EURO U21 -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Chorvatsko - 21. června 2023   18:00

Ukrajina
Ukrajina
19' Kaščuk  • 48' Sikan (Kaščuk)
2:0
(1:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
Ukrajina
Trubin – Sych, Batahov, Talovierov, Vivčarenko – Bondarenko (C), Bražko (83. Želizko) – Kaščuk (71. Vjunnik), Kryskiv (71. Očeretko), Braharu (62. Nazarenko) – Sikan (83. Sudakov).
Neščeret, Fesjun – Syrota, Mudryk, Vanat, Ljach, Saljuk.
Al-Hakim – Klyver, Wilde (SWE)
Giulesti Stadium, Bukurešť
Chorvatsko
Kotarski – Sigur, Franjić (C), Perković, Čolina (59. Stojković) – Bulat, Pršir (84. Hodža), Kačavenda (58. Šego) – Beljo (84. Šimić), Baturina, Frigan (73. Vidović).
Pandur, Čavlina – Palaversa, Soldo, Galešić, Krizmanić, Fruk.

Jednu branku v každém poločase vstřelila Ukrajina, a tak vyhrává tento svůj úvodní zápas ME. Naopak Chorvatsko prohrálo a na první trefu na turnaji čeká.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:8. Fauly: 15:12.
90+5'
90+4'
Georgij Sudakov se dostal do zakončení z dobré pozice, jeho rána o malý kousek minula branku.
90+4'
Dominik Kotarski byl u míče jako první, domácí se k zakončení nedostali. Chorvatsko následně rychle otáčí směr hry.
90+2'
Ivan Želizko hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.
90+1'
Ukrajina drží hru daleko od své branky a míří za výhrou v tomto zápase.
89'
Dostáváme se finální fáze hry, uvidíme, kolik minut hry se bude nastavovat.
87'
Roko Šimić se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale Ivan Želizko se výborně dokázal vrátit.
85'
Olexandr Nazarenko se nyní dostal do zakončení, navedl si míč na osu hrací plochy. Následné zakončení nebylo dobré.
85'
Olexandr Nazarenko byl hodně důrazně dohraný soupeřem byl to Bartol Franjić. Kdo hrál příliš aktivně.
84'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Roko Šimić,
ze hřiště odchází Jurica Pršir, přichází Veldin Hodža.
83'
Střídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Georgij Sudakov,
ze hřiště odchází Volodymyr Bražko, přichází Ivan Želizko.
82'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Luka Stojković).
80'
Dobrá rána z volného kopu. Míč minul chorvatskou branku jen o malý kousek.
80'
Arťom Bondarenko byl faulovaný soupeřem, rozehrávat tak budou fotbalisté Ukrajiny.
78'
Mnoho fotbalové krásy momentálně nevidíme, Ukrajina drží dvoubrankový náskok a zdá se, že má nakročeno na výhru.
77'
Akce domácího celku byla zastavená pro ofsajd, rozehrávají fotbalisté Chorvatska.
76'
Ukrajina se prokombinovala na útočnou polovinu, ale centr před branku nenašel hráče, který by mohl zakončovat.
73'
ze hřiště odchází Matija Frigan, přichází Gabriel Vidović.
72'
Fotbalisté Ukrajiny se sice usadili na útočné polovině, ale přes obranu soupeře se tým do zakončení nedostal.
71'
ze hřiště odchází Dmytro Kryskiv, přichází Oleh Očeretko,
ze hřiště odchází Oleksij Kaščuk, přichází Bogdan Vjunnik.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, navzdory převaze soupeře vede Ukrajina stále o dva góly.
69'
Oleksij Kaščuk se podle všeho vrací do hry a zdá se, že bude v utkání pokračovat.
68'
Oleksij Kaščuk je doošetřovaný mimo hrací plochu, uvidíme, zda bude střídat, nebo bude v zápase pokračovat.
67'
Pod velkým tlakem je obrana Ukrajiny, nyní se do zakončení se dostal Matija Frigan. Jeho střela bez přípravy končí vedle branky.
65'
Chorvatsko má více ze hry, drží se na polovině soupeře, kde kombinuje. Zatím ale na výraznější šanci čeká.
64'
Obrázek hry se nemění, více ze hry mají fotbalisté Chorvatska, kteří získali další rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Maxym Braharu, přichází Olexandr Nazarenko.
61'
Po rohovém kopu se centr snesl před branku, následně zakončoval jeden z hráčů nad. Přesněji trefil břevno.
60'
Hodina hry je pryč, nyní má sice více ze hry Chorvatsko, ale Ukrajina vede o dvě branky. Tým bude rozehrávat další rohový kop.
59'
Rohový kop bude rozehrávat Chorvatsko. Centr se snesl před branku, ale obrana si s míčem dokázala poradit.
59'
ze hřiště odchází David Čolina, přichází Luka Stojković.
58'
ze hřiště odchází Lukas Kačavenda, přichází Michele Šego.
54'
Deset minut z druhého poločasu je pryč a Ukrajina pokračuje dál v dobré hře. Nyní Volodymyr Bražko poslal centr před branku, ale obrana si poradila.
