k nohám Cancellieriho, ovšem ten ve velmi dobré příležitosti přestřelil!
87'
Schyluje se pomalu k dalšímu útoku Italů, kteří zatím drží míč nějakých deset metrů od vápna soupeře.
86'
Amine Adli uviděl žlutou kartu za odkopnutí míče. Konec zápasu je nesmírně dramatický.
85'
Fabio Miretti se následně ujal přímého kopu, ale jeho pokus letěl jen nad bránu soupeře.
85'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází Mohamed Simakan.
83'
Další velká komplikace pro Francii! Opět Italové nadělali velké problémy soupeři přihrávkou za obranu a Loïc Badé jako poslední hráč podrazil Gnonta a uviděl červenou kartu!
82'
Obrovská šance Italů na srovnání neskončila gólem! Fabio Miretti si skvěle sběhl za obranu, ale jeho zakončení srazil francouzský obránce. Následně pálil také Samuele Ricci, ovšem jeho pokus vyrazil Lucas Chevalier a ten posléze vytěsnil také zakončení Mattea Cancellieriho!
82'
Další skvělá souhra Francie, na kterou je se momentálně radost dívat, ale Italové uvnitř vápna odkopli míč.
81'
Francouzi ovšem fantasticky kontrolují balón i prostor a nechávají soupeře běhat devět minut před koncem základní hrací doby.
80'
Už se zdálo, že se Francie dostane k dalšímu zatlučení hřebíčku do rakve soupeře, ale Michael Olise nedokázal vystřelit v nadějné pozici.
79'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Elye Wahi,
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Amine Adli.
77'
Amine Gouiri se pokusil o velmi drzý pokus z vlastní poloviny, ale jeho pokus letěl jen mimo bránu Itálie.
76'
ze hřiště odchází Lorenzo Pirola, přichází Matteo Cancellieri,
ze hřiště odchází Nicolo Rovella, přichází Fabio Miretti.
74'
Nyní došlo k souboji Badého s Pellegrim, ale rozhodčí to víc nehodlal řešit.
72'
Trochu bezradně nyní působí rozehrávka Italů a dlouhý křížný pas na levé straně nezastihl Destiny Udogie.
71'
Několik nedorazů u hostů a Amine Gouiri už si šteloval míč na střelu, ovšem Lorenzo Pirola mu jej dokázal vypíchnout.
70'
Wilfried Gnonto se snažil využít zaváhání soupeře, ale ke střele se nedostal. Posléze se Francouzi snažili sehrát akci skoro až do kuchyně, ale defenzíva Italů odvrátila balón.
69'
Nyní si Kouadio Koné došel pro faul ve středu hrací plochy a Francie má nyní zápas pod kontrolou.
68'
Zcela osamocený Loïc Badé se uvnitř vápna po centru z rohu dostal ke střele, ale Marco Carnesecchi předvedl skvělý zákrok!
68'
Francouzi předvedli další skvělou kombinaci na jeden dotek, ale Rayan Cherki se už dostal do velkého úhlu a jeho zakončení bylo zblokováno do zámezí.
67'
Tonali sice udržel míč u nohy, ale jeho přihrávka skončila jen u brankáře Chevaliera.
65'
Castello Lukeba se provinil faulem ve středu hrací plochy a Italové získali volný kop.
64'
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Rayan Cherki,
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Michael Olise.
64'
Matteo Lovato uviděl žlutou kartu z lavičky za řeči vůči rozhodčímu.
62'
Francie právě vstřelila branku!
Francouzi jdou zpět do vedení! Po velmi ostrém souboji ve středu hrací plochy, kdy se Amine Gouiri skoro jistojistě dopustil šlapáku, ale píšťalka sudího zůstala potichu, se domácí dostali do vápna. Tam už se zdálo, že Italové mají vše pod kontrolou, ale Destiny Udogie zbytečně dlouho podržel balón, který mu vzal BRADLEY BARCOLA a zakončil k levé tyči.
60'
Nyní se toho na zeleném trávníku příliš neděje. Ani jeden tým se směrem dopředu nesnaží vymyslet nic vážnějšího a riskantnějšího.
58'
Hosté následně získali rohový kop, ovšem ten skončil opět jen na hlavě soupeře.
57'
Poté se na druhé straně snažil Tonali zakroutit míč na Pellegriho, ale defenzíva Francie byla připravená.
56'
Khéphren Thuram to po levé straně nemyslel vůbec zle a snažil se nabídnout míč na teč.
55'
Následná standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího a u míče tak bude opět Francie.
54'
Raoul Bellanova se snažil sběhnout za záda francouzské defenzívy, ale Castello Lukeba byl u míče jako první.
53'
Francouzi se nyní snažili kombinovat, ale Amine Gouiri se zapojil do hry z ofsajdové pozice.
52'
Po chvíli na druhé straně chtěli pokutový kop také Francouzi, jelikož Amine Gouiri šel k zemi, ale ani tentokrát z toho nebude nic vážnějšího.
