Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  BATE Borisov : Arsenal - 14. února 2019   18:55

BATE Borisov
45' Drahun (Stasevič)
1:0
(1:0)
Arsenal
Arsenal
Sčerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Baga, Drahun, Hleb (58. Berezkin) – Skavyš (81. Moukam), Stasevič, Milić (69. Dubajic).
Čičkan – Berezkin, Simović, Moukam, Jablonskij, Bessmertnyj, Dubajic.
Arsenal
Čech – Mustafi, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles (69. Aubameyang), Xhaka (69. Torreira), Guendouzi, Kolašinac (74. Denis Suárez) – Mchitarjan, A. Lacazette, Iwobi.
Leno – Aubameyang, Alnaní, Lichtsteiner, Nketiah, Torreira, Denis Suárez.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:7.
Je konec! Obrovské překvapení je na světě! Arsenal sice vlétl do zápasu aktivně, ale Henrich Mchitarjan v úvodní šanci nezakončil. Domácí Borisov poté dokázal vyrovnat obraz hry a Nemanja Milić nebezpečnou střelou těsně minul vzdálenější tyč Čechovy branky! V samotném závěru poločasu však BATE zahrávalo přímý kop a Stanislav Drahun hlavou otevřel skóre! Po změně stran byl Arsenal jasně lepším týmem, ale nedokázal si vypracovat brankovou příležitost! Domácí celek bránil hodně obětavě a nepustil hvězdy londýnského celku do šancí. Pět minut před koncem navíc uviděl červenou kartu Alexandre Lacazette a bude svému celku chybět v odvetě, která je na programu za týden na Emirates Stadium.
90+4'
90+3'
Filipovič si v hlavičkovém souboji skvěle pokryl Aubameyanga a získal odkop od branky pro domácí celek. Pro BATE už to vypadá hodně dobře.
90+2'
Pierre-Emerick Aubameyang si pohybem řekl o přihrávku mezi stopery domácího mužstva, jenže Matteo Guendouzi raději přenesl těžiště hry na pravou stranu.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Domácí dokázali odkopnout míč na polovinu Arsenalu. BATE je velice blízko k obrovskému překvapení a historickému úspěchu.
89'
Matteo Guendouzi se dostal do velkého vápna, jenže byl pod velkým tlakem a v tísni nedokázal přihrát na hranici pokutového území.
88'
Denis Suárez se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr přiletěl na přední tyč, kde s přehledem zasáhl obránce Jegor Filipenko.
87'
Arsenal se i v oslabení usadil na polovině svého soupeře. Denis Suárez poslal přihrávku na pravou stranu, ale získal pro hostující celek pouze roh.
86'
Další komplikace pro Arsenal! Alexandre Lacazette se ohnal po Filipovičovi a musí do sprch!
85'
Laurent Koscielny si na polovině hrací plochy zpracoval odkop domácího celku a ihned rozjel další akci. Tlak Arsenalu v posledních minutách sílí.
84'
Tentokrát už hosté zvolili prudký centr na malé vápno, kde se míč nebezpečně odrazil, ale obránce Aleksandar Filipović jej ihned odkopl ven ze šestnáctky.
83'
Hosté zahrávali další rohový kop. Vysoký centr přiletěl na přední tyč, kde zasáhl Alexej Rios. Bude z toho další roh pro Arsenal.
82'
Petr Čech musel vyrazit na malé vápno, aby před dotírajícím soupeřem vyboxoval nebezpečný centr z pravé strany. Český brankář to zvládl ve velké pohodě.
81'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Hervaine Moukam.
80'
Alex Iwobi se na levé straně uvolnil krásnou kličkou a pohotově odcentroval do pokutového území. Na jeho pobídku nedosáhl nikdo v dresu Arsenalu.
79'
Henrich Mchitarjan hecuje své spoluhráče k větší aktivitě. Středopolař hostujícího celku našel Torreiru, jenže ten se nedostal k odcentrování.
