Po skončení zápasu byl ještě vyloučen Mike Van der Hoorn, ten si vyměnil nějaký pozdrav s brankářem Bojkem nejdříve po druhé brance Ajaxu a když o pár minut později prodloužení skončilo, přišel jej Bojko "pozdravit" a Van der Hoorn oplatil strčením do brankáře, což pozornosti sudího Kulbakova neuniklo.
Fotbalisté Ajaxu Amsterdam poráží Dněpr Dněpropetrovsk 2:1, tento výsledek je ale výhrou pro Ukrajince! Ti po výhře 1:0 v úvodním zápase postupují díky pravidlu o vyšším počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Stávají se tak již druhým ukrajinským celkem ve čtvrtfinále Evropské ligy, kam se dnes už dříve kvalifikovalo Dynamo Kyjev.
120+3
120+3
Domácí to v defenzivě nezvládli, Van Rhijn odehrál míč pouze na rohový kop pro Dněpr a to je asi konec nadějí pro Ajax.
120+1
V závěru úrovní minuty nastaveného času prodloužení je po dlouhém nákopu Cillessena Fedorčuk faulován Van der Hoornem.
120+1
Dvě minuty naděje přidává sudí Kulbakov Ajaxu.
120
Brankář ukrajinského celku si ještě nezapomněl vytáhnout stulpny a od sudího Kulbakova vidí žlutou kartu za zdržování.
119
Bazoerův nepřesný pas proletěl celou útočnou polovinou až za hostující branku a Bojko s výkopem rozhodně spěchat nebude.
118
Blíže k postupu ale nadále má Dněpr, Ajax ještě musí vstřelit jednu branku a má na ní pořádně málo času.
117
Ajax právě vstřelil branku!
Přeci jen domácí dramatizují postupovou bitvu! Na skvělý El-Ghaziho centr si naběhl Klaasen, jenž hlavou poslal míč do břevna a na odražený míč nejvýše vyskočil obr MIKE VAN DER HOORN
116
Kalinič sice dopravil míč do domácí branky, Gamovu přihrávku ale přebíral v těsném ofsajdu, což neuniklo pozornosti běloruských rozhodčích.
115
Červenobílí jej rozehráli po zemi a Van Rhijnův centr ke vzdálenější tyči si snadno pohlídal brankář Bojko.
114
Domácí mají možnost rohového kopu, to by mohla být jedna z mála cest k pokoření zatím kompaktní defenzivy Dněpru.
113
El-Ghaziho centr se Van der Hoorn pokusil prodloužit na nabíhajícího Serera, ten ovšem neměl šanci míč zpracovat na hrací ploše.
112
V otevřené defenzivě Ajaxu je nadále velký průvan, v další šanci Dněpru zakončoval z dvaceti metrů Selezňov a jeho prudká rána prosvištěla jen těsně vedle domácí branky!
110
Domácí mají ke zdramatizování postupové bitvy velmi daleko a naopak se musí spíše bránit, v další příležitosti Dněpru neuspěl Šachov, jenž pálil do brankáře Cillessena.
108
Také hosté naposledy mění sestavu, ze hry je stažen střelec dost možná postupové branky Jevgen Konopljanka, kterého nahradí Jevgenij Selezňov.
107
Hosté nezvládli ofsajd-systém, když si na Bazoerův nákop naběhl El-Ghazi a zůstal v pokutovém území naprosto osamocený, mladý Egypťan ovšem neuspěl při zpracování míče, který mu utekl do zámezí a bylo po příležitosti.
106
Začalo druhé prodloužení.
105+1
První poločas prodloužení skončil.
104
Fedorčuk si ve středu pole pořádně ostře vyšlápl na Klaasena, píská se proti hostům.
102
Bruno Gama měl na kopačce takřka rozhodnutí! To když dobře nasměroval svoji ránu ke vzdálenější tyči, tentokrát už ale Cillessen byl na zemi včas a výborným zákrokem vytěsnil míč vedle své branky.
101
Poprvé v akci Van der Hoorn, rovnou se vydal do souboje s brankářem Bojkem a toho fauloval.
