Stockholm - Eindhoven | ONLINE | 8.11.2012 19:00 | Evropská liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je tu konec. AIK Stockholm překvapivě poráží na vlastním hřišti favorita z Eindhovenu a do tabulky si tak připisuje tři body. O osudu utkání rozhodla dvanáctá minuta, ve které se prosadil Mohamed Bangura.
Konec zápasu.
90+3
Jenže nákop z vlastní poloviny hostí je odvrácen na aut a následná rána Jetra Willemse jde vysoko nad. Tohle už AIK udrží.
90+2
Centr na Banguru nevyšel, jelikož je odmáván ofsajd. PSV bude rychle hnát směr Turina.
90+2
Míč teď mají trošku překvapivě domácí, kterým se daří s trochou štěstí kombinovat na útočné polovině. Po zásahu Derijcka to bude aut.
90+1
Rozehra se Eindhovenu z vlastní poloviny příliš nepovedla, ale Bangura v útoku teď nezahrozí.
90
Druhý poločas je nastaven o tři minuty.
90
Závar před brankou Turiny se však nekonal a ani vysoce vysunutý Hutchinson se k zakončení nedostal.
90
Míč na útočné polovině hostů. Willems bude na levé straně vhazovat do pokutového území.
89
Locadia našel v útoku hostí na pravé straně Depaye, jenže u něj akce končí. AIK odkopává na útočnou polovinu.
88
Na druhé straně se dnes již poněkolikáté prosadil snadno přes Derijcka střelec jediné branky dnešního utkání Bangura. Jeho rána jde mimo branku, avšak je tečována, a tak to bude pro AIK alespoň roh.
87
Mertensův následný centr z pravé strany končí pouze v rukavicích jistého brankáře Turiny.
86
Eindhoven to bude mít ještě hodně těžké, aby alespoň vybojoval bod. Domácí hráči totiž nadšeně bojují a nevypustí ani jeden jediný souboj. Matavž na útočné polovině fauluje Backmana.
84
Wijnaldum z levé strany hledal centrem do pokutového území Locadiu. Mladíka PSV zastavil dobrým obranným zákrokem Johansson.
84
Nejlepší hráč domácích Bangura pěkně posunul po pravé lajně na Lundberga, který vybojoval pro domácí fotbalisty alespoň výhodu autového vhazování.
82
Brejk domácího AIK Stockholm hledal z levé strany v pokutovém území nabíhajícího Banguru, před kterým stačil na rohový kop odvrátit Marcelo.
80
Parádní práci teď předvedl na pravé straně Memphis Depay. Mladík v hostujícím dresu se drze cpal do vápna a jelikož mu průnik vyšel nahrál na Mertense. Belgičan však nepálil z první, avšak si míč posunul, a to bylo rozhodující. Z pokutového území totiž posléze napálil jen atakujícího Johanssona, který si připisuje výborný obranný zákrok.
79
Centr z pravé strany hledal za obranou PSV Banguru, který sice na míč stačil reagovat, avšak je následně zastaven pro ofsajd.
77
Svižnou akci hostí centroval z pravé strany do pokutového území novic Depay. Přesným centrem sice našel hlavu Locadii, jenže ten zakončit nedokázal, když propadnutý míč nečekal.
75
AIK reaguje stažením Gustavssona, jehož nahradí Tjernström.
75
V hostující šanci netrefil ideálně Matavž, a tak PSV bude podruhé střídat. Manoleva nahrazuje Memphis Depay, což už znamená výrazné posílení ofenzívy.
73
Hostům se nejprve nepovedlo Willemsem odcentrovat, avšak přišel další pokus, a ten našel hlavu maličkého Mertense. Belgičan byl sice střežen, avšak k zakončení se dostal a hlavou míjí Turinovu klec o zhruba dva metry.
72
Vysoký míč na levé straně nedokázal zatím jediný střelec branky Bangura udržet na hrací ploše, a tak Waterman rychle spěchá s rozehrávkou.