78'
Alexandre Lacazette si došel pro přihrávku do blízkosti pokutového území, jenže tomu vůbec nevyšlo zpracování. Důrazný Bojan Dubajic mu balón ihned ukopl.
77'
Shkodran Mustafi dostal přihrávku na levou stranu, jenže hráčům Arsenalu chybí pohyb. Všechny přihrávky putují do nohy, což domácí skvěle kryjí.
76'
Pierre-Emerick Aubameyang dlouho čekal na přihrávku na polovinu domácího celku a domácí zadák jej dokázal předskočit. BATE dře ze všech sil.
75'
Denis Suárez se ihned zapojil do útočné akce Arsenalu. Jeho průnik po levém křídle přečetl skvěle hrající Rios, který míč bez váhání zakopl na tribunu.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Denis Suárez.
73'
Sead Kolašinac se v pokutovém území dostal k odraženému míči. Jeho následný polocentr prolétl kolem Aubameyanga mimo tři tyče domácí svatyně.
72'
Dubajic trefil Torreiru ostrým zákrokem a zaslouženě dostává žlutou kartu.
71'
Alex Iwobi dostal prostor na levé straně, jenže míč držel u nohy příliš dlouho a nedokázal přesně rozehrát. Hráči Borisova se pomalu blíží k velkému úspěchu.
70'
Igor Stasevič si naběhl na krásnou přihrávku na polovinu hrací plochy. Domácí fotbalista poté nepřesně přihrál na pravou stranu.
69'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Lucas Torreira.
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Nemanja Milić, přichází Bojan Dubajic.
68'
Arsenal vybojoval rohový kop. Jeho exekuce se ujal Granit Xhaka, jenže jeho rozehrávka byla hodně pomalá a domácí obránci nemuseli vůbec zasahovat.
67'
Domácí brankář nakopl míč na polovinu hřiště, jenže Skavyš v hlavičkovém souboji nepřekonal Mustafiho. Arsenal může rozjet další postupnou akci.
66'
Ainsley Maitland-Niles se na pravé straně hnal za prudkou přihrávkou, jenže míč se po mokrém trávníku svezl do zámezí. Rozehrávat bude domácí BATE.
65'
BATE zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na značku pokutového kopu, kde zasáhl dobře postavený Matteo Guendouzi.
64'
Maxim Skavyš se v pokutovém území tlačil za míčem z pravé strany. Domácí obránce zkoušel zakončit rybičkou, ale z těžké pozice získal jen roh.
63'
Xhaka si naběhl na krásnou přihrávku na levé křídlo, procedil míč do velkého vápna, ale u odraženého balónu byli znovu o krok dříve domácí zadáci.
62'
Igor Stasevič to při napadání rozehrávky Arsenalu přehnal s agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku. Arsenal tak bude znovu rozehrávat.
61'
Alexandre Lacazette se na polovině hrací plochy hnal za odraženým míčem, jenže urostlý stoper Volkov mu v hlavičkovém souboji nedal sebemenší šanci.
60'
Je za námi hodina hry a BATE Borisov zatím nadále své těsné a překvapivé vedení. Arsenal je po změně stran aktivnější, ale zatím nemůže najít recept na pozornou obranu.
59'
BATE se po delší době dostalo do útoku. Velké problémy měl na pravém kraji hostující obrany Mustafi, ale nakonec nepustil Miliće k míči. Arsenal bude vhazovat.
58'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Alexandr Hleb, přichází Jevgenij Berezkin.
57'
Sead Kolašinac se ujal rozehrávky přímého kopu Arsenalu. Hostující fotbalista nakopl míč na vzdálenější tyč, ale obránce Rios si skvěle splnil své defenzivní povinnosti.
56'
Alexandre Lacazette sice dopravil míč do sítě, jenže branka neplatí kvůli odmávanému ofsajdu!
56'
Po dalším centru z kopačky Kolašinace se do zakončení v pokutovém území dostal Ainsley Maitland-Niles, jenže jeho pokus byl velice nepřesný.
55'
Nacho Monreal vyslal zajímavou přihrávku na hranici pokutového území, jenže nikdo v červeném dresu se k míči nedostal. Obrana BATE pokračuje ve skvělém výkonu.
