Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Kyjev - 8. března 2018   21:05

Lazio
Lazio
54' Immobile (Anderson) • 62' Anderson (S. Milinković-Savić)
2:2
(0:0)
Kyjev
Kyjev
52' Cygankov  (Besjedin) • 79' Júnior Moraes  (Cygankov)
Lazio
Strakoša – Wallace (85. Nani), de Vrij, Radu – Basta (74. Patric), Murgia (74. Parolo), Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku – Anderson, Immobile (C).
Guerrieri – Patric, Nani, Bastos, Parolo, Alberto, F. Caicedo.
Stadio Olimpico, Řím (ITA)
Kyjev
Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Šaparenko (67. Júnior Moraes), Bujalskij – Cygankov, Harmaš, Morozjuk (C) – Besjedin.
Rudko – Šepeljev, Júnior Moraes, D. González, Chačeridi, Mykolenko, Alibekov.

Po bezbrankovém prvním poločase krátce po přestávce poslal Dynamo Kyjev do vedení parádní patičkou Viktor Cygankov, na jehož gól po necelých dvou minutách bleskově odpověděl Ciro Immobile a po hodině hry otočil zápas na stranu Lazia Felipe Anderson, který si při prvním gólu připsal asistenci. Ukrajinský tým ovšem nesložil zbraně a jedenáct minut před koncem vyrovnal střídající Júnior Moraes. Kvůli ošetření nakonec bylo nastaveno pět minut a v poslední sekundě mohl strhnout vedení na stranu italského týmu Ciro Immobile, jenže jeho lob skončil na tyči. Konečný výsledek. S. S. Lazio 2 Dynamo Kyjev 2.
90+6'
90+6'
Denis Harmaš závěr utkání neunesl a zřejmě za protesty směrem k hlavnímu rozhodčímu byl vyloučen po inkasování druhé a následně červené karty.
90+5'
Ciro Immobile si opět naběhl za obranu na dlouhý kolmý pas a už pomalu slavil gól, když nádherným lobem přehodil vybíhajícího Denyse Bojkova, jenže míč se od vzdálenější pravé tyče odrazil zpět do hry!
90+4'
Nad rámec utkání byly nakonec nastaveny 4 minuty. Nyní už je to ale jedno, protože akci Lazia zastavil útočný faul v blízkosti pokutového území.
90+3'
Marco Parolo si naběhl do šestnáctky na krásný centr Felipa Andersona z pravého křídla, jenže na přední tyči hlavičkoval pouze do náruče brankáře Denyse Bojkova!
90+2'
Fanoušci Lazia začali jásat po odvráceném centru ze standardní situace, jenže poté rychle ztichli. Dynamo rychle vybojovalo ztracený míč zpět, ke střele se ale nedostalo.
90+2'
Viktor Cygankov unikal nebezpečně podél levé postranní čáry a Patric ho zezadu stáhl za dres k zemi.
90+1'
Denys Bojko při odkopu od brány nasimuloval, že ho tahá stehenní sval. Zasloužená žlutá karta.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Felipe Anderson přeskočil míč a Sergej Milinković-Savić napřáhl z volného přímého kopu k prudké přízemní střele, která kolem zdi zamířila vedle vzdálenější pravé tyče!
88'
Po přestávce padly čtyři góly, když Lazio dvěma góly otočilo skóre na svou stranu, jenže před pár okamžiky inkasovalo.
87'
Centr ze standardní situace a následně i rohového kopu na straně Dynama nic kloudného nepřinesl a vypadá to vypadá, že se oba týmy rozejdou za nerozhodného stavu 2:2.
86'
Ciro Immobile se opět hnal v šestnáctce marně za dlouhým a vysokým pasem. Navíc mu byl zřejmě odpískán faul, po kterém Denys Bojko v klidu odkopával od brány.
85'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Wallace, přichází Nani.
84'
Júnior Moraes utrpěl v blízkosti šestnáctky nepříjemný střet, po kterém zůstal ležet na hrací ploše. Hra ovšem pokračovala dále. Lazio z následné akce nic nevytěžilo.
83'
Hra se v závěru zápasu přelévá ze strany na stranu a ani jeden z týmů se nechce smířit s nerozhodným výsledkem, což je hodně sympatické.
