To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní odvetné utkání je u konce. Z nakonec jasného vítězství a postupu do další fáze Evropské ligy se radují domácí fotbalisté, kteří si postup pojistili třemi brankami v závěrečných dvaceti minutách. Zlomovým okamžikem dnešní odvety bylo vyloučení hostujícího kapitána Katsouranise, po němž následovaly tři góly domácích. Benfica tak postupuje do osmifinále Evropské ligy, PAOK Soluň v pohárové Evropě, alespoň pro ročník 2013/2014, končí.
Zákroky brankáře Artura Moraese (BNF) – 1
Zákroky brankáře Panagiotise Glykose (PAOK) – 5
90+1
Rozhodčí nastaví minutu nad rámec základní hrací doby.
90
No vida a Maxi Pereira jako by mě slyšel a parádní střelou z hranice vápna "vystrašil" Glykose v brance Soluně.
90
Probíhá devadesátá minuta, domácí již slaví postup, otázkou je, zda se ještě dočkáme branky, rozhodně k ní není daleko!
89
Pereira na druhé straně zkouší odcentrovat z pravé strany, ale obránci PAOKu mu v tom zabránili.
88
Vukić se ještě snaží něco vymyslet na půli Benfiky, ale jeho spoluhráči se již nenabízí, nakonec vše končí ztrátou míče.
87
Glykos má míč a bude rozehrávat, jenže i za stavu 3:0 se domácí snaží o aktivní přístup.
85
Ten se snaží dostat za obranu domácího týmu, ale je v ofsajdu, nic z toho nebude.
84
Nákop hostů na Athanasiadise.
83
Zajímavý obrázek mohli nyní sledovat diváci když odcházel ze hřiště slovenský hráč Stoch. Ten nastoupil na hřiště od druhého poločasu a před koncem se opět vrací na lavičku, což nesl velice nelibě a slušně řečeno, je na lavičce Soluně hodně naštván!
83
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Sotirios Ninis.
82
Hosté budou střídat.
82
Domácí drží míč na svých kopačkách, aktivita PAOKu je minimální.
80
Je rozhodnuto, není co řešit, dnešní utkání se "zlomilo" v okamžiku, kdy byl hostům vyloučen Katsouranis, do té doby byli hosté více než vyrovnaným soupeřem.
79
Benfica právě vstřelila branku!
Parádním pasem vysunul Brazilec Luisão LAZARA MARKOVIĆE, který se dostal za jediného bránícího hráče soupeře, kterým byl Insaurralde a vyběhnuvšího Glykose překonal technickou střelou k levé tyči.
78
Střelou k pravé tyči proměňuje Brazilec LIMA pokutový kop a tím pádem jistí postup svého týmu do další fáze Evropské ligy!
77
Byla nařízena penalta ve prospěch domácího týmu.
76
A je z toho autové vhazování z levé strany, pro Benfiku je nejdůležitější, že se drží před pokutovým územím Soluně.
75
Kace fauluje Gomese, domácí získávají míč na půli soupeře.
75
Benfica nikam spěchat nemusí, hrát nyní musí hosté, domácí mohou vyčkávat na chybu.
74
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Lucas, přichází Zvonimir Vukić.
73
Lavička hostů připravuje střídání, na hřiště se dostane Vukić.
71
Pro hosty je to hodně nepříjemné, v součtu s prvním zápasem již ztrácí dva góly...
70
Famózně zahraný volný kop Argentince NICOLÁSE GAITÁNA, který přesně umístěnou střelou přes "zeď" dává první gól zápasu.
69
Hosté sice přichází o jednoho hráče, ale nakonec mohou být rádi, že to není pokutový kop, i tak to ale bude hodně nebezpečná standardka pro Benfiku!
69
Rovnou červenou kartu dostává Kostat Katsouranis (PAOK Soluň), který přímo na hranici pokutového území srazil k zemi pronikajícího Limu.
68
Z levé strany rozehrál Gaitán, míč dopadá přesně na hlavu Brazilce Luisãa, který ale hlavičkuje pouze nad branku.
67
Před Djuričićem zasáhl bránící Kitsiou, který zblokoval jeho střelu na roh.
66
Rozehrává Lima, míč centruje na pravou stranu, do vápna, odkud z voleje pálí Garay, ale Glykos skvěle vyráží.
65
Kace fauluje domácího Gaitána a pro Benficu je to standardka z nějakých pětadvaceti metrů od branky soupeře.
