Je dobojováno. O postupujícím z toto dvojice rozhodl už první poločas, když se již v deváté minutě zápasu trefil hlavou Martins. Domácí byli po většinu doby lepším týmem, avšak své šance zúžitkovat nedovedli. Tu největší měl pár minut před koncem Siovas, ale brankář Levante Navas se proti jeho hlavičce vyznamenal. Nejen z pohledu statistik se však o nudný zápas rozhodně nejednalo. Hlavní sudí v dnešním duelu rozdal celkem osm žlutých karet - šest pro hráče Olympiacosu a zbývající dvě borcům z Levante. Toto je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
90+2
Budou se hrát ještě dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Rohový kop mohl být pravě tou akcí, která by zařídila domácím alespoň částečně omilostnění z prvního zápasu, které prohráli 3:0. Na centr si na hranici malého vápna naskočil Siovas, který okamžitě hlavičkoval na vzdálenější tyč, a už to vpadalo, že skóre bude srovnané, ale brankář Navas se natáhl jak jen mohl a vstřelení branky senzačně zabránil!
89
Roh pro domácí.
88
Někteří fanoušci Olympiacosu již opouští svá místa a pomalu se trousí pryč z útrob stadionu.
86
V táboře hostů dochází k poslednímu střídání. Hrací plochu opouští Michel, naopak tempo hry si okusí Dudka.
84
Volný přímý kop končí dalším neúspěchem, hostující obránci míč odvrátili pryč do bezpečí.
83
Ještě před tím ale uvidíme střídání na straně hostů. Ze hry odchází autor dnešní jediné branky Martins, kterého nahradí Acquafresca.
83
Šanci ke skórování budou mít domácí. Budou totiž zahrávat volný přímý kop.
81
Levante se už očividně nikam nehrne a kombinuje na své polovině. Avšak Olympiacos ještě nedobojoval a nenechává hráče španělského klubu v klidu.
79
Ibagaza je na hřišti sice teprve chvilku, ale už o sobě dává všem vědět. Za faul zezadu na vlastní polovině dostává žlutou kartu.
77
K poslednímu střídání sahá domácí kouč Michel. Dolu ze hry posílá Mitrogloua, jehož náhradníkem se stane Ibagaza.
76
Domácí ztratili míč a Levante šli do rychlého protiútoku. Ale finální přihrávka do běhu byla na Martinse příliš dlouhá.
75
Pireus kombinuje na útočné polovině, avšak doposud nic velkého nevymyslel.
73
V druhém poločase se hraje aktivní fotbal z obou stran. Olympiacos nechce před domácími fanoušky zřejmě prohrát a Levante si naopak chce výhru pojistit.
72
Levante zahrávalo volný přímý kop z pravé strany, ale pokus o centr se mu nepovedl, balón totiž končí za brankou.
71
O následný centr se vyběhnutím a polapením postaral brankář Navas.
71
Domácí vhazují aut v blízkosti pokutového území soupeře.
69
Ne, bohužel pro Levante to ani tentokrát nevyjde. S míčem dopředu už postupují hráči Pirea.
69
Krásnou patičku u lajny předvedl jeden z hráčů v černém a hosté jdou do přečíslení.
68
Hostující trenér ve snaze oživit hru posílá na hřiště Valda náhradou za Riose.
66
Zpoza vápna v rychlosti střílel Fetfatzidis, ale jeho střela byla nejspíš ukvapená, a tak není divu, že šla vedle.
65
Na druhé straně odcentroval Rios, avšak obrana domácích byla tentokrát pozorná a míč odvrátila.
62
Domácí se okamžitě po zpackaném rohu soupeře vrhli i s míčem vpřed a Vlachodimosovi se podařilo nebezpečně odcentrovat na malé vápno, kde už číhal nachystaný Djebbour, jenž balón hlavou jen lehce škrtnul. Kdyby se mu však podařilo změnit trajektorii míče směrem k Navasově bráně, nejspíše by to gól byl.
61
Roh pro hosty končí nezdarem španělského týmu.
58
Nadějnou akci domácích přerušuje hvizd hlavního sudího. Mitroglou se totiž dostal do ofsajdu.
57
Po krátkém útočném výpadu španělského týmu opět hraje aktivnější Olympiacos.
55
Domácí se snaží prokombinovat přes záložní řadu Levante, ale jich snažení končí nepřesnou přihrávkou do běhu na Vlachodimose, který míč na hrací ploše již nezastihl. Navas tedy bude odkopávat.
54
A další žlutá karta pro hráče Pirea. Za ostrý faul je potrestán Vlachodimos.
53
Rychlí protiútok hostů zastavil důrazným skluzem jeden z obránců Olympiacosu. Levante bude vhazovat zhruba na polovině hřiště.
51
Holebas ve snaze vybojovat míč fauloval Iborru. Domácí hráč je za nedovolené bránění potrestán v podobě žluté karty.
50
Levante házelo dva slepené auty na soupeřově polovině, ale díky aktivitě domácích byli zatlačeni na svou polovinu.
48
Řekové však míč získali prakticky ihned zpět, ale po velmi nepřesném centru, jenž skočil až na tribunách za bránou, budou hrát hosté.
48
Olympiacos ztratil v útoku balón a Levante tak může zaútočit.
47
Před chvíli centroval z pravé strany Machado, ale jeho centr šel přímo na Navase, který se nemusel hnout ani o píď.
46
Domácí začali s míčem na kopačkách velmi aktivně, je vidět, že se vzdát rozhodně nehodlají.
46
46
Olympiacos střídá podruhé. Zápas končí pro Lykogiannise, naopak s výsledkem se něco pokusí udělat Holebas.
46