70
Ostré centry hostů do pokutového území obrana domácího AIK Stockholm odvrací jen z velkou námahou. Po jednom takovém odkopu byl hostujícím Marcelem celkem ostře atakován Bangura, ale sudí žlutou kartu neukazuje.
69
Střídá i AIK Lundberg nahrazuje Quaisona.
65
První střídání utkání. Narsingha na straně hostí nahrazuje Jürgen Locadia.
67
Bangura posunul do pravého křídla na Gustavssona, který po souboji s Derijckem padá k zemi. Hlavní sudí Layushkin ale penaltu nenařizuje.
66
Willemsův centr z levé strany do pokutového území úspěšně odvrací důrazným odkopem Lorentzson.
64
Teď mělo PSV velké štěstí. Odražený míč si vzal pod svá křídla Gustavsson, který následně z pokutového území vypálil a prudká rána končí na horní tyči!
63
Bangura si po dlouhém centru dobře zpracoval míč, obešel Derijcka, ale stopku mu vystavil až ''last minute'' zákrokem Stanislav Manolev, který odvrací na aut.
63
Na druhé straně hledal Borges na pravé straně v uličce Quaisona, ale ten se sprintem vydal do jiného prostoru.
62
Až teď to z hosty nevypadalo špatně. Rychlý brejk po pravé straně zakončoval Wijnaldum, avšak bohužel pro borce z Eindhovenu pouze do atakujícího obránce AIK.
60
Stále stejný obrázek je k vidění i v probíhající 60. minutě. PSV neví kudy před branku Turiny a o zakončení nemůže být ani řeč.
57
Druhá strana nabídla kombinaci Gustavssona s Borgesem, který z pravého křídla centroval do vápna na Banguru. Před střelcem zatím jediné branky však zasahuje Waterman.
55
Hosté kombinují většinou na vlastní polovině a dlouhými nákopy většinou hledají dlouhána Matavže. Ten sice dělá co může, avšak v posledních momentech to pro PSV šanci na ohrožení branky nepřineslo.
53
I AIK ve druhém poločase snaží o aktivnější projev směr Waterman. Celkem povedená kombinace na útočné polovině ale Quaisonovi branku nepřinesla.
50
Matavž dobře připravil střeleckou pozici pro Driese Mertense, který pálil z hranice velkého vápna. Bohužel pro něj a celý výběr z Eindhovenu mu však míč v rozhodující chvíli poskočil, a tak následná rána končí nad Turinovou brankou.
49
Nepovedená rozehra PSV po pravé straně měla za důsledek rychlý centr Borgese na hrot útoku na Banguru, před kterým však spolehlivě odehrál míč do bezpečí Derijck.
47
Engelaar jenom potvrzuje má slova z prvního poločasu. Co se týče koordinace na těžkém trávníku, tak to dnes nemá lehké. Na levé straně prohrál po souboji i zápas s gravitací a padá.
46
Začal druhý poločas.
A jelikož se v nastavení první půle nic převratného nestalo, tak tu máme závěrečný hvizd. Před očima prvního muže UEFA Michela Platiniho se zrovna dvakrát nádherný fotbal rozhodně nehraje. AIK se dostalo do vedení po pěkné individuální akci Bangury z 12. minuty, jenže dál už to tak zajímavé nebylo. Proti tomu PSV zatím také nepředvádí rozhodně ideální výkon a v jeho sestavě je znát především absence Strootmana s Lensem. V druhém poločase, který pravděpodobně začne v 20:02 tak musí tým kouče Advocaata přidat, aby nejel ze Stockholmu z překvapivou prohrou.
První poločas skončil.
45+1
První poločas je nastaven o jednu minutu.
45
Odvážně to zkusil na branku Turiny hostující Atiba Hutchinson, jenže brankový prostor o dost metrů netrefuje.
44
Na druhé straně hřiště se ještě PSV snaží před poločasovým hvizdem alespoň srovnat stav, ale před brankou domácích jim k tomu chybí větší přesnost.
42
O pár desítek vteřin už to bylo pro domácího útočníka s číslem deset na zádech daleko nadějnější. Po přesné nahrávce na levou stranu však střelec AIK z úhlu Watermanovu branku míjí.
