Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Galatasaray - 21. února 2019   21:00

Benfica
Vlachodimos – A. Almeida (C), Rúben Dias, F. Ferreira, Grimaldo – Pizzi (83. Gabriel), G. Fernandes, F. Luís, Cervi (58. R. Silva) – Félix (76. Jonas), Seferović.
Svilar – Gabriel, Corchia, Jonas, Samaris, R. Silva, A. Živković.
Ovidiu Hategan
Estádio do Sport Lisboa e Benfica
Galatasaray
Muslera (C) – Mariano, Luyindama Nekadio, Marcao, Nagatomo – Donk (78. Gümüs), Ndiaye – Feghouli (84. Akbaba), Bilhanda, Onyekuru (83. Akgün) – Diagne.
Çipe – Akbaba, Akgün, Bayram, Çalık, Gümüs, Inan.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů.
Fauly: 16:10.
Galatasaray do druhého poločasu zlepšilo hru a více útočilo, v rámci Benfikou povolených možností. Odměnou jim byl vstřelený gól, který ale rozhodčí chybně neuznali pro domnělý ofsajd. Vzhledem k tomu ale jak měla Benfika celé utkání pod kontrolou, je otázka, zda by tato branka ohledně postupu něco řešila.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Badou Ndiaye (Galatasaray Istanbul).
90+3'
Tak uvidíme ještě jednu žlutou kartu za faul zezadu, kterou inkasoval Jonas.
90+2'
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
90'
Alejandro Grimaldo zakroutil míč do vápna, kde na něj nedosáhl nikdo jiný než Fernando Muslera.
90'
Marcao předvedl další faul. Na ze mi se ocitl André Almeida.
89'
Lisabon opět předvádí jak je silný na míči.
88'
Jeden z domácích hráčů si udělal kličku do středu hřiště, ale z hranice vápna napřekonal Musleru.
87'
Ofsajd byl nyní odmáván domácímu celku.
86'
Hosté k udržení míče využívají i svého brankáře.
85'
Hosté se konečně dočkali kýžené branky. Ta ovšem nebyla uznaná pro chybně odmávaný ofsajd.
84'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Sofiane Feghouli, přichází Emre Akbaba.
83'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Gabriel.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Henry Onyekuru, přichází Yunus Akgün.
82'
Galatasaray získala míč pod kontrolu.
81'
Marcao to opět přehnal s agresivitou a koleduje si o druhou žlutou kartu.
80'
Domácí se proti rohu soupeře úspěšně brání.
79'
Rohový kop pro Galatasaray.
78'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Donk, přichází Sinan Gümüs.
77'
Jonas se uvedl střelou, ale ani ona díky své razanci nemohla ohrozit Musleru.
76'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází João Félix, přichází Jonas.
76'
Uvidíme rohový kop domácího celku.
75'
Mbaye Diagne se po narážečce se spoluhráčem objevil ve vápně téměř nepokrytý. Střelou sice nasadil soupeři jesle, ale o razanci střely nemohla být řeč a tak si Odisseas Vlachodimos připisuje snadný zákrok.
74'
Galatasaray opět drží míč na své polovině. Domácí jsou všichni za míčem.
73'
Hráči Benfiky sportovně odevzdávají míč.
72'
Donk šel do souboje skluzem, nakonec je to ale on, kdo se svíjí na trávníku a nezvedá se.
71'
Domácí rychle rozehraný rohový kop s přehledem ubránili.
70'
Nyní je to Galatasaray, kdo vysoko presuje a získává tak míč. Následně hosté vybojovali roh.
69'
Po nepřesnosti hráčů Galatasaraye se k míči dostávají domácí.
68'
Galatasaray drží míč na kopačkách na půlce. Všichni hráči Benfici jsou za míčem.
67'
Domácí se opět vystavili do postavení mimo hru.
66'
Almeidův centr do vápna odvrací na roh Marcao
65'
Pokus Alejandra Grimalda končí cca 10 metrů nad brankou.
64'
Po dlouhém centru se míč odrazil k Badouovi, který z dálky střílí vedle branky.
63'
Jeden z domácích hráčů zahrál na polovině rukou.
62'
Šanci domácího celku zastavil dnes prvně praporek asistenta rozhodčího.
61'
João Félix trestuhodně zahazuje šanci a vysoký míč posílá nohou z malého vápna nad branku.
60'
DOmácí budou zahrávat rohový kop.
59'
Galatasaray má nyní míč pod kontrolou, ale k půlce se z vlastní půlky dostává velice obtížně.
58'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Franco Emanuel Cervi, přichází Rafa Silva.
57'
Po ztrátě míče do zámezí se k míč dostali domácí. Těm ale míč utíká za brankovou čáru.
56'
Nyní je to Galatasaray, kdo se snaží mít míč na kopačkách.
55'
Hosté se ubránili, ale k dokončení brejku potřeboval rychlejší nohy Sofiane Feghouli.
54'
Rohový kop si Benfica zopakuje.
53'
Haris Seferović se prodral podél brankové čáry. Jeho přihrávku před branku srazili hosté na roh.
52'
Po rohovém kopu Benfiky bude od branky vykopávat Fernando Muslera od branky.
51'
Další útok odvrátili hosté na rohový kop.
50'
Hosté nyní několikrát dostali míč z vápna po nebezpečné přihrávce na penaltu. Ke střele se v půlkruhu nakonec dostal Haris Seferović, který ale uklouzl, čímž střela ztratila směr a razanci. Fernando Muslera neměl tak se střelou problém.
49'
Badou Ndiaye svým zákrokem ve vápně zastavil útok soupeře.
48'
Sofiane Feghouli se odhodlal ke střele ze třiceti metrů. Míč letí cca půl metru nad brankou.
47'
João Félix se uvedl do druhého poločasu střelou nad břevno.
46'
Úspěšné přihrávky: 169-193
Ačkoliv Galatasaray potřebuje vstřelit alespoň 2 branky, je to Benfica, kