To je v tuto chvíli vše, díky za pozornost a u fotbalu zase někdy příště se budu těšit na počtenou.
Valencia tak po výhře 3:0 a dnes 1:0 poměrně hladce postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy.
Máme za sebou tento zápas, tentokrát chudý na góly, šance a pohledný fotbal. Ale dnes už v podstatě o nic nešlo, hostům pouze o čest. Kýžené branky se však Ludogorec nedostal a pohodině hry navíc inkasoval po hlavičce Alcácera.
90+3
Už se blíží konec zápasu, rozhodčí Tasos Sidiropoulos se chystá ukončit tento zápas.
90+2
Ještě jsme viděli jeden roh Valencie, který ale Stojanov chopil do rukavic.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec druhého poločasu.
89
Už se hraje poslední minuta tohoto zápasu, který neměl tak dobré tempo a kvalitu, jako zápas v Bulharsku.
88
Stejně tak jeho kolega na druhé straně Stojanov třikrát podržel svůj tým. Nicméně jednou musel lovit míč ze své sítě.
87
Alves si připsal doposud tři úspěšné zákroky...
86
Alves si musel připsat další zákrok, po stříleném centru Terzieva. Míč plachtil do šibenice, ale gólman byl připraven.
85
Ovšem Valencia si šla za svým, postup má už v kapse a navíc vede.
84
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, žádný pěkný útočný fotbal nesledujeme.
83
Jonasova střela zablokována, následně mohl udeřit Misidjan, který ihned z první vypálil a Alves se vytáhl.
82
Vargas vypálil velice dobře, mnoho nechybělo, aby zamířil přesně.
81
Hernández fauloval před vápnem Vargase, který půjde sám rozehrávat trestný kop.
80
Na obou stranách máme kompletně vystřídáno, před sebou mají hráči ještě deset minut.
79
Střídání v týmu FK Ludogorec 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Roman Bezjak, přichází Michel.
78
Španělé drží stále míč na svých kopačkách, zdá se, že Ludogorec už vzdal boj alespoň o vyrovnání.
77
Střela Cartabii měla sice razanci, nikoliv však přesnost.
76
Střídání v týmu FK Ludogorec 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Mihajl Alexandrov, přichází Jeroen Lumu.
74
Fuego se tlačil do přečíslení, ale byl moc rychlý a do zakončení se nedostal.
73
Utkání se pouze dohrává, Valencia je u míče a snaží se přidat ještě alespoň jednu branku.
72
Domácí trenér má kompletně vyměněno, Ludogorec střídal pouze jednou.
71
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází José Gayá, přichází Juan Bernat.
70
Dvacet minut před koncem zápasu je stav stále 1:0, zase to zkoušel Misidjan, ale jeho pokus byl zablokován.
68
Razgrad se s výsledkem snaží ještě něco udělat, ale stále chybí nějaký nápad nebo přesnější přihrávka.
67
Střídání v týmu FK Ludogorec 1947 Razgrad: ze hřiště odchází Světoslav Djakov, přichází Sebastián Hernández.
67
Znovu v akci Alexandrov, který patří k těm nejlepším hráčům hostí, ale ta kvalita v útočném provedení prostě chybí.
65
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Jonas.
64
Střela Alexandrova byla sražená, poté se už Ludogorec do další šance nedostal.
63
Vargas zahrával rohový kop, ale pro míč si Stojanov bezpečně došel.
62
...Bulhaři zůstali u míče, ale Bezjak se dostal do ofsajdové pozice.
61
Zlatinski střílel z rychlé akce, ale pálil hodně nepřesně...
60
Po hodině hry jsme se tak dočkali gólu, pro Ludogorec to znamená, že jeho šance jsou už prakticky nulové. Teď už jen dohrát ten zápas se ctí a užít si tu atmosféru.
59
Valencia právě vstřelila branku!
Tak to byla velice rychlá a svižná akce. Cartabia se v klidu podíval co udělá s míčem, odcentroval a našel přesně hlavičku PACO ALCÁCERA. Ten už mířil naprosto přesně. Domácí tak prakticky potvrzují svůj postup. Asistence: Federico Cartabia.
57
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Míchel, přichází Antonio Barragán.
56
Také se chystá první střídání v zápase, přichystal jej domácí kouč.
55
Ten odehrál Zlatinski na rohový kop a po něm už byl před Alvesem zase klid.
54
Bezjakova střela byla sražená na rohový kop.
53
Druhý poločas je zatím velice zajímavý, stále se něco děje. Zase je to ze strany Ludogorce velmi sympatické.
