Šachtar v prvním poločase zásluhou Marlose a Tarase Stěpaněnka odpověděl na úvodní gól Sevilly, v jejímž dresu se již po necelých šesti minutách prosadil Vitolo, a mířil ze vítězstvím, o to ale ukrajinský klub připravil ve druhém bojovném poločase osm minut před koncem z penalty Kévin Gameiro, který vstřelil během posledních čtyř utkání UEFA Europa League čtvrtý gól. Lepší výchozí pozici má do odvety španělský klub, ale i ve druhém semifinále se určitě máme ještě na co těšit a čeká nás velké drama. Třeba jako v roce 2007, kdy o postupu Sevilly rozhodlo prodloužení. Konečný výsledek. FK Šachtar Doněck 2 Sevilla FC 2.
90+6
90+5
Žlutou kartu dostává Darijo Srna (FK Šachtar Doněck).
90+5
Střídající Bernard na levém křídle po faulu Grzegorze Krychowiaka rozehrál standardní situaci, jeho následný centr ale neměl potřebnou razanci a na přední tyči byl odvrácen.
90+4
Šachtar Doněck si během pár sekund vypracoval tři rohové kopy a po tom posledním se dostal jeden z jeho hráčů k přízemní střele zpoza šestnáctky, David Soria byl ale včas u své pravé tyče a míč ukryl ve svých rukavicích!
90+3
Viktor Kovalenko se snažil kolmou diagonální přihrávkou na pravé straně šestnáctky najít střídajícího Wellingtona Nema, ten se ovšem k míči nedostal. Následovat bude rohový kop.
90+2
Nad rámec krásného a dramatického utkání v Areně Lvov byly nastaveny 4 minuty.
90+2
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Bernard.
90+1
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Wellington Nem.
90+1
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Facundo Ferreyra, přichází Eduardo.
90
Šachtar Doněck v poslední minutě utkání připravuje první střídání, do hry se chystá vstoupit Eduardo, který v letošním ročníku UEFA Europa League vstřelil dva góly.
89
Žlutou kartu dostává Maxim Malyšjev (FK Šachtar Doněck).
88
Coke na pravé straně šestnáctky sklepl míč na Évera Banegu, který mířil bez přípravy ke vzdálenější levé tyči, jeden z obránců do jeho pokusu ale obětavě vystavil svou hlavu, od níž se míč odrazil na rohový kop, který vzápětí nic nepřinesl.
87
Šachtar Doněck se vydává směrem vpřed, jenže se mu nedaří proniknout do šestnáctky Sevilly, jejíž fotbalisté skvěle brání.
86
Fanoušci Sevilly jsou se současným skórem pochopitelně spokojeni a v kotli jako jeden muž neúnavně skáčou.
85
Andrej Ševčenko je dnes přítomen v hlediště Areny Lvov a přihlíží dnešnímu dramatickému utkání.
84
Šachtar Doněck se nechce s remízou spokojit a v závěru utkání se zřejmě ještě pokusí vstřelit vítězný gól.
83
V roce 2007 skončily obě dvě utkání po devadesáti minutách 2:2 a vypadá to, že stejný výsledek se na evropské scéně urodí i ve třetím vzájemném střetnutí.
82
Sevilla právě vstřelila branku!
KÉVIN GAMEIRO proměňuje pokutový kop a Sevilla osm minut před koncem vyrovnává na 2:2!! Útočník Sevilly vzal odpovědnost na svá bedra a tvrdou střelou poslal míč doprostřed brány.
81
Facundo Ferreyra fauloval na pravé straně šestnáctky Vitola, který předvedl nádhernou zasekávačku, a Sevilla bude zahrávat pokutový kop!
80
Vitolo se na pravé straně šestnáctky v blízkosti brány protlačil do zakončení a přízemní střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, těsně před brankovou čárou se ale snažil míč dorazit do brány Kévin Gameiro, jehož následnou dorážku jeden z hráčů Šachtaru přizvedl nad břevno!
79
Druhý poločas nabízí především tuhý boj, který zřídka přerušují nádherné a dramatické momenty.
78
Na opačné straně posílal do šestnáctky z pravé strany ostrý přízemní centr Darijo Srna, míč z jeho kopačky ale bez teče zamířil vedle vzdálenější levé tyče do zámezí.
