Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Astana : Villarreal - 23. listopadu 2017   17:00

Astana
Astana
22' Kabananga (Twumasi) • 88' Twumasi
2:3
(1:1)
Villarreal
Villarreal
40' Raba  (Bacca) • 65' Bakambu  (N. Sansone) • 83' Bakambu
Astana
Erić (C) – Šitov, Postnikov, Aničić, Šomko – Logviněnko (82. Despotović) – Twumasi, Bejsebekov (68. Grahovać), Majeuski, Mužikov (71. Tomasov) – Kabananga.
Mokin – Grahovać, Despotović, Tomasov, Tagybergen, Malij, Murtazajev.
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas
Astana Arena, Astana
Villarreal
Barbosa – Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, Marín – Raba (76. Guerra) – Hernández, Fornals (59. Bakambu), Trigueros (C) – N. Sansone, Bacca (67. R. Soriano).
Cantero – M. Gaspar, Álvaro González, J. Costa, Bakambu, R. Soriano, Guerra.

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, přeji hezký zbytek večera.
Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které bylo napínavé až do samotného konce. Astana překvapila Villarreal prvním gólem zápasu, když se překrásně z dálky trefil Junior Kabananga. Ještě v první poločase se ale hostům povedlo srovnat zásluhou Raby. Ve druhé půli pak rozhodl střídající Bakambu, který vstřelil dvě branky. Astana pak už stačila jen snížit Twumsim, závěrečný tlak už její gól nepřinsel.
90+5'
90+5'
Junior Kabananga pak ještě dostává žlutou kartu za simulování. Pokusil se si vymodlit penaltu.
90+4'
Domácí ještě dokázali vytvořit závar před brankou Barbosy! Byla tam hlavně nebezpečná střela Kabanangy, která však byla zablokovaná.
90+4'
Nenad Erić musel vyběhnout mimo vápno a odhlavičkovat míč před Sansonem.
90+3'
Villarreal odehrává konec zápasu zkušeně, hraje s míčem na polovině soupeře.
90+2'
Bakambu byl faulovaná a logicky se mu vůbec nechtělo zpátky na nohy.
90+2'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90+1'
Junior Kabananga se protlačil ke střele z levé strany, ale z úhlu nezakončil přesně.
90+1'
Mariano Barbosa měl k míči blíž než Ivan Majeuski a sebral míč ze vzruchu.
90'
Junior Kabananga se málem dostal do nebezpečné koncovky, Na poslední chvíli před ním hostující obránci odkopli míč.
89'
Hosté se hned vzápětí řítili do přečíslení, ale vinou vlastní nepřesnosti přišli o míč.
88'
Astana právě vstřelila branku!
Pozor, ještě není konec! Po špatném odkopu Triguerose se k míči dostal PATRICK TWUMASI a chladnokrevně zakončil svou střelu po zemi přesně k tyči. Bez asistence.
87'
Cédric Bakambu se snažil protlačit se do další šance, tentokrát se ale do střelecké pozice neprosadil.
87'
Ramiro Guerra byl faulovaný Despotovićem. Míč pro Villarreal.
85'
Hosté už nyní opravdu nemají kam spěchat, do své kombinace zapojují i brankáře Barbosu, který se ve druhém poločasu musí nudit.
84'
Teď už je vyrovnání Astany opravdu jen v rovině utopie. Takže Astana může na postup ze skupiny pomalu zapomenout.
83'
Villarreal právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. CÉDRIC BAKAMBU chtěl původně přihrávat do šance Sansonemu, ale míč se k němu odrazil zpět a tak ho neomylně střelou po zemi poslal k tyči branky Eriče. Ten neměl šanci zasáhnout. Bez asistence.
82'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Jurij Logviněnko, přichází Djordje Despotović.
81'
Cédric Bakambu se dostal do další zajímavé šance! Tentokrát však nezamířil přesně, z levé strany levačkou branku netrefil.
80'
Daniele Bonera fauloval Postnikovova. Takže uprostřed hřiště mají míč domácí.