Domácí trenér sahá ke svému prvnímu střídání, ze hry odejde Greco, jeho náhradou bude Fetfatzidis.
Máme za sebou první pětačtyřicetiminutovku odvetného zápasu mezi Olympiacosem a Levante. Zatím jsme viděli pouze jeden gól, který padla do branky domácích a to zásluhou Obafemiho Martinse. Po inkasované brance se hráči Pirea sice rychle vzchopili, ale až na pár nepřesným nebo nerazantních střel, si větší šanci vypracovat dokázali. Nechme se překvapit, zda tomu tak bude i v druhém poločase, který začne přibližně ve 22:12.
45+3
Rozhodčí nastavil ještě tři minuty, první půle se zřejmě dohraje v poklidném tempu.
45
A další žlutá karta, tentokrát se hříšníkem okamžiku se stal autor doposud jediné branky Martins.
44
Nakonec španělský celek zahrával rohový kop, který skončil na hlavě Ballesterose, ten však bránu minul.
43
Třetím hříšníkem, jenž vidí žlutou kartu je kapitán Levante Ballesteros.
43
Druhým hříšníkem je domácí kapitán Giannis Maniatis. Žlutou kartu nejspíše dostává za protesty.
43
Nakonec z toho všeho je žlutá karta hned pro tři hráče. Prvním potrestaným se stává domácí brankář Carroll. Penalta se ale kopat nebude.
40
Martins šel sám na brankáře, který proti tomuto útočníkovi vyběhl a skočil mu bez váhání pod nohy. Podle některých se dopustil faulu, celou situaci teď řeší rozhodčí. No, jsem zvědavý na jeho výrok.
38
I hostující Levante dává o sobě vědět. Po nezdařené akci byli výborným presingem domácích donuceni stáhnout se o krůček dozadu, nicméně míč stále měli ve své moc, což se změnilo po střele jednoho z hráčů v černém. Tento pokus totiž Carroll v pohodě pokryl.
36
Byly jsme svědky dalšího neúspěšného rohového kopu v podání hráčů Olympiacosu. Plánovaný centr do vápna Levante ani nedošel, míč však mají opět ve své moci domácí fotbalisté.
35
Míč na svých kopačkách mají hráči Pirea a nyní s ním v klidu operují na vlastní polovině.
34
Od své brány bude odkopávat Navas.
31
Vlachodimos si posunul míč blíž k Navasovi brance a odhodlal se i ke střele. Jeho projektil však příliš nebezpečný nebyl. Mířil totiž přímo do náruče brankáře španělského klubu.
30
Územní převahu mají v posledních minutách domácí borci. Moc platné jim to ale zatím není, doposud si totiž nedokázali vypracovat žádnou skutečně gólovou příležitost.
28
Míč si vzal do své správy Machado, jeho střela šla však nad.
27
Volný přímý kop pro domácí a to z velmi atraktivní vzdálenosti.
25
Z celé akce se vyklubala střela domácích, která skončila za bránou Navase. Olympiacos následně zahrával rohový kop, ale z toho se jim nic vytěžit nepodařilo.
24
Domácí budou vhazovat v nebezpečné blízkosti šestnáctky soupeře.
23
Lykogiannis se z levé strany pokoušel o centr, ale jeho přihrávku mu zablokoval hned nejblíž stojící hráč Levante.
22
Domácí z vlastní poloviny se snaží o založení útočné akce.
16
O další střelu hostů se postaral Martins, ale jeho pokus po zemi zpoza vápna šel vedle.
15
Rios se dokázal skvěle uvolnit a od svého spoluhráče přijal přihrávku do běhu. Jeho přízemní centr do pokutového území soupeře však sebral pozorný Carroll.
14
Centr se mu nepovedl podle představ, míč se totiž snesl na hlavu bránícího hráče, který balón bez problémů odvrátil.
14
Volný kop pro domácí bude z dálky zahrávat Greco.
13
Domácí mají míč ve svém držení a nyní s ním operují na vlastní polovině.
12
Akce Olympiacosu končí faulem Greca, jenž je za svůj styl hry odměněn hlavním sudím žlutou kartou.
9
Levante právě vstřelilo branku!
Studenou sprchu pro hráče Olympiacosu zařizuje OBAFEMI MARTINS! Centr z rohu směřoval přímo na tohoto nigerijského útočníka, jenž byl na malém vápně prakticky nikým nehlídaný a přesnou razantní hlavičkou posílá míč za Carrollovi záda.
9
Hosté vybojovali další rohový kop.
8
Dlouhý nákop domácích na svého útočníka končí v zámezí. Rozehrávat tak bude Navas.
7
Rozehra na krátko se nezdařila a nyní už kombinuje obrana Pirea.
6
Na druhé straně bude Levante zahrávat první rohový kop v zápase.
5
Odpískán útočný faul Machada, což se pochopitelně domácím příznivcům nelíbí a ti to dávají hlasitým pískotem jasně najevo.
4
Domácí ve snaze rychle kombinovat před vápnem Levante míč ztratili a po faulu na půlící čáře budou rozehrávat hosté.
2
Nemáme za sebou ani dvě odehrané minuty a byli jsme svědky první střely. Hostující Barkero zkoušel překvapit domácího brankáře z dálky, ale jeho pokus šel vedle tyče Carrollovi brány.
2
Hosté před chvíli házeli aut, ale míč pouze odevzdali.
1
Zápas s míčem na svých kopačkách začali hosté. Kulatý nesmysl ale hned vzápětí ztratili.
1
Hrači, rozhodčí, zkrátka vše je již připraveno k úvodnímu výkopu. Pojďme si ještě říci, v jakých dresech obě mužstva nastoupila. Domácí Olympiacos se oblékl do svých klasických červeno bílých dresů, zatímco hosté pro dnešní zápas zvolili černý trikot.

