Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Arsenal - 19. října 2017   19:00

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
0:1
(0:0)
Arsenal
Arsenal
85' Giroud  (Walcott)
CZ Bělehrad
Borjan – Stojković, Le Tallec, Savić (66. Babić), Rodić – Krstičić, Donald (C) – Srnić (83. Gobeljić), Kanga, Radonjić – Boakye (80. Pešić).
Supić – Račić, Milijaš, Adžič, Babić, Pešić, Gobeljić.
Benoît Bastien – Hicham Zakrani, Frédéric Haquette (všichni Francie)
Rajko Mitić Stadium, Bělehrad
Arsenal
Čech (C) – Debuchy, Elneny, Holding – Nelson, Coquelin (90. Sheaf), Willock (89. McGuane), Maitland-Niles – Walcott, Wilshere – Giroud.
Macey – Akpom, Josh Dasilva, McGuane, Nketiah, Osei-Tutu, Sheaf.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a u online přenosů se zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:13.
Je dobojováno, Arsenal, který i dnes nastoupil s řadou mladíků v základní sestavě, zvládl také ve třetím utkání této skupiny, když v Bělehradu dokázal zvítězit 1:0. Viděli jsme poměrně zajímavé utkání, v jehož prvním poločase si oba celky vypracovaly po jedné vážnější šanci, Walcott ale trefil pouze Borjana, Boakye zase mířil do tyče. Druhá půle nabídla podobnou podívanou, opět se hrála velmi vyrovnaná partie, která se svého rozuzlení dočkala až v samotném závěru. Pět minut poté, co byl vyloučen domácí Rodić, se po Walcottově přihrávce náramně trefil Olivier Giroud, svěřenci trenéra Wengera tak svému soupeři v tabulce odskočili na rozdíl pěti bodů.
90+5'
90+3'
Po faulu na Elnenyho, kterého nebezpečně atakoval napadající Pešić, nařídil sudí přímý kop pro Arsenal. Londýňané podle očekávání chtějí konec utkání dohrát v klidu a nepřipustit žádné zbytečné komplikace.
90+2'
Ve druhém poločase se nám s kartami poněkud roztrhl pytel, dalším držitelem té se žlutou barvou se po faulu na Babiće stal Reiss Nelson.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Srdjan Babić (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
90'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Ben Sheaf.
89'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joseph Willock, přichází Marcus McGuane.
89'
Kanga si povedeně narazil s Radonjićem, poté hodlal na zteč vyslat Aleksandara Pešiće, balonu ale dodal až příliš mnoho razance a nasměroval jej jen k nohám pozvolna vybíhajícího Petra Čecha.
88'
Domácí fanoušci i hráči se zlobí na hlavního sudího, vůbec se jim totiž nelíbilo rozhodnutí ohledně souboje mezi Holdingem a Radonjićem, v němž si hostující zadák, dle jejich názoru, pomohl zákrokem za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
86'
Žlutou kartu dostává Milan Borjan (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
85'
Arsenal právě vstřelil branku!
Tak to je pro domácí velmi studená sprcha, krátce před koncem utkání se totiž v přesile hrající Arsenal dostává do vedení! O první branku tohoto mače se postarali zkušení hráči hostujícího celku, Wilshere lehkým obloučkem nalezl Walcotta, který hlavou ještě sklepl pro OLIVIERA GIROUDA a ten akrobatickým zakončením uklidil míč do horního růžku Borjanovy svatyně.
84'
Domácí se nebojí zaútočit ani v deseti mužích v poli. Pokoušel se o to před pár okamžiky příchozí Pešić, který po červené kartě pro Rodiće na hrotu útoku operuje zcela osamocen, narazil ale na připraveného Mohameda Elnenyho.
83'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Slavoljub Srnić, přichází Marko Gobeljić.
82'
Opakovaný záběr už o správnosti rozhodnutí hlavního sudího nepřesvědčil, rozhodně se jednalo o sporný zákrok. Coquelin si sice vyžádal ošetření hlavy, už je ale připraven na to, aby se vrátil zpět do hry.