52
Platí to i teď. Misidjan měl obrovskou šanci, vypálil z hranice velkého vápna, míč před Alvesem skočil a konečky prstů ho stihl vyrazit mimo dosah svého brankoviště.
51
Pozor také na Misidjana, který potáhl míč po pravé straně hřiště a ostře odcentroval před bránu. Alves připraven.
50
Střelu Marcelinha likviduje španělská obrana. Brazilec si vytvořil dobrou palebnou pozici, ale nebylo kudy.
49
A měli další obrovskou šanci. Sám za obranou se zjevil Alcácer, který mířil k levé šibenici brankáře Stojanova, ale těsně ji minul.
48
Parejo ve vápně nikoho nenašel, nicméně domácí zůstanou u míče.
47
Valencia začíná náporem, hned v úvodu bude rozehrávat rohový kop.
47
Do druhého poločasu nastupují totéžné sestavy, takže bez nějakého střídání.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
Máme za sebou první dějství, které branku nenabídlo. Ludogorec hrál velice aktivně prvních dvacet minut, poté jeho tlak postupně uvadl a iniciativu začala přebírat Valencie. Ta se dočkala své největší šance těsně před koncem polčasu. Parejo trefil spojnice tyče a břevna. Výsledek je tedy 0:0, což Španělům vyhovuje.
45+1
45+1
Odehrál ji dokonale. Tentokrát se Parejovi podařilo obstřelit prudkou ránou zeď a jeho pokus skončil na tyči brankáře Stojanova. Tak až v samotném závěru jsme sledovali největší možnost utkání.
45
Nad rámec poločasu se nastavuje jedna minuta a Parejo se chystá odehrát standardku.
45
Ti budou mít zase možnost zahrozit ze standardky. K zemi byl poslán Fuego.
44
Už běží poslední minuta prvního poločasu, u míče hráči v bílých dresech.
43
Na Bulharech je cítit snaha, ale v útoku jim chybí daleko větší přesnost a klid v zakončení.
42
Už se blíží konec prvního poločasu tohoto průměrného mače. Na gól stále čekáme, stejně tak na vyloženou tutovku.
41
Valencia měla k dispozici další standardku z nebezpečné vzdálenosti, ale na obou stranách tohle týmům nejde. Vždy zasahuje zeď.
40
Žlutou kartu dostává Júnior Caiçara (FK Ludogorec 1947 Razgrad).
39
Nejlepší hráč hostů Zlatinski prověřil utěšenou přízemní střelou gólmana Alvese, který si s míčem nadvakrát poradil. To byla největší šance Ludogorce v tomto zápase.
38
Žlutou kartu dostává Marcelinho (FK Ludogorec 1947 Razgrad).
37
Marcelinho fauloval Vargase, na kterého si vyšlápl vysokou nohou, inkasuje za to žlutou kartu.
36
Sice odehráli Bulhaři dobrých dvacet minut, ale už se zdá, že jejich tlak byl otupen.
35
Valencia hraje to co potřebuje a vůbec nikam nepospíchá. Každopádně drží míč a má průběh pod kontrolou.
33
Je to oproti minulém zápasu daleko opatrnější duel. Mnoho pohledných akcí k vidění není.
32
Už je zpátky ve hře a mohl sledovat protiútok Marcelinha, ovšem zase tam chyběla přesnost v rozehrávce.
31
Na hřišti leží aktivní Zlatinski, který se srazil nechtěně s Fuegem. Ošetření ale nakonec nemusí proběhnout.
30
Hostující Zlatinski mohl jít do šance, ale v poslední chvíli přečetl hru kapitán Mathieu.
29
Nyní zahrávali rohový kop, který mohl uklidit do sítě Fuego. Jeho hlavička byla nebezpečná, ale Stojanov dokázal první větší šanci zápasu ustát.
28
Postupem času se zdá, že otěže zápasu začala přebírat domácí Valencia. Momentálně operuje častěji s míčem na kopačkách.
27
Tak ne, do míče se sice opřel Cartabia, ale trefil pouze zeď. Bulhaři tento těžký moment zvládli.
26
Žlutou kartu dostává Cosmin Moti (FK Ludogorec 1947 Razgrad).
25
Nebezpečná standardka pro Valencii, to bude na přímé ohrožení brány. Moti fauloval Pereiru a to může být obrovská šance.
24
Následně si pro míč došel Stojanov, jež lapil centr Pareja.
23
To nevypadalo vůbec špatně, Marcelinho si na jeden dotek přihrával s Misidjanem, ale ten klíčový moment na střelbu byl prováhán.
22
Posléze se do šance mohl dostat domácí Vargas, ale centr Fuega byl do ofsajdové pozice.
