To je z mé strany vše, přeji hezký večer.
Další ročník Evropské ligy je tedy za námi. Ovládla ho španělská Sevilla, která tedy zakončila sezonu velkým úspěchem. Je jasné, že španělský celek ovládne i Ligu mistrů, protože ve finále vyzve Atlético Madrid svého velkého rivala, Real Madrid!
Ivan Rakitič zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Evropské ligy!
A nyní je na tribuně o poznání veseleji, protože pro medaile a pohár si jdou fotbalisté SEVILLY!
Nyní si jdou pro medaile smutní hráči portugalského celku, kteří stejně jako v loňském roce finále nezvládli.
Začíná slavností ceremoniál. Pro památeční medaile si jdou rozhodčí, kteří dnes odvedli velmi dobrou práci a zápas zvládli na výbornou.
Hráči španělského celku se na trávníku samozřejmě radují. Naopak Benfica opět neuspěla. Portugalský celek nezvládl osmé finálové utkání a na další evropskou trofej čeká už od roku 1962. Nutno dodat, že Benfica nezvládla finále Evropské ligy ani v minulé sezoně.
Je konec! Sevilla zvládla lépe pokutové kopy a nakonec po velkém dramatu vyhrává EVROPSKOU LIGU! Nutno dodat, že zápas to byl velmi vyrovnaný a myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým, ale šťastnější, protože penalty jsou velkou loterií.
V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Sevilla FC.
Autorem branky je KÉVIN GAMEIRO.
Rozhodnout může Gameiro!
Ale Luisão to udělal hodně zkušeně a s přehledem překonal Beta – 3:2.
V těžké pozici je kapitán Luisão, který nesmí zaváhat!
A Coke poslal míč opět k pravé tyči a Sevilla jde do vedení 3:1!
Coke může zvýšit vedení španělského celku.
Ani Rodrigo to neudělal nejlépe a opět z toho byla pouze slabá střela, kterou Beto zlikvidoval – 2:1!
U míče je Rodrigo.
Mbia se s tím nepáral a po jeho dělovce skončil míč přesně u pravé tyče – 2:1.
Sevillu může poslat do vedení Mbia.
Cardozo čekal do poslední chvíle, ale nakonec z toho byla slabá přízemní střela, se kterou si Beto poradil – 1:1.
U míče je zkušený Cardozo.
Bacca to provedl skvěle a poslal míč přesně pod břevno – 1:1.
Na řadu přichází střelec Bacca.
Zkušený Lima poslal míč do levého dolního rohu a Beto neměl šanci – 0:1.
Jako první bude kopat Benfica. U míče je už připravený Lima.
Střílení penalt začíná.
Trenéři hecují své svěřence a penaltová loterie tedy začne za malý okamžik.
Uvidíme, kdo se bude nakonec radovat. Jestli Sevilla, nebo Benfica, která posledních sedm finálových zápasů nezvládla a z vítězství na evropské scéně se naposledy radovala v roce 1962!
Prodloužení je za námi! Branku jsme neviděli a to znamená, že o vítězi Evropské ligy rozhodnou pokutové kopy, což bude nesmírně zajímavé a napínavé. Máme se na co těšit. Penaltová loterie začne za malý okamžik.
120+2
Druhé prodloužení skončilo.
120+2
Je to jasné. Už se nic nestane a na řadu přijdou pokutové kopy.
120+1
Do slibné šance se hnal Bacca, ale byl podle rozhodčího v ofsajdu.
120+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
120
Ale Sevilla se i tentokrát v pohodě ubránila.
120
Benfica se ještě tlačí dopředu a snaží se rozhodnout.
119
Vypadá to, že se už nic nestane a o vítězi rozhodnou pokutové kopy.
118
Portugalský celek střídá. Ze hřiště odešel Gaitán a zahraje si Cavaleiro.
117
Benfica drží míč a nikam nepospíchá.
116
Oblak nyní zadrnkal na nervy fanouškům, ale nakonec to zvládl a před dotírajícím hráčem míč odkopl.
115
Rodrigo se snažil poblíž pokutového území vymodlit si faul, ale rozhodčí Brych pouze kroutí hlavou a hraje se dál.
114
Po další nepřesné přihrávce bude od své branky rozehrávat Beto.
112
Rakitić se dostal k centru, ale ve vápně portugalského celku kraloval Oblak, který míč sebral.
111
Stále se na trávníku nic zajímavého neděje a hraje se hlavně uprostřed hřiště.
110
Sevilla ještě střídá. Dohrál Vitolo a zahraje si Figueiras.
110
Gameiro se dostal do vápna a zkusil to z úhlu, ale míč nakonec napálil jen do boční sítě.
109
Nyní si zahrál Beto a po dlouhém nákopu také Oblak. Hraje se velmi opatrně a zatím to vypadá, že o vítězi rozhodnou pokutové kopy.