77
Éver Banega nádherným diagonálním přízemním pasem mezi dvěma obránci Šachtaru našel na pravé straně šestnáctky nabíhajícího Kévina Gameira, který mohl vstřelit čtvrtý gól během posledních čtyř utkání, jenže v blízkosti pravé tyče bránu z úhlu přestřelil!
76
Viktor Kovalenko zůstal ležet u pravé postranní čáry na hřišti a musí být ošetřován. Tady se ale o žádné vážné zranění nejedná.
75
Sergio Escudero z levého křídla poslal na přední tyč nádherný centr, na který si naběhl Kévin Gameiro a z blízkosti vymetl levý horní roh, jeho branka ovšem nebyla uznána kvůli ofsajdu!
74
Jeden z fotbalistů Šachtaru Doněck se nadechl k velkému sólu, to ovšem bylo na hranici šestnáctky zastaveno a následný pád v pokutovém území zůstal bez odezvy.
73
Michael Krohn-Dehli pobyl na hřišti něco málo přes deset minut a po příchodu na hřiště ho vzápětí musel kvůli zranění opustit.
72
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Michael Krohn-Dehli, přichází Coke.
72
Michael Krohn-Dehli je už na nosítkách a za potlesku fanoušků v Areně Lvov odvážen na vozíku ze hřiště a Sevilla připravuje druhé střídání, které je bohužel vynucené kvůli zranění.
71
Střídající hráč Sevilly si nepříjemně otočil koleno a v dnešním utkání s největší pravděpodobností dohrál. Hodně bych se divil, kdyby Michael Krohn-Dehli utkání dohrál.
70
Michael Krohn-Dehli podstoupil ve středu hřiště tvrdý osobní souboj s Taisonem a hlavní rozhodčí okamžitě volal lékaře.
69
Marlos se po dalším odvráceném dlouhém vhazování v podání Darija Srny dostal k přízemní střele zpoza šestnáctky, ta ovšem byla zablokována a David Soria si v pohodě došel pro míč.
68
Darijo Srna na pravém křídle obstaral dlouhé autové vhazování, po kterém David Soria vyběhl z brány a míč vyboxoval za postranní čáru.
67
Šachtar se dopustil v blízkosti šestnáctky riskantní rozehrávky, domácí fotbalisté ale vše vyřešili s pomocí Andreje Pjatova, který míč odkopl daleko do hloubi hřiště.
66
Do konce prvního semifinále UEFA Europa League mezi Šachtarem Doněck a Sevillou zbývá odehrát necelých 25 minut a domácí hráči stále vedou nad Španělským týmem 2:1.
65
Sevilla se několikrát v zápase dopustila obrovských chyb a jedna z nich přišla i po přestávce, jako by se hosté nepoučili.
64
Michael Krohn-Dehli zbytečně čekal na přihrávku místo toho, aby šel proti ní, a Šachtar vyrazil do rychlého protiútoku, následná technická střela Olexandra Kučera letící těsně nad zemí zpoza šestnáctky ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
63
Oba týmy se během dosavadního průběhu zápasu dostaly ke třem střelám, skóre ovšem stále vyznívá lépe pro Šachtar.
62
Střídající Michael Krohn-Dehli se uvedl přízemní střelou zpoza šestnáctky, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde ji po zakleknutí ukryl ve svém náručí Andrej Pjatov.
61
Fotbalisté Šachtaru Doněck se dožadovali po centru z pravého křídla, který podle nich zasáhl do ruky Adila Ramiho, penalty, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.
60
Steven N'Zonzi si uprostřed šestnáctky našel místo a po centru z pravé strany hlavičkoval v pádu těsně vedle vzdálenější levé tyče! Nechybělo moc a stav utkání mohl být vyrovnaný 2:2.
59
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Michael Krohn-Dehli.
58
Darijo Srna hledal na pravé straně krásným dlouhým kolmým pasem nabíhajícího Marlose, David Soria ale skvěle vyběhl z brány a před tvrdým střetem obou hráčů míč odvrátil do bezpečí.
57
Sevilla prohrává a na její střídačce se po necelé hodině hry připravuje první střídání.
56
Sevilla vzápětí rozehrála rohový kop a její následný centr uprostřed šestnáctky v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Andrej Pjatov.
55
Daniel Carriço nebezpečně vypálil zpoza šestnáctky a jeho následná střela těsně před Andrejem Pjatovem skočila, brankář Šachtaru ale dokázal na ránu mířící k levé tyči zareagovat a volejbalovým zákrokem ji v pádu vyrazil na rohový kop!