54'
Hosté zahrávali rohový kop. Granit Xhaka poslal prudký centr na přední tyč, nicméně nikdo v červeném dresu se k jeho pobídce neprobil.
53'
Ainsley Maitland-Niles měl problémy se zpracováním a musel roztáhnout hru na levou stranu hrací plochy. Kombinace Arsenalu je zatím hodně zdlouhavá.
52'
Dzmitrij Baga odchází v dopravodu lékařského týmu za postranní čáru. Vypadá to, že domácí fotbalista se za chvíli znovu dostane do hry.
51'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů schytal úder do obličeje a nyní zůstává ležet na trávníku. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
50'
Sead Kolašinac dostal přihrávku na levou stranu, odcentroval na malé vápno, jenže nikdo z dvojice Henrich Mchitarjan a Alexandre Lacazette nedokázal zakončit.
49'
Arsenal hraje po změně stran prakticky celou dobu s míčem na kopačkách. Domácí zadáci jsou zalezlí na hranici pokutového území a nenechávají skulinky.
48'
Nacho Monreal podpořil útok Arsenalu dlouhým sprintem po levé straně, jenže jeho zpětný centr srazil pozorný obránce Filipenko na rohový kop.
47'
Arsenal se usadil v blízkosti pokutového území soupeře. Nacho Monreal dostal přihrávku na levou stranu, ale netroufl si na odcentrování.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. BATE se v něm pokusí uhájit příznivý výsledek z úvodní pětačtyřicetiminutovky.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka nám přinesla obrovské překvapení! Arsenal sice vlétl do zápasu aktivně, ale Henrich Mchitarjan v úvodní šanci nezakončil. Domácí Borisov poté dokázal vyrovnat obraz hry a Nemanja Milić nebezpečnou střelou těsně minul vzdálenější tyč Čechovy branky! V samotném závěru poločasu však BATE zahrávalo přímý kop a Stanislav Drahun hlavou otevřel skóre! Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45'
45'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Tak to je obrovské překvapení! BATE Borisov se totiž v samotném závěru prvního poločasu dostává do vedení! Domácí zahrávali přímý kop v blízkosti pokutového území. Igor Stasevič poslal centr na bližší tyč a STANISLAV DRAHUN parádní hlavičkou otevřel skóre!
44'
Další ofsajd! Tentokrát si své postavení v době přihrávky nepohlídal Henrich Mchitarjan. Ofsajdových postavení je v prvním poločase opravdu hodně.
43'
Ainsley Maitland-Niles dostal další přihrávku do prostoru na pravou stranu hrací plochy, jenže dlouho váhal s centrem a trefil jen hráče ve žlutém.
42'
Denis Sčerbicki přečetl přihrávku za obranu Borisova, vyrazil na hranici pokutového území a před dobíhajícím soupeřem odkopl míč do bezpečí.
41'
Granit Xhaka vyslal přihrávku na hranici pokutového území, jenže výborně hrající Filipenko se tělem dostal před Lacazetteho a odkopl míč na polovinu Arsenalu.
40'
Ainsley Maitland-Niles se dostal do pokutového území, přehodil si míč na levačku, jenže jeho technickou střelu zablokoval domácí obránce.
39'
Laurent Koscielny přečetl prudkou přihrávku za obranu londýnského Arsenalu a dokázal odehrát míč do bezpečí. BATE však pokračuje v aktivním výkonu.
38'
Alexandre Lacazette si pohybem řekl o centr mezi malé vápno a značku pokutového kopu. Centr jeho směrem ihned přiletěl, ale Zachar Volkov byl u balónu dříve.
37'
Henrich Mchitarjan dlouho otálel s rozehrávkou v blízkosti pokutového území soupeře. Domácí Hleb k němu ihned přistoupil a výrazně mu zkomplikoval rozehrávku.
36'
Maxim Skavyš zůstal zapomenutý za obranou Arsenalu, ale také jeho akce nemůže pokračovat kvůli odmávanému ofsajdu. Arsenal zatím zvládá ofsajdovou past dobře.
