Utkání končí za stavu 3:0 pro favorizované Levante a uvidíme, zda si tuto formu ponechá i do odvetného souboje, který se odehraje pochopitelně v Řecku.
Skóre otevřel v desáté minutě Ríos, ve čtyřicáté minutě navyšoval Barkero. Gólové hody uťal v šestapadesáté minutě Martins.
Olympiacos se dlouho nemohl dostat do zakončení a možná i kvůli tomu dnešní zápas nezvládl, dlouhou dobu měl totiž navrch. Nutno dodat, že nebyla proměněna penalta. To se povedlo, nebo spíše nepovedlo Martinsovi, který poslal míč úplně mimo bránu.
90+4
Gól domácích na 4:0 nebyl uznán pro ofsajd.
90+4
Parádně zasáhl Megyeri! Nejprve proti ráně z dálky, následně vykryl i dorážku. Přichází roh.
90+4
Duo rohových kopů však nepřineslo nic závažného. Posléze přichází stejná standardní situace pro Olympiacos.
90+2
Po sražené střele přichází na scénu další roh domácích.
90+1
Rohový kop pro domácí.
90
Nastaveny byly čtyři minuty.
89
Na obou stranách byly k vidění šance. Na jedné straně pálil Rafik Djebbour, na druhé Michel, ale oba byli nepřesní.
87
Po dlouhé době přišlo ofenzivní snažení Olympiacosu, to však končí pouze střelou do boční sítě.
86
V ofsajdu byl Robert Aquafresca.
86
Stále má navrch Levante a hostující Olympiacos čelí velkému tlaku. Řecký tým se toho dnes na moc nevzmohl a uvidíme, zda ještě sníží.
84
Mírně převažuje Levante, na jehož účet připsal další ránu Kostas Mitroglou, nebyl však nikterak přesný.
82
Domácí střídají. Odešel Martins, přišel Acquafresca.
80
Do konce dnešního utkání zbývá nějakých deset minut a je více než jasné, kdo se dnes bude z výhry radovat. Počkejme si však, jaký bude konečný výsledek. Mezitím se nám chystá další střídání.
79
Zasahovat musel Megyeri, jenž lapil míč po přímém kopu. Pálil Michel, ale pouze do míst, kde stál bulharský gólman.
78
Volný přímý kop pro Levante.
77
Další rána na bránu, tentokráte na druhé straně. S pokusem snížit přišel Kostas Mitroglou, ale nikterak efektivně.
75
Olympiacos naposledy střídá. Odešel Paulo Machado, přišel Fetfazidis.
74
Pokus Paula Machada byl zblokován pozornou obranou.
72
Obrovská šance domácích, kteří mohli ohrozit branku soupeře, gólman však nakonec zasahovat nemusel, míč šel totiž mimo.
70
Na jakýkoli zvrat v utkání či navýšení skóre zbývá nějakých dvacet minut a nezdá se, že by se hostům povedlo utkání zdramatizovat. Hru neustále doprovází hojný počet nedovolených zákroků a řada faulů.
69
Mezi tři tyče se nevešel pokus Rubéna Garcíi.
68
Olympiacos stále neví, jak se probít za obrannou linii soupeře a k zakončení se dostává jen minimálně. Navrch má nyní Levante, které zásobuje Megyeria svými střelami.
63
Olympiacos se neustále snaží odpovědět na třígólové manko domácích, stále však bez jakéhokoliv úspěchu.
61
Levante také obměňuje své řady. Hrací plochu opouští Diop, kterého nahradí Michel.
60
Olympiacos střídá i podruhé. Odpočine si Vlachodimos, přijde Mitroglou.
60
Po rohovém kopu hostů se hlavičkou blýskl Manolas, jehož pokus orazítkoval břevno!
59
Rohový kop pro Olympiacos.
59
Po zahrání přímého kopu nebezpečně pálil Ljubomir Fejsa, který zpoza šestnáctky otestoval gólmana. Ten byl však proti jeho přízemnímu pokusu úspěšný.
58
Za svůj faul jen o chloupek mimo pokutové území dostal žlutou kartu Rubén García.
56
Levante právě vstřelilo branku!
Náskok navyšuje po samostatném průniku OBAFEMI MARTINS! Ten dostal parádně naloženo od Barkera za soupeřovu obrannou linii a bez sebemenšího zaváhání přeloboval gólmana.
54
Olympiacos se dokázal proti dalšímu nátlaku ubránit a soupeře daleko nepustil. Levante se stále dere vpřed, ale zatím bez většího efektu či úspěchu na vsítění branky číslo tři.
52
Parádní akce domácích! Olympiacos se nedohodl v defenzivní činnosti a jeden z útočníků Levante se prodral na křídle, načež vstoupil i do vápna soupeře, kde nacházel svého spoluhráče. Svým přízemním pasem ho našel, konkrétně se jednalo o Pedra Ríose, ale branku v obrovské příležitosti přestřelil.
50
Ve hře stále sledujeme plno nedovolených zákroků a málo soubojů bývá pouštěno. Převážná většina se sudímu nelíbí.
49
Nebezpečně pálil Pedro Ríos a pro něho to mohl být dnes již druhý zásah, brankaře však nepřekonal.
47
I na druhé straně, ve vápně domácích, byla k vidění nebezpečná šance. Tam si však k míči opět cestu nikdo nenašel.
46
Míč nebezpečně prolétl pokutovým územím hostů, kde si k míči nikdo z domácích cestu nenašel.
46
Olympiacos provádí první změny v sestavě. Odešel Modesto, přišel Greco.
46
První půl končí stavem 2:0 a vše se zatím plní dle očekávání bookmakerů.
Skóre utkání otevřel v desáté minutě Pedro Ríos a utkání pomalu nabíralo tempo. Gólovou trefou na něj navázal Barkero ve čtyřicáté minutě. Nutno dodat, že ve třicáté minutě neproměnil Obafemi Martins pokutový kop. Většinu času se hrálo na polovině domácích, ale Olympiacos se ne a ne dostat do zakončení. Navas zatím nemusel ani jednou zasahovat.