55
Jevhen Konopljanka posílal do šestnáctky nebezpečný centr, který hosté odvrátili na přední tyči na rohový kop. Ten hosté rozehráli na přední tyč, tam byl ale pouze jeden z hráčů Šachtaru.
54
Éver Banega nádherným diagonálním pasem ze středu hřiště hledal na vzdálenější pravé tyči nabíhajícího Mariana, který si dokázal míč zpracovat a druhým dotykem ho posílal pod sebe, jeho následný pas před bránu byl ale zablokován.
53
Darijo Srna máchal rukama, protože autové vhazování Sevilly trvalo delší dobu než je zdrávo. svými gesty směrem k hlavnímu rozhodčímu ale ničeho nedocílil.
52
Facundo Ferreyra dokázal na pravém křídle ve skluzu odcentrovat, jenže k němu rychle přispěchal obránce Adil Rami, který jeho centr zablokoval a odvrátil ho za postranní čáru.
51
Facundo Ferreyra ze středu hřiště hledal dlouhým pasem za obranu na pravé straně šestnáctky nabíhajícího a skvěle hrajícího Marlose, který dnes vstřelil gól a k němu přidal jedu asistenci, obránci Sevilly ale jeho myšlenku vystihli.
50
Na obou stranách je v úvodu druhého poločasu k vidění poměrně hodně nepřesností a ani jeden z týmů se nemůže dostat k ohrožení brány soupeře.
49
Šachtar během prvního poločasu napadal rozehrávku Sevilly hodně vysoko a pokud bude v tomto způsobu hry pokračovat i po přestávce, tak to budou mít hosté za Španělska hodně složité.
48
Grzegorz Krychowiak si počínal ve hlavičkovém souboji s Viktorem Kovalenkem hodně neobratně a loktem ho nepříjemně udeřil do obličeje, za což byl vzápětí "odměněn" žlutou kartou.
48
Žlutou kartu dostává Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC).
47
Éver Banega nádherným obloučkem za obranu našel na pravé straně šestnáctky Vitola, který si míč zpracoval a poté ho okamžitě posílal před bránu, jeho přihrávka ale byla zablokována.
46
Šachtar Doněck rozehrál druhý poločas, do které vstupuje po dvou fantastických akcích za stavu 2:1 s jednobrankovým vedením.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:07.
Hráči Doněck při odchodu do kabin máchají rukama a krčí rameny, jako by si navzájem říkali: "Vidíš? Vždyť to jde!". Domácí hráči sice po fantastické zasekávačce ze šesté minuty v podání Vitola prohrávali, brzy inkasovaný gól je ale poté dostal do varu a správného herního tempa. Šachtar byl od té doby na hřišti lepším týmem a z jeho místy obrovského tlaku pramenily dva góly, o které se v rozpětí dvanácti minut postarali Marlos a Taras Stěpaněnko, který deset minut před přestávkou dovršil fantastický obrat. Skóre po prvním poločase. FK Šachtar Doněck 2 Sevilla FC 1.
45+3
45+2
Jevhen Konopljanka se na levém křídle nadechl k dlouhému sprintu a poté před bránu posílal dobrý střílený centr, jenže na přední tyči nebyl žádný z jeho spoluhráčů a míč skončil v náručí připraveného Andreje Pjatova.
45+1
Taras Stěpaněnko je očividně při chuti a nyní zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale byla nepřesná a zamířila o pořádný kus vedle vzdálenější pravé tyče.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Taison se vzápětí svému kapitánovi za nepřesnou přihrávku omluvil. Nepřesnosti se ale vkrádají do hry obou týmů a vypadá to vypadá, že Šachtar bude odcházet do kabin spokojenější.
44
Vzápětí Taison předvedl ve středu hřiště pěknou zasekávačku do středu hřiště a kolmou přihrávkou hledal na pravé straně pokutového území Darija Srnu, ten se tam ale neměl šanci dostat, protože přihrávka jeho spoluhráče byla opět příliš prudká.
43
Taison se před pár okamžiky dlouhým diagonálním pasem pokusil přenést hru doprava na nabíhajícího Darija Srnu, jenže míč z jeho kopačky byl příliš prudký a skončil v zámezí.
42
V Areně Lvov to hučí jako v úlu a domácí kotel do toho hlasitě pokřikuje. Na Ukrajině panuje parádní atmosféra.
41
Daniel Carriço vystřihl v pokutovém území pohotové nůžky, jenže míče trefil hlavu vyskakujícího Maxima Malyšjeva, který zůstal ležet na hrací ploše a musí být v závěru poločasu ošetřován.