108
Po chybě se k míči dostal Gomes, který to zkusil z velké dálky, ale poslal kulatý nesmysl vysoko nad branku.
107
U míče jsou hráči španělského celku, kteří trpělivě kombinují na své polovině.
106
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení je za námi. Velkou šanci měl Bacca, který postupoval sám na Oblaka, ale branku nakonec vůbec netrefil. Branka tedy nepadla a bude to ještě nesmírně zajímavé. Druhá část prodloužení začne za malý okamžik.
105+1
První poločas prodloužení skončil.
105
Nyní se k centru z pravé strany dostal Cardozo, ale přihrávka se mu nepovedla a od své branky bude rozehrávat Beto.
104
Zajímavé střídání. Z trávníku odešel už jednou střídající Marin a zahraje si Gameiro.
103
Ani jeden celek nechce chybovat a hraje se nyní velmi opatrně.
102
Gaitán byl nyní velmi důrazný až mu byl nakonec odpískán faul. Sevilla s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
101
Po nádherné přihrávce se řítil sám na branku Bacca, který chtěl míč poslat do pravého horního rohu, ale nepovedlo se mu to a kulatý nesmysl skončil několik centimetrů vedle tyče!
100
Další žlutou kartu uviděl Almeida.
100
Z přímého kopu to zkusil Lima a nebyla to vůbec špatné rána. Beta měl co dělat, aby míč vyrazil, ale nakonec to zvládl!
99
Benfica střídá. Ze hřiště odešel Siqueira a zahraje si ostrostřelec Cardozo.
98
Žlutou kartu uviděl Coke.
97
Gaitán vymyslel zajímavý centr, ale zadáci Sevilly byli pozorní a nakonec dokázali míč odkopnout daleko od své branky.
96
Prodloužení je zatím velmi opatrné a hraje se především uprostřed hřiště.
95
Lima zkoušel oslovit Gaitána, ale přihrávce scházela přesnost a míč doputoval do zámezí. Únava se na hráčích začíná projevovat.
94
Benfica se usadila na polovině svého soupeře a kombinuje, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Beto.
93
Mbia je za postranní lajnou a zápas tedy může pokračovat.
92
S hráčem Sevilly to nevypadá vůbec dobře. Uvidíme, zda bude v tomto finálovém zápase pokračovat.
91
Mbia se srazil s Gomesem a nebyl to vůbec hezký střet. Na trávníku už jsou lékaři a chvíli se hrát určitě nebude.
91
Začal první poločas prodloužení.
Vše je připraveno a první prodloužení tedy může začít, jdeme na to!
Řádná hrací doba je za námi. Branku jsme neviděli a to znamená, že na řadě je prodloužení. Když se ani v prodloužení o vítězi Evropské ligy nerozhodne, tak uvidíme pokutové kopy, a to by bylo hodně zajímavé. V posledních minutách byla aktivnější Benfica, tak uvidíme, jak tomu bude v prodloužení, které začne za malý okamžik.
Konec řádné hrací doby.
90+2
Do akrobatického zakončení se dostal Garay, ale míč poslal těsně nad branku!
90+1
Rohový kop pro Benficu.
90+1
90
Benfica se snaží rozhodnout, ale zatím se ji to nedaří a Sevilla drží nerozhodný stav, který by znamenal prodloužení.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Bacca se dral dopředu, ale míč se mu zamotal mezi nohy a přišel o něj.
88
Maxi Pereira se dostával k dlouhému míči, ale nakonec si v souboji pomohl faulem. Sice protestoval, ale k ničemu mu to nebylo.
87
Ani z dalšího útoku nic nebylo a Sevilla s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá. Konec zápasu se velmi rychle blíží.
86
Benfica je nyní jasně lepší a snaží se rozhodnout tento zápas, zatím ale Sevilla výborně brání a odolává tlaku.
85
Po parádním centru se na zadní tyči zjevil Garay, ale byl v těžké pozice a poslal míč těsně nad branku!
85
Bacca zasáhl a je z toho další roh pro portugalský celek.
84
Z levé strany to chytře zkusil Siqueira a byla to nádherná střela. Beto byl ale pozorný a míč konečky prstů vyrazil na roh.
83
Dopředu se nyní hnal Rakitić společně s Baccou, ale nakonec byla tato dvojice v pohodě zastavena.
82
Na druhé straně odcentroval aktivní Siqueira, ale Pereira se k míči nedostal.
81
Sevilla to nyní zkusila dlouhým nákopem, ale ten byl velmi nepřesný. Na tahu je tedy Benfica.
80
Lima dostal dobrou přihrávku, udělal zasekávačku a vyzval Rodriga, ale ten hradbu těl nepropálil.