82'
Ciro Immobile si nabíhal do šestnáctky na vysoký dlouhý pas, jenže Denys Bojko před ním stáhl míč do náruče.
81'
Jordan Lukaku se u levé postranní čáry z pohledu bránícího Lazia postavil do cesty jednomu z rozeběhnutých hráčů Dynama Kyjev a za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
79'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Střídající JÚNIOR MORAES si po krátké kolmé přihrávce zpracoval v blízkosti šestnáctky míč a z otočky napřáhl k nádherné střele, která zaplachtila ve vzduchu a zamířila do pravého horního rohu brány – 2:2! Úžasná střela na vzdálenější tyč. Asistence: Viktor Cygankov.
78'
Denys Bojko si dnes prakticky nesáhl na míč, přesto ho dvakrát lovil z brány, To je hodně zajímavé.
77'
Dynamo Kyjev dostala druhá inkasovaná branka trochu do kolen a zatím se dostalo do jedné jediné šance.
75'
Do konce utkání zbývá odehrát 15 minut a Lazio vede nad Dynamem Kyjev 2:1, přestože krátce po přestávce inkasovalo. Rozdílový gól vstřelil Felipe Anderson.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Dušan Basta, přichází Patric.
74'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Alessandro Murgia, přichází Marco Parolo.
73'
Dynamo se po centru z rohového kopu dostalo uprostřed šestnáctky k hlavičce, která skončila o metr a půl nad.
72'
Mykola Morozjuk se snažil míč z volného přímého kopu přes zeď zatočit do bližšího levého horního rohu brány, jenže jeho pokus byl přizvednut vysoko nad bránu.
71'
Sergej Milinković-Savić fauloval v blízkosti šestnáctky a po další žluté kartě bude následovat volný přímý kop.
71'
Lazio se konečně dostal k rozehrání standardní situace, následný centr byl ale na hranici vápna odvrácen.
70'
Denis Harmaš ve zdi naprosto zbytečně strčil do Cira Immobila, který skončil na trávníku. Žlutá karta.
69'
Tamás Kádár se stal dalším hráčem, který viděl žlutou kartu po taktickém faulu ve středu hrací plochy.
67'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Júnior Moraes.
66'
Fotbalisté Dynama předvedli na levé straně hřiště parádní kombinaci a na přední tyči se ocitli po krátké kolmé přihrávce v obrovské šanci, jenže Josip Pivarić z blízkosti vybíhajícího brankáře Tomase Strakošu propálit nedokázal!
65'
Stefan Radu si dobře naběhl na centr z rohového kopu, na přední tyči ovšem hlavičkoval nad bránu Dynama.
64'
Felipe Anderson mohl přidat další gól, jeho přízemní střela z pravé strany šestnáctky ale byla sražena na rohový kop.
63'
Alessandro Murgia viděl žlutou kartu poté, co se ve středu hřiště nevybíravě postavil do cesty jednomu z hostů.
62'
Lazio právě vstřelilo branku!
Sergej Milinković-Savić si ve středu hřiště zpracoval míč na prsa a poté krásnou diagonální přihrávkou našel v pokutovém území FELIPA ANDERSONA, který po zpracování míče diagonální přízemní střelou vedle levé nohy brankáře Denyse Bojka zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Lazio otočilo vývoj zápasu a vede rázem 2:1! Asistence: Sergej Milinković-Savić.
61'
Dynamo na levé straně vyrazilo do velmi nadějného protiútoku, jenže v šestnáctce ho zhatila nepřesná zpětná přihrávka.
60'
Jeden z hráčů Lazia, zřejmě Felipe Anderson, si naváděl podél hranice pokutového území míč tak dlouho na pravačku, až o něj nakonec přišel a k ohrožení brány se nedostal.
59'
Lazio se nejprve dostalo na pravé straně v blízkosti šestnáctky ke střele, která byla zablokována, a po centru ze středu hřiště na vzdálenější pravé tyči ke zpětnému míči, který sebral Denys Bojko.
57'
Po dvou slepených gólech, na každé straně po jednom, se hra odehrává ve středu hřiště a dochází k četným faulům.
54'
CIRO IMMOBILE se postaral o bleskovou odpověď, když si na pravé straně šestnáctky naběhl na dlouhou kolmou přihrávku od Felipa Andersona a přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Felipe Anderson.