40
Žlutou kartu dostává Daniel Carriço (Sevilla FC).
39
Šachtar Doněck sice inkasoval jako první, inkasovaný gól ho ale nakopl k neskutečnému výkonu, který zatím nemá chybu. Naopak Sevilla působí hodně nejistě a kupí jednu chybu za druhou.
37
Rohový kop ukrajinského týmu vzápětí nic nepřinesl a přetížený obrana Sevilly si mohla vydechnout.
36
Šachtar ihned po rozehrávce Sevilly vybojoval míč a po levém křídle se vrhl do rychlého protiútoku, který opět zaváněl gólem, hosté ale na poslední chvíli dokázali v pokutovém území odvrátit míč na rohový kop.
35
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
TARAS STĚPANĚNKO se prosazuje hlavou a otáčí vývoj utkání na stranu Šacharu Doněck!! Marlos se na levém křídle krásně zbavil stínícího protihráče, když si hodil míč do pohybu a nádherným centrem našel na hranici šestnáctky Tarase Stěpaněnka, který parádní hlavičkou z blízkosti zamířil přesně pod břevno.
35
Sevilla na pravém křídle vlastní poloviny hřiště udělala obrovskou chybu v rozehrávce, kterou mohl potrestat po dlouhém sprintu střelou zpoza šestnáctky Taison, jeho následný pokus byl ale sražený na rohový kop, který domácí rozehráli nakrátko.
34
Šachtar Doněck dostal Sevillu pod obrovský tlak a do šestnáctky španělského týmu létal jeden centr za druhým, obrana hostí ale ale ubránila a ani po jednom z pasů do šestnáctky soupeře k ohrožení brány nepustila.
33
Vitolo jen po očku sledoval dění na hřišti poté, co zaklekl v průběhu hry na trávník, aby si zavázal kopačku.
32
Souboj mezi Šachtarem Doněck a Sevillou sliboval ofenzivně laděné duely a hodně gólů. Nutno říci, že očekávání se během dosavadního průběhu utkání naplňují.
31
Šachtar vyrazil po pravém křídle do rychlého protiútoku a Marlos po nádherné kličce hledal na levé straně šestnáctky nabíhajícího Taisona, jenže jeho následná přihrávka byla nepřesná a jeden z obránců Sevilly ji ve skluzu zastavil.
30
Taison pohybem do středu hřiště zmátl obránce Sevilly a poté zpoza šestnáctky napřáhl pravačkou k nádherné technické střele, která zhruba o metr minula vzdálenější pravou tyč!
29
Sevilla podnikla nebezpečný protiútok a Vitolo si prodíral na pravé straně šestnáctky opět cestu k bráně, tentokrát se ale ocitl proti dvojnásobné přesile, která jeho přízemní centr zablokovala.
28
Šachtar po krátkém ošetření jednoho z jeho hráčů rychle rozehrál a do šestnáctky posílal nebezpečný centr Ismaily, hosté ze Sevilly ovšem dokázali míč na vzdálenější pravé tyči odhlavičkovat do bezpečí.
27
Žlutou kartu dostává Sergio Escudero (Sevilla FC).
26
Sergio Escudero předvedl u postranní čáry tvrdý skluz, po kterém zřejmě bude následovat první žlutá karta utkání.
25
Sevilla nyní působí trochu nervózně a klid na kopačkách jako by se přenesl po vstřeleném gólu na stranu hráčů Šachtaru.
24
Šachtar Doněck během posledních minut usilovně utahoval šrouby tak dlouho, až je nakonec utáhl na doraz.
23
MARLOS využívá fantastického pasu svého spoluhráče a vyrovnává stav utkání na 1:1!! Jaroslav Rakyckyj našel za obranou nádherným kolmým pasem Marlose, který si krásně zpracoval míč hrudí do pohybu a z hranice šestnáctky levačkou zamířil k levé tyči. Nádherná přízemní střela a stav utkání je vyrovnaný.
22
Šachtar Doněck z možnosti rohového kopu nic nevytěžil, stejně jako na opačné straně po nepřesné kolmé přihrávce Vitola ze hry Sevilla.
21
Darijo Srna dostal po bleskově sehraném protiútoku Šachtaru na pravém křídle kolmou přihrávku do běhu a z pravé strany šestnáctky poté posílal míč pod sebe, jeho přihrávku před bránu ale ve skluzu skvěle odvrátil na rohový kop Jevhen Konopljanka.
