Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : BATE Borisov - 21. února 2019   18:55

Arsenal
Arsenal
4' Volkov(vl.)  • 39' Mustafi (Xhaka) • 60' Papastathopoulos (Xhaka)
3:0
(2:0)
BATE Borisov
Arsenal
Čech – Lichtsteiner, Mustafi, Koscielny (C) (56. Papastathopoulos), Monreal – Guendouzi (63. Torreira), Xhaka – Mchitarjan (78. Denis Suárez), Özil, Iwobi – Aubameyang.
Leno – Papastathopoulos, Ramsey, Torreira, Denis Suárez, Nketiah, Kolašinac.
Undiano Mallenco – Cabañero Martínez, Prieto López
Emirates Stadium, Londýn
Sčerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Simović, Drahun (64. Berezkin) – Milić, Baga (58. Hleb), Stasevič (C) – Skavyš (72. Dubajic).
Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Dubajic, Hleb, Moukam, Němirko.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 8:12
Zápas je u konce, Arsenal dokráčel na domácím hřišti k pohodlnému vítězství 3:0 a postupuje tak do osmifinále Evropské ligy. První utkání Arsenal prohrál 0:1. Domácí kráčeli k vítězství už od počátku, hned ve čtvrté minutě si centr Aubameyanga do vlastí branky srazil Zachar Volkov. Ještě do poločasu pak The Gunners přidali jednu branku, hlavou se po rohovém kopu trefil stoper Shkodran Mustafi. Ve druhém poločase si už Arsenal hlavně hlídal své vedení a postup. Velkou šanci měl Pierre-Emerick Aubameyang, ale jeho jemný oblouček skončil těsně vedle. Přeci jen ale Arsenal ještě jednu branku přidal, z rohového kopu se hlavou trefil tentokrát střídající stoper Sokratis Papastathopoulos. Petr Čech si udržel čisté konto, moc práce neměl. Jednou za něj na brankové čáře zaskočil Stephan Lichtsteiner.
90+3'
90+2'
Nacho Monreal byl faulovaný Bojanem Dubajicem a Xhaka se pak chtěl mstít a hned se pouštěl do strkanice. Vše musel uklidňovat Sokratis, který po chvilce přiběhl.
90+2'
Nepřesností se nakonec skončila akce BATE Borisov. Čech rozehrál od své branky na krátko.
90+1'
Arsenal se v nastaveném čase zatím musí bránit. Ale není pod žádným velkým tlakem.
90+1'
Nastavovat se budou pouze dvě minuty.
90'
BATE se ještě bude pokoušet o zdramatizování duelu, nyní se dostal s míčem na polovinu Arsenalu a hledá cestu k jeho brance.
89'
Sokratis Papastathopoulos byl při zisku míče faulovaný a Arsenal dostal výhodu. Ve vápně byl poté u míče Denis Suárez, ale ke střele se nakonec nedostal.
88'
Arsenal se i dál baví fotbalem, už by se musel stát zázrak, aby přišel o postup do osmifinále.
87'
Xhaka má dnes dvě gólové asistence, ale třetí zatím nepřidává, protože jeho dlouhý pas na Suáreze byl nakonec nepřesný.
86'
Denis Suárez se zatím po svém příchodu na trávník moc nepředvedl. Nyní vytáhl efektní kličku na Filipoviče.
85'
Aubameyangova zpětná přihrávka na Özila mířila do ofsajdu. Takže rozehrávat budou žlutí fotbalisté BATE Borisov.
84'
Ani teď se nepíská, i když si hráči a fanoušci Arsenalu přáli penaltu za ruku Slobodana Simoviće ve vápně. Ta však byla u těla.
83'
Pierre-Emerick Aubameyang skončil na trávníku po střetu s Aleksandarem Filipovićem. Faul na Gaboňana se ale nepíská.
82'
Hráči si znovu sebevědomě vyměňují míč. BATE zatím není nic platné ani to, že trochu vysunulo presink.
81'
Vše ovšem nekompromisně zastavil ofsajd, který neunikl zraku rozhodčích.
80'
Nyní míč utekl domácím do autu, takže BATE Borisov se může pokusit dostat se k ohrožení Čechovy branky.
79'
Londýnský celek znovu v poklidu drží míč, BATE je i za tohoto stavu kompletně zataženo za balónem.
78'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Denis Suárez.
78'
Z pořádné vzdálenosti vystřelil pravačkou Slobodan Simović. Čech ale jen zkontroloval, jak míč míjí jeho branku.