80
Je před námi posledních deset minutek. Branku jsme stále neviděli, takže zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení.
78
Sevilla střídá. Dohrál Reyes a zahraje si Marin.
77
Po levé straně nyní výborně utekl Carriço, který se dostal až do vápna, ale zpětnou přihrávku na své spoluhráče nezvládl.
76
Po centru se ve vápně dostal k míči Garay, ale v těžké pozici branku netrefil a rozehrávat tedy bude Beto.
75
Gaitán si nyní vynutil faul a u míče jsou tedy fotbalisté portugalského celku.
74
Oba celky se stále tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim zatím příliš nedaří a i proto čekáme na úvodní branku. Rozhodně ale nesledujeme nudný zápas.
72
Po bleskové akci se v tutové šanci objevil Lima, ale nakonec mu do střely skočil Coke, který ránu zblokoval!
71
Reyes byl nyní ostře atakován a zůstal ležet na trávníku. Vypadá to ale, že zkušený hráč bude pokračovat.
70
Kulatý nesmysl si nakonec vzal Oblak, který ho poslal dopředu, ale ani z toho nákopu nic nebylo.
69
Benfica vybojovala míč, ale poté ho velmi rychle ztratila. Kombinuje tedy opět Sevilla.
68
Španělský celek je nyní aktivnější a snaží se něco vymyslet. Viděli jsme řadu střeleckých pokusů, ale na první finálovou branku stále čekáme.
67
Míč tentokrát poslal do vápna Reyes, ale výborně zasáhl Oblak, kterého vyboxoval daleko od své branky.
66
Sevilla se vydala dopředu a vybojoval rohový kop.
65
Vitolo se prodral do vápna portugalského celku, ale zpětnou přihrávku nezvládl a nic z toho nebylo.
64
Beto je v pořádku a zápas tedy může pokračovat.
63
Beta ještě poté ´dojel´ Bacca a brankář španělského celku musí být ošetřen.
62
Po centru z pravé strany střílel z hranice penalty Reyes, ale Beta neprostřelil! Dobrá šance, ale ani ta brankou neskončila.
61
Po bleskové akci se do vápna španělského celku hnal Lima, ale nakonec se dostal do úhlu a nezakončil.
60
Na druhé to pěkně udělal Vitolo, ale nakonec se ke střele nedostal.
59
Ke střele se dostal Rodrigo, který trefil ruku jednoho z hráčů Sevilly, ale penalta se nepíská.
59
58
Benfica napadá ve třech hráčích a Sevilla s tím má obrovské problémy. Nyní šel málem portugalský celek do přečíslení, ale nakonec vše zastavil Fazio.
57
Po další akci to z dálky zkusil Gaitán, ale poslal míč pouze do míst, kde byl připravený Beto.
56
Moreno podcenil dlouhý míč a málem toho využil Lima, který výborně napadal, ale nakonec z toho nic nebylo.
55
Do vápna portugalského celku se prodral Vitolo, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí a rozehrávat bude Oblak.
55
Nakonec to z dobrých dvaceti metrů zkusil Reyes, ale s jeho dělovkou si pozorný Oblak poradil!
54
Sevilla je stále u míče a snaží se něco vymyslet, ale zatím marně.
53
Sevilla přidala a je to znát. Nyní je aktivnější celek ze Španělska a Benfica se pouze brání.
52
Aktivní Rakitić výborně napadal a získal míč. Vysunul Reyese, který šel sám na Oblaka, ale branku nakonec vůbec netrefil!
51
Beto nyní nezvládl odkop od branky a míč poslal za postranní lajnu. Na tahu je tedy opět Benfica.
50
Seville se zatím ve druhém poločase příliš nedaří. Z pravé strany nyní centroval Reyes, ale nezvládl to a poslal míč do zámezí.
49
Dvě velké šance portugalského celku! Po rychlé akci střílel Lima, ale z brankové čáry míč vykopl jeden z obránců. Poté ještě pálil Rodrigo, ale jeho pokus z hranice penalty byl zblokován!
48
Ke střele se dostal Moreno, ale rána byla zblokována a dopředu jde Sevilla.
48
Sevilla vybojoval rohový kop.
47
Bacca si naběhl za obranu, ale nezvládl zpracování míče. Poté ještě kolumbijský útočník upadl, ale penalta se nepíská.
47
Nakonec zkoušel Rodrigo najít Pereiru, ale přihrávka nebyla přesná a míč doputoval do zámezí.
46
Benfica je u míče a v klidu kombinuje. Uvidíme, zda portugalský celek něco vymyslí.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhý poločas!
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas velkého finále tedy začne za malý okamžik.

Žluté karty: 2:1
První poločas je za námi. Sledujeme zatím velmi opatrné utkání, ve kterém jsme se branky nedočkali. Oba celky se tlačí dopředu, ale v útočné fázi se jim příliš nedaří. O něco nebezpečnější byla překvapivě Sevilla, ale Benfica velmi dobře brání a brankáři zatím příliš práce neměli. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém dějství.
45+2
45+2
Fazio chyboval, ale nakonec z toho nic nebylo a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1
První velká šance a v ní Maxi Pereira! Ten se objevil ve vápně španělského celku, ale proti jeho pokusu vytasil Beto parádní zákrok a míč jednou rukou vyrazil! Poté ještě střílel Rodrigo, ale Beto byl na svém místě a kulatý nesmysl opět vyrazil!
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil v prvním poločase dvě minutky.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Benfica to zkusila po pravé straně, ale finální přihrávce scházela přesnost a míč sebral pozorný Beto.
43
Nyní z toho nebyla nepřesná přihrávka, ale útočný faul. Vypadá to, že branky se v prvním poločase už nedočkáme.
42
Benfica se usadila na polovině svého soupeře a kombinuje, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Oblak.
41
Nakonec Sevilla rozehrála, ale po další přihrávce doputoval míč jen do zámezí.
41
Po dalším faulu jsou u míče hráči španělského celku, který s rozehrávkou vůbec nepospíchají.
40
Na centrovaný míč si naskočil zkušený Luisão, ale poslal ho nad branku Beta.
40
Na druhé straně se do šance dostával Rodrigo, ale vše zastavil Vitolo a odkopl míč na rohový kop.
39
Bacca se nakonec ve vápně dostal k míči, ale ležel na zemi a zakončit nedokázal. Kolumbijský útočník se dožadoval faulu, ale marně.
39
Nakonec chorvatský reprezentant míč do vápna přeci jen poslal, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
38
Rakitić si ještě před rozehráním rohu upravuje chrániče.
38
37
Po bleskové akci to zkoušel technicky Moreno, ale jeho pokus nebyl nebezpečný a Oblak si s ním v pohodě poradil.
36
Ale ani tentokrát Benfica neuspěla. Na tahu je Sevilla, která pospíchá dopředu.
35
Portugalský celek je opět u míče a v klidu kombinuje. Zatím ale pouze na své polovině, protože Sevilla skvěle napadá.
34
Benfica to zkoušela po pravé a nakonec i po levé straně, ale po další nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí.
33
Sevilla nyní výborně kombinovala před velkým vápnem portugalského celku, ale nic víc z toho nebylo a Benfica se v pohodě ubránila.
32
Nakonec Beto míč poslal dopředu, ale tam ho sebral Siqueira.
32
Sevilla je u míče a snaží se zklidnit hru.
31
Výborně nyní napadal Rakitić, který si vysloužil potlesk tribun. Kapitán španělského celku zatím hraje výborný zápas a je ho plné hřiště.
31
Po dlouhé přihrávce musel zasahovat Oblak, ale opět výborně četl hru a u míče byl jako první.
30
Po další ztrátě míče musel faulovat Siqueira, který uviděl žlutou kartu. Je to už třetí žlutá karta v tomto finále. A to je odehráno teprve třicet minutek.
29
U míče jsou borci z Portugalska, kteří se snaží něco vymyslet, ale zatím se jim to příliš nedaří a Sevilla se v pohodě brání.
28
Rodrigo byl nyní velmi důrazný, ale nakonec to přehnal a při napadání mu byl odpískán faul na Reyese.
27
Na druhé straně to zkusil aktivní Rakitić, ale jeho pokus byl zblokovaný a Oblak tedy nemusel zasahovat.
26
Rodrigo hledal zajímavou přihrávkou Gaitána, ale obránci španělského celku byli pozorní a míč sebrali.
24
Benfica musí střídat. Ze hřiště odešel zraněný Sulejmani a místo něj si finále zahraje Almeida.
23
Zatím je to stále velmi opatrné. Hraje se především uprostřed hřiště a viděli jsme pouze řadu nepřesných přihrávek. Uvidíme, zda se v prvním dějství dočkáme i úvodní branky.
22
Na druhé straně situaci nezvládl Gaitán, který si to namířil mezi dva protihráče a míč ztratil.
21
Nakonec se španělský celek vydal dopředu, ale ani tentokrát nic nevymyslel.
21
Sevilla opět v klidu kombinuje, což se nelíbím některým fanouškům, kteří pískají.
20
Je za námi úvodních dvacet minutek a na první branku stále čekáme. Ve slibné šanci se zjevil Garay, ale nedokázal pořádně zakončit a Beto si s jeho pokusem poradil.
19
I tentokrát z toho byla pouze nepřesná přihrávka, kterých je zatím k vidění opravdu mnoho.
18
Benfica je opět u míče a snaží se něco vymyslet. Zatím se ale hraje hlavně uprostřed hřiště.
18
Nakonec ale Benfica o míč přišla a k centru z pravé strany se dostal Rakitić, ale přihrávka se mu nepovedla a míč skončil v zámezí.
17
I rozehrávka portugalského celku je velmi opatrná. Je vidět, že se hraje o hodně a ani jeden celek nechce udělat chybu, která by mohla mít fatální následky.
17
Nakonec z toho byl pouze dlouhý nákop, ale ten byl nepřesný a míč sebral Oblak. Na tahu je tedy Benfica.
16
U míče jsou hráči španělského celku, kteří v klidu kombinují na své polovině.
15
Z rohu nic nebylo, ale do odraženého míče se opřel Amorim, ale poslal ho vysoko nad branku Beta.
15
Po centru se k míči na malém vápně dostal Garay, ale byl z toho tak zaskočený, že nedokázal ani pořádně zakončit. Roh pro Benficu.
14
Sulejmani byl ošetřován, ale vypadá to, že bude v pořádku a v zápase bude pokračovat.
13
Za záchranou brzdu nyní musel zatáhnout Moreno, který také uviděl žlutou kartu.
12
Rakitić to vzal na pravé straně na sebe, ale nakonec byl zdvojen a o kulatý nesmysl přišel. Dopředu jde Benfica.
11
Je to tady, po několika ostrých zákrocích je tu první žlutá karta, kterou uviděl Fazio.
10
Siqueira byl po střetu s Baccou ošetřován, ale je v pořádku a může se tedy pokračovat.
9
Sevilla nyní podnikla bleskovou akci, která zaváněla úvodní brankou. Rakitić to celé rozehrál a nakonec z toho byla parádní přihrávka na Baccu, ale ten byl podle rozhodčího v ofsajdu. Kolumbijský útočník při zakončení z malého vápna ale branku stejně netrefil.
8
Další velmi tvrdý zákrok, kterým se provinil Sulejmani. Hráči se zatím vůbec nešetří a už jsme viděli několik nevybíravých zákroků.
7
Míč poslal do vápna kapitán Rakitić, ale žádného svého spoluhráče nenašel. Dopředu šli hráči portugalského celku, ale vše zastavil faulem Vitolo.
6
Do šance se málem dostal aktivní Bacca, ale nakonec byl ve vápně portugalského celku o míč obrán. Roh pro Sevillu.
6
A Bacca si hned nabíhal na dlouhou přihrávku, ale u míče byl jako první pozorný Oblak, který podržel svůj celek.
5
Po ztrátě míče musel faulovat Garay, který může být rád, že neuviděl žlutou kartu. Bacca se velmi těžce zvedá z trávníku, ale bude v pořádku.
5
Benfica se usadila na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet. Zatím je k vidění pouze mnoho nepřesností.
4
Ve vápně fauloval Gomes a akce portugalského celku tedy rychle skončila.
3
Po další akci se do první šance dostával Lima, ale přihrávka na něj nebyla přesná a u míče byl jako první brankář Beto.
3
Dopředu se nyní hnal rychlík Bacca, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, podle kterého byl kolumbijský útočník v ofsajdu.
2
I Benfica to zkoušela dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost. Ostrým zákrokem se poté prezentoval Carriço a hlavní rozhodčí ho velmi důrazně napomínal.
1
Nakonec si zahrál i brankář Beto, který nic nevymýšlel a kulatý nesmysl pouze nakopl dopředu, kde ale fauloval Vitolo.
1
Úvodní výkop obstaral celek ze Španělska, který zatím v klidu kombinuje a nikam nepospíchá.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Před nám jsou tedy úvodní a nezbytné oficiality.
Trenérem španělského celku je Unai Emery. Benficu koučuje Jorge Jesus. Uvidíme, který trenér se bude po závěrečném hvizdu radovat.
Stadion v Turíně je zcela zaplněn a trávník je perfektně připravený. V Turíne je zhruba 16 °C, takže počasí je také velmi přívětivé. Máme se na co těšit!