52'
Arťom Besjedin na vzdálenější pravé tyči po přetaženém centru z levé strany vrátil míč hlavou před bránu a VIKTOR CYGANKOV se po jeho zpracování zády k bráně na hranici malého pokutového území prosadil parádní patičkou! Dynamo vede 1:0. Asistence: Arťom Besjedin.
51'
Sergej Milinković-Savić si sice na pravé straně šestnáctky krásně zpracoval vysoký míč na prsa, jenže těsně předtím fauloval, když zatáhl za dres Tamáse Kádára.
50'
Tomasz Kędziora se pokusil na levém křídle vysunout jednoho ze spoluhráčů dlouhou kolmou přihrávkou podél postranní čáry, jenže Lazio protiútok hostů rychle zastavilo.
49'
Dynamo určitě vstoupilo do dnešního zápasu s touhou minimálně remizovat a především potom neinkasovat. Ukrajinský tým po drtivou většinu času zatím pouze bránil.
48'
Mykola Šaparenko se snažil na pravém křídle prodrat do šance, jenže za rámcem pravidel a byl mu odpískán faul.
47'
Lazio ani Dynamo během úvodních pětačtyřiceti minut nevystřelilo na bránu, takže oba brankáři jsou bez práce.
46'
Dynamo Kyjev právě rozehrálo druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre a bez změny v sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Na Stadio Olimpico během úvodních pětačtyřiceti minut žádný gól nepadl, a tak oba týmy odešly do kabin za bezbrankového stavu. Největší šanci utkání měl po necelé čtvrthodině hry Felipe Anderson, který na přední tyči po přízemním pasu Dušana Basty z pravého křídla těsně minul pravý horní roh brány. Skóre po poločase. S. S. Lazio 0 FC Dynamo Kyjev 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát jen pár sekund a Josip Pivarić obstaral na levé straně hřiště dlouhé autové vhazování. Míč byl ale na přední tyči odhlavičkován do bezpečí.
44'
Viktor Cygankov rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po odvráceném centru přišla pohotová střela z levé strany hřiště. Pokus hostů ovšem zamířil opět vysoko nad.
43'
Fotbalisté hostujícího celku se snažili zrychlit hru kolmou přihrávkou na pravé straně hřiště, jenže byla příliš prudká a Stefan de Vrij zkontroloval míč tělem, aby doputoval do zámezí.
42'
Mykola Šaparenko se snažil mezi trojicí protihráčů odvážně proniknout do šestnáctky a na její hranici se rozštípal o Jordana Lukaka. Faul se nepískal a Lazio se úspěšně ubránilo.
41'
Do konce prvního poločasu úvodního zápasu osmifinále UEFA Europa League mezi Laziem a Dynamem Kyjev zbývá odehrát necelých pět minut a zatím na úvodní gól čekáme marně.
40'
Felipe Anderson se ocitl na pravé straně šestnáctky sám a poté poslal pod sebe zpětnou přihrávku, kterou jeden z obránců hostujícího Dynama dokázal odvrátit do bezpečí.
39'
Dynamo Kyjev zkusilo vypálit ze střední vzdálenosti a jeho hodně nepřesná přízemní střela minula pravou tyč brány.
38'
Viktor Cygankov po odvráceném centru z levé strany hřiště rozehrál rohový kop, Dynamo se ovšem k ničemu nedostalo.
37'
Centr ze standardní situace Lazia byl odvrácen, stejně jako přízemní střílený pas Dynama Kyjev z pravé strany hřiště.
36'
Felipe Anderson u pravé postranní čáry nasadil jesličky Josipovi Pivarićovi, který ho dokázal těsně před pravou hranicí šestnáctky dohnat a poté ho stáhl zezadu k zemi. Jasná žlutá karta.
35'
Dušan Basta se společně se spoluhráči snažil prosadit na pravé straně, jenže čtveřice domácích fotbalistů se tam ocitla proti pětici hráčů Dynama a jeho útok zhatila nepřesná přihrávka.
34'
Dynamo Kyjev má velké zkušenosti s UEFA Champions League, které by ve dvojzápase proti Laziu rádo využilo a oplatilo mu dvojici porážek z avizovaného roku 1999, kdy se oba dva týmy střetly v rámci základní skupiny.
33'
Denis Harmaš odešel za postranní čáru a po autovém vhazování Dušana Bašty před střídačkami domácí Lazio sportovně vrátilo Dynamu Kyjev míč zpět.
32'
Denis Harmaš zůstal ležet na hrací ploše a hra musí být přerušena kvůli jeho ošetření. Lazio hraje s Dynamem zatím bez branek.
31'
Tomas Strakoša je v bráně Lazia bez práce a ani nečelí žádným nebezpečným šancím Dynama, které se zatím pouze brání, a když už se dostane ke střele, tak je hodně nepřesná.
30'
Sergej Milinković-Savić si naběhl na levé straně šestnáctky na krásný dlouhý a vysoký diagonální pas od Wallace z poloviny hřiště, jenže z voleje napálil míč vysoko nad.
29'
Ciro Immobile je kapitánem Lazia a v posledním zápase se mu povedlo vstřelit hattrick do sítě Bukurešti.
28'
Dušan Basta se dostal na pravém křídle k dalšímu nebezpečnému přízemnímu centru, jenže na vzdálenější levé tyči nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by míč usměrnil na bránu.
27'
Nadějný centr z levé strany v podání Lazia nic kloudného nakonec nepřinesl, zatímco Dynamo pálilo vzápětí z dálky nad.
26'
Dlužím Vám tedy omluvu, celkem má Lazio dnes na soupisce čtyři hráče, kteří působili v Premier League. Na Lucase Leivu působícím v Liverpoolu jsem zapomněl.
25'
Lazio má na střídačce tři hráče, kteří v minulosti hráli Premier League, a jednoho také v základní sestavě. Je jím Lucas Leiva.
24'
Dušan Basta se po odvráceném centru z levé strany uvnitř pokutového území dostal k pohotové ráně, která trefila na hranici malého vápna jeho spoluhráče stojícího v ofsajdu!
23'
Tým z hlavního města Itálie se poté snažil prosadit na pravé straně hřiště, jenže Dušan Basta byl dobře pokryt tělem.
22'
Lazio rozjelo svou další akci opět po levém křídle, jenže Sergej Milinković-Savić se ocitl proti dvojnásobné přesile.
21'
Viktor Cygankov na levém křídle vyrazil do protiútoku a řádně rozkmital své nohy, jenže už se ocitl s míčem za postranní čárou a z jeho nadějného úprku na bránu nebylo nic.
20'
Sergej Milinković-Savić podstoupil na útočné polovině hlavičkový souboj, během něhož si pomohl rukama v souboji s vyskakujícím Tomaszem Kędziorou. Hra byla kvůli faulu přerušena.
19'
Dnešní soupeři se dvakrát střetli v roce 1999, když v obou zápasech základní skupiny UEFA Champions League vyhrálo Lazio.
18'
Mykola Morozjuk rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci Dynama a jeho centr byl na hranici pokutového území odvrácen. Ukrajinský tým se zatím nedostal do šance.
17'
Sergej Milinković-Savić si před pár okamžiky navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl ke střele, která zamířila vysoko nad bránu. Denys Bojko odkopával od brány.
16'
Ze zápasu uplynula úvodních patnáct minut a Lazio mohlo jít do vedení, jenže Felipe Anderson pálil těsně mimo.
15'
Dynamo Kyjev se pokusilo odpovědět po dlouhém nákopu vpřed, jenže míč skončil u brankáře Tomase Strakoši.
14'
Felipe Anderson si na přední tyči naběhl na přízemní centr Dušana Basty z pravého křídla a střelou bez přípravy těsně minul bližší horní roh brány! Lazio se málem ujalo vedení!
13'
Lazio se snažilo vzápětí prosadit na pravém křídle, kromě dalšího rohového kopu se ale k ničemu nedostalo.
12'
Ciro Immobile podél levé postranní čáry rozjel další rychlý a nebezpečný protiútok a přihrál do středu hřiště, jenže Sergej Milinković-Savić si při zpracování míč příliš předkopl.
11'
Alessandro Murgia rozehrál na levé straně v rychlém sledu dva rohové kopy, ani jeden z centrů se ale neujal. První byl sražen na přední tyči do zámezí, zatímco druhý odvrácen hosty.
10'
Lazio na levém křídle rozehrálo standardní situaci a po následném centru se snažil na přední tyči prosadit Stefan Radu, jehož hlavička byla sražena na rohový kop.
