Zápas mezi Lille a Evertonem přinesl velké množství šancí, který ale k nelibosti fanoušků nenabídl žádný gól. Everton zůstává na čele tabulky skupiny H s pěti body. Druhý Wolfsburg má na kontě body čtyři a třetí Lille tři. Poslední je s dvěma body Krasnodar. Rozestup mezi týmy je minimální a odvetné zápasy budou ještě zajímavé. Konečné skóre dnešního zajímavého zápasu. Lille 0 Everton 0.
90+3
90+3
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází James McCarthy.
90+2
Béria se ocitl sám na pravé straně šestnáctky, včas se k němu ale vrátil Barry.
90+1
Střídající Martin rozehrál rohový kop, po kterém se dostal ke střele Béria, jeho střelu ale zablokoval skvěle postavený Leighton Baines. Veledůležitý zákrok obránce Evertonu.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
90
Origi se zkusil prosadit po levém křídle a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
89
Muhamed Bešič našel na levé straně šestnáctky volného Samuela Eto'a, který se snažil diagonální střelou zamířit ke vzdálenější tyči a nebyl daleko od vstřelení rozhodujícího gólu, jeho střela ovšem zamířila těsně vedle!
88
Everton odrazil útok Lille a vyrazil do rychlého protiútoku.
87
Gueye zůstal ležet na hřišti po zákroku Atsua.
87
Na hřišti se ocitly dva míče, z nichž jeden musel být dopraven do zámezí a Tony Hibbert poté mohl obstarat autové vhazování.
86
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rio Mavuba, přichází Marvin Martin.
85
Romelu Lukaku předvedl tragickou přihrávku a daroval míč soupeři.
84
Ze zápasu uplynulo téměř 85 minut. Lille stále hraje s Evertonem nerozhodně a gól je zatím v nedohlednu.
83
Na opačné straně fauloval Mendes obránce a kapitána Evertonu Jagielku. Hosté vzápětí nikam nespěchali a v klidu rozehráli.
83
Barkley fauloval Corchiu a hra byla přerušena.
82
Aiden McGeady si po odchodu ze hřiště potřásl rukou s manažerem Roberto Martinezem a pro dnešek má odpracováno.
82
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Aiden McGeady, přichází Christian Atsu.
81
Tony Hibbert se dostal v šestnáctce ke střele, ta ale byla za pět minut dvanáct zablokována.
80
Do konce zápasu zbývá 10 minut. Lille 0 Everton 0.
79
Corchia se dostal na křídle k centru, který v šestnáctce nemohl odvrátit nikdo jiný, než Phil Jagielka.
78
Idrissa Gueye vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale zamířila hodně mimo.
77
Corchia rozehrál rohový kop, který sice žádného spoluhráče nenašel, domácí ale zůstali u míče.
76
Samuel Eto'o nebyl podle rozhodčího faulován a Lille vyrazilo do rychlého protiútoku. Origi sice nedokázal obejít Jagielku, ale alespoň pro svůj tým vybojoval rohový kop.
76
DRŽENÍ MÍČE: Lille 46% Everton 54%
75
Volný přímý kop čtvrthodiny před koncem zápasu rozehrál Simon Kjaer, jeho následná střela ale zamířila pouze do zdi.
75
Bešič fauloval v blízkosti šestnáctky Gueyeho a Lille má k dispozici volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
74
Balmont obstaral rohový kop, následným centrem však žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
74
Balmont se ocital v dobré šanci, včas k němu ale dokázal přistoupit Sylvain Distin.
73
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ronny Rodelin, přichází Ryan Mendes.
72
STŘELY NA BRÁNU: Lille 3 Everton 4
72
STŘELY CELKEM: Lille 9 Everton 5
71
Po Origim se pokusil prolomit bezbrankové skóre Balmont, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila pouze do rukavic Tima Howarda.
70
Divock Origi mohl z ničeho nic udeřit, Everton ale podržel skvělý Tim Howard!
69
McGeady selhal v obrovské šanci, když velmi nepřesně přihrál a z útoku Evertonu nebylo nic.
68
Phil Jagielka dnes hraje skvělý zápas. Obránce Evertonu zastavil útok soupeře a poté přihrál Bešičovi, který ještě zvolil zpětnou přihrávku na Howarda a ten poté v klidu rozehrál.
68
Hibbert zahájil útok Evertonu přihrávkou na McGeadyho, který se poté dopustil nepřesné přihrávky a Lille se v pohodě ubránilo.