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, Fazio, A. Moreno – J. Reyes, Mbia, Rakitić (C), Carriço, Vitolo – Bacca.
Náhradníci: Varas – F. Navarro, Figueiras, Marin, Iborra, Trochowski, Gameiro.

Benfica Lisabon: Oblak – Pereira, Luisão (C), Garay, Siqueira – Amorim, Gomes, Gaitán – Sulejmani, Lima, Rodrigo.
Náhradníci: Artur – Vitória, Jardel, Almeida, Djuričić, Cardozo, Cavaleiro.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Evropská liga

Evropská liga má zatím pouze čtyři vítěze, protože do sezony 2008/2009 se hrál Pohár UEFA.

Prvním vítězem Evropské ligy se stalo v sezoně 2009/2010 Atlético Madrid, které ve finále porazilo anglický Fulham. Nadcházející ročník ovládlo Porto, které ve finále zdolalo Bragu. V sezoně 2011/2012 opět kralovalo Atlético Madrid, které si ve finále vyšláplo na Bilbao. Poslední ročník ovládla anglická Chelsea, která zdolala Benfica.

Jak lze vidět, tak týmům ze Španělska a Portugalska se v Evropské lize velmi daří. Benfica je ve finále podruhé za sebou. Loni neuspěla, zvládne to portugalský celek letos? Nebo se z cenné trofeje bude radovat Sevilla? To se dozvíme zhruba ve 22:30, tak si nenechte ujít nás podrobný přenos!