39
Borges se na útočné polovině rval o míč s Marcelem, ale sudího píšťalka zůstala němá, a tak se k zakončení nedostal. Následný brejk PSV nahrával do vápna Wijnaldum na sbíhajícího Mertense, jenže ten je přikryt.
37
Hosté zatím na útočné polovině hřiště nápady zrovna nezáří. Navíc po další nepřesné nahrávce Engelaara na chvíli o míč přicházejí. AIK však míč téměř okamžitě vrací.
35
Gustavsson po nahrávce od Ibrahima zkoušel nacentrovat do pokutového území, kde však vládne obrana PSV, která bez potíží odkopává.
32
Po celkem dlouhotrvající nic neříkající kombinaci hostů na vlastní polovině zahrál zle nedobře Wijnaldum a k jeho smůle našel nahrávkou přesně Banguru. Střelec první branky sice postupoval jen na jediného beka Eindhovenu, ale raději se rozhodl pro střelbu. Přízemní pokus však Watermana ani nevystrašil a končí hodně mimo jeho branku.
30
Hostující tým má zatím problémy na nepříliš kvalitním trávníku s koordinací. Zejména trojice vysokých Marcelo, Engelaar, Hutchinson s tím dost bojuje. Prvně jmenovaný před pokutovým územím zastavil nečistě Banguru, a tak bude mít AIK výhodu přímého volného kopu.
28
Backman ostře najel do Wijnalduma a hostující tým měl výhodu přímého kopu z pravé strany. Ten našel z kopačky Mertense hlavu Derijcka, jenž však míří mimo.
26
První žlutá karta míří do domácích řad. Quaison ji pravděpodobně vidí za faul ve středu hřiště na Stanislava Manoleva.
24
Následně vidíme první velkou šanci PSV. Wijnaldum si narazil míč o Matavže a v pokutovém území zakončoval před Turinou. Chorvatský brankář prudkou ránu do středu branky velmi dobře vyráží mimo.
24
Rychlou výměnu míče v podání domácích chtěl využít přenesením hry Daníelsson, jenže jeho dlouhý pas končí po nepochopení od spoluhráčů v zámezí.
22
Tým trenéra Advocaata v posledních vteřinách a momentech hraje s míčem na útočné polovině a domácí mají co dělat, aby z toho nevzešlo zakončení. Dlouhým odkopem uťal další snahu Lorentzson.
19
Rychlá akce PSV málem znamenala nebezpečí. Vše nastartoval na pravé straně Manolev, který po oběhnutí protihráče nahrál na Wijnalduma. Šikovný záložník hostů posléze našel Narsingha, jenže ten je v dobré pozici zastaven pro ofsajd. Plánovaná nahrávka na Matavže, který by zakončoval sám před Turinou se tak ruší.
17
Nepříliš přesvědčivě odehrál míč pod tlakem brankář hostů Waterman. Byl z toho aut AIK, ke kterému se dostal Bangura, který dlouhým vhazováním hledal v pokutovém území spoluhráče. Pomezní sudí však viděl v jeho hodu chyby, a tak bude hrát Eindhoven.
16
Po něm přichází první ofsajd utkání, když Willemsova zpětná hlavička do pokutového území na Matavže není regulérní.
15
Přímý kop hostů cpal do vápna Dries Mertens, jenže míč končí již na první překážce jménem Johansson. Pro PSV to bude alespoň rohový kop.
14
Celek kouče Alma pokračuje v útočných choutkách. Znovu byl u míče Bangura a po následném rohu i Borges, ale tentokrát to nevedlo ani k zakončení.
12
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Následovala akce domácího celku, který jde ve 12. minutě překvapivě do vedení 1:0! Dlouhý míč našel na pravé straně MOHAMEDA BANGURU, který si pohrál chytrou kličkou s Willemsem a následnou přesnou střelou z rohu pokutového území překonává Watermana. Kmenový hráč Celticu Glasgow zakončil parádně k pravé tyči, kde neměl brankář hostí šanci.