67
Na opačné straně mohl zahrozit Divock Origi, útočník Lille se ale ocitl v ofsajdu.
66
Leighton Baines napřáhl k další nebezpečné střele, kterou Vincent Enyeama dokázal vyrazit na rohový kop!
65
Everton po příchodu Lukaky na hrací plochu výrazně ožil.
64
Romelu Lukaku se okamžitě po vystřídání zapojil do útočné akce Evertonu a přesnou přihrávkou našel McGeadyho, který se ocitl ve velmi dobré příležitosti, Vincent Enyeama ale předvedl fantastický zákrok a jeho střelu vyrazil!
64
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Steven Pienaar, přichází Romelu Lukaku.
63
Pienaar zahájil protiútok Evertonu a v šestnáctce hledal dobrým pasem Bainese, který se ocitl v dobré šanci, bránu Lille ovšem neohrozil.
62
Barry se dopustil faulu na Balmonta a Kjaer mohl v klidu rozehrát.
61
Barry roztáhl hru do strany na Bainese, kterému se podařilo přesně odcentrovat, jeho následný pas ale odvrátil pozorný Franck Béria.
60
Everton vybojoval autové vhazování a nyní si může na chvíli vydechnout.
59
Lille rozjelo další pohledný útok, který zastavil pozorný obránce Evertonu Tony Hibbert.
58
Corchia posílal do šestnáctky z rohového kopu nebezpečný centr, hosté ho ale dokázali odvrátit.
57
Žlutou kartu dostává Franck Béria (Lille OSC).
Žlutou kartu dostává Steven Pienaar (Everton FC).
57
56
Franck Béria se dožadoval odpískání ruky, zatímco Steven Pienaar jasně naznačoval, že byla nastřelená.
56
Samuel Eto'o dobře obstřelil zeď, Vincent Enyeama byl ale pozorný a ukryl míč ve svém náručí!
55
Hlavní rozhodčí není spokojený se zdí a Samuel Eto'o musí počkat s rozehrávkou.
55
Barkley byl faulován Balmontem a Everton má k dispozici další zajímavý volný přímý kop.
54
McGeady si několikrát vyměnil míč s Bešičem a poté mohl střílet, nakonec ale zvolil ještě přihrávku.
53
Divock Origi si dobře potáhl míč k šestnáctce a zpoza její hranice napřáhl k dobré střele, ta však zamířila mimo.
53
Everton skvěle brání a velký podíl na tom má Phil Jagielka.
52
Idrissa Gueye vzápětí zkusil své střelecké štěstí, jeho pokus byl ale taktéž zablokován.
51
Sébastien Corchia se dostal do dobré palebné pozice, jeho střelu ale zablokoval opět pozorný a opět včas na správném místě Phil Jagielka.
50
Lille rozehrálo rohový kop, žádný z jeho hráčů se ale v šestnáctce do zakončení nedostal zásluhou dobrého obranného zákroku Phila Jagielky, který odvrátil míč do bezpečí.
49
Eto'o byl penalizován za faul Gueye.
48
Během první pětačtyřicetiminutovky bylo k vidění poměrně hodně faulů, ale jen po jednom z nich byla udělena žlutá karta, kterou viděl Muhamed Bešič.
47
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení, žádný z trenérů tedy zatím jednu ze tří možností střídání nevyužil.
46
Na úvod poločasu odpískal hlavní rozhodčí faul, kterého se dopustil Divock Origi. Faulovaným hráčem byl Distin.
46
Vracíme se zpět do Lille, kde jsme se během prvního poločasu žádného gólu nedočkali. Everton vytvořil před domácí bránou několik velkých závarů, nějakou stoprocentní šanci si však nevytvořil. Druhý poločas začne za několik málo okamžiků.
Lille bylo v prvním poločase střelecky aktivnější, co se ale týče samotné hry, tak byli nebezpečnější hráči Evertonu a domácí mohou být rádi, že odchází do šaten za bezbrankového stavu. Skóre po prvním poločase. Lille 0 Everton 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta, během níž napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti Florent Balmont, tu ale pokryl pozorný Tim Howard a v prvním poločase už se nic nestane.
45
Phil Jagielka se sice ocitl pod tlakem, přesto však dokázal rozehrát na Tonyho Hibberta, který našel Barryho a hosté mohli uklidnit hru.
44
Baines uslyšel hvizd hlavního rozhodčího poté, co nedovoleně zastavil Balmonta.