65
Ve vápně si zpracoval míč domácí Djuričič, ale byl těsně bráněn a do zakončení se nedostal.
64
Nepřesný pas Stocha na Katsouranise.
63
Hosté napadají rozehrávku domácích, kterým to dělá velké starosti a z hlediště je slyšet stále častěji pískot.
61
Artur nyní zahrál na nervy diváků a těsně před nabíhajícím Athanasiadisem sebral míč ze země.
60
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Eduardo Salvio, přichází Lazar Marković.
60
Po hodině hry je stav stále nerozhodný a bezbrankový, blíže k postupu jsou sice domácí, ale lepším týmem je ve druhé půli soupeř!
60
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Óscar Cardozo, přichází Lima.
59
André Gomes fauluje Stocha a PAOK má volný kop na půli soupeře.
58
Artur musí zasahovat proti centru soupeře, hosté přesto zůstávají u míče.
57
Byť Cardozo padá na půli Soluně, je pískán faul právě jemu, nikoliv soupeři.
56
Po delší době sledujeme akci domácího týmu, který se snaží zatlačit soupeře na jeho polovinu.
54
Benfica je zatím až příliš defenzivní v průběhu druhého poločasu, to by se nemuselo vymstít!
51
Centr Brazilce však odvrací bránící Amorim.
51
Hosté mají k dispozici rohový kop, z levé strany rozehraje Lino.
50
Artur vykopává až na půli soupeře.
49
Útočnou akci PAOKu ale přerušuje odpískaný ofsajd Lucase.
48
Hosté se snaží hned od úvodních vteřin být aktivní a tlačit se na půli Benfiky.
46
46
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Sekou Oliseh, přichází Miroslav Stoch.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:06 hodin.
V prvním poločase jsme sledovali velmi pohledný fotbal, který nebyl ochuzen o zajímavé akce a i gólové šance. Tu největší si vypracovali domácí fotbalisté ve 34. minutě, kdy míč po standardní situaci mířil do branky, ale skvěle zasáhl gólman Soluně. I hosté měli gólovou šanci, ale také v brance Benfiky se zaskvěl gólman a tak oba týmy odchází do kabin za bezbrankového stavu.
45
43
Tentokrát to domácí nezahráli vůbec dobře.
42
Další volný kop pro domácí, když před vlastním vápnem fauluje hostující Insaurralde.
40
Žlutou kartu dostává Stelios Kitsiou (PAOK Soluň) za faul na Sílvia na vlastní polovině.
39
Glykos musí zasahovat proti střele Cardoza z pravé strany.
38
Sympatické na hře hostů je, že se nezbavují míčů nakopáváním na útočníky.
37
Hosté kombinují ve středu hřiště, nikam se zatím neženou.
35
Domácí faulují na půli soupeře a PAOK tak může trochu zklidnit hru po té velké šanci domácích.
34
Parádně kopnutá standardka a ještě lepší reflexivní zákrok Glykose, gólová šance!
33
Po faulu Katsouranise mají domácí volný kop z nějakých dvaadvaceti metrů.
32
Nepřesný pas Gomese na Gaitána, míč má Glykos, který vykopává.
30
Na levé straně přebral míč Óscar Cardozo, který ale byl v ofsajdu, je pískáno.
29
Rychlý protiútok domácích.
29
Oliseh ztrácí míč na pravém křídle, domácí odkopávají až na půli soupeře.
28
Rozehrál Gaitán, ale ani z něho se domácí neprosazují.
27
Domácí mají k dispozici rohový kop z pravé strany.
26
Jenže Maduro nakonec nepřesně přihrává a míč končí v rukavicích Artura.
26
Hosté čistě odebírají míč a mohou zaútočit, dlouhý nákop na levou stranu, kde si nabíhá Lucas.
24
Nepřesnou přihrávkou končí akce hostů na půli Benfiky a hrát mohou domácí.
23
Gaitán nepřesně centruje z levé strany do vápna PAOKu.
21
Hosté se v pohodě ubránili i při tomto rohu.
20
Ale není z toho žádná šance, naopak, domácí si rohový kop zopakují, tentokrát z pravé strany.
20
První rohový kop rozehrají domácí z levé strany, míč si bere Gaitán.
19
Po střele Cardoza se míč dostal k Madurovi, který raději odkop na roh.
18
Statistika faulů zatím jednoznačně ve prospěch domácích, kteří již faulovali pětkrát, hosté pouze jednou.