35'
Igor Stasevič se pustil do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy. Domácí útočník zkoušel prodloužit míč za sebe, ale tam byli jen stopeři Arsenalu.
34'
Další útočný výpad domácího celku vedený po pravém křídle zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. V ofsajdu se zapomněl Nemanja Milić.
33'
Matteo Guendouzi dostal prostor ve středu hrací plochy, vyvezl míč na polovinu běloruského celku, ale o míč znovu přišel. Domácí jsou hodně důrazní.
32'
Obrana Arsenalu znovu uspěla v přetlačované u postranní čáry. Hosté vbyojovali alespoň autové vhazování. Zatím je to od Arsenalu hodně slabý výkon.
31'
Nemanja Milić si naběhl na další prudkou přihrávku na pravé křídlo, jenže svůj průnik nedokázal vyšperkovat povedeným centrem.
30'
Je za námi úvodní půlhodina hry a zatím sledujeme hodně zajímavé utkání. Domácí BATE se Arsenalu rozhodně nezaleklo a hraje s ním vyrovnanou partii.
29'
Domácí celek parádní kombinací překonal defenzivu Arsenalu. Do zakončení se ještě dostal Milić, jehož pokus prolétl těsně vedle pravé tyče!
28'
Iwobi si krásně pustil míč mezi nohy, zbavil se dotírajícího obránce a snažil se rozběhnout Kolašinace. Druhý jmenovaný na prudkou přihrávku nedosáhl.
27'
Alexandre Lacazette se pokusil překvapit domácí obranu náběhem na pravou stranu, kam dostal přihrávku z autového vhazování, ale nedokázal se uvolnit.
26'
Na druhé straně se k odcentrování do pokutového území probil Iwobi, ale také domácí obrana si připsala parádní obranný zákrok. Zatím je to hodně nepřesné z obou stran.
25'
Ani po dalším rohu se domácímu celku nepodařilo zahrozit. Na vysoký centr si naskočil obránce Mustafi, který balón odhlavičkoval ven z pokutového území.
24'
Staševič si troufl na individuální průnik do pokutového území, jenže skvěle hrající Laurent Koscielny mu na poslední chvíli vypíchl míč na rohový kop.
23'
Igor Staševič zahrával rohový kop domácího celku. Jeho prudký centr přiletěl na malé vápno, kde ve vzdušném prostoru kraloval urostlý Laurent Koscielny.
22'
Alexandre Lacazette se v pokutovém území dostal k centru z pravé strany, nicméně zakončoval v záklonu a jeho pokus skončil vysoko nad břevnem.
21'
Alexandr Hleb napadal rozehrávku stoperů Arsenalu, nicméně Koscielny si jej včas všiml a bez problémů přenesl těžiště hry na levou stranu.
20'
Zadáci Arsenalu opět kombinují na vlastní polovině a číhají na skulinku v obraně BATE. Proti bojovnému běloruskému celku to Gunners nemají vůbec snadné.
19'
Sead Kolašinac je v úvodních minutách dnešního souboje hodně aktivní. Tentokrát poslal zajímavý centr do šestnáctky, ale před Guendouzim zasáhl obránce včasným skluzem.
18'
Stanislav Drahun vhazoval v blízkosti pokutového území Arsenalu. Domácí obránce poslal dlouhou přihrávku až do šestnáctky, ale neoslovil své spoluhráče.
17'
Mustafi si v souboji s rychlonohým Milićem pomohl přidržením soupeře za dres a dopustil se nedovoleného zákroku. BATE tak bude rozehrávat.
15'
Matteo Guendouzi se pokusil překvapit obranu domácího celku, jenže jeho pobídku přečetli stopeři domácího BATE a nepustili soupeře do šance.
14'
Domácí BATE se zvučného soupeře v úvodních minutách dnešního utkání rozhodně nezaleklo. Běloruské mužstvo se snaží útočit, ale obrana Arsenalu působí kompaktně.