43
Lille přežilo a Vincent Enyeama mohl v klidu odkopávat od své brány.
42
Ross Barkley vypálil z volného přímého kopu, jeho střela ale byla velmi, velmi nepřesná.
41
Everton má vzápětí poločasu k dispozici volný přímý kop z velmi výhodné pozice.
41
Hra byla přerušena. Kjaer fauloval Pienaara.
40
Lille rozehrálo rychlý protiútok, po kterém Origi uvolnil Rodelina, který ještě posunul míč na zakončujícího Gueyeho, jeho střela ale byla hodně nepřesná a z nebezpečné akce nakonec nebylo vůbec nic.
39
Po dlouhé odmlce se dostali ke střele hráči Lille, konkrétně Ronny Rodelin, jehož pokus zpoza šestnáctky dokázal zneškodnit pozorný Tim Howard!
38
STŘELY NA BRÁNU: Lille 0 Everton 1
38
STŘELY CELKEM: Lille 3 Everton 1
37
Aiden McGeady se snažil odvrátit míč a našel Phila Jagielku, ten ale vzápětí nepřesně rozehrál a daroval míč Divocku Origimu.
36
Hráči Evertonu deset minut před koncem prvního poločasu opět začínají utahovat šrouby.
35
Útok Evertonu zhatila nepřesná kombinace, když si neporozuměli Steven Pienaar a Gareth Barry.
34
McGeady se vzápětí snažil vybojovat míč, jenže mu byl odpískán útočný faul.
33
Aiden McGeady předvedl pohotový halfvolej, brankář Lille Vincent Enyeama byl ale připraven a připsal si první úspěšný zákrok v dnešním zápase!
32
Samuel Eto'o podle soudu hlavního rozhodčího fauloval Bériu, já osobně jsem ale faul neviděl. Hlavní rozhodčí nyní daroval míč Lille.
31
Leighton Baines se dostal na levém křídle k centru, který odvrátil pozorný Sébastien Corchia.
30
Corchia se snažil vysunout dlouhým pasem Mavubu, ten se ovšem ocitl v ofsajdu.
29
Steven Pienaar se velmi důrazně snažil vybojovat míč a se svou snahou to přehnal. Následovala standardní situace Lille.
28
Leighton Baines rozehrál standardní situaci a jeho následný centr směřoval do levé strany pokutového území, kde míč odvrátil pozorný Sebastien Corchia.
27
Pienaar byl podruhé nebo potřetí faulován, tentokrát Kjaerem.
26
Lille rozjelo parádní kombinační akci, na jejímž konci byl Idrissa Gueye. Gueye se ocitl v šestnáctce ve skvělé šanci a jeho následná střela zamířila těsně vedle!
25
Lille je opět u míče a může přejít do dalšího útoku.
24
Ronny Rodelin se dostal ke střele zpoza šestnáctky, která zamířila mimo tři tyče.
24
Florent Balmont se dostal do zakončení, jeho střelu ale zablokoval obětavý Phil Jagielka, který si připsal důležitý obranný zákrok.
23
Co se týče statistik, sledujeme velmi vyrovnané střetnutí. Pokud se ale podíváme na hru obou týmů, tak Everton je zatím nebezpečnější.
22
DRŽENÍ MÍČE: Lille 51% Everton 49%
21
Zápas se hraje ve vysokém tempu, ale ani jeden z týmů se zatím nedostal k žádné střele.
21
Je za námi úvodních 20 minut. Lille hraje s Evertonem v ofenzivně laděném zápase zatím 0:0.
20
Balmont byl faulován a poté sám v klidu rozehrál.
19
Před bránou Lille začíná být pořádné horko, brankář Vincent Enyeama však ještě nemusel řešit nějakou nebezpečnou střelu.
18
Samuel Eto'o se ocitl v šestnáctce ve skvělé šanci a už se chystal zakončit, nakonec se ale po přihrávce Pienaara ke střele nedostal.
17
Rodelin zahájil rychlý protiútok, po kterém se dostal k míči Origi. Útočník Lille se ale k přesnému zakončení nedostal a Everton se ubránil.
16
Samuel Eto'o předvedl dvakrát v úvodu zápasu skvělou kontrolu míče, jeho spoluhráči ji však nedokázali využít a domácí brána Lille zůstává neohrožena.
15
Corchia už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci v zápase pokračovat.
15
Žlutou kartu dostává Muhamed Bešić (Everton FC).
14
Bešič fauloval Corchiu, který zůstal ležet na hřišti.