51'
Italové získali rohový kop, po kterém reklamovali ruku, ovšem píšťalka sudího se neozvala a videorozhodčí na tomto šampionátu není přítomen.
50'
Sandro Tonali urazil s míčem několik desítek metrů po pravé straně, ale jeho následný centr byl zblokován.
49'
Hosté to nyní zkouší velmi pomalou kombinací, doslova chůzí s míčem.
47'
Italové se hned na začátku druhé půle dostali na hranici vápna soupeře, ale přihrávka byla sražená.
46'
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Wilfried Gnonto.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První část utkání je za námi a Francie hraje s Itálií 1:1. Lépe do utkání vstoupili hosté a obrovskou šanci měl Scalvini, ovšem jeho hlavičku vyrazil nad bránu Chevalier. Posléze udeřili Francouzi. Ve 23. minutě předvedl Arnaud Kalimuendo krásné zakončení patičkou přesně k tyči. Ve 36. minutě ovšem Italové získali volný kop, po kterém se hlavou prosadil Pietro Pellegri.
45+2'
45+2'
Amine Gouiri poslal roh přímo na brankáře Itálie, která se dostala do rychlého přechodu, ale střela Udogieho letěla mimo.
45+1'
Roh domácích sice nepřinesl nic vážnějšího, ale posléze se Destiny Udogie dopustil faulu a Francouzi získali volný kop. Ten rozehráli nakrátko a střela Nkounkoua z dálky byla sražená.
45'
Marco Carnesecchi měl potíže se střelou Koného, kterému se otevřel prostor a následuje rohový kop Francie.
44'
Khéphren Thuram byl zfaulován ve středu hrací plochy, ale Francouzi vlastní chybou u míče nezůstali.
43'
Kouadio Koné se snažil přihrávkou najít uvnitř vápna sběhnutého Nielse Nkounkua, ale Marco Carnesecchi si došel pro míč.
42'
Nikoliv Sandro Tonali, ale Nicolo Rovella se ujal přímého kopu, ovšem jeho střela zamířila jen nad svatyni soupeře.
41'
Faul Pierra Kalulua, který může být hodně rád, že to bylo ještě těsně před šestnáctkou. Itálie tak má další standardní situace.
40'
Hostům narostla po srovnávací brance křídla, ale další centr z pravého křídla byl odvrácen mimo hrací plochu.
39'
Celkem šest hráčů Itálie se dostalo do vápna soupeře, ale tentokrát k vidění žádné zakončení nebylo.
38'
Lorenzo Pirola tečoval přízemní centr Nkounkoua z levé strany, ale brankář Marco Carnesecchi byl připraven a chytil míč do náruče.
37'
Domácí mužstvo se nyní snaží rychle odpovědět a kombinuje přes levé křídlo.
36'
Itálie právě vstřelila branku!
Máme srovnáno na 1:1! Italové získali standardní situace, kterou si vzal na starost Sandro Tonali a svým skvělým centrem našel hlavu PIETRA PELLEGRIHO, jenž zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Sandro Tonali.
34'
Znovu se Francouzům povedlo ubránit útok Itálie a domácí celek je momentálně lepším celkem na trávníku.
32'
Amine Gouiri si skvěle udržel míč a posunul jej do tandemu Khéphrenu Thuramovi, ovšem ten si jej ve vápně trochu více předkopl a následně zfauloval brankáře.
31'
Maxence Caqueret skvělou přihrávkou našel Koného, ale ten se na hranici šestnáctky nedokázal vymanit z přesily obránců Itálie.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Francie vede nad Itálií 1:0 po krásné brance Kalimuenda. Bohužel atmosféra na stadionu není žádná, což kazí dojem celého šampionátu.
29'
Další ofsajd, ve které se nachytal Pietro Pellegri.
28'
Francie si pomalou kombinací plnou nádherných přihrávek a výměn vypracovala střelu, ale ta z kopačky Gouiriho skončila vedle.
27'
Šajtle italského hráče měla mířit na Pellegriho, ale míč byl nepřesný a skončil pouze u francouzského gólmana Chevaliera.
26'
Hosté mají opět míč na své polovině a pomalu se snaží vymyslet něco nebezpečného směrem dopředu.
25'
Italové tak mohou litovat své velké šance a nyní se především vzpamatovat z obdržené branky.
23'
Tak tohle byla velká paráda a Francie se ujímá vedení! Pierre Kalulu přízemní přihrávkou z pravé strany našel ve vápně ARNAUDA KALIMUENDA, jenž zády k brance excelentní patičkou zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Pierre Kalulu.
22'
Po dalším rohu šli hned dva hráči Italů k zemi a dožadovali se penalty, ovšem sudí nechal hru plynout a Francie pokračuje do rychlého protiútoku.
21'
Giorgio Scalvini si na hranici malého vápna našel centr Tonaliho, ale jeho hlavičku pod břevno skvělým zákrokem vytěsnil Lucas Chevalier!
