Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Petrohrad - 8. března 2018   21:05

Lipsko
Lipsko
56' Bruma (Werner) • 77' Werner (Keïta)
2:1
(0:0)
Petrohrad
Petrohrad
86' Criscito
Lipsko
Gulácsi – Laimer (46. Bernardo), Orban (C), Upamecano, Klostermann – Forsberg, Demme, Keïta, Bruma (75. Sabitzer) – Augustin (79. Y. Poulsen), Werner.
Mvogo – Bernardo, Konaté, Sabitzer, Y. Poulsen, Ilsanker, Kaiser.
Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe (všichni ROU)
Red Bull Arena, Lipsko
Petrohrad
Lunev – Ivanović, M. Mevlja, Mammana, Criscito (C) – Kranevitter – Rigoni (80. Poloz), Kuzjajev, Jerochin, Kokorin – A. Zabolotnyj (57. Driussi).
Lodygin – Poloz, Driussi, Žirkov, Smolnikov, Pletnjov, Skrobotov.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 11:15.
Utkání je u konce a z výhry se raduje domácí Lipsko. To i po přestávce bylo aktivnější, dostávalo se do šancí a dvakrát se německému týmu podařilo obranu Zenitu překonat. V obou případech se jednalo o vysunutí za obranu a přesné zakončení proti vyběhnutému Lunevovi. Takto jej překonali Bruma a Timo Werner. Vypadalo to, že si Lipsko do odvety poveze opravdu dobrou výchozí pozici, jenže přímý kop Domenica Criscita v závěru utkání nastolil nové pořádky. Výsledek 2:1 je sice pro Lipsko dobrý, vstřelená branka na hřišti soupeře však Petrohradu dává slušné vyhlídky do domácího utkání.
90+5'
90+5'
Sabitzer si po několika přiklepnutích naběhl do pozice a levačkou vyslal prudkou střelu. Ta prolétla kousek okolo Lunevovy branky.
90+4'
Ještě jedno vhazování Lipska.
90+3'
Po autovém vhazování se míč dostal do vápna hostů, vzápětí se ale pískala hra rukou a Zenit si mohl oddechnout.
90+2'
Rychlé bago u postranní čáry předváděli hráči Petrohradu, míč jim ale nakonec utekl do autu.
90+1'
Rohový kop domácích nebyl pro obranu a gólmana Zenitu nebezpečný, hosté už jdou do protiútoku.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Keïtova akce skončila u Luneva, ten už vykopává z ruky.
88'
Criscito byl opět chvíli na trávníku, nyní schytal míčem ránu do obličeje, není to ale nic, co by mu bránilo ve hře.
87'
Rázem je situace pro Petrohrad o mnoho lepší, vstřelený gól na hřišti soupeře se vždy počítá.
86'
Petrohrad právě vstřelil branku!
No vida, je sníženo! K přímému kopu se postavil DOMENICO CRISCITO, levačkou parádně překonal zeď a zakroutil svou střelu přesně do horního rohu Gulácsiho branky – 2:1.
85'
Dayot Upamecano navíc dostal žlutou kartu.
84'
A bude to přímým kopem poblíž vápna Lipska. Tohle je opravdu nebezpečná pozice.
84'
Ošetřování bude pokračovat mimo hrací plochu, zápas tak může nerušeně pokračovat.
83'
Zase nehrajeme, na trávníku nyní sedí hostující Criscito a rozhodčí k němu volá týmového lékaře.
82'
Keïta u rohového praporku neobehrál Criscita, ten ihned rozehrál směrem kupředu.
81'
Lipsko je při chuti, do útočných rejdů se okamžitě zapojil i Poulsen.
80'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Emiliano Rigoni, přichází Dmitrij Poloz.
79'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Yussuf Poulsen.
79'
Chvíli jsme nyní nehráli, probíhalo Gulácsiho ošetřování, měl problém s prstem na ruce.