77'
Alexej Rios se rozběhl po pravém křídle, ale pak zjistil, že nemá dostatečnou podporu, a tak musel celou akci zase zabrzdit.
76'
Přímou střelou přes zeď to zkusil Pierre-Emerick Aubameyang, ale nebyla to důrazná střela. Denis Sčerbicki v pohodě zasáhl.
75'
Před vápnem fauloval Zachar Volkov, na zemi skončil Nacho Monreal. Arsenal bude mít přímý kop ze zhruba osmadvaceti metrů od branky.
74'
Znovu je Arsenal u míče a rozhodně nikam nespěchá. Spíš si užívá závěr zápasu a zatím směřuje k postupu.
73'
Arsenal zakládá další akci od svých stoperů. Oba už dnes vstřelili branku z rohového kopu.
72'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Bojan Dubajic.
71'
Henrich Mchitarjan našel krásným pasem za obranu Pierra-Emericka Aubameyanga. Ten se snažil jemným obloučkem přehodit Ščerbického, ale těsně minul branku.
70'
Nyní se přeci jen běloruské mužstvo dostává s míčem na polovinu soupeře a bude moci něco vymyslet.
69'
Zatím to nevypadá, že by hosté ještě měli síly s utkáním něco udělat. Arsenal naopak má chuť a snaží se přidat další góly.
68'
Mesut Özil teď doplatil na to, že je to ortodoxní levák, protože střela z voleje vnějším nártem je těžká. A Němec netrefil z dobré pozice branku.
67'
Tentokrát rohový kop Arsenalu nebyl nebezpečný. Ale domácí dál zůstávají těsně před vápnem soupeře.
66'
Nacho Monreal centroval z levé strany, ale trefil jen Riose. A to přímo do rozkroku. To muselo bolet.
65'
Čechovi rozehrávka nevyšla ideálně, míč skončil v autu.
65'
Sokratis Papastathopoulos jen zkušeně pohlídal, aby míč prošel za čáru a dopřeje tak Petru Čechovi odkop od brány.
64'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Stanislav Drahun, přichází Jevgenij Berezkin.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Lucas Torreira.
62'
Arsenal je ale zkušené mužstvo a to bude chtít potvrdit. Nyní drží míč v poklidu na svých kopačkách.
61'
Teď už opravdu hosté nebudou mít na co čekat, protože na postup už potřebují vstřelit dvě branky.
60'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal se už podruhé dnes prosazuje z rohového kopu a ujímá se už pohodlného vedení 3:0. Xhaka to znovu rozehrál skvěle, našel stopera SOKRATISE PAPASTATHOPOULOSE, který před chvíli přišel na trávní. Chyboval navíc Sčerbicki, který podběhl ten centr. Asistence: Granit Xhaka.
60'
Granit Xhaka bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
59'
Domácí znovu zapojili do rozehrávky i Petra Čecha. Ten musel zasahovat zatím jen jednou.
58'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dzmitrij Baga, přichází Alexandr Hleb.
58'
Iwobi našel centrem z levé strany na zadní tyči Mchitarjana. Ten hlavičkoval těsně vedle.
57'
Koscielny musel střídat kvůli zranění. Se zdravím má tento francouzský obránce dlouhodobě problémy-
56'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Laurent Koscielny, přichází Sokratis Papastathopoulos.
55'
Matteo Guendouzi už měl hlavu na hoře a přemýšlel, komu těsně před vápnem nahraje. A zapomněl si při tom za sebou míč.
54'
Po rychlé protiakci střílel z levé strany Alex Iwobi. Ščerbicki však míč excelentním zákrokem vyrazil.
53'
BATE blízko branky Arsenalu faulovalo a domácí zase budou spěchat dopředu.
52'
Hosté na chvilku získali míč, ale hned se ocitli pod tlakem a zase o jen odevzdali Arsenalu.
51'
Iwobi se snažil o elegantní přihrávku patou, ale nevyšlo mu to, pouze odevzdal míč.
50'
BATE se zatím snaží hrát ve druhém poločase aktivněji, nemá na co čekat. Stále mu stačí jeden gól k postupu.
49'
Zachar Volkov rozehrál standardní situaci z polovině hřiště a míč poslal rovnou do vápna. Po sérii soubojů se ke střele dostal Maxim Skavyš, ale Čech dokázal zasáhnout proti střele z blízka.