13'
BATE pro změnu zahrávalo přímý kop. Jeho rozehrávky se ujala posila Nemanja Milić. Milić zkusil zakončit tvrdou střelou, ale mířil jen do míst, kde číhal Petr Čech.
12'
Hostující Arsenal zahrával další rohový kop. Hosté rozehráli do kombinace, jenže s následným centrem si obrana domácího mužstva dokázala poradit.
11'
Zadáci Arsenalu uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. NIkdo ve žlutém dresu běloruského celku jejich rozehrávku nepresuje.
10'
Dzmitrij Baga si řekl o přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže vinou špatného zpracování hodně zpomalil a nedokázal přesně odcentrovat.
9'
Matteo Guendouzi si došel pro přihrávku hluboko na vlastní polovinu. Středopolař Arsenalu poté poslal přihrávku na levé křídlo, kde nebyl nikdo v červeném.
8'
Granit Xhaka se dopustil ostrého nedovoleného zákroku a zapisuje se na listinu hříšníků.
7'
Sead Kolašinac podpořil útočný výpad domácího celku, jenže jeho akci zkazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd! Rozehrávat bude BATE.
6'
Laurent Koscielny zůstal po rohovém kopu v útočném pásmu a tlačil se za povedeným centrem z pravé strany hrací plochy. Před francouzským zadákem ale zasáhla domácí obrana.
5'
Arsenal zahrával svůj první rohový kop v dnešním střetnutí. Centrovaný míč však přiletěl na přední tyč, kde hlídkoval pozorný Jegor Filipenko.
4'
Další akci Arsenalu zastavila příliš prudká přihrávka na rozběhnutého útočníka. Lacazette prudkou přihrávku nedostihl na hrací ploše. Domácí brankář bude odkopávat od branky.
3'
První obrovská šance Arsenalu! Henrich Mchitarjan si naběhl na přihrávku do pokutového území a pohotově vyslal přízemní střelu! Denis Sčerbicki však vytáhl parádní zákrok!
2'
Také běloruské BATE se poprvé v utkání vydalo do útoku. Domácí zkoušeli udeřit pomocí dlouhého autu, ale nedostali se do blízkosti branky.
1'
Fotbalisté Arsenalu obstarali výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Londýnské mužstvo je v něm jasným favoritem a ihned se vydalo do útoku.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Arsenal bude hrát v červeném, zatímco BATE oblékne žluté dresy.

BATE Borisov: Sčerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Baga, Drahun, Hleb – Skavyš, Stasevič, Milić.
Náhradníci: Čičkan – Berezkin, Simović, Moukam, Jablonskij, Bessmertnyj, Dubajic.

Arsenal FC: Čech – Mustafi, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Xhaka, Guendouzi, Kolašinac – Mchitarjan, A. Lacazette, Iwobi.
Náhradníci: Leno – Aubameyang, Alnaní, Lichtsteiner, Nketiah, Torreira, Denis Suárez..

Také běloruský celek zažívá povedenou sezónu! BATE dokázalo postoupit z druhého místa skupiny, ve které hrála londýnská Chelsea, PAOK Soluň a MOL Vidi. Pro BATE je nevějtší nevýhodou, že poslední soutěžní duel odehrálo v prosinci právě na půdě PAOK Soluň. Od té doby sehrálo jen jeden přípravný duel, ve kterém prohrálo s rakouským Wolfsbergerem. Proti Arsenalu tak běloruské mužstvo rozhodně není favoritem.
Arsenal FC

Londýnský velkoklub je obrovským favoritem na postup! Na podzim s přehledem opanoval skupinu E se Sportingem Lisabon, Karabachem a Vorskla Poltava. Jediné body ztratil Arsenal za remízu se Sportingem Lisabon. V Premier League však Emeryho celek zrovna nezáří. Aktuálně mu patří pátá pozice bod za čtvrtým Manchesterem United. O víkendu ale dokázal vyhrát 2:1 na půdě trápícího se Huddersfieldu.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi BATE Borisov a Arsenalem! Výkop je stanoven na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.