20'
Nicolo Rovella tentokrát natáhl krok a počkal na druhou vlnu, ale rána Destinyho Udogie byla zblokována na roh.
19'
Zatím nám toto druhé utkání skupiny D moc nepřináší. V prvním utkání vyhrálo Švýcarsko 2:1 nad Norskem.
18'
Nicolo Rovella měl problémy při rozehrávce a Francie využila svého nátlaku, ovšem střela Amine Gouiriho skončila vedle brány.
17'
Sandro Tonali svým centrem ze standardní situace našel hlavu Pellegriho, který se snažil sklepnout míč spoluhráči, ale Francouzi byli připraveni.
16'
Niels Nkounkou šel do souboje s Pellegrim ostře a uviděl žlutou kartu. Tu ale dostal také Giorgio Scalvini a to pravděpodobně za řeči.
15'
Arnaud Kalimuendo zatím dělá defenzívě soupeře na pravé straně hodně problémů, ale tentokrát míč nedokázal podržet na hrací ploše a následuje odkop od svatyně soupeře.
14'
A právě Sandro Tonali to zkusil přímo, ovšem jeho dělovka zamířila nějaký ten metr vedle pravé tyče a brankář Lucas Chevalier vše kontroloval očima.
12'
Maxence Caqueret se nyní dopustil faulu na Udogieho a zařídil tak Italům volný kop z levé strany, který si opět bere Sandro Tonali.
11'
Znovu to Italové zkoušeli přes pravou stranu, ale tentokrát centr nebyl dobrý a skončil jen v zámezí.
10'
Arnaud Kalimuendo už neměl šanci zasáhnout míč a dopustil se tak faulu na soupeře.
9'
Italové se po menší pauze směrem dopředu představili velmi dobrým centrem z pravé strany, ale obránce Francie odhlavičkoval balón.
8'
Bohužel atmosféra v Kluž Aréně je tristní a vlastně slyšíme, že nic neslyšíme.
7'
Domácí se skvěle prokombinovali středem hrací plochy a Arnaud Kalimuendo opět centroval z pravé strany, ale míč zblokoval Scalvini a následuje už čtvrtý roh Francie.
6'
Nepohlídaný ofsajd Pietra Pellegriho, který si sbíhal po pravém křídle.
5'
Posléze Francie získala další roh, ale ani ten nepřinesl vážnější vzrušení. Oba týmy tak ukázaly na začátku zápasu své náznaky šancí.
4'
Domácí celek rozehrál roh nakrátko a přišel centr Maxence Caquereta na zadní tyč, ovšem tam byli hosté připraveni.
3'
Arnaud Kalimuendo se krásně zbavil Scalviniho, ale jeho přihrávku před svatyni soupeře zblokoval Nicolo Rovella. Následuje rohový kop Francie.
2'
Sandro Tonali se ujal volného kopu a centrem našel svého spoluhráče, který hlavičkou dával míč před bránu, ale tam si poradila defenzíva Francouzů.
2'
Posléze sudí přerušil hru, jelikož Lorenzo Pirola zůstal ležet po pádu ze souboje s Arnaudem Kalimuendem.
1'
Giorgio Scalvini se krátce po výkopu Italů snažil o dlouhý pas na levém křídle, ale míč skončil jen v zámezí.
1'

Francie: Chevalier – Kalulu, Badé, Lukeba, Nkounkou – Thuram, Caqueret (C), Koné – Barcola, Kalimuendo, Gouiri.
Náhradníci: Bajic, Meslier – Adli, Diakité, Gendrey, Cherki, Larouci, Chotard, Le Fée, Olise, Simakan, Wahi.
Trenér: Sylvain Ripoll

Itálie: Carnesecchi – Okoli, Pirola, Scalvini – Bellanova, Ricci, Rovella, Tonali, Udogie – Pellegri, Cambiaghi.
Náhradníci: Caprile, Turati – Bove, Cambiaso, Cancellieri, Cittadini, Colombo, Esposito, Gnonto, Lovato, Miretti, Parisi.
Trenér: Paolo Nicolato

Rozhodčí: Lindhout – Honig, Inia.
Francie odehrála před týdnem přípravné utkání s Mexikem. Zápas toho moc nepřinesl, ale přece jenom k vidění byla jedna branka, kterou vstřelil ve 34. minutě Caqueret. Francie tak zvítězila 1:0. Itálie se naposled utkala v březnu v přípravném utkání s Ukrajinou, kterou porazila 3:1.
V dnešním utkání se proti sobě utkají adepti na celkové vítězství šampionátu a to Francie s Itálií. Naposled se spolu tato mužstva utkala v přátelském utkání před pěti lety, kdy zápas skončil remízou 1:1. Dnes ovšem nastoupí zcela jiné hráči a dle sázkových kanceláří jsou mírní favorité Francouzi. Hrát se bude v Kluž Aréně. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.