První vzájemný zápas

Je to zajímavé, ale podle dostupných zdrojů na sebe tyto dva celky ještě nikdy nenarazily. Sevilla s Benficou se tedy utkají poprvé v historii a hned ve finále Evropské ligy!
Absence

Velké finále si nezahraje hned několik hráčů. Kvůli kartám nebudou hrát Samperio (Sevilla) a trojice hráčů portugalského celku, konkrétně Markovič, Pérez a Salvio, což je velké oslabení pro Benficu.

Zdravotní problémy má hned několik hráčů. Sevilla se musí obejít bez Cherysheva, Cristófora a Vitola. Benfice bude chybět Sílvio a Fejsa.
Tahouni

Španělský celek táhne v Evropské lize hlavně Gameiro, který nastřílel už pět branek. Sekunduje mu Bacca, který má na svém kontě čtyři přesné zásahy.

Na druhé straně předvádí skvělé výkony Lima, který se zatím v tomto ročníku Evropské ligy trefil čtyřikrát. Špatně si nevede ani Rodrigo, který se ze vstřelené branky radoval zatím třikrát.
Benfica Lisabon a cesta do finále ...

Benfica začínala v Lize mistrů, kde ale v základní skupině obsadila až třetí místo a postoupila tedy do Evropské ligy. V prvním kole play-off narazila Benfica na PAOK, se kterým si dvakrát poradila a po výhrách 1:0 a 3:0 postoupila zaslouženě do dalšího kola.

V osmifinále hrála Benfica s anglickým Tottenhamem a to byl hodně zajímavý souboj. Benfica vyhrála v Anglii 3:1 a doma uhrála remízu 2:2 a postoupila do čtvrtfinále.

V dalším kole narazila Benfica na AZ Alkmaar, se kterým si také dvakrát poradila. Po výhrách 1:0 a 2:0 zcela zaslouženě postoupila mezi čtyři nejlepší celky.

V semifinále vyzvala Benfica silný Juventus, který v úvodním utkání v Portugalsku porazila těsně 2:1. Odveta v Turíně skončila 0:0, což znamenalo, že do velkého finále postoupila Benfica.
Sevilla FC a cesta do finále ...

Španělský celek začínal ve skupině s označením H, kde byl ještě Slovan Liberec, Freiburg a Estoril. Sevilla nakonec tuto skupinu ovládla a do další fáze Evropské ligy postoupila z prvního místa.

V prvním kole play-off narazila Sevilla na Maribor a vůbec to nebyl jednoduchý dvojzápas. První zápas ve Slovinsku totiž skončil nerozhodně 2:2 a rozhodovalo se tedy až ve Španělsku. Domácí zápas Sevilla zvládl a nakonec po výhře 2:1 postoupila do osmifinále.

V osmifinále vyzvala Sevilla Betis, městského rivala, kterému se v této sezoně příliš nedaří. Sevilla tento zápas jasně ovládla a po výhrách 2:0 a 3:0 postoupila do další fáze.

Ve čtvrtfinále na Sevillu čekalo portugalské Porto. První zápas na hřišti Porta zvládl lépe domácí tým, který vyhrál 1:0. Jenže odvetu ovládla Sevilla, která doma vyhrála 4:1.

V semifinále narazila Sevilla na další španělský tým, protože vyzvala Valencii. Sevilla začínala doma a první duel vyhrála 2:0. Jenže v odvetě hrála Valencia skvěle a dostala se do vedení 3:0. Když už to vypadalo, že do finále postoupí Valencia, tak se v 94. minutě trefil Mbia, který rozhodl o tom, že si v Turíně zahraje Sevilla.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga došla do svého konce a na programu je tedy velké finále, které se odehraje v Turíně. O trofej pro vítěze Evropské ligy se v Itálii popere španělská Sevilla a portugalská Benfica Lisabon. Mírným favoritem je podle sázkových kanceláří celek z Portugalska, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne a kdo se bude po závěrečném hvizdu radovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.