79'
Astana se snaží s utkáním něco udělat a snaží se útočit mnohem intenzivněji, Ale Villarreal zatím nemá žádné problémy a v pohodě se brání.
77'
Sansone upadl v pokutovém území a bylo to hodně na hraně. Rozhodčí se ovšem rozhodl nechat plynou ve hře.
76'
Odchází z trávníku střelec první branky Villarrealu Daniel Raba. Místo něj si zahraje Ramiro Guerra.
76'
Domácí ale se standardkou nenaložili dobře, branku Barbosy vůbec neohrozili.
75'
Nicola Sansone dostává žlutou kartu za nesportovní chování.
73'
Dlouhý přihrávka na za obranu zabíhajícího Sansoneho nakonec nedoletěl.
72'
Cédric Bakambu znovu nebezpečně vystřelil po přistrčení Sansoneho. Tentokrát ale předvedl Nenad Erić výborný zákrok.
71'
Ještě jedna změna v sestavě Astany. Mužíkova ve středu zálohy nahradí Marin Tomasov.
70'
Na trávníku skončil po faulu Daniel Raba. Žlutou kartu dostal za nedovolený zákrok Ivan Majeuski.
70'
Srdjan Grahovać se krátce po svém příchodu na trávník prezentoval snadnou střelou po zemi pro Barbosu.
68'
Střídají také domácí. Na hřišti končí Abzal Bejsebekov, místo něj přichází Srdjan Grahovać.
67'
A od Baccy to už bylo pro tento zápas vše. Vystřídal ho totiž Roberto Soriano.
66'
Další střela Villarrealu. Tentokrát zakončoval Carlos Bacca. V tomto případě si připsal Nenad Erić úspěšný zákrok nohama.
66'
Tak a teď už Astana nemůže jen betonovat, protože prohrát jistě nechce.
65'
Villarreal otáčí skóre! Nicola Sansone našel nádhernou přihrávkou za obranu nabíhajícího CÉDRICA BAKAMBA. A ten hned ve svém první šanci po příchodu na trávník nezklamal. S přehledem prostřelil vyběhnutého Eriče. Asistence: Nicola Sansone.
63'
Adrián Marín zezadu celkem zbytečně uprostřed hřiště fauloval Kabanangu a po zásluze za to uviděl žlutou kartu.
63'
Po rohovém kopu vznikl před brankou Barbosy menší závar, ale nakonec si hráči Villarrealu poradili a odkopli míč z šestnáctky.
62'
Dmitrij Šomko dostal míč do běhu a těsně před tím, že by balón zamířil do autu ještě stihl odcentrovat. A dokázal tím vybojovat roh pro svůj tým.
61'
Přesto nakonec neodcentroval Kabananga vůbec špatně a div že se do nebezpečného zakončení nedostal Serikžan Mužikov.
60'
Junior Kabananga dovedl míč dopředu, ale má tam k sobě pouze dva spoluhráče, kdežto hráčů Villarrealu je v obraně momentálně šest.
59'
Poprvé se v dnešním utkání střídá. Na plac jde elitní útočník Villarrealu Cédric Bakambu, odchází Pablo Fornals.
58'
Ten ale ze strany Villerrealu ani tentokrát nebyl nebezpečně zahraný.
58'
Teď se obrana domácích mírně rozestoupila, a tak mohl po přihrávce Fornalase střílet Bacca. Jeho střela z pravé strany byla sražena na rohový kop.
57'
Obrázek hry je neměnný. Villarreal si pomocí krátkých přehrávek předává míč z nohy na nohu, Astana se pečlivě brání.
56'
Manu Trigueros mířil svou přihrávku do vápna na nabíhajícího Fornalase. Ten se ale k míči nedostal, protože ho dobře uhlídal stoper Jurij Logviněnko.
55'
Ten ovšem opět nebyl rozehrán ideálně. Letěl na přední tyč, ale našel pouze hlavu jednoho z hráčů Astany.