80'
Tak pozor, Crvena Zvezda bude utkání dohrávat v oslabení! Milan Rodić totiž ve vzdušném souboji trefil Coquelina loktem do hlavy, načež od hlavního sudího inkasoval druhou žlutou a chvíli poté také červenou kartu.
80'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Richmond Boakye, přichází Aleksandar Pešić.
79'
Zpětný pas od Donalda zadělal Rodićovi na nemalé potíže. S napadajícím Nelsonem si ale domácí zadák poradil díky velmi šikovné kličce ke středu hřiště, nyní tak může balon vyvést do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
78'
V kombinaci těch nejzkušenějších si míč na útočné polovině nějakou chvíli vyměňovali Giroud s Walcottem, jedna z přihrávka druhého jmenovaného ale našla pouze kopačky bránícího Stojkoviće.
77'
Stojković měl dostatek času na to, aby s míčem vymyslel něco nečekaného a překvapil obranu soupeře. Místo toho ale přišla očekávaná nahrávka na Boakyeho, kterou s přehlede vystihl z obranné linie vystupující Mohamed Elneny.
76'
Do konce utkání zbývá už jen necelá čtvrthodinka. Úvodní minuty druhého poločasu naznačovaly, že všemi fanoušky chtěná branka by přijít mohla, v posledních okamžicích se ale oba celky znovu spíše zatáhly a na útočení poněkud zanevřely.
75'
Nelson se na polovině hřiště dopustil naprosto zbytečné ztráty, nakonec jeho zaváhání ale Arsenal bezbrankový stav nestálo. Mitchell Donald totiž nahrával pouze v ofsajdu čekajícímu Boakyemu, který o svém postavení věděl a do kontaktu s míčem ani přijít nechtěl.
74'
Po narážečce s Willockem se až na kraj pokutového území propracoval Maitland-Niles, jeho přízemní centr ale Stojković zablokoval na roh. Po jeho rozehrávce se ke střele konečně dostal Giroud, branku soupeře ale vysoko překopl.
73'
Le Tallec vymyslel zajímavou nabídku pro na levém křídle sprintujícího Radonjiće. Ten dělal vše, co bylo v jeho silách, balon ale před přechodem přes postranní čáru už nezastihl.
72'
Na druhé straně na konci zajímavé kombinace domácího celku stál Guélor Kanga, který si po vyhraném souboji s Coquelinem nachystal míč na svou silnější pravačku, rána mu ale nevyšla podle představ a Petra Čecha neprověřila.
71'
Mohamed Elneny obešel Boakyeho, poté zvedl hlavu a dlouhým pasem za obranu hledal do šestnáctky si nabíhajícího Girouda. Ten už se pomalu chystal na zpracování, doslova za pět minut dvanáct ale před ním kulatý nesmysl odvrátil před pár minutami příchozí Babić.
70'
Zpětná přihrávka od Boakyeho zahnala Mitchella Donalda do úzkých, domácímu kapitánovi se balon snažili vzít hned dva napadající protivníci. Donald si ale počínal zkušeně, pokryl si jej tělem a vybojoval faul na svou osobu.
69'
Wilshere s ním ale opět naložil mizerně, Crvena Zvezda se na to konto vydala do okamžité protiakce. Tu po levém křídle táhl Radonjić, jenž se nakonec propracoval až do zakončení, zacílil ale přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Čech.
68'
Hosté se zlobí na hlavního sudího. Dle jejich názoru si totiž Milan Rodić ve vzdušném souboji s Walcottem pomohl rukama, a měl se tak pískat přímý kop. Sudí ale nechal hru plynout, načež Kanonýři vybojoval další roh.
67'
Po Borjanově výkop odhlavičkoval Debuchy balon pouze do zámezí. Autové vhazování se domácí pokusili rozehrát téměř okamžitě, snaha o překvapení a zaskočení Arsenalu jim ale nevyšla, na Boakyheo si totiž počíhal Elneny.
66'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Vujadin Savić, přichází Srdjan Babić.
64'
Žlutou kartu dostává Francis Coquelin (Arsenal FC).
64'
Wilshere exekuci standardní situace tentokráte přenechal mladičkému Nelsonovi. Tento tah ale hostům ke vstřelení úvodního gólu tohoto mače nepomohl, záložník Arsenalu totiž míč napálil pouze do ve zdi stojícího Boakyeho.
63'
Le Tallec svůj skluz v souboji s Wilsherem vůbec neodhadl a svého protivníka poslal k zemi – jasná žlutá karta. Arsenal navíc bude zahrávat přímý kop z velice nebezpečné pozice.
62'
Rozehrávka přímého kopu znovu padla na Wilsherea. Tomu se ale dnes při těchto situacích nedaří, což potvrdil i nyní, když svou nabídku poslal do prostoru, kde se nenacházel nikdo z jeho nabíhajících si kolegů.
61'
Stojković si kousek za šestnáctkou hodlal narazit se Srnićem, ten mu ale vrátil pomalejší přihrávku, než bylo potřeba, čehož včasným obranným zákrokem ihned využil Rob Holding.
60'
Žlutou kartu dostává Richmond Boakye (FK Crvena Zvezda Bělehrad).
59'
Olivier Giroud už na hrotu útoku působí poněkud utrápeným dojmem. V hlavičkových soubojích proti pozorně hrajícím stoperům Crvene Zvezdy se mu nedaří, možná i proto si nyní francouzský střelec proti Savićovi pomohl nedovoleným zákrokem.
58'
Ou, to bylo nepříjemné. Ve vzdušném souboji se hlavami velmi tvrdě srazili Rob Holding a Damiel Le Tallec, který po kontaktu s talentovaným stoperem zůstal ležet na trávníku. Zdravotníci ale žádný krvavý šrám neobjevili, vše by mělo být v pořádku.
57'
Aktivně hrající Theo Walcott vybojoval pro Londýňany už čtvrtý rohový kop v tomto mači. Tentokráte hosté volili rozehrávku na krátko, míč do vápna poslal Debuchy, obrana Crvene Zvezdy si ale se standardními situacemi svého soupeře zatím ví rady.
56'
Coquelinův pas pro Wilsherea byl opravdu nepovedená, scházela mu razance i přesnost. Využít toho hodlal Guélor Kanga, zaváhání svého spoluhráče ale dokázal napravit ve skluzu hrající Mohamed Elneny.
55'
Na druhé straně si v souboji s Le Tallecem pro faul doslova došel Jack Wilshere, následovala tak standardní situace Kanonýrů. Centr opět směřoval do prostoru, kde se zdržoval Olivier Giroud, francouzský útočník se ale k hlavičce znovu nedostal.
54'
Další velká možnost domácího týmu! Mohamed Elneny se špatně zorientoval a ve snaze o zpětnou přihrávku na Čecha připravil tutovku pro Radonjiće, jeho povedený pokus ale brankář Arsenalu stačil vytěsnit nad horní tyč.
53'
Po dlouhém výhozu českého gólmana se hosté dostali do zajímavé protiakce. Přečíslení čtyř proti třem táhl Olivier Giroud, počínal si ale možná trochu sobecky, když místo přihrávky volil okamžité zakončení, po němž míč skončil vysoko nad brankou.
52'
Až příliš volného prostoru se teď dostalo domácímu obránci Stojkovićovi, který si balon v klidu připravil na centr a poté jej poslal přesně do míst, kam si nabíhal Krstičić, jeho dělovku z první ale zneškodnil ideálně postavený Čech.
51'
Na to konto zahrával Arsenal kop od rohového praporku. Jack Wilshere vyslal do vápna velmi zajímavý centr, jakákoliv snaha hostí ale byla zbytečná, Olivier Giroud si totiž ve snaze o hlavičku pomohl jasným faulem.
50'
V úvodu druhého poločasu sledujeme atraktivní fotbalovou podívanou! Po centru z levé strany a zaváhání jednoho z domácích zadáků se ve slušné příležitosti ocitl Reiss Nelson, s jeho ranou na bližší tyč si ale Borjan dokázal poradit.
49'
Rozehrávka z kopačky Roba Holdinga byla velice nepřesná, Crvena Zvezda ale z následné protiakce nevytěžila zhola nic. To samé se totiž dalo tvrdit i o Boakyheo přihrávce, která byla pro Kangu opravdu až příliš prudká.
48'
Tohle šlo proměnit v úvodní branku utkání. Willock se po zisku balonu probojoval až do pokutového území, kde jej přenechal Wilshereovi. Ten zvedl hlavu a jakousi nabídkou na teč oslovil Oliviera Girouda, francouzský kanonýr ale tentokráte nemířil přesně.
47'
Ihned po startu druhé půle se domácí dostali do zajímavé možnosti. Kanga si počkal na ideální moment a pak balon poslal do běhu pro Radonjiće, kterému ale v šestnáctce zakončení na poslední chvíli znemožnil Mathieu Debuchy.
46'
Do druhého poločasu vstupují oba celky bez jediné změny v sestavách, rozehrávky se tentokráte ujali fotbalisté Crvene Zvezdy. Těm sice vstup do zápasu úplně nevyšel, s blížícím se konci úvodní pětačtyřicetiminutovky se jim ale dařilo favorizovaného soupeře přehrávat, tak se nechme překvapit, zda tomu tak bude i ve zbytku utkání.
46'
První poločas je za námi. Branku jsme v Bělehradě zatím neviděli, spíše jsme svědky taktické bitvy, v níž se nikdo nechce dopustit zbytečného zaváhání. Oba celky si vypracoval po jedné vážnější příležitosti, nejprve zahrozil Arsenal, když se sám před Borjanem ocitl Walcott, na domácího gólmana ale nevyzrál. Dvaatřicátá minuta přinesla nápor ze strany Crvene Zvezdy, který vyústil v Boakyeho hlavičku do tyče.
45+3'
45+2'
Debuchy u postranní čáry nejprve kombinoval s Nelsonem, poté si všiml na ose hřiště číhajícího Girouda. Ten byl ale těsně před příletem balonu lehce přistrčen, načež jej zpracovával rukou, což nemohlo zraku opodál stojícího rozhodčího ujít.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se francouzský sudí Bastien rozhodl nastavit dvě minuty.
45'
Po Willockově zaváhání ve středu hrací plochy se domácí mohli hnát do zajímavě vypadajícího přečíslení. Celé to ale zazdil Slavoljub Srnić, jehož čitelná nahrávka se stala velmi snadnou kořistí pro pozorně bránícího Debuchyho.
44'
Jeho exekuce se ujal Jack Wilshere, jenž svou nabídku tentokráte směřoval k zadní tyči, kde se nacházela většina jeho spoluhráčů. Nakonec hlavičkoval Olivier Giroud, ve vzduchu se ale dostal do značného záklonu a jeho zakončení podle toho také vypadalo.
43'
Stojković svůj skluz nenačasoval ideálně a kousek vedle šestnáctky fauloval Maitlanda-Nilese. Následovala standardní situace Arsenalu, načechraný centr od Thea Walcotta ale vybíhající Borjan stačil tečovat alespoň na roh.
42'
Po velmi rychlé výměně balonu mezi Stojkovićem a Donaldem se první jmenovaný přes Holdinga dostal až do pozice pro centr, ten se mu ale nepovedl podle představ, míč totiž přistál přesně v náruči připraveného Petra Čecha.
41'
Maitland-Niles se dokázal prodrat přes dvojici protivníků, načež se ocitl v pozici na přímé ohrožení soupeřovy branky, ideální střelecký moment ale prováhal. Místo toho ještě hledal Wilsherea, tomu ale balon přistál pouze na patách.