20
Šachtar se po levém křídle opět vydal na steč, v blízkosti pokutového území se ale domácí fotbalisté k ničemu nedostali.
19
Střele Marlose předcházel nebezpečný střílený centr Ismailyho z levého křídla, který na vzdálenější levé tyči s obtížemi dokázal odvrátit do bezpečí Grzegorz Krychowiak.
18
Marlos si navedl míč do středu hřiště a zpoza šestnáctky napřáhl levačkou k prudké střele, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a náruče připraveného Davida Soriy.
17
Mariano se vydal na útočný výlet z pozice pravého obránce a po rozkmitání svých rychlých nohou posílal do šestnáctky přetažený centr, ten ovšem skončil pouze u jednoho z obránců Šachtaru, který míč pohotovými nůžkami odkopl do bezpečí.
16
Oba dva týmy se střetly v roce 2007 dvakrát v Poháru UEFA a obě dvě utkání skončila remízou 2:2. Šachtar Doněck na evropské scéně ještě se Sevillou v normální hrací době neprohrál.
15
Sevilla jako by se úvodním gólem nechala uchlácholit a Šachtar Doněck si začíná s postupem času vytvářet velkou převahu, což samozřejmě s povděkem kvitují domácí fanoušci.
14
Hosté se po vzájemné domluvě mezi sebou rozhodli pro přímé ohrožení brány, tvrdá střela ze střední vzdálenosti ovšem zamířila vysoko nad.
13
Šachtar během posledních okamžiků převzal iniciativu a ve středu útočné poloviny ukrajinského týmu Grzegorz Krychowiak povalil k zemi s největší pravděpodobností Taisona.
12
Marlos se snažil na pravém křídle v blízkosti rohového praporku mezi dvěma protihráči probít do pokutového území Sevilly, čistě ho ale o míč připravil Sergio Escudero.
11
Ismaily je po krátkém ošetření a přerušení hry zpět na nohou a utkání mezi Šachtarem a Sevillou může pokračovat. Hosté ze Španělska vedou v Areně Lvov 1:0.
10
Ismaily zůstal ležet na hrací ploše poté, co se u postranní čáry v blízkosti střídaček střetl v hlavičkovém souboji nepříjemně hlavou s Marianem.
9
Fotbalisté Šachtaru Doněck se sice snaží vydávat směrem vpřed, jenže na jejich kopačkách je vidět nervozita, jenž způsobuje hodně nepřesností a zbytečných ztrát.
8
Španělský klub potvrzuje, že je na evropské scéně během posledních tří sezón k nezastavení a marně hledá konkurenci.
7
Sevilla tentokrát útok nezpomalila a naopak ho bleskově sehrála. Rozhozená obrana Šachtaru nedokázala zareagovat a domácí po šesti minutách prohrávají s obhájci trofeje 1:0.
6
VITOLO to udělal v pokutovém území nádherně a parádním způsobem posílá Sevillu již v šesté minutě do vedení!! Kévin Gameiro parádně narazil míč zády k bráně po kolmé přihrávce Évera Banegy do pravého křídla Vitolovi, který pronikl do šestnáctky a po nádherné zasekávačce směrem ke značce pokutového kopu zamířil přízemní střelou mezi nohy Andreje Pjatova.
5
Šachtar vyrazil po pravém křídle do útoku, jenže pouze autového vhazování se k ničemu nedostal a Sevilla mohla vyrazit do rychlého protiútoku, po kterém se k míči dostal Mariano, ten ovšem následnou akci zbrzdil zpětnou přihrávku na Évera Banegu.
4
Sevilla se pokusila na levém křídle zrychlit hru kolmou přihrávkou, ta ovšem zamířila do území nikoho a obranná čtveřice ukrajinského týmu mohla v klidu rozehrát.
3
Kévin Gameiro točil míč na přední tyč, jenže jeho následný centr byl pro jeho spoluhráče vysoký a brankář Andrej Pjatov si poprvé osahal míč poté, co ho v pohodě stáhl ze vzduchu.
2
Jaroslav Rakyckyj se hodně divil, Sevilla ale bude zahrávat z pravé strany první rohový kop, který obstará Kévin Gameiro.
1
Fotbalisté Sevilly obstarali výkop utkání a po levém křídle okamžitě vyrazili směrem vpřed, jenže obrana Šachtaru byla pozorný a první ofenzivní snažení hostujícího celku zastavila.