100
Poslední střídání vytáhl z rukávu Frank de Boer, jenž stahuje ze hry Boilesena a do hry přichází Mike van der Hoorn. Jednoho obránce tak nahrazuje jiný bek, ten ale bude působit spíše na hrotu a svoji výškou by mohl na hostující fotbalisty platit.
100
Domácí jsou usazeni s míčem na útočné polovině, zatím ale na míle vzdáleni Bojkově svatyni.
99
Postupová matematika se najednou pro domácí naprosto bortí, Ajax nyní musí vstřelit dvě branky a to ještě za předpokladu, že už neinkasuje. Také je naprosto jisté, že dnešní zápas prodloužením skončí a penaltový rozstřel neuvidíme.
97
Dněpropetrovsk právě vstřelil branku!
Šok v nizozemské metropoli! JEVGEN KONOPLJANKA potáhl míč od postranní čáry do středu pole, před pokutovým územím kapitán ukrajinského celku napřáhl k technické ráně, která zapadla ke vzdálenější tyči a střílí veledůležitou branku!
95
A domácí neuspěli ani z následného rohového kopu, to když Bazoer svým centrem trefil pouze brankového rozhodčího.
94
Domácí měli k dispozici standardní situaci ze středu hřiště a před brankou propadl míč v obrovské skrumáži, nejblíže k zakončení měl Milik, ovšem ani on, ani po něm El-Ghazi se prosadit nedokázali.
92
Prodloužení začalo více než opatrně a v úvodních dvou minutách se míč jen zřídka odpoutal od blízkého okolí středové čáry.
91
Začal první poločas prodloužení.
Ani čtyři dějství nestačily, abychom poznali vítěze tohoto dvojzápasu osmifinále a dnešní fotbalový večer se tak v Amsterdamu prodlouží minimálně o další půlhodinu.
90+3
Druhý poločas skončil.
90+3
Na Veltmanův centr si naskočil Sigthórsson, svými spoluhráči osamocený Islanďan ovšem pouze prodloužil míč k Bojkovi.
90+3
Milik si ještě vynutil jeden faul na útočné polovině.
90+1
Střídání v týmu FC Dněpr Dněpropetrovsk: ze hřiště odchází Valerij Lučkevič, přichází Bruno Gama.
90
Rozhodčí Kulbakov k dosavadním devadesáti přidává tři nastavené minuty, ale zřejmě ani zdaleka nebudou posledními v dnešním zápase.
89
Leo Matos se prohnal po pravém křídle a po kontaktu s El-Ghazim padl k zemi, odpískání faulu vedle pokutového území se ale nedočkal.
87
Zároveň domácí střídají, Sinkgravena nahrazuje Thulani Serero.
87
Šachov podrazil rozběhnutého Boilesena a krátce po příchodu na hrací plochu vidí žlutou kartu.
86
Oba týmy se v posledních minutách snaží především nechybovat a zápas v těchto momentech směřuje k prodloužení.
85
Poprvé také střídají hosté, ze hry je stažen Roman Bezus a nahrazuje jej Jevgen Šachov.
83
Konopljanka proběhl kolem Klaasena a padl k zemi, poté co sudí Kulbakov nechal pokračovat ve hře se hostující kapitán na běloruského arbitra pořádně rozohnil.
80
Bezus sestřelil Boilesena a ofenzivní fotbalista Dněpru je dalším žlutě ohroženým druhem.
79
Až v devětasedmdesáté minutě vidíme první střídání zápasu, Ricardo Kishna přenechává místo na hřišti islandskému bijci Kolbeinnu Sigthórssonovi.
78
Egidio získal míč ještě na vlastní polovině, po čtyřicetimetrovém sólu ale výrazně přestřelil.
77
A také Ajax umí být nebezpečný! Bazoer si posunul míč kolem Čeberjačka a následným technickým zakončením ke vzdálenější tyči provětral pozornost Bojka, jenž ale stačil konečky prstů vytlačit míč vedle své svatyně.
76
Po Egidiově centru Douglas nepřelstil svého protějška v obraně soupeře Van Rhijna a míč nikým netečován doskákal až za domácí branku.