39'
Jack Wilshere ztratil trpělivost a vydal se napadat rozehrávku soupeře. Při své aktivitě to ale přehnal s agresivitou a u postranní čáry nedovoleně atakoval nic netušícího Stojkoviće, následovat tedy bude přímý kop Crvene Zvezdy.
38'
Individuální průnik Radonjiće zneškodnil Debuchy. Právě francouzský veterán si poté poslal míč do běhu a pokoušel se oslovit na druhém kraji hřiště si nabíhajícího Maitlanda-Nilese, tomu se ale balon před postranní čarou nepodařilo zachytit.
37'
Karty se poněkud obrátily, tentokráte se obléhání ze strany svého oponenta musí bránit Kanonýři. Fotbalistům Crvene Zvezdy se ale nechce příliš riskovat, vše je hrané s přílišnou opatrností a především snahou se nedopustit zbytečné chyby.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá už jen necelých deset minut, vzhledem k několika ošetřováním se zřejmě dočkáme nějakého drobného nastavení. Dokáže se některý z týmů před odchodem do šaten ještě prosadit, nebo úvodní pětačtyřicetiminutovka branku nenabídne?
35'
Právě Walcott se ve středovém kruhu díky svižnému manévru zbavil dvou napadajících protivníků, zbytek nadějně vyhlížející protiakce ale pokazil velmi nepřesnou přihrávkou na Oliviera Girouda, kterou vystihl obránce Le Tallec.
34'
K Walcottovi byli na travnatou plochu přivolání hostující zdravotníci. Zkušený anglický záložník se poté podrobil drobnému ošetření za postranní lajnou, nyní už ale znovu běhá po hřišti a zdá se být v naprostém pořádku.
32'
Rodić ve snaze zabránit rodící se protiakci soupeře tvrdě fauloval unikajícího Thea Walcotta. Tady neměl hlavní sudí na vybranou, udělené žlutého varování je zcela na místě.
32'
Český gólman drží hosty nad vodou! Obrana Arsenalu si opět nepočínala úplně ideálně, když centrovaný balon od Srniće nechala doputovat až k na hranici malého vápna zcela osamoceného Radonjiće, Petr Čech ale fantasticky zasáhl, a zaváhání jeho kolegů tak zůstalo nepotrestáno.
31'
Crvena Zvezda je v posledních minutách daleko aktivnější než její soupeře. Další ofenzivní akci táhl kapitán Mitchell Donald, jenž vymyslel velmi zajímavou kolmici pro mezi beky si nabíhajícího Radonjiće, tomu ale naděje sebral výtečně reagující Petr Čech.
30'
Srnić od postranní lajny postrčil kulatý nesmyl k Boakyemu, který se nijak dlouho nerozmýšlel a téměř okamžitě vyslal centr pro nabíhajícího si Kangu. Balonu ale dodal až příliš razance, následovat tedy bude autové vhazování Kanonýrů.
29'
Francis Coquelin ve středu hřiště tvrdým, ale čistým způsobem dohrál Krstičiće. Ten po kontaktu s francouzským záložníkem zůstal ležet na trávníku a zpět na nohy se mu tedy dvakrát nechtělo, nakonec se ale celá situace obejde bez zásahu zdravotníků.
28'
Pokračující nápor ze strany Crvene Zvezdy zastavil až ofsajd Srniće. Domácí ale ukázali, že v dnešním utkání rozhodně nechtějí být pouze do počtu a že jsou schopni i takového favorita, jakým Arsenal bezesporu je, přemoci.
27'
Rohové kopy domácí nakonec zahrávali hned dva. O zneškodnění toho prvního se postaral Petr Čech, o chvíli později ale při brankáři Arsenalu stál pořádný kus štěstí, Richmond Boakye totiž hlavou poslal balon do tyče!
26'
Svěřenci lodivoda Wengera si zbytečně zavařili, když po nešťastně rozehraném autovém vhazování na vlastní polovině míč doslova darovali Radonjićovi. Ten se prodral okolo Debuchyho a následně pro své kolegy vybojoval roh.