17
Hosté raději "malou domů", Glykos nyní v pozici falešného libera.
16
Óscar Cardozo se dostal k hlavičce v pokutovém území soupeře, ale poslal míč pouze vysoko nad.
14
Zajímavá situace před brankou Benfiky, Lucas se tam vřítil do zakončení a vypadalo to, že je míč v bráně, ale asistent na pomezí ukázal, že gól nebyl, Arutr míč chytil ještě před brankovou čárou!
13
Hosté zaútočili, střelu Brazilce Lina, z levé strany, musel likvidovat Artur.
12
Přesto domácí zůstávají u míče před pokutovým územím Soluně.
12
Centr Salvia z pravé strany dokázal Glykos parádně vyboxovat.
11
A Djuričić se z levé strany dostal ke střele, ale díky vyběhnuvšímu Glykosovi se dostal ze střeleckého úhlu a nakonec pálil pouze do boční sítě.
10
Ale kombinaci PAOKu přerušuje faul Kitsioua.
9
Djuričić neudržel míč na hrací ploše, hosté budou vhazovat.
7
Hraje se převážně ve středu hřiště, opatrný úvod zápasu.
6
Míč drží stále hosté, kteří se ale drží na vlastní polovině.
5
Kombinaci hostů ve středu hřiště provází slabý pískot z hlediště.
4
Benfica před pokutovým územím soupeře, který se zatím pouze brání.
3
Dlouhý míč do vápna, ale nejvýše vyskočil gólman Glykos, který chytá a bude rozehrávat.
2
Domácí budou vhazovat na pravé straně, na polovině soupeře.
1
Oba týmy jsou již nastoupené na hrací ploše.

Benfica Lisabon: Artur – Pereira, Luisão (C), Garay, Sílvio – Salvio, Gomes, Amorim, Gaitán, Djuričić – Cardozo.
Náhradníci: Lopes – Vitória, Siqueira, Fejsa, Lima, Rodrigo, Marković.

PAOK Soluň: Glykos – Kitsiou, Insaurralde, Katsouranis (C), Lino – Lucas, Lazăr, Maduro, Kaçe, Oliseh – Athanasiadis.
Náhradníci: Gspurning – Skondras, Tzavellas, Georgiadis, Vukić, Stoch, Ninis.

Rozhodčí: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnick a Tomasz Listkiewicz (vš. POL).
Vítejte u dnešního onlajn přenosu odvetného zápasu šestnáctifinále fotbalové Evropské ligy, v němž Benfica Lisabon přivítá na Estádio da Luz v Lisabonu řecký PAOK Soluň. Utkání bude řídit trojice polských rozhodčích, hlavní Szymon Marciniak, na čarách pak dvojice Paweł Sokolnick a Tomasz Listkiewicz. Jako čtvrtý rozhodčí je delegován Radosław Siejka.
První zápas:
V Soluni se 20. února v úvodním utkání šestnáctifinále radovala z vítězství 1:0 hostující Benfica, které zařídil jedinou brankou Brazilec Lima. Útočník Benfiky se prosadil v 59. minutě, po přesném centru do vápna, kdy mu míč hrudí přiťukl spoluhráč Djuričič a pro jedenatřicetiletého Brazilce pak již nebylo těžké překonat gólmana Glykose.
BENFICA LISABON
Benfica na podzim bojovala v Lize Mistrů, kde bojovala o druhé postupové místo v základní skupině, ale nakonec se musela spokojit "pouze" s postupem do jarní části Evropské ligy. Lisabonský výběr měl totiž horší vzájemné zápasy s dalším řeckým týmem, Olympiakosem Pireus a i přes stejný počet bodů se s nejprestižnější klubovou soutěží v tomto ročníku rozloučil, byť se na závěr blýskl vítězstvím nad hvězdným PSG!
PAOK SOLUŇ
Řecký klub postoupil do vyřazovací fáze z druhého místa základní skupiny L, když lepší byl holandský Alkmaar, který skupinu vyhrál, ovšem se stejným počtem bodů (12). Postup měl PAOK jistý již od listopadu, kdy dokázal remizovat na hřišti Maccabi Haifa a v druhém utkání porazil Alkmaar Šachtër Karagandy. Pak již bylo jasné, že si to PAOK a Alkmaar rozdají o první místo. Vzájemný souboj v posledním kole skončil v Soluni remízou 2:2, což stačilo hostům k vítězství ve skupině.