48'
Střel z dálky není nikdy dost! Tentokrát to zkusil mladý francouzský záložník Matteo Guendouzi. Jeho rána pravačkou však byla nepřesná.
47'
Henrich Mchitarjan z pravé strany poslal míč před branku a ten se štěstím propadl až na Monreala. Tomu se ovšem zakončení nepovedlo.
46'
Do druhého oba týmy nastoupily v nezměněných sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:56.
První poločas je za námi, Arsenal plní roli favorita a vede doma nad BATE Borisov 2:0. Domácí tak už odčinili neúspěch z prvního utkání, kdy v Bělorusku prohráli 0:1. Úvodní branku vstřelili domácí už ve čtvrté minutě, když si centr Aubameyanga z pravé strany do vlastní branky srazil obránce BETE Zachar Volkov. Pak mělo obrovskou šanci také BATE, ale střelu Draguna z brankové čáry vykopl Stephan Lichtsteiner. Arsenal se ke konci první půle dočkal ještě jedné branky, tentokrát se hlavou po rohovém kopu prosadil stoper Shkodran Mustafi.
45+1'
45+1'
Těsně před vápnem upadl Pierre-Emerick Aubameyang, ale podle rozhodčího to bylo od Volkova čisté.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Arsenal šel do nebezpečného brejku. Jenže Matteo Guendouzi nepřihrál dobře, jeho úmysl vystihl Jegor Filipenko.
44'
Kombinace Özila a Iwobiho se skončila nedorozuměním, takže Denis Sčerbicki může zase na chvíli uklidnit hru BATE.
44'
Arsenal je stále při chuti a i s končícím se prvním poločasem dál buší do rozhozené obrany BATE.
43'
Pierre-Emerick Aubameyang se po nečekaně rychlé rozehrávce přímého kopu dostal za obranu BATE, ale byl příliš blízko Ščerbického, který dokázal zasáhnout.
42'
Stephan Lichtsteiner centroval z pravé strany na opačného krajního obránce Monreala. Ten ale souboj o balón nevyhrál.
41'
Jegor Filipenko docela zariskoval přihrávkou na Ščerbického, protože stejným směrem zrovna běžel Aubameyang. Ale brankář BATE byl nakonec u míče první.
40'
Arsenal tedy dokázal už v prvním poločase otočit dvojzápas a za tohoto výsledku by postupoval. Jisté je, že prodloužení už neuvidíme.
39'
Arsenal snad poprvé v utkání rozehrál rohový kop klasicky centrem do vápna a hned je z toho gól na 2:0! Na centr z Xhaky levé strany si naskočil SHKODRAN MUSTAFI a hlavou ho neomylně poslal do branky. Asistence: Granit Xhaka.
39'
Pierre-Emerick Aubameyang byl na levé straně tísněn, tak se spokojil s tím, že vybojuje rohový kop, a to se mu také povedlo.
38'
Mchitarjan se na pravé straně pěkně uvolnil a odcentroval. Nakonec se k odraženému míči dostal Özil, ale jeho rána z voleje byla nepřesná.
37'
Po delší době se míče dotkal také brankář Petr Čech, Arsenal ho zapojil do rozehrávky.
36'
Stephan Lichtsteiner na pravou stranu nedostal dobrý pas, a tak se od něj míč v podstatě jen odrazil za postranní čáru.
35'
BATE sice tentokrát zastavilo akci Arsenalu už v zárodku, ale pak běloruský tým zase velice brzo míč ztratil.
34'
Ani tento roh však Arsenal rozehrál na krátko a přímo tak neohrozil branku soupeře.
33'
Centr z levé strany odvrátili hráči BATE Borisov na další rohový kop.
32'
Granit Xhaka je dnes střelecky při chuti. Znovu střílel z dálky, ale tentokrát nebyl přesný.
31'
Arsenal už ovšem útočné manévry BATE uťal, bude vhazovat a určitě se bude snažit co nejdříve se přesunout dopředu.
30'
Také BATE se nemůže pořád jen bránit, tak se nyní snaží držet míč co nejdéle na svých kopačkách na polovině Arsenalu.
29'
Stephan Lichtsteiner byl faulované, ale Arsenal na nic nečekal a hned rychle rozehrál. Nakonec došlo až na zakončení, střela Aubameyanga z otočky však Ščerbického neohrozila.
28'