75
A další šance hostů! Kalinič si vyměnil míč s Bezusem a následně provětral rukavice Cillessena, ten jeho ránu mířící pod břevno vyrazil nad branku.
73
Na jednu stranu by se zdálo, že oba týmy jsou ve zcela rovnocenné pozici, ovšem nutno podotknout, že na případnou branku hostů by domácí museli odpovědět hned dvěma trefami.
71
Další z Konopljankových centrů už ale téměř měl gólové parametry! To když propadl před branku k naprosto osamocenému Bezusovi, jenž v miliónové příležitosti hlavou těsně minul domácí branku!
70
Žlutá karta také na kontě domácích, za zákrok na Egidia si ji vysloužil Ricardo Kishna.
69
Hosté měli k dispozici jednu z mnoha standardních situací na útočné polovině, Konopljankův centr ale zachytil Jasper Cillessen. Ten v úvodu zápasu zaváhal při rozehrávce, jinak si ale počíná velmi jistě.
68
Bazoerovi se do volného prostoru rozběhl Milik, ten ale neměl šanci prudký pas zpracovat.
67
El-Ghazi hledal u vzdálenější tyče nabíhajícího Kishnu, ten ale z úhlu nedokázal nasměrovat míč na hostující branku.
65
Konopljankovi ale centr nevyšel podle jeho představ a domácí se bez vážnějších komplikací dokázali ubránit.
64
Kaliniče stáhl k zemi Veltman a hostům se nabízí možnost zajímavé standardní situace.
63
Další útočná snaha Ajaxu končí ofsajdem Sinkgravena.
60
Ještě před chvílí se v Amsterdamu pískalo, teď se slaví! Právě Cillessenova rychlá rozehrávka stála u zrodu akce, na jejímž konci si Sinkgravenův pas ve středu pole divoce zpracoval RIECHEDLY BAZOER, potáhl míč do pokutového území a prostřelil Bojka!
60
Egidiův centr zachytil brankář Cillessen a rychle rozehrává.
58
Nepřesný Boilesenův centr snadno stáhl ze vzduchu brankář Bojko a z hlediště je opět slyšet nepřeslechnutelný pískot.
57
Po Van Rhijnově centru se nedovoleného zákroku dopustil útočící Kishna, rozehrávat míč z klidu bude moci hostující brankář Bojko.
56
Po srážce se Sinkgravenem zůstal u pokutového území Dněpru ležet otřesený Leo Matos, brazilský obránce hostů ale bude v pořádku.
54
Konopljanka vysunul kolmicí za domácí obranu Kaliniče, ovšem svoji přihrávku vypustil o pár setin sekundy později než by bylo záhodno a zastihl chorvatského spoluhráče v postavení mimo hru.
53
Drzý mladík Sinkgraven proběhl s míčem kolem několika soupeřů, připravil střeleckou pozici pro Bazoera, tomu ale stačil v poslední možnou chvíli vletět do střely obětavý Čeberjačko.
52
Van Rhijnův centr přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území a byť Kishna ještě stačil zkrotit míč u opačného rohového praporku, tak ani jeho centr se neujal.
51
Souhra Ajaxu končí v zámezí a z hlediště se začíná ozývat ne úplně drobný pískot.
50
Na opačné straně pálil Milik, ovšem výrazně minul hostující branku.
49
Hosté neměli daleko k důležité brance! To když se po levém křídle prohnal Konopljanka, před brankou měl hned tři své spoluhráče v přesilové situaci proti dvěma obráncům, nedokázal ale přesně přihrát.
47
Lučkevič mohl využít zaváhání Boilesena při rozehrávce, ovšem nenašel před brankou nikoho v modrém.
47
Konopljanka pálil od rohu pokutového území, ovšem pouze do brankáře Cillessena.
46
Oba celky vyběhly na hřiště po změně stran v zahajovacích sestavách.
46
Rozhodčí Kulbakov k prvnímu poločasu nepotřeboval nic nastavit a protože na branku stále čekáme, tak blíže k postupu nadále mají hosté, kteří v ukrajinské metropoli zvítězili 1:0.
45
43
Po Boilesenově centru zakončoval Milik, ze dvanácti metrů ale hlavou těsně minul hostující branku.