11
Postupná akce PSV skončila po nahrávce Tima Matavže na levém křídle u kopaček Mertense, který zkusil technickou ranou překvapit Turinu, jenž však slabou ránu chytá.
10
Další dalekonosný centr Orlanda Engelaara tentokrát mířil na pravou stranu, kde si jej přebral Narsingh. Měl dostatek prostoru, avšak jakoby nevěděl, co dělat, a tak bez zakončení přichází o nadějnou pozici a hlavně míč.
7
Engelaarův dlouhý a přesný pas našel na levém křídle Driese Mertense, který se uvolnil přes obránce a odcentroval. Na míč si dělal zálusk Matavž a po něm i Narsingh, jenže bohužel pro PSV jim vždy chyběl krok.
6
O pár vteřin později to přes Manoleva znovu zkusil Quaison. Bulharský obránce hostí domácího rychlíka nestíhal, jenže ten naštěstí pro něj centruje jen do boční sítě.
5
První útočné snažení domácího AIK měl na svědomí Quaison, ale ani on branku zakončením neohrozil. Ve vápně hledal Banguru nepřesně.
5
Zatím je k vidění dost nepřesností na obou stranách. PSV šlo do útoku po nahrávce Wijnalduma na Narsingha, který si soupeře obhodil, avšak následně o míč přišel.
3
Hned od úvodních vteřin je jasně vidět, že trávník na Råsunda Stadium nepatří do kategorie ideálních. Není se ani co divit, čtyři stupně nad nulou a místní klima jsou pevně dané.
2
Zápas začal s míčem na kopačkách celek hostů. Ten se také po pravé straně pokusil o první útočnou akci, ale po nahrávce od Manoleva nezahrál ideálně Narsingh, a tak je veškerým snahám konec.
1
Utkání právě začalo.
Oba celky již nastupují na trávník Råsunda Stadium, a tak již za malou chvíli hlavní sudí Maksim Layuskin duel zahájí.
Úvodní sestavy:

AIK Stockholm (4-4-2): Turina - Lorentzson, Karlsson, Backman, Johansson - Gustavsson, Daníelsson, Ibrahim, Quaison - Bangura, Borges.

Trenér: Andreas Alm

PSV Eindhoven (4-3-3): Waterman - Manolev, Derijck, Marcelo, Willems - Engelaar, Wijnaldum, Hutchinson - Narsingh, Matavž, Mertens.

Trenér: Dick Advocaat

Rozhodčí: Maksim Layushkin - Oleg Tselovalnikov, Vitali Drozdov - Aleksei Nikolaev a Vladimir Kazmenko (všichni RUS).
První vzájemný duel z 25.10 skončil na Philips Stadium překvapivou dělbou bodů. AIK vedlo od 61. minuty, kdy se trefil Karikari a domácí favorit měl co dělat, aby alespoň vyrovnal. To se povedlo deset minut před koncem, kdy se trefil Lens. Dnes to pro PSV nebude na Råsunda Stadium jednoduchá práce. Stockholm totiž hlásí pouhé 4°C a trávník rozhodně nevypadá ideálně.
Domácímu AIK již o víkendu skončila domovská Allsvenskan. V derniéře to sice znamenalo výhru 2:0 na Malmö, jenže i tak si tým Andrease Alma v přištím roce v evropských pohárech nezahraje. Ve velmi vyrovnané soutěži to totiž znamenalo až čtvrtou pozici. Švédský celek zatím v Evropské lize nezáří, když v těžké skupině uhrál ze tří zápasů pouhý bod.
Nejprve si něco řekneme o celku hostí, tedy PSV. Nizozemský gigant je v domácí soutěži na dobré druhé pozici, když na vedoucí Twente ztrácí jenom bod. V Evropské lize je na tom tým kouče Advocaata podobně, druhá pozice za čtyři body skýtá naděje pro postup, které by ofenzivně hrající celek chtěl podpořit výhrou ve Stockholmu.
Hezký den u sledování zápasu Evropské ligy mezi domácím AIK Stockholm a hosty PSV Eindhoven.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
Články odjinud