1
Fotbalisté obou týmů právě vychází z útrob Areny Lvov za doprovodu hlavního rozhodčího Szymona Marciniaka z Polska na hrací plochu a úvodní semifinále UEFA Europa League mezi Šachtarem Doněck a Sevillou FC bude moci za několik okamžiků začít!
V základní sestavě Sevilly nechybí útočník Kévin Gameiro, který během posledních tří utkání vstřelil tři góly a zaznamenal jednu asistenci, a obránce Adil Rami, jenž proti Šachtaru nastoupí k jubilejnímu 50. utkání na evropské scéně. Šachtar Doněck bude spoléhat na duo Facundo Ferreyra a Viktor Kovalenko. Oba dva hráči vstřelili v letošním ročníku UEFA Europa League dva góly a druhý jmenovaný Kovalenko k němu navíc přidal jednu asistenci. Stejný počet gólů zaznamenal také bývalý útočník Arsenalu Eduardo, ten je ovšem připraven na lavičce. Žádný z hráčů domácího celku letos nevstřelil více než dva góly, což jen podtrhuje týmového ducha ukrajinského týmu.
Sevilla může potřetí v řadě vyhrát UEFA Europa League, ovšem i Šachtar Doněck v minulosti dokázal uspět na evropské scéně, když v roce 2009 vyhrál Pohár UEFA a stal se prvním ukrajinským týmem, který dokázal získat trofej v evropské soutěži. Šachtar Doněck ve finále v Istanbulu porazil Werder Brémy.

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev, Stěpaněnko – Marlos, Kovalenko, Taison – Ferreyra.
Náhradníci: Kanibolockij – Wellington Nem, Bernard, Ševčuk, Kobin, Ordec, Eduardo.

Sevilla FC: Soria – Mariano, Rami, Carriço (C), Escudero – Vitolo, Krychowiak, Banega, N'Zonzi, Konopljanka – Gameiro.
Náhradníci: S. Rico – Kolodziejczak, Krohn-Dehli, Iborra, Cristóforo, Coke, F. Llorente.

Rozhodčí: Szymon Marciniak. Asistenti: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz. Čtvrtý rozhodčí: Radosław Siejka. Brankoví rozhodčí: Paweł Raczkowski, Tomasz Musiał (všichni POL).
Sevilla FC:

Sevilla se probojovala do semifinále UEFA Europa League potřetí v řadě, což je samo o sobě úctyhodné, jenže španělský klub se s postupem mezi nejlepší čtyři týmy rozhodně nechce spokojit a touží po rekordním třetím titulu. Svěřenci Unaie Emeryho vyhráli v letošním ročníku evropské soutěže 11 z posledních 12 domácích zápasů a venku se jim během posledních tří utkání nepodařilo dvakrát skórovat. Velkou pozornost poutá Kevin Gameiro, který měl během posledních tří utkání Evropské ligy prsty ve čtyřech gólech, když tři sám vstřelil a na jeden přihrál.
FC Šachtar Doněck:

Šachtaru Doněck patří aktuálně v domácí soutěži druhé místo a za vedoucím Dynemem Kyjev zaostává za sedm bodů, UEFA Europa League tak zůstává jedinou soutěží, ve které ještě ukrajinský tým může dosáhnout na trofej. Fotbalisté Šachtaru budou chtít svému soupeři oplatit devět let staré vyřazení, když oba dva vzájemné zápasy skončily v roce 2007 shodně remízou 2:2 a v odvetě rozhodlo o postupujícím prodloužení, což by samo o sobě nebylo nikterak výjimečné, jenže Doněck dělily před vlastním publikem pouhé dvě sekundy od postupu. Ukrajinský celek vedl těsně před koncem 2:1, jenže před vypršením čtvrté minuty nastavení se prosadil brankář Andrés Palop a v prodloužení vystřelil Seville postup mezi nejlepších šestnáct týmů po obrovském dramatu Chevantón.
Šachtar Doněck se bude ve čtvrtek večer v semifinále UEFA Europa League snažit Seville oplatit devět let staré vyřazení z tehdejšího Poháru UEFA, který přinesl obrovské drama. Španělský klub má ovšem o motivaci postaráno. Fotbalisté Sevilly se mohou stát prvním týmem, který vyhrál soutěž třikrát v řadě. Oba týmy mají před sebou dva důležité zápasy, prvním z nichž Vás s potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.