25'
Olivier Giroud se tentokráte poněkud netradičně zjevil na pozici křídelního hráče, kam si seběhl na dlouhý balon od Willocka. Francouzský kanonýr si jej poté přehodil na svou silnější levačku a zkoušel odcentrovat, trefil ale pouze před sebou číhajícího Rodiće.
24'
Právě Mathieu Debuchy teď velmi přesně přenesl hru pro Thea Walcotta. Ten se pokoušel prosadit individuálně, ocitl se ale proti dvěma protivníkům, kteří jej dále do pokutového území nepustili. The Gunners ovšem i nadále zůstávají u balonu.
23'
Londýňané rozjeli další postupnou kombinaci. Tentokráte své štěstí zkoušeli po pravé straně, Reiss Nelson se ale ocitl v neřešitelné situaci, načež byl nucen hru otočit a uklidnit zpětnou přihrávkou na obránce Debuchyho.
22'
Po nepřehledném souboji mezi Kangou a Maitlandem-Nilesem se kulatý nesmysl odporoučel do zámezí. Francouzský rozhodčí jej nejprve hodlal přisoudit Arsenalu, po radě od svého kolegy na čáře ale nařídil autové vhazování pro domácí celek.
21'
A právě anglický záložník se ujal rozehrávky přímého kopu, po jeho centru se o hlavičku pokoušel Elneny, byl ale dobře pohlídán Le Tallecem. Okamžitou protiakci domácích zakončoval Slavoljub Srnić, jeho rána ale neměla gólové parametry.
20'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovky tohoto mače, příliš oku lahodící podívanou zatím nesledujeme. Nyní budou opět moci zahrozit hostující hráče, v nebezpečné vzdálenosti od branky Crvene Zvezdy byl totiž faulován Jack Wilshere.
19'
Mathieu Debuchy se s balonem přilepeným u nohy vydal na ofenzivní dobrodružství, které zakončil chytře myšlenou nabídkou pro Oliviera Girouda. Ten se už hodlal hnát sám vstříc Borjanovi, byl ale správně zastaven zdviženým praporkem pomezního sudího.
18'
S touto šancí šlo určitě naložit lépe. Coquelin se dopustil zbytečné ztráty, načež Donald parádní uličkou oslovil Boakyeho. Ten si všiml z druhé vlny si nabíhajícího Kangy, domácí středopolař ale celou protiakce zbytečně zbrzdil a nakonec i zazdil nepřesnou nahrávkou.
17'
Střelecký pokus byl k vidění i na opačném konci travnaté plochy. Boakyeho ránu totiž Elneny zablokoval příhodně pro z druhé vlny si dobíhajícího Nenada Krstičiće, jeho přízemní navštívenka ale mířila mimo tři tyče, a Petra Čecha tak nevystrašila.
16'
A londýnský celek se málem ujal vedení! Rozehrávky této standardní situace se ujal Wilshere, po jehož centru se v domácí šestnáctce rozpoutal nemalý závar. Z něj nakonec kulatý nesmysl vyplaval u kopaček Walcotta, ten si ale z bezprostřední blízkosti na Borjana nepřišel.
15'
Olivier Giroud se stal adresátem nahrávky od Willocka, načež se hodlal vrhnout vstříc obraně soupeře, díky jasnému faulu v podání domácího kapitána Donalda ale daleko nedoputoval. Následovat tedy bude přímý kop pro Londýňany.
14'
Srbský celek začíná pomalu vystrkovat růžky. Na parádní bochánek od Krstičiće si mezi obránci soupeře naběhl Richmond Boakye, jenž zvedl hlavu a ještě hodlal balon předložit pro Radonjiće, tomu ale zakončení znemožnil poctivě se vracející Debuchy.
13'
Krátce nato Wengerovi svěřenci doslova zaspali při návratu do defenzivy, v dobré pozici se díky tomu ocitl Kanga, jenž chtěl celou akci ještě vyšperkovat centrem k Boakyemu, požár ale včas uhasil Rob Holding. Obrana Arsenalu si pohlídala i následující rohový kop Milojevićovy družiny.