21
Pěkná hlavička Fuega, který se dostal do zakončení, leč mířil slabě a přesně do míst, kde se vyskytoval připravený Stojanov.
20
Dvacet minut hry je za námi a stále čekáme na nějakou gólovou šanci. Sice má Ludogorec o něco víc ze hry, ale to Valencii až tak vadit nemusí. Přeci jen má nahráno a může bojovat v klidu.
19
Hra se přesunula na druhou stranu, kde si Bulhaři vynutili další rohový kop.
18
Po rohu se dostal k miči Míchel a jeho rána šla zhruba dva metry vedle levé Stojanovy tyče.
17
První zajímavou šanci měli také domácí. Centr Pareja musel před Stojanovem uklidit do bezpečí obránce Terziev.
16
Minev zachycen do ofsajdové pasti, nicméně to nic nemění na faktu, že je bulharský tým aktivnějším celkem.
15
Rozhodčí byl však neoblomný a rozhodl se zřejmě správně. Nicméně střelu Zlatinskiho blokuje domácí družina a Alves nemusí zasahovat.
14
No a budou slyšet asi i teď. Ruiz sestřelil před vápnem Alexandrova a chystá se tak další zajímavá standardka pro Ludogorec. Fanouškům se ten zákrok vůbec nepozdával.
13
Žlutou kartu dostává Víctor Ruiz (Valencia CF).
12
Na stadionu Mestalla panuje výborná atmosféra, sice není plno, ale i tak jsou fanoušci hodně slyšet.
11
Valencie šla do útoku Vargasem, ovšem jeho akci přerušil rozhodčí pro útočný faul.
10
Pokud jste sledovali prostřednictvím onlajnů první vzájemný zápas, tak jistě víte, že se hrál výborný fotbal plný šancí. Také se hrálo od podlahy a rozhodčí rozdal plno žlutých karet a také jednu červenou.
9
Ludogorec zatím nehraje vůbec špatně, je aktivnějším týmem.
8
Další střelecký pokus vyslal Caiçara, ale hodně nepřesně. Neměl ani přesnost ani razanci.
7
Bulhaři potřebují vstřelit minimálně tři branky, aby se alespoň prodlužovalo. A samozřejmě neinkasovat, zatím je jejich výkon docela sympatický.
6
Posléze se Alexandrov dostal do ofsajdového postavení a bude se kopat směrem na Stojanovovu bránu.
5
Rohový kop zahrával Alexandrov, ale před španělskou bránou se už nic závažného nestalo.
4
Do míče se opřel Misidjan, ale jeho rána byla sražená hodně vysoko nad bránu. Bulhaři by potřebovali kontaktní branku, přeci jen naděje ještě je, byť velmi malá.
3
Hned v úvodu vybojoval trestný kop z velmi dobré pozice Djakov, kterého fauloval kapitán Mathieu.
2
U míče je bulharský gólman Stojanov, pro jeho tým je to dnes velký svátek a boj o co nejlepší prestiž.
1
Vše se připravuje na začátek zápasu, dnes tento duel bude řídit řecká trojice rozhodčích.

Valencia CF: Diego Alves – João Pereira, Ruiz, Mathieu (C), Gayá – Vargas, Fuego, Míchel, Parejo, Cartabia – Alcácer.
Náhradníci: Guaita – Bernat, Barragán, Romeu, Portugués, Jonas.

FK Ludogorec 1947 Razgrad: V. Stojanov – Caiçara, Terziev, Moti, Minev – Misidjan, Zlatinski, Marcelinho, Djakov (C), Alexandrov – Bezjak.
Náhradníci: Čvorović – Mäntylä, Choco, Hernández, Abalo, Lumu, Michel.

Rozhodčí: Tasos Sidiropoulos (GRE) – Christos Akrivos (GRE) Damianos Efthimiadis (GRE).
První zápas: Valencia CF – FK Ludogorec 1947 Razgrad 0:3 (0:2)

Branky: 5. Barragán, 33. Cartabia (Alcácer), 59. Senderos (Vargas).
Byl to bláznivý zápas, vše rozhodl první poločas, kdy za stavu 0:1 nedali domácí penaltu a zahodili další šance. Nepomohla jim ani přesilovka, naopak Španělům to nějak nevadilo a i v oslabení dvakrát udeřili. Od vyloučení tentokráte domácího Quixády se tlak Bulharů otupil a bylo prakticky po zápase.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký podvečer přeji u sledování odvetného utkání Evropské ligy mezi Valencií a Ludogorcem Razgrad. Duel by to měl být spíše formální, neboť už v tom první bylo napovězeno mnohé. Bulhaři ač srdnatě bojovali, nakonec padli vysoko 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.