Olympiacos FC: Carroll - Lykogiannis, Siovas, Contreras, Maniatis - Greco, Fejsa, Machado - Djebbour, Mitroglou, Vlachodimos

Levante UD: Navas - Rodas, Ballesteros, Navarro, Juanfran - Michel, Iborra, Garcia, Barkero, Rios - Martins

Rozhodčí: Matej Jug - Primož Arhar, Andrej Kokolj - Jure Praprotnik.
Levante UD:

Španělé si svou premiérovou sezónu v Evropské lize užívají. O účast v osmifinále by je mohlo připravit snad jen nějaké veliké neštěstí nebo naprosto bezchybný a ofenzivní výkon Olympiacosu. V odvětě jim ale bude chybět zraněný německý obránce Christian Lell, který si poranil stehenní sval.

Levante se na rozdíl od Pirea v domácí lize příliš nedaří, a v tabulce jim patří až devátá příčka. V předchozím zápase v rámci domácí ligy narazilo na šesté Realem Sociedad. Zápas skončil remízou 1:1, což znamenalo první bodový zisk z posledních třech utkání.
Olympiacos Pireus:

Domácí Řekové nemají před sebou lehký úkol. Na půdě svého čtvrtečního soupeře totiž podlehli velkým rozdílem 3:0, pokud tedy stále pomýšlejí na setrvání v soutěži, musejí ze sebe vydat maximum. Trenéra Michela navíc může trápit fakt, že k zápasu nenastoupí alžírský záložník Abdoun, jenž se v minulém zápase nechal po druhé žluté kartě ve 28. minutě vyloučit.

Po prohře v evropských pohárech se Olympiacos střetl v domácí lize s Xanthi. Zápas vyhrál poměrem 2:0 a potvrdil tak suverenitu v tamní lize, kde zvýšil svůj náskok před druhým Asteras na úctyhodných 16 bodů. Že by tedy byli hráči týmu z Pirea z formy, se opravdu říct nedá.

Dokáží svěřenci španělského trenéra smazat třígólové manko z předešlého zápasu, nebo se po tomto zápase budou muset s Evropskou ligou rozloučit?
Krásný dobrý večer u odvet 2.kola Evropské ligy. Na Karaiskakis Stadium vyzve domácí Olympiacos Pireus španělský celek Levante UD a my si společně tento duel přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.