42
Po něm ale nedokázali Cillessena nijak vážněji ohrozit a protože se domácí rychlý kontr neujal, hraje se opět od hostujícího brankáře Bojka.
41
Na Konopljankův centr si nabíhal Kalinič, toho však předskočil důsledný Veltman, hosté poté přesto vybojovali svůj již sedmý rohový kop.
39
Kishna se pokusil zaskočit Bojka z úhlu, hostující gólman se ale zaskočit nenechal a prudkou Kishnovu ránu vyrazil na roh.
38
Do Boilesenova centru se pokusil opřít El-Ghazi, z těžké pozice ale nedokázal kvalitně vystřelit. Pokud by Boilesenovu přihrávku pustil za sebe, měl b y býval podstatně lepší střeleckou pozici Bazoer.
36
Po rychlé souhře domácích si El-Ghazi všiml z levé strany nabíhajícího Kishny a směřoval mu prudký pas do běhu, druhý jmenovaný ale na míč těsně nedosáhl.
36
Boilesen hledal nákopem do pokutového území Milika, ten se nedokázal prosadit v hlavičkovém souboji s důrazným Čeberjačkem.
34
Na Bezusův oblouček za domácí obranu si nabíhal Lučkevič, před nímž sice stačil Boilesen zasáhnout, ovšem soupeř málem vystihl Boilesenovu malou domů a Cillessen měl velké štěstí, že měl k míči o něco blíže než Lučkevič.
33
V další příležitosti se ocitl Kalinič, jehož rána z otočky byla sražena jen k Douglasovi, ten ale pálil do připraveného brankáře Cillessena.
32
I další z centrů Jevgena Konopljanky ale Cillessen vybojoval.
32
Lučkevič se individuálním průnikem prodral až k pokutovému území Ajaxu, kde vybojoval další rohový kop pro Dněpr.
30
Kalinič potáhl míč středem pole, před pokutovým územím vystřelil kolem Veltmana, s technickou ránou ke vzdálenější tyči si ale Cillessen s jistotou poradil.
28
Následný Van Rhijnův centr se ale s úspěchem nesetkal.
28
Domácí se usadili s míčem na útočné polovině, to se jim už pěkných pár minut nepodařilo.
25
První Konopljankův centr byl odražen zpět ke hvězdě ukrajinského celku, druhý pas před branku pak vyrazil mimo pokutové území brankář Cillessen.
24
Hosté ze své další útočné akce vybojovali rohový kop, pomalu přebírají iniciativu v aktivitě.
22
Stejně jako v ostatních souběžně hraných zápasech i v Amsterdamu jsme v úvodní čtvrtině branku neviděli.
21
Leo Matos ostře srazil Boilesena a jeho počínání je sudím Kulbakovem ohodnoceno žlutým napomenutím.
20
Hosté měli k dispozici nakonec tři rohové kopy v rychlém sledu, prosadit se ale nedokázali. Až o pár sekund později pálil z obrovské dálky Fedorčuk, jeho pokusu ale chyběla veškerá přesnost.
19
Bazoer místo odkopu do pole volil pouze odehrání míče na další rohový kop a hosté zůstanou nastěhováni před brankou Ajaxu.
18
Běloruský rozhodčí pustil sporný souboj u postranní čáry ve prospěch Dněpru, Konopljanka se rozběhl s míčem po levém křídle a následně vybojoval rohový kop.
15
Velkou fotbalovou parádu vystřihl Nikola Kalinič, jenž zády k brance zadribloval s míčem kolem Veltmana, poté z otočky vyslal povedenou ránu k tyči a brankář Cillessen se měl co natahovat, aby dokázal míč vyrazit mimo branku!
14
Opět v akci aktivní Anwar El-Ghazi, ten ale prováhal ideální příležitost k zakončení a proti početní převaze o míč přišel.
12
Další útočné snažení končí ofsajdem El-Ghaziho po dlouhém nákopu Veltmana.