45+1
Hra sice nabrala tempo, ale nic víc, než ostré souboje k vidění nejsou. Protiútoky bývají častokrát bezzubé a nekončí nikterak zajímavě.
45
Nastaveny byly tři minuty.
44
Další žlutá karta. Hra se nepěkně přiostřuje a dalším viníkem byl Pape Diop.
43
Canstantinos Manolas dostal žlutou kartu.
42
O další střelecký pokus se postaral Pedro Ríos, obranu soupeře však neprostřelil.
39
Levante se dostává do dvoubrankového vedení! K pokutovému kopu se postavil BARKERO, který poslal gólmana na opačnou stranu a střelou do levého horního rohu navyšuje náskok domácích.
39
Další pokutový kop pro Levante!
39
Holebas dostává žlutou kartu a vypadá to na další pokutový kop.
38
Ten však nepřinesl nic, co by nás nadchlo. Olympiacos se mu v klidu ubránil.
37
37
Více ze hry má stále tým hostí, který však neví, jak se dostat do zakončení. Uvidíme, zda tento recept najde v nadcházejících minutách.
35
V ofsajdové pasti uvízl Obafemi Martins.
34
Akci hostů uťal dlouhým nákopem z křídla jeden z útočníků řeckého výběru, který poslal přetažený míč a letěl mimo hrací plochu.
32
První půlhodinka hry přinesla vedoucí branku domácích a neproměněný pokutový kop téhož týmu. Zatím se převážně hraje na polovině domácích a Olympiacos zatím neví, jak se dostat k zakončení.
30
Obafemi Martins netrefil bránu přízemním pokusem při pokutovém kopu!
28
Druhá žlutá, následuje červená. Abdoun přináší pro domácí pokutový kop a ještě oslabuje svůj tým.
28
Byla nařízena penalta pro Levante!
27
Stále se hraje na polovině domácích, nicméně do zakončení se Olympiacos stále nedostává.
25
Volný přímý kop Olympiacosu neskončil bůh ví jak slavně a hra se přesouvá na opačný konec hřiště.
25
Přichází volný přímý kop pro hosty z křídla.
25
Pedro Ríos dostal za své nemilé počínání u autové čáry skluzem žlutou kartu.
24
Levante se dostalo z tempa a čelí neúnosnému tlaku. Olympiacos se však nemůže dostat do zakončení, a tak zatím nemusel Navas zasahovat.
23
Stále s míčem operují hráči řeckého Olympiacosu a domácí se musí bránit.
22
Olympiacos stále častěji operuje s míčem a Levante se převážně jen brání. Momentálně se hraje na polovině hřiště a k vidění nejsou žádné šance.
20
Do hry se vrátil Pedro López.
20
Prvních dvacet minut přineslo už i první zářez. Ten si připsal Pedro Ríos a uvidíme, zda se mu to podaří zopakovat. Především domácí fanoušci by to zajisté uvítali.
20
Hraje se na polovině domácích, kteří čelí velkému tlaku.
19
V ofsajdu se ocitl Djamel Abdoun.
19
Hra po přerušení pokračuje.
19
Hra byla přerušena, ošetřovaný je Pedro López.
18
Abdoun je tím prvním, kdo dnes vyfasoval žlutý kartónek. Konkrétně za faul na křídle na Pedra Lópeze.
17
Domácí se ujali míče a šli hodně rychle vpřed. Nakonec byl na křídle faulován Pedro López Abdounem.
17
Olympiacos opět uklidňuje tempo hry pomalou rozehrávkou na své polovině hřiště. Levante vyčkává.
16
Olympiacos chyboval v protiútoku a pobídl k šanci soupeře. Domácí přichází na scénu s rohovým kopem.
15
Stále je míč v držení Olympiacosu a Levante se musí bránit. Hosté stále pronikají hlouběji.
14
Olympiacos uklidnil hru pomalou rozehrávkou na své polovině hřiště.
12
Zatím se vše vyvíjí dle očekávání a Levante se dostalo do vedení. Útoky hostů byly utlumeny a řecký tým se převážně brání.
10
PEDRO RÍOS potrestal vyběhnuvšího gólmana. Útočník domácích se s míčem nacházel v pokutovém území a následně přízemní střelou obelstil soupeřovu obranu i gólmana.
9
Levante nebezpečně tlačí soupeře.
8
Zatím se převážně hraje na středu hřiště a ani jeden z gólmanů neměl moc práce. Hráči si častokrát omylně předají míč a z protiútoků nic moc nebývá.
6
Na obou stranách byly k vidění sporné situace. Ve vápně domácích se jednalo o údajném zahrání rukou, v pokutovém území se zase pojednávalo o vyběhnutí s míčem do autu.
5
Levante šlo vpřed a mělo pěknou a hlavně nebezpečnou šanci. Započala autovým hodem, který skončil u Pedra Ríose ve vápně Ten se snažil pálit z první, ale branku soupeře o kousek minul.
4
Po této události přišel rohový kop pro tým z Řecka, ale nikterak úspěšně neskončil.
3
K vidění byla první střela a nesla se opravdu z úctyhodné dálky, byla však sražena domácím obráncem.
3
Více s míčem zatím operuje tým hostí a Levante se o protiútok zatím nepokusilo.
2
O protiútok se pokoušeli hosté, avšak jejich drzé ofenzivní tažení úspěchem neskončilo, bylo ukončeno ofsajdem Djamela Abdouna.
1
Hra je zatím pochopitelně velmi opatrná a hraje se na polovině hřiště, sudí zatím nemuseli hru přerušovat.
1
Levante dnes nastoupilo ve svých klasických modročervených dresech, řecký celek v bílém.
1
Lavička náhradníků:

Levante UD: Munúa, Karabelas, Juanlu, Míchel, Lell, Valdo, Acquafresca

Olympiacos FC: Carroll, Ibagaza, Mitroglou, Siovas, Greco, Lykogiannis, Fetfatzidis
Jak to vidí bookmakeři?

Výhra domácích: 2,2

Remíza: 3,1

Výhra hostů: 3,25

(Bet-at-home.com)

Levante UD: Navas — David Navarro, Juanfran, Pedro López, Héctor Rodas — Pedro Ríos, Diop, Iborra, Rubén García — Barkero, Martins

Olympiacos FC: Megyeri — Holebas, Contreras, Manolas, Maniatis — Vlachodimos, Fejsa, Modesto, Abdoun — Paulo Machado, Djebbour

Rozhodčí: Gräfe — Hacker, Henschel (vš. Německo).
ROZHODČÍ

Dnešní duel povede čtveřice sudích z Německa. Hlavním arbitrem bude pan Manuel Gräfe a na čárách mu budou pomáhat Markus Hacker a Holger Henschel. Čtvrtým rozhodčím bude pan Guido Kleve.
OLYMPIACOS FC

Základní skupina v Lize mistrů (B):
Skupinu neměl tým z Řecka vůbec lehkou. Ve skupině B se setkal s francouzským Montpellierem, německým Schalke a britským Arsenalem. Nejhůře si počínal tým z Francie, který dokázal ukořistit pouhé dva body a po této neslavné události se s evropskými soutěžemi nadobro rozloučil (pro tuto sezonu). Řecký Olympiacos tak měl zajištěnou minimálně účast v Evropské lize, kam automaticky spadá tým umístěný na třetí příčce v jakékoliv základní skupině Ligy mistrů. S dvanácti body a hladkým postupem se se skupinou loučilo Schalke, které z dvojutkání s Arsenalem ukořistilo čtyři body. Arsenal měl postup také zajištěn a na poslední zápas s řeckým celkem se nemusel nijak zvlášť soustředit. Dle toho se i utkání vyvíjelo a Olympiacos vyhrál v poměru 2:1 a skončil ve skupině třetí. Na konto si připsal tři výhry a stejný počet proher.

Základní skupina v Evropské lize (L):
Ve skupině L se Levante střetlo s nizozemským FC Twente, švédským Helsingborgsem IF a německým Hannoverem. Právě poslední jmenovaný skupinu ovládl, když si na konto nepřipsal ani jednu prohru. Po třech výhrách a stejném počtu remíz tak německý celek v klidu postupoval z první pozice. Švédi si nepočínali bůh ví jak lichotivě, s jednou výhrou a remízou si připsal pouhé čtyři body a jen těžko mohl oponovat špičce tabulky. O poznání hůře na tom byl tým z Nizozemska, Twente, které nevyhrálo ani jednou a se čtyřmi remízami se loučil se skupinou z poslední příčky. Levante si připsalo stejně jako Hannover tři výhry, mělo však o remízu méně a tak se nakonec muselo spokojit s druhým místem.

Levante 1:0 Helsingborgs

Absence: Zatím španělský klub nehlásí žádné ztráty ani nikoho, o jehož startu by se dnes mohlo pochybovat. K dipozici by tedy měli být údajně všichni hráči.
Příjemný dobrý večer přeji všem fanouškům fotbalu u sledování Evropské ligy, dnešním dnem startují první souboje o účast v osmifinále a my se zaměříme na souboj španělského Levante UD a řeckého Olympiacosu FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.