54'
Tlak Villarrealu pokračuje, nyní si vybojoval rohový kop z pravé strany.
54'
Centr Villarrealu z levé strany obránci Astany dokázali odvrátit. Znovu jsou u míče hráči španělského klubu.
53'
Mariano Barbosa ukázal rychlé nohy, u míče byl dříve než, útočník Astany Junior Kabananga.
52'
Zdá se, že Astana už úvodní tlak Villarrealu ustála. Dlouhý aut domácích doletěl až do pokutového území hostů. Žádnou velkou paseku tam ale nezpůsobil.
51'
Villarreal se na chvíli vrátil na vlastní polovinu a snažil se trochu vylákat hráče Astany do vyššího postavení.
50'
Tentokrát to bylo ze strany Astany ještě nadějnější. Abzal Bejsebekov se pustil po pravém křídle do protiútoku, zastavil ho ale včasným obranným zákrokem Víctor Ruiz.
50'
Na chvíli se dostali hráči Astany k míči, ale Antonio Rukavina hned zase získal míč zpátky pro španělské mužstvo.
49'
Astana se zatím ve druhém poločase téměř nepodávala za polovinu hřiště. Pouze se brání zatažená před své vápno.
48'
Hosté si hned vybojovali rohový kop z levé strany. Centr od rohového praporku ale dolétl přímo na brankáře Eriče, který mohl míč v klidu stáhnout ze vzduchu.
47'
Druhý poločas začíná tak jak skončil ten první, takže tlakem VIllarrealu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
První poločas je za námi. K vidění byl v Astaně určitě hodně zajímavý fotbal. Hosté měli v úvodu několik šancí, které ale nevyužili. A to se jim nevyplatilo, protože rázem po krásné střele Kabanangy z dálky prohrávali. Ne ale moc dlouho. Villarreal nepřestával útočit a za svou snahu byl odměněn, svůj prnví gól dal ve svém prvním zápase za Villarreal Daniel Raba.
45+1'
45+1'
Pomalu končí jediná nastavená minuta.
45+1'
Igor Šitov to zkusil z pravé strany z velké dálky, ale Barbosa mohl jen pohledem sledovat, jak míč míjí jeho bránu.
45'
Twumasiho centr doletěl do pokutového území Villarrealu ale nikdo z domácích se ke střele nedostal.
45'
Po faulu hostů bude moci standardní situaci rozehrát Patrick Twumasi.
44'
Dmitrij Šomko se v důležité chvíli vložil do kombinace Villarrealu a zabránil tak nebezpečné kolmici do šestnáctky.
43'
První žlutá karta zápasu. Vidí ji Dmitrij Šomko za nedovolený zákrok, když protihráče tahal za dres.
42'
Hosté se uprostřed hřiště provinili nedovoleným zákrokem, Astana může pokračovat ve své kombinaci.
41'
Znovu se snažili hosté překvapit domácí obranou přihrávkou za obranu. Tentokrát si nakonec Astana dala pozor, Serikžan Mužikov míč hlavou vybojoval.
40'
Je vyrovnáno! Z protiútoku, který následoval po rohovém kopu Astany našel Bacca nádherným pasem za obranu DANIELA RABU. Ten si míč ideálně zpracoval a dokázal z pravé strany prostřelit Eriče. Asistence: Carlos Bacca.
39'
Junior Kabananga našel krásným přenesením hry Abzala Bejsebekova. Ten pak předal balón Twumasiho, který nebezpečně vypálil. Mariano Barbosa perfektním zákrokem vyrazil míč na roh.
37'
Adrián Marín vrátil míč brankáři Barbosovi, ale ten moc rád nebyl, protože se ocitl pod tlakem napadajících útočníků Astany. Míč odkopl jen do autu.
36'
Astana už ve 36. minutě se svou rozehrávkou autu nikterak nespěchá. Nemá proč, když vyhrává překvapivě 1:0.