Nakonec z levé strany prudce odcentroval Henrich Mchitarjan, ale trefil jen Volkova.
27'
Arsenal znovu rozehrál rohový kop z levé strany na krátko.
26'
Matteo Guendouzi pěkně potáhl míč, ale poté domácí míč ztratili. Budou ještě házet aut.
25'
Arsenal už se zase usadil na polovině soupeře a přibližuje se k jeho brance.
24'
Alexej Rios odcentroval z pravé strany do vápna, ale domácí to zvládli, k hlavičce soupeře nepustili.
23'
Arsenal znovu utahoval smyčku kolem obrany BATE, ale nakonec se vše končí jen míčem v zámezí a rozehrávat bude Denis Sčerbicki.
22'
Tentokrát chtěl zase z velké dálky pálit Henrich Mchitarjan. Ale jeho pokus zablokovali hráči BATE.
21'
Následný rohový kop neznamenal nebezpečí pro branku BATE Borisov. A ani následný centr Mchitarjana zakončení pro domácí nezařídil.
20'
Z velké rány se rozhodl vypálit švýcarský obránce Granit Xhaka, který už několikrát ukázal, že do z dálky opravdu umí. Jeho pumelici ale dokázal Denis Sčerbicki vyrazit na roh.
19'
Iwobi z levé strany naznačil centr a pak místo toho ještě vracel míč Özilovi. Ten se však k zakončení nedostal.
18'
Xkaha našel dobrým centrem z hloubi pole Henricha Mchitarjana. Ten ale míč jen lízl hlavou, a tak Denis Sčerbicki mohl zůstat v klidu.
17'
Ani tento rohový kop nakonec neohrozil branku BATE, protože v ofsajdu byl přistižen Mesut Özil.
16'
Iwobi se už chystal na centr, ale nakonec se k němu nedostal. Ovšem je to další rohový kop pro Arsenal.
15'
Arsenal rozehrál rohový kop z pravé strany na krátko a kombinuje těsně před vápnem.
14'
Ve středu pole se střetli Laurent Koscielny a Nemanja Milić. Odnesli to oba, ale píská se faul kapitána Arsenalu.
13'
Arsenal po problémové dvouminutovce opět začíná diktovat tempo hry. Zatím ale je s míčem daleko od branky soupeře.
12'
Jenže akce Arsenalu končí neúspěchem, na vině byla nepřesná přihrávka a míč skončil v autu.
11'
Arsenal se nyní spoléhá na postupný útok, už poměrně dlouho kombinuje na polovině soupeře.
10'
Arsenal se pak pokusil zahrozit z rychlého protiútoku, ale tato snaha mu nevyšla.
9'
Přeci jen mohlo být vyrovnáno, BATE si vytvořilo ještě větší šanci, než před chvílí! Z bezprostřední blízkosti střílel po centru z pravé strany Stanislav Drahun a už překonal Čecha. Za toho ale před brankovou čárou zaskočil Stephan Lichtsteiner.
9'
A hosté se dokonce dostali k prvnímu zakončení. Z pravé strany ovšem střílel Maxim Skavyš nepřesně.
8'
Až nyní si mohou alespoň na chvilku hosté odpočinout od bránění, výkop od branky totiž má Denis Sčerbicki.
7'
Z dálky vystřelil technicky křídelník Arsenalu Alex Iwobi a chybělo jen málo, aby svou pěknou střelou trefil branku.
6'
BATE se rohovému kopu ubránilo, ale domácí jsou znovu u míče.
5'
Tlak domácích ovšem pokračuje, Arsenal si vybojoval rohový kop z levé strany.
4'
Domácí si mohou oddechnout, protože se jim povedlo splnit cíl v podobě srovnání manka z prvního zápasu. Z pravé strany odcentroval Aubameyang stoper BATE ZACHAR VOLKOV si nešťastně srazil míč do vlastní branky.
3'
Centr od rohového praporku vyboxoval brankář Bate Denis Sčerbicki.
3'
Arsenal začal utkání podle očekávání aktivně. Tentokrát se do zakončení tlačil dokonce krajní obránce Monreal. Arsenal bude kopat roh.
2'
Arsenal se hned dostal do náznaku šance, když zevnitř vápna pálil po přihrávce zprava Iwobi. Ale trefil jen prostředek branky.
1'
Stephan Lichtsteiner chtěl vysunout z pravé strany Aubameyanga, ale jediný útočník Arsenalu v dnešní sestavě se k míči nedostal.
1'
Domácí Arsenal nastupuje ve svých tradičních červených dresech s bílými rukávy, BATE bude hrát celé ve žlutém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