53'
Martin Baturina rozehrává volný kop, centr se snesl před branku, ale obrana Ukrajiny se dokázala poradit.
52'
Na hrací ploše sledujeme stále zahajující jedenáctky, ani jeden celek zatím nestřídal.
51'
Maxym Talovierov rozehrává od své branky, Ukrajina se rychle protlačila do zakončení. Dominik Kotarski si poradil se střelou z velké dálky.
50'
Chorvatsko rozehrávalo volný kop, ale míč byl obranou zblokovaný. Následně rozehrává brankář Ukrajiny.
48'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Hned z kraje druhého poločasu se prosazuje Ukrajina, hlavou dostal po centru míč do branky DANYLO SIKAN. Asistence: Oleksij Kaščuk.
46'
Zdá se, že ani jeden celek během poločasu nestřídal.
46'
45+2'
45+1'
Chorvatsko mělo možnost volného kopu, ránu zblokovala dobře postavená zeď.
45'
Mnoho fotbalové krásy nám poslední minuty nenabízí.
44'
Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.
43'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
41'
Matija Frigan se propracoval do střelecké pozice, jeho zakončení bylo snadnou prací pro ukrajinského brankáře.
40'
Z hrací plochy se těžko zvedá ukrajinský Danylo Sikan. Zdá se, že bude v zápase pokračovat.
38'
Dion Drena Beljo se dostal do zakončení, jeho rána končí vedle branky.
38'
Po delší době se Ukrajina dostala na útočnou polovinu, ale rychle přišla o míč, a tak se směr hry otáčí.
35'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, více ze hry mají fotbalisté Chorvatska. Ti zatím vyslali na branku soupeře jednu střelu.
34'
Marko Bulat se propracoval do střelecké pozice, ale jeho ránu celkem snadno dokázal zastavit brankář Anatolij Trubin.
33'
Fotbalisté v modrém se nyní usadili na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet, ale zatím na výraznější šanci čekají.
31'
Chorvatsko vybojovalo rohový kop. Martin Baturina nakrátko rozehrál, ale následný centr byl hodně nepovedený.
30'
Další ukrajinská zblokovaná rána, jejím autorem je Danylo Sikan.
30'
Půlhodina hry je pryč, zaslouženě vede o jednu branku Ukrajina, Chorvatsko na výraznější šanci čeká.
28'
Oleksij Kaščuk se dostal ke střele, ale jeho zakončení zblokoval Mauro Perković.
28'
Martin Baturina vedl zajímavou akci svého celku, dostal se na útočnou polovinu, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
27'
Jurica Pršir hledal spoluhráče před brankou, přihrávka byla zblokovaná.
25'
Chorvatsko se sice propracovalo na útočnou polovinu, ale přes dobře hrající obranu soupeře se nemůže propracovat do šance.
22'
Chorvatsko rozehrávalo rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
21'
Volodymyr Bražko byl příliš důrazný v souboji o míč, fauloval soupeře, a proto budou hrát Chorvaté.
20'
Dvacet minut hry je pryč, Ukrajina si vypracovala další šanci, ale Mauro Perković zblokoval střelu.
19'
Naprosto zaslouženě se Ukrajina dostává do vedení. Po pěkné akci se do zakončení dostal OLEKSIJ KAŠČUK. Jeho střela se od tyče odrazila do branky. Gólman zasáhnout nedokázal.
16'
Žlutá karta pro tým Chorvatsko (Lukas Kačavenda).
16'
Rána, kterou vyslal Marko Bulat, nebyla vůbec špatná, ale dokázal ji jeden z obránců zblokovat.
15'
Volodymyr Bražko byl v souboji o míč příliš aktivní, fauloéval Bulata. Hrát bude tým Chorvatska.
13'
Olexij Sych rozehrává volný kop, jeho přihrávka na spoluhráče ale přesná nebyla.
12'
Mauro Perković fauloval soupeře, jeho tvrdou hru odnesl Sikan. Hrát tak budou hráči Ukrajiny.
10'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, více ze hry mají hráči Ukrajiny, kteří se pokouší něco vymyslet. Ale na střelu na branku čekají.
7'
Danylo Sikan zkoušel něco vymyslet na útočné polovině, ale do zakončení se nedostal. Míč následně má brankář Chorvatska.
5'
Zatím sledujeme klidnější pasáž hry, více ze hry mají hráči ve žlutém.
4'
Centr se snesl před branku, Arťom Bondarenko hledal spoluhráče, ale obrana si poradila.
3'
Fotbalisté v červeném mají převahu, tlačí se do zakončení, ale zatím marně čekají na šanci. Konstantyn Vivčarenko centroval před branku, obrana si poradila za cenu rohu.
2'
Ukrajina kombinuje na své polovině, pokouší se něco vymyslet. Ale Konstantyn Vivčarenko ale přihrával nepřesně.
1'
Ukrajina hraje ve žlutém, Chorvatsko má modré dresy. Utkání začalo.
1'