10
Konopljanka volil z nějakých třiceti metrů jemný centr do pokutového území, ten ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
9
Fotbalisté Dněpropetrovsku vybojovali standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
8
Po následném rohovém kopu domácích vznikla veliká skrumáž před Bojkem, tu ale uťali běloruští rozhodčí odmáváním a posléze odpískáním ofsajdu.
7
První vážný zákrok Bojka! To když si hostující stopeři Douglas s Čeberjačkem dávali přednost tak dlouho, než mezi ně vletěl El-Ghazi a jeho ránu stačil Bojko vytěsnit nad branku!
6
Milik dostal přesnou přihrávku mezi hostující obránce, následně ale výrazně netrefil hostující branku.
4
Domácí brankář Cillessen, jinak jednička nizozemské reprezentace, pořádně zaváhal při rozehrávce a měl pořádnou kliku, že se od Chorvata Kaliniče odrazil míč za postranní čáru.
3
Souhra El-Ghaziho s Bazoerem neměla potřebné parametry, přesto domácí v úvodu zápasu hýří aktivitou a zatím mají míč převážně ve svém držení.
1
Bazoer hledal nákopem do pokutového území polského snajpra Milika, před ním ale včas zasáhl hostující brankář Bojko.
1
Do sestavy domácích se dle očekávání po zranění ještě nevešel Kolbeinn Sigthorsson, islandský kanonýr ale v pondělí odehrál hodinu za B-tým Ajaxu v druhé nejvyšší nizozemské soutěži a bude připraven vstoupit do zápasu v případě největší potřeby.
Ajax potřebuje k postupu zvítězit minimálně o dvě branky, při výhře domácích 1:0 by se prodlužovalo a všechny ostatní výsledky posouvají do čtvrtfinále ukrajinské překvapení. Připomínám, že tato osmifinálová účast je pro Dněpropetrovsk vůbec dosavadním maximem v Evropské lize.

Ajax Amsterdam: Cillessen – van Rhijn, Veltman, Viergever, Boilesen (C) – Bazoer, Klaassen, Sinkgraven – El Ghazi, Milik, Kishna.
Náhradníci: Boer – Riedewald, N. Moisander, van der Hoorn, Sigthórsson, Schøne, Serero.

FC Dněpr Dněpropetrovsk: Bojko – Leo, Douglas, Čeberjačko, Egídio – Lučkevič, Kankava, Fedorčuk, Konopljanka (C) – Bezus – Kalinič.
Náhradníci: Laštůvka – Svatok, Migunov, Gama, Selezňov, Blyznyčenko, Šachov.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Maljutin (vš. Bělorusko).
Příjemný večer při sledování odvety osmifinále Evropské ligy, ve které Ajax Amsterdam ve své domovské Amsterdam Areně přivítá ambiciózní Dněpropetrovsk.

Úvodní zápas v Kyjevě, kde hraje Dněpropetrovsk letos své domácí zápasy, ovládli fotbalisté ukrajinského celku a výhrou 1:0, kterou zařídil trefou ve třicáté minutě zápasu Roman Zozulja, si vytvořili velmi solidní pozici do odvety. Hosté navíc přiletěli do Amsterdamu se sérií 11 zápasů bez porážky a poslední čtyři své zápasy všechny vyhráli.

Ajax je v nizozemské lize na druhém místě, ovšem na vedoucí PSV Eindhoven ztrácí již jedenáct bodů, už pět ligových zápasů ale nenašli přemožitele. Trenéru Franku De Boerovi dnes budou chybět Viktor Fischer a Peter Leeuwenburgh, nejistá je účast Kolbeinna Sigthorssona a Niki Zimlinga.

Dněpropetrovsk v nejvyšší ukrajinské soutěži bojuje o druhé místo a účast v předkole příštího ročníku Ligy mistrů se Šachťarem Doněck, na který ztrácí jeden bod. Vedoucí Dynamo Kyjev je vzdáleno o dalších sedm bodů. Hosté dnes budou velmi oslabeni, neboť vykartováni jsou Arťjom Fedeckij, Ruslan Rotan a střelec branky z prvního zápasu Roman Zozulja, navíc z různých zdravotních důvodů jsou mimo hru i Sergej Kravčenko, Matheus a český obránce Ondřej Mazuch.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.