9'
Kolmá přihrávka na ose hřiště z pohledu Dynama Kyjev nic nepřinesla a na levém křídle byl faulován unikající Ciro Immobile.
7'
Ze zápasu uplynulo šest minut a ani jeden z týmů se zatím nedostal do žádné šance. Lazio pokračuje v tlaku, jenže Dynamo Kyjev velice pečlivě a zatím bezchybně brání.
6'
Avizovanou trojicí hráčů, kteří působili v Premier League, jsou Nani, Luis Alberto a Felipe Caicedo. Nani hrál za Manchester United, Luis Alberto za Liverpool a Felipe Caicedo v Manchesteru City.
5'
Lazio má dnes na soupisce tři hráče, který si zahráli během své kariéry Barclays Premier League.
4'
Felipe Anderson se snažil ve středu hřiště zrychlit hru, jenže jeho kolmá přihrávka zamířila pouze mezi čtveřici fotbalistů Dynama Kyjev, které zatím v úvodu dobře brání.
3'
Lazio je v úvodu zápasu aktivnější, jenže zatím se nedokázalo propracovat do nějaké šance a ke střele.
2'
Wallace podstoupil na pravé straně obranné poloviny svého týmu tvrdý hlavičkový souboj, během něhož byl faulován.
1'
Výkop zápasu obstaralo domácí Lazio a na levém křídle se vrhlo do první akce, která nic kloudného nepřinesla.
1'
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše. Utkání bude předcházet minuta ticha na uctění památky kapitána Fiorentiny Davida Astoriho, který o víkendu zesnul ve spánku v 31 letech. Příčinou smrti byla zástava srdce.

S. S. Lazio: Strakoša – Wallace, de Vrij, Radu – Basta, Murgia, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, J. Lukaku – Anderson, Immobile (C).
Náhradníci: Guerrieri – Patric, Nani, Bastos, Parolo, Alberto, F. Caicedo.

FC Dynamo Kyjev: Bojko – Kędziora, Burda, Kádár, Pivarić – Šaparenko, Bujalskij – Cygankov, Harmaš, Morozjuk (C) – Besjedin.
Náhradníci: Rudko – Šepeljev, Júnior Moraes, D. González, Chačeridi, Mykolenko, Alibekov.

Rozhodčí: Ivan Kružliak. Asistenti: Tomaš Somolani, Branislav Hancko. Čtvrtý rozhodčí: Tomaš Mokoš. Brankoví rozhodčí: Peter Kralović, Filip Glova (všichni SVK).
FC Dynamo Kyjev

Dynamo Kyjev vyhrálo základní skupinu stejně jako Lazio se ziskem 13 bodů a v prvním kole playoff změnilo síly s AEK Atény. Ukrajinský klub v hlavním městě Řecka remizoval 1:1 a vzhledem k domácí bezbrankové remíze postoupil do osmifinále Europa League díky gólu vstřelenému na hřišti soupeře.
S. S. Lazio

FC Steaua București sice v úvodním zápase playoff porazila na domácí půdě Lazio nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, jenže z Říma si odvezla debakl 5:1, na kterém se hattrickem podílel Cari Immobile. Italský klub postoupil do vyřazovací části z prvního místa základní skupiny, když nasbíral 13 bodů po čtyřech výhrách, jedné remíze a jedné prohře s Waregemem.
Lazio ve čtvrtek večer v úvodním zápase osmifinále UEFA Europa League vyzve na Stadio Olimpico hosty z Dynama Kyjev. Vzájemný duel bude odvetou střetnutí z roku 1999, kdy se oba týmy střetly v základní skupině UEFA Champions League a italský tým obě dvě utkání vyhrál. Hosté si budou muset dávat obrovský pozor na Cira Immobileho, který proti Bukurešti vstřelil hattrick a přispěl k vysoké výhře svého týmu 5:1. Lazio se doma střetlo na evropské scéně s ukrajinskými celky celkem pětkrát a ze všech pěti zápasů odešlo jako vítěz. Dynamo Kyjev bude spoléhat na Júniora Moraese, který je společně s dalšími pěti hráči s šesti góly druhým nejlepším střelcem v letošní sezóně UEFA Europa League.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.