77'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A je to 2:0! Keïta skvěle potáhl akci, poćkal si na nejlepší okamžik pro přihrávku a poté vysunul TIMO WERNERA za obranu Zenitu. Ten se vyhl ofsajdu a obloučkem překonal vyběhnutého Luneva.
76'
Velká malá domů na Gulácsiho, ten v poklidu rozehrál na své volné spoluhráče.
75'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Marcel Sabitzer.
74'
Domácí budou střídat, nachystán je Marcel Sabitzer.
73'
Centr od rohového praporku uklidil Klostermann a Lipsko se poměrně rychle dostalo do kontru.
72'
První Gulácsiho zákrok. Zkrotil Driussiho střelu z levé strany, s míčem se ale dostal mimo hrací plochu. Takže následuje roh pro Petrohrad.
70'
Hosté se po delší době dostali k vápnu soupeře, Ivanovićův nízký centr však pro obranu Lipska nebezpečný vůbec nebyl.
68'
Obrana Petrohradu teď má plné ruce práce s neustálou snahou domácích o průnik. Je to teď tak trochu fotbal na jednu branku.
66'
Forsbergova snaha po pravém křídle skončila mimo hrací plochu, Lunev si už šteluje míč na rozehrávku z vlastního vápna.
64'
Po krátkém závaru zakončoval Criscito, nedokázal ovšem prostřelit chumel hráčů před Gulácsim. Domácí se poté osvobodili.
63'
Hosté rozehráli roh, po rychlém signál přišla prudká střela, tu Upamecano srazil na další roh.
62'
Bernardo ve vlastním vápně na poslední chvíli zastavil pronikajícího Rigoniho a odkopl míč do bezpečí.
61'
Rozhodčí si k sobě volá domácího Augustina a hostujícího Mevlju a dává jim po vzájemném souboji krátké kázání. Hráči si nakonec podali ruce a můžeme pokračovat.
59'
Málem to bylo 2:0, neboť Keïta vysunul do brejku Wernera, který měl spoustu času i prostoru na zakončení. Jenže jeho slabou střelu Lunev vystihl a stav se tak neměnil.
57'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Anton Zabolotnyj, přichází Sebastián Driussi.
56'
Domácí jdou do vedení. Po akci levou stranou prostrčil Werner patičkou míč na nabíhajícího BRUMU a ten pak zcela volný zvládl obstřelit vyběhnutého Luneva – 1:0.
55'
Vypadá to, že hosté budou zanedlouho střídat, na lavičce začíná být živo.
54'
Tak opět zvolil signál na Wernera, tomu to ale z ostrého úhlu vůbec nesedlo a zamířil zcela mimo.
53'
Píská se proti hostům, faulován byl Augustin, provinil se Kuzjajev. Forsberg je už u míče a čeká, až si Lunev postaví zeď.
51'
Tohle nevypadalo zle. Augustin si naběhl mezi obránci na přihrávku a z pravé strany se snažil o okamžitou střelu. Trefil však pouze boční síť Lunevovy branky.
50'
Keöta fauloval u pomezní čáry a i když se tomu diví, rozehrávce Petrohradu nezabrání.
48'
Po jeho rozehrání se do koncovky dostal Upamecano a Lunev musel poprvé zasahovat. Uspěl a už rozehrává.
48'
Lipsko i po pauze začíná náporem, Forsberg vybojoval rohový kop.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Bernardo.
46'

Fauly: 3:5
Máme za sebou první poločas, který přinesl územní převahu domácího týmu, ale bez přesného vyjádření. Lnev nemusel ani jednou zasahovat, když byl totiž překonán, zastoupila jej tyč. To byla největší šance Lipska, Forsbergovi však z přímého kopu scházelo několik centimetrů. A jelikož se hosté také nedostali na dostřel, tak se do kabin šlo za stavu 0:0.
45'
45'
Vše vyřešil připravený Gulácsi, u něj přistál vysoký centr.