13
Eto'o opět předvedl skvělé vedení míče a poté uvolnil přesnou přihrávkou Barkleyho, ten ale v obrovské šanci nedokázal zakončit.
12
Steven Pienaar se pokusil vymyslet něco směrem vpřed, do zakončení se ovšem zásluhou pozorné obrany Lille nedostal.
12
Everton se ubránil a vybojoval autové vhazování, které obstaral Tony Hibbert.
11
Béria fauloval unikajícího Pienaara a Everton zůstává u míče.
10
Samuel Eto'o odvedl skvělou práci a vzápětí hledal Stevena v šestnáctce Pienaara, ten se ale ocitl v ofsajdu.
9
Lille je v úvodu nebezpečnější a nyní se dostalo do zakončení, které zablokoval dobře postavený Leighton Baines.
8
Lille rozehrálo standardní situaci, po které se v šestnáctce snažil prodrat do zakončení Mavuba, před ním ale míč odvrátil do bezpečí pozorný Jagielka.
8
Hosté z Liverpoolu se mohli pokusit ohrozit domácí bránu, útok Evertonu ale zastavil ofsajd, v němž se ocitl Ross Barkley.
7
Pienaar se dopustil faulu na Rodelina.
6
Corchia rozehrál druhý rohový kop Lille v dnešním zápase, který tentokrát odvrátil v šestnáctce pozorný Distin.
5
Útočná snaha domácích bude pokračovat poté, co jeden z hráčů Evertonu odvrátil míč na rohový kop.
4
Baša na levé straně kombinuje s Kjaerem a domácí hráči Lille střádají útočné pikle.
3
Sám Corchia obstaral rozehrávku rohového kopu, po němž byl Marko Bašovi odpískán útočný faul na Phila Jagielku, kapitána Evertonu.
2
Sébastien Corchia se z pozice obránce dostal ke střele, která byla sražena na rohový kop.
2
Pokud jste o informaci přišli, Divock Origi byl v létě prodán do Liverpoolu, aby ho francouzský celek vzápětí získal zpět na hostování.
1
Hlavní rozhodčí dal právě pokyn k zahájení zápasu, který bude speciální pro útočníka Lille Divocka Origiho, proč jste se mohli dozvědět v předzápasových informacích.
1
Těsně před výkopem

U sledování zápasu ze Grand Stade Lille Métropole Vás zdraví komentátor Tomáš Reiner. Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas může začít. Hlavním rozhodčím duelu je pan Manuel De Sousa z Portugalska.

Lille OSC: Enyeama – Béria, Baša, Kjaer, Souaré – Gueye, Mavuba (C), Balmont – Corchia, Origi, Rodelin.
Náhradníci: Elana – Sidibé, Rozehnal, Martin, Frey, Mendes, Roux.

Everton FC: Howard – Hibbert, Jagielka (C), Distin, Baines – Barry, Barkley, Bešić – McGeady, Eto'o, Pienaar.
Náhradníci: Robles – Coleman, Alcaraz, Gibson, McCarthy, R. Lukaku, Atsu.

Rozhodčí: Manuel De Sousa. Asistenti: Ricardo Santos, Alvaro Mesquita. Čtvrtý rozhodčí: Antonio Godinho. Brankoví rozhodčí: Carlos Xistra, Marco Ferreira (všichni POR).
Everton

Čtvrteční zápas Evertonu se ponese v belgickém duchu, Romelu Lukaku a bývalý hráč Lille Kevin Mirallas už se těší na setkání se svým krajanem Divockem Origim, přestože bude stát na opačné straně barikády. Mirallas se kromě Origiho nemůže dočkat návratu na hřiště poté, co ho v závěru měsíce zužovaly problémy s poraněným stehenním svalem.
Lille

Liverpool během letošního léta z Lille přivedl Divocka Origiho, aby ho vzápětí odeslal zpět do Francie na hostování. Od té doby Origi vstřelil čtyři góly, tři v ligové soutěži a jeden na evropské scéně, a nyní má před sebou dva zápasy proti velkému rivalovi Reds Evertonu, které pro ně mohou být dobrou průpravou před duely Barclays Premier League.
Divock Origi má před sebou velmi zajímavý zápas, ve čtvrtek večer si totiž otestuje, jaké to bude příští sezónu v Liverpoolu. Lille přivítá na svém stadionu Everton, velkého rivala slavných Reds a zároveň vedoucí celek skupiny H. Konfrontací francouzského fotbalu s anglickým Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.