12'
Po zablokovaném centr z kopačky Thea Walcotta jsme byli svědky prvního rohového kopu tohoto mače. Jeho rozehrávky se ujal Jack Wilshere, centr ale poslal pouze na přední tyč, kde si ve vzduchu nejlépe ze všech počínal obránce Le Tallec.
11'
Olivier Giroud si zpracoval těžký pas od Francise Coquelina, ihned měl ale na zádech přilepené dva protihráče a nakonec nedovoleně atakován Donaldem. Už od úvodních minut je na hře domácích patrné, že právě na francouzského útočníka si hodlají dávat velký pozor.
10'
Zničehonic se na pravé straně hrací plochy ocitl zcela osamocený Filip Stojković, jenž se přes Holdinga dokázal propracovat až do pozice pro centr. Na ten si naběhl Radonjić, v osobním souboji s Elnenym mu ale scházel potřebný důraz.
9'
Domácí se zatím směrem vpřed příliš nevydávají, spíše se soustředí na pevně a spolehlivě fungující defenzivu. Do ní se nyní hodlal prodrat Walcott, dlouhatánský pas od Coquelina se pro hostujícího rychlíka ale stal nezpracovatelným.
8'
Arsenal několik okamžiků kombinoval na obranné polovině soupeře, ofenzivní akci hostí ale chyběl moment překvapení. Pokoušel se o něj Reiss Nelson, jenž vymyslel kolmou přihrávku pro Girouda, jeho záměr ale dobře přečetl Rodić.
7'
Po krátké odmlce se směrem kupředu vydali i fotbalisté Crvene Zvezdy. Konkrétně to byl kapitán Mitchell Donald, jenž se pokoušel zaměstnat soupeřovu defenzivu, svou kličkou mezi tři protihráče si ale ukousl až příliš velké sousto a míč ztratil.
6'
Málem jsme byli svědky první vážnější příležitosti tohoto mače. Obrana Bělehradu dala až příliš volného prostoru Wilshereovi, který jej využil k přesnému pasu pro na hranici šestnáctky se pohybující Walcotta. Tomu ale v klíčový okamžik nevyšlo zpracování, čehož bleskově využil Savić.
5'
Po krátkém ošetření za postranní čárou byl Kanga vpuštěn zpět na hrací plochy. Hned se musel zapojit do snahy o zneškodnění rodící se akce Wengerovy družiny, tu ale nepřesnou patičkou pokazil Ainsley Maitland-Niles.
4'
Domácí středopolař inkasoval úder loktem do obličeje od Coquelina. Tento souboj ale zraku hlavního sudího ušel, jinak by se určitě dala udělit žlutá karta. Kanga by ale měl být v pořádku a schopen v utkání pokračovat, což je v tuto chvíli nejdůležitější.
3'
Ihned od úvodních minut na bělehradském stadionu panuje parádní atmosféra, domácí fanoušci jsou slyšet především při každém kontaktu hráčů The Gunners s míčem. Nyní se ale hra musí přerušit, na trávníku totiž zůstává ležet Kanga.
2'
První útočné snažení Arsenalu žádný úspěch nepřineslo, po levé straně se prosazující Maitland-Niles byl totiž ve snaze o kličku zastaven pozorným Stojkovićem. Na konci následné protiakce se těsně před šestnáctkou k zemi poroučel Boakye, o faul v podání Holdinga se ale určitě nejednalo.
1'
Benoît Bastien právě foukl do píšťalky, dnešní atraktivní utkání mezi Crvenou Zvezdou Bělehrad a Arsenalem tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali hosté, kteří budou hrát v černém, naopak srbský celek oblékne červenobílé dresy.
1'
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování našeho online přenosu! Francouzský sudí Benoît Bastien, který bude mít dnešní utkání na povel, právě jeho aktéry shromažďuje v útrobách stadionu a za pár okamžiků je přivede na travnatou plochu před do posledního místa zaplněné tribuny.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojković, Le Tallec, Savić, Rodić – Krstičić, Donald (C) – Srnić, Kanga, Radonjić – Boakye.