45'
Teď se pískalo na druhé straně, nedovoleného zákroku se dopustil Upamecano. Hosté centrují z pravé strany.
44'
Nakonec z toho byl signál s prostrčením na Wernera a jeho zakončením. Střela šla mimo, Lunev zasahovat nemusel.
43'
Je tu ale další šance pro Forsberga, neboť Jerochin fauloval a nabídl domácím přímý kop z ideálního úhlu.
42'
Augustin dobře přesunul hru na levé křídlo, tam se ale Forsberg s míčem trochu zamotal a akci přibrzdil.
40'
A znovu je tu obléhání hostující šestnáctky, obrana Petrohradu, pouze odvrací pokusy o centry.
39'
Dva centry zamířily do pokutového území Zenitu, oba dokázal Lunev pokrýt a ukončit tak snahu Lipska o jeho překonání.
38'
Teď Bruma procházel okolo Ivanoviće, ten jeho centr srazil na rohový kop.
37'
Domácí tým pokračuje v územní převaze, kombinace po zemi ale končí docela velký kus od vápna.
36'
A byla z toho zatím nejnebezpečnější šance domácích. Forsberg skvěle zakroutil míč přes zeď, jenže prudkou ranou trefil tyč! Lunev na míč nemohl dosáhnout a určitě si zhluboka oddechl.
34'
Bruma byl kousek od vápna faulován Kokorinem, tohle by mohla být dobrá příležitost ohrozit Lunevovu branku.
33'
Klostermannův centr z levého křídla skončil u prvního bránícího hráče Petrohradu. Snaha domácích je tak i nadále neúspěšná.
31'
Rigoni si nabíhal za domácí obranu na vysokou přihrávku, vzápětí se ale mohl vrátit, neboť se pískal jeho ofsajd.
30'
Lipsko se trpělivě snaží o průnik do šestnáctky, jenže ve zhuštěném prostoru je to velmi těžké. Přesvědčili se o tom i Keïta s Brumou.
28'
Už se zase hra přemístila před Luneva, ten ale pouze pozoroval, jak Forsbergův nepřesný centr míří do zámezí.
27'
Po dlouhých přípravách přišel rychlý konec, Kokorinovi byl v pokutovém území odpískán útočný faul.
26'
Zenit v útočné snaze, Rigoni se chystá k rozehrání rohového kopu.
25'
Na druhé straně to vypadá o něco lépe. Werner se vyhnul ofsajdu, z levé strany si seběhl trochu na střed a ihned pálil. Jeho rána sice šla nad, ale potlesk tribun si i tak vysloužil.
24'
Hostům to teď směrem dopředu moc nejde, veškeré akce končí prakticky na půlce.
23'
Odhodlal se ke střele, jeho táhlý pokus ovšem skončil vysoko nad Lunevovým břevnem.
22'
Další standardka pro Lipsko, u míče je už nachystán Emil Forsberg, rozehrává přímý kop z asi třiceti metrů.
20'
Po rozehrání nakrátko prostrkával Keïta na Forsberga, ten ale při kličce uvnitř vápna upadl. Petrohrad se pro tuto chvíli ubránil.
19'
Lipsko začíná přidávat na tempu, domácí si vybojovali další rohový kop.
17'
Po rozehraném rohu se k míči dostal Upamecano, rychle se s ním otočil, střelu však poslal nad břevno.
16'
Keïta sice neprostrčil míč na domácí útok, Forsberg se ale snaží vše napravit. Obrana Petrohradu však zatím pracuje na jedničku.
14'
Ze střední vzdálenosti pálil Criscito, jeho pokus ovšem postrádal přesnost a letěl několik metrů vedle domácí branky.
13'
Gulácsi měl trochu problémy s centrem Criscita, Zabolotnyj se už ale k dorážce nedostal. Definitivně situaci pro tuto chvíli uklidnil Klostermann.
13'
Do pokutového území domácích propadl zprava míč, obrana Lipska ale zvládla tuto situaci vyřešit a odkopnout do bezpečí.
12'
Zabolotnyj startoval na dlouhý pas, přihrávka na něj ale byla až moc prudká a Gulácsi měl k míči o poznání blíže.
10'
Po jeho rozehrání pálil zpoza pokutového území Werner, výsledkem byla dobře myšlená, přesto nepřesná střela.
10'
Domácí Bruma si zleva trochu seběhl na střed a snažil se o střelu. Ta byla sražena, následuje tak rohový kop.
9'
Criscito hledal svým centrem Kuzjajeva, jenže i on předvedl pouze přehnanou přihrávku a poslal míč do zámezí.
8'
Petrohrad opět u míče, hosté jdou do rychlého brejku levou stranou.
7'
Rigoniho přetažený centr přelétl celé vápno a skončil mimo hrací plochu. Gulácsi už startuje akci domácích.
7'
Roh pro Petrohrad.
6'
Centr do šestnáctky si hráči Petrohradu pohlídali, od Luneva se už hra posouvá opačným směrem.
5'
Pokus o prostrkávačku chtěli hosté vyřešit malou domů a následným odkopem, Lunevovi ale míč nesedl a je z toho roh pro Lipsko.
4'
Akce Petrohradu končí ofsajdem, do pozvolné protiakce už jdou domácí.
3'
Daleko se ale domácí nedostali, zatím kombinují daleko od vápna.
2'
Zabolotnyj se pokoušel rozvinout akci na pravé křídlo, domácí obrana tuto myšlenku vystihla a dopředu už jde Lipsko.
1'
A máme za sebou i první střelu, hostující Jerochin ale zprava vypálil vysoko nad.
1'
Jako první se do útoku vydali hráči Petrohradu, akce skončila v zámezí, Criscito bude vhazovat.
1'
Před úvodním výkopem probíhá minuta ticha za zesnulého Davide Astoriho, hráče Fiorentiny.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Orban (C), Upamecano, Klostermann – Forsberg, Demme, Keïta, Bruma – Augustin, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Konaté, Sabitzer, Y. Poulsen, Ilsanker, Kaiser.

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Ivanović, M. Mevlja, Mammana, Criscito (C) – Kranevitter – Rigoni, Kuzjajev, Jerochin, Kokorin – A. Zabolotnyj.
Náhradníci: Lodygin – Poloz, Driussi, Žirkov, Smolnikov, Pletnjov, Skrobotov.

Rozhodčí: Ovidiu Haţegan – Octavian Șovre, Sebastian Gheorghe (všichni ROU).
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Red Bull Areně začne ve 21:05, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ovidiu Haţegan, kterému budou na pomezí pomáhat Octavian Șovre a Sebastian Gheorghe. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Radu Ghinguleac a u branek budou hlídkovat István Kovács a Sebastian Colţescu. Všichni pánové jsou z Rumunska.
FK Zenit Petrohrad

Hosté to měli v prvním kole vyřazovací části naopak. První zápas Petrohrad na trávníku Celticu prohrál 1:0, ale doma dokázal vše obrátit a radovat se z postupu. Odveta skončila jasným výsledkem 3:0, když se trefili Branislav Ivanović, Daler Kuzjajev a Alexandr Kokorin. Na straně ruského týmu je i momentální forma, neboť soupeř čeká už čtyři zápasy napříč soutěžemi na výhru.
RB Lipsko

Německý tým se mezi nejlepší šestnáctku dostal postupem přes Neapol, když nejprve italský tým překvapil výhrou na jeho půdě v poměru 3:1 a postup se zdál formalitou. Jenže Neapol v odvetě přidala a v Lipsku vyhrála 2:0. To ale Italům nestačilo a na větší počet branek vstřelených na hřišti soupeře postoupilo Lipsko. Dvě ranky německého celku v tomto dvojutkání dal Timo Werner, jednou se trefil Bruma.
Dobrý večer u osmifinálového utkání Evropské ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy RB Lipsko a FK Zenit Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.