35'
Centr Šomka do vápna pro svého brankáře zpracoval obránce Villarrealu Adrián Marín.
34'
Po krátkém intermezzu v podání útoku Astany jsou už zase u míče fotbalisté španělského klubu.
33'
Astana bude kopat rohový kop, poté co byl ostrý centr Kabanangy sražený do zámezí.
33'
Nicola Sansone vyzkoušel štěstí střelou z dálky, ale Nenad Erić je dnes zatím jistý a ani teď se na tom nic nezměnilo.
32'
Carlos Bacca sice dokázal ve vápně zpracovat těžký míč a udržel ho na hrací ploše, ale přihrál pouze do míst, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
31'
Villarreal hledá, kudy by se dostal do šestnáctky soupeře. Hráči Astany ale ještě mají dostatek sil a všechny prostory stíhají pokrývat.
30'
Vše ale nakonec řeší brankář Nenad Erić, který sebral míč ze vzduchu a může situaci uklidnit.
30'
A rohový kop se bude znovu opakovat. Astana je pod velkým tlakem.
29'
Jurij Logviněnko trefil míč hlavou a div že ho neposlal do vlastní brány. Další roh pro Villarreal.
28'
Hosté si vybojovali rohový kop z pravé strany a mají šanci vyrovnat.
27'
Z levé strany posílal ostrý centr do šestnáctky Astany Marín, ale míč nakonec do vápna neprošel.
26'
Na druhé straně pak nebezpečně nabíhal na Eriče Pablo Fornals a brankář Astany znovu podržel svůj tým.
25'
Patrick Twumasi odcentroval z levé strany, ale míč si našel jen náruč brankáře Villarrealu.
24'
Astana je namlsaná, znovu přišla střela z velké dálky. Tentokrát od Twumasiho a hodně vedle.
23'
Tak tohle byl gól jako blesk z čistého nebe. Astana se teď určitě ještě více zatáhne a bude čekat, co předvede favorit zápasu.
22'
Překrásný gól Astany! JUNIOR KABANANGA se s ničím nepáral a prakticky z místa bez rozběhu z dálky vypálil. Míč zapadl pod břevno branky Barbosy. Asistence: Patrick Twumasi.
21'
S následným rohovým kopem si hosté v pohodě poradili.
20'
Daniel Raba provětral rukavice brankáře Eriče. Brankář Astany si mohl oddechnout, že ta střela letěla jen doprostřed brány.
20'
Na chvíli se Astana dostala k míči a vypadalo to, že by mohla jít do rychlého protitoku. Ale pokazila si to špatnou přihrávkou.
18'
Na druhé straně si vytvořili střeleckou pozici domácí, ale nakonec se ukázalo, že jen z ofsajdu.
17'
Hned dvě velké šance Villarrealu na vstřelení branky! Na první zakončení už neměl Nicola Sansone čas, protože byl Eričovi příliš blízko. Proti dorážce pak předvedl důležitý zákrok Jurij Logviněnko, který odkopl míč, který už mířil do brány.
16'
Astana je zalezlá před vlastní šestnáctou a Villarreal zatím nenašel recept, jak její obranný val překonat. Přihrávka Daniela Raby do vápna byla nepřesná.
15'
Akce Astany je přerušena, protože si jeden z domácích fotbalistů pomohl útočným faulem.
14'
Domácí měli po faulu na Kabanangu standardní situaci, ale nerozehráli ji dobře, hosté se v klidu ubránili.
13'
Z pravé strany centroval z první Rukavina. Nenad Erić situaci kontroloval a nakonec ji vyhodnotil tak, že míč může nechat doletět do zámezí.
12'
Villarreal to zkouší klidnou rozehrávkou mezi svými obránci. Astana jejich kombinaci nenapadá.
11'
Adrián Marín nedokázal přihrát do vápna, ale Villarreal zůstane u míče, protože bude vhazovat.
10'
Patrick Twumasi to zkoušel po pravém křídle individuálně, ale nakonec zamotal kličkami sám sebe a skončil na zemi.