Náhradníci: Supić – Račić, Milijaš, Adžič, Babić, Pešić, Gobeljić.

Arsenal FC: Čech (C) – Debuchy, Elneny, Holding – Nelson, Coquelin, Willock, Maitland-Niles – Walcott, Wilshere – Giroud.
Náhradníci: Macey – Akpom, Josh Dasilva, McGuane, Nketiah, Osei-Tutu, Sheaf.

Rozhodčí: Benoît Bastien – Hicham Zakrani, Frédéric Haquette (všichni Francie).
Arsenal FC

Londýnskému celku se loňská sezona na domácí půdě nevyvedla, v Premier League se totiž umístil až na pátém místě, což znamenalo, že svěřence francouzského kouče Wengera po velmi dlouhé době neregistrujeme v základní skupině Ligy mistrů. Na Evropskou ligu Arsenal zas tak velký důraz neklade, o čemž svědčí fakt, že do utkání místo stálých členů základní jedenáctky nasazuje spíše mladé a talentované hráče. I ti ale potvrzují prestiž a kvalitu tohoto klubu, po dvou zápasech se totiž drží na čele skupiny. Na úvod dokázali The Gunners před vlastními fanoušky otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Kolínem, který nakonec ovládlo poměrem 3:1.

Čtrnáct dní nato si Kanonýři s chutí zastříleli také na půdě BATE Borisov. V Bělorusku totiž zvítězili 4:2, dva góly obstaral Theo Walcott, jednou se trefili Olivier Giroud a nadějný obránce Rob Holding. V anglické nejvyšší soutěži zůstává parta okolo kapitána Mertesackera za očekáváním, po osmi kolech se totiž drží až na šestém místě, přičemž na vedoucí Manchester City ztrácí už devět bodů. O víkendu nezvládli Londýňané klání s ambiciózním Watfordem, obrat The Hornets načal z penalty skórující Troy Deeney a v nastaveném čase dokončil Tom Cleverley. Kromě dlouhodobě zraněných hráčů nemůže dnes Arsène Wenger počítat také s Koscielnym a Welbeckem.
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Celek ze srbského hlavního města se do základní skupiny některého z evropských pohárů probojoval po několikaleté pauze. Postup se rozhodně nerodil snadno, Crvena Zvezda byla totiž nasazena už do prvního předkola. Na cestě kvalifikačními boji Bělehrad vyřadil třeba pražskou Spartu, v play-off si pak po výsledcích 2:3 a 2:1 dokázal poradit i s ruským Krasnodarem, který loni v rámci této soutěže dokráčel až mezi šestnáct nejlepších. V nelehké skupině H si svěřenci lodivoda Milojeviće zatím vedou nad očekávání, po dvou odehraných zápasech se totiž drží na druhém místě, více bodů má pouze Arsenal.

Na úvod Crveno-beli před vlastními fanoušky remizovali s běloruským Borisovem, o jejich jedinou trefu se postaral Nemanja Radonjić. O čtrnáct dní později si parta okolo kapitána Milijaše překvapivě odvezla plný bodový zisk z půdy německou Bundesligu hrajícího Kolína, vítězství jí zajistil ghanský kanonýr Boakye, který se díky svým výkonům ocitl v hledáčku několika předních evropských celků. V domácí soutěži se Bělehradští drží na špici tabulky, za čtrnáct kol zaznamenali pouze jedinou porážku. Sobotní ligové utkání Crvena zvezda vyhrála s přehledem 4:0, tak se nechme překvapit, zda si dokáže vyšlápnout i na favorizovaný Arsenal.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní kopané! Dnes jsou na programu všechny zápasy třetího kola v rámci základních skupin Evropské ligy, my se v tomto online přenosu zaměříme na atraktivní souboj, v němž FK Crvena Zvezda Bělehrad přivítá londýnský Arsenal FC. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.