Ukrajina: Trubin – Sych, Batahov, Talovierov, Vivčarenko – Bondarenko (C), Bražko – Kaščuk, Kryskiv, Braharu – Sikan.
Náhradníci: Neščeret, Fesjun – Syrota, Želizko, Vjunnik, Mudryk, Vanat, Ljach, Nazarenko, Očeretko, Sudakov.
Trenér: Ruslan Rotan

Chorvatsko: Kotarski – Sigur, Franjić (C), Perković, Čolina – Bulat, Pršir, Kačavenda – Beljo, Baturina, Frigan.
Náhradníci: Pandur, Čavlina – Palaversa, Soldo, Šego, Šimić, Galešić, Krizmanić, Stojković, Vidović, Hodža, Fruk.
Trenér: Dragan Skočič

Rozhodčí: Al-Hakim – Klyver, Wilde (SWE).
Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci EURO v roce 2014 a oba kluby se rozešly s remízou 1:1.
V posledním přípravném zápase Chorvatsko dokázalo porazit Anglii 2:1 a Ukrajina remizovala s Irskem 2:2.
V tomto zápase skupiny B proti sobě nastoupí Ukrajina a Chorvatsko. Ve skupině je dále Španělsko a Rumunsko. Dva nejlepší kluby ze skupiny postupují do čtvrtfinále. Velkým favoritem je Španělsko a o druhé postupové místo bude pravděpodobně bojovat Chorvatsko s Ukrajinou.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického evropského fotbalu. Dlouhé čekání je pryč a dnes prvními zápasy startuje Mistrovství Evropy U21 ve fotbale.