9'
Jevgenij Postnikov se provinil uprostřed hřiště lehkým faulem, Villarreal bude rozehrávat.
8'
Roh kopal Serikžan Mužikov, hosté se dokázali ubránit.
7'
Dlouhý a vysoký míč prošel s trochou štěstí nakonec až na Šomka. Ten pak získal alespoň rohový kop pro svůj tým.
6'
Poprvé o sobě dal vědět útočník Villarrealu Carlos Bacca. Ale střelou z levé strany netrefil branku střeženou Eričem.
6'
Nicola Sansone znepříjemňoval rozehrávku domácích. Nakonec šel ale od něj míč do zámezí a bude to jen odkop od branky Astany.
5'
Akce Fornalese po pravém křídle končí míčem v autu, vhazovat budou domácí hráči Astany.
4'
Rohový kop rozehráli hosté na Pabla Fornalse, který byl ve vápně úplně sám! Z voleje se mu ale nepovedlo ideálně trefit míč a to Astanu zachránilo.
3'
Nicola Sansone unikal třem pronásledovatelům, ale nakonec zakončoval v podstat v pádu a branku Astany netrefil.
2'
Míč po centru od rohového praporku skončil v moci brankáře Villarrealu Mariana Barbosy.
1'
Po akci po pravém křídle si domácí vybojovali premiérový rohový kop zápasu.
1'

FC Astana: Erić (C) – Šitov, Postnikov, Aničić, Šomko – Logviněnko – Twumasi, Bejsebekov, Majeuski, Mužikov – Kabananga.
Náhradníci: Mokin – Grahovać, Despotović, Tomasov, Tagybergen, Malij, Murtazajev.

Villarreal CF: Barbosa – Antonio Rukavina, Bonera, V. Ruiz, Marín – Raba – Hernández, Fornals, Trigueros (C) – N. Sansone, Bacca.
Náhradníci: Cantero – M. Gaspar, Álvaro González, J. Costa, Bakambu, R. Soriano, Guerra.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas.
Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase v této skupině se lépe vedlo Villarrealu, Astanu porazil 3:1. Na gól Sansoneho z prvního poločasu sice po přestávce zareagoval Logviněnko, ale pak dali během tří minut góly Bakambu a Čeryšev a bylo rozhodnuto.

Tyto dva týmy se už v minulosti jednou v Evropské lize potkaly, konkrétně v čtvrtém předkole. Lépe se vedlo španělskému klubu, který nad tím kazašským dvakrát vyhrál. Nejprve venku 3:0 a pak doma 4:0.
Villarreal CF

Villarreal hraje španělskou La Ligu a díky pátému místu z loňské sezony si zajistila přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Vyhl se tak nepříjemným a zrádným předkolům. Ve skupině A byl Villarreal od začátku pasován za favorita a zatím sovu úlohu plní. Ještě ani jednou neprohrál. Na úvod porazil právě Astanu, pak přidal dvě remízy, s Macabi Tel Aviv a Slavií. Následně v odvetě pražskou Slavii porazil a udržel první místo ve skupině, o bod před svým dnešním soupeřem Astanou. V případě vítězství si Villarreal zajistí postup ze skupiny.
FC Astana

Astana je kazašským týmem, který se v posledních letech pohybuje v evropských pohárech pravidelně. Letos se pokoušela kvalifikovat do Ligy mistrů, ale svou pouť z druhého kola nakonec nedokonala. Poradila si se Spartaksem a Legiou Waršawa, v posledním předkole ale vypadla s Celtikem. Ve skupině Evropské ligy je momentálně Astana se sedmi body na druhém místě. Na třetí Slavii má náskok dva body, na Villarreal ztrácí bod. Základní skupinu začala Astana prohrou s Villarrealem a remízou se Slavií. Pak ale dokázala dvakrát porazit Macabi Tel Aviv a je tak ve hře o postup do jarní části.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání Evropské ligy mezi týmy FC Astana a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.