Arsenal FC: Čech – Lichtsteiner, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Guendouzi, Xhaka – Mchitarjan, Özil, Iwobi – Aubameyang.
Náhradníci: Leno – Papastathopoulos, Ramsey, Torreira, Denis Suárez, Nketiah, Kolašinac.

BATE Borisov: Sčerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Simović, Drahun – Milić, Baga, Stasevič (C) – Skavyš.
Náhradníci: Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Dubajic, Hleb, Moukam, Němirko.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Cabañero Martínez, Prieto López.
První zápas

První utkání 1. kola vyřazovací části Evropské ligy skončil překvapivě domácím vítězstvím BATE Borisov 1:0. Jediný gól vstřelil ve 45. minutě Stanislav Dragun a Arsenal se už nezmohl na odpověď. Červenou kartu navíc v 85. minutě dostal Lacazette.

Ostatní vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se utkaly ještě v základní skupině Evropské ligy v minulé sezóně. Arsenal před rokem nejprve vyhrál na hřišti BATE 4:2 a poté doma vysoko 6:0. Anglický tým skupinu ovládl, běloruský skončil poslední. Arsenal nakonec vypadl až v semifinále s pozdějším vítězem Atléticem Madrid.

BATE je běloruským týmem. V běloruské nejvyšší soutěži je momentálně přestávka, tato soutěž se hraje systémem jaro – podzim. BATE je mistrem z posledního ročníku, kdy triumfovalo s náskokem devíti bodů na druhý Solihorsk a příští rok ho tak čeká předkolo Ligy mistrů. BATE toho tedy v poslední době moc neodehrálo, naposledy porazilo právě Arsenal 1:0, předtím v přípravném utkání prohrálo s AC Wolfsberger 1:2. Z posledních pěti venkovních zápasů BATE tři vyhrálo. V základní skupině Evropské ligy postoupil Borisov z druhého místa v konkurenci Chelsea, MOL Vidi a PAOKu. Měl devět bodů za tři výhry, žádnou remízu a tři porážky a skóre 9:9.

Nejlepším střelcem BATE Borisov v Evropské lize je s třemi brankami běloruský Nikolaj Signěvič, nejlepším asistentem je se sedmi gólovými nahrávkami běloruský záložník Igor Stasevič. Trenérem mužstva je od srpna 2018 osmatřicetiletý bělorus Alexej Baga, kapitánem je Stasevič. Kompletní kádr by měl být na utkání s Arsenalem zdravotně v pořádku.
Arsenal FC

Arsenal je tradičním anglickým klubem. V anglickém fotbale patří do širší špičky a každoročně hraje pohárové soutěže, o titul však v posledních letech nebojuje. Aktuálně se v Premier League nachází na pátém místě s padesáti body. Na čtvrtý Manchester United a příčku zaručující Ligu mistrů ztrácí jeden bod. Před šestou Chelsea je jen díky lepšímu skóre. Arsenalu se nedaří, v posledních sedmi utkáních pravidelně střídal vítězství a porážky, naposledy prohrál 0:1 právě s BATE. Doma je to už lepší, tam Arsenal vyhrál čtyři z posledních pěti duelů, naposledy porazil 2:1 Cardiff. Arsenal postoupil v Evropské lize z prvního místa ve skupině v konkurenci Sportingu Lisabon, Vorskly Poltava a Karabachu. Měl šestnáct bodů za pět výher, jednu remízu a žádnou porážku a skóre 12:2.

Nejlepším střelcem Arsenalu je s osmnácti brankami gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, nejlepším asistentem je s osmi gólovými nahrávkami francouzský útočník Alexandre Lacazette. Trenérem mužstva je od července 2018 sedmačtyřicetiletý Španěl Unai Emery, kapitánem je francouzský obránce Laurent Koscielny. Do utkání s BATE pravděpodobně kvůli zranění nezasáhnou obránci Rob Holding (koleno) a Héctor Bellerín (koleno) a útočník Danny Welbeck (kotník). Kvůli kartám je suspendován Lacazette.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu 1. kola vyřazovací fáze Evropské ligy mezi týmy Arsenal FC a BATE Borisov. Zápas se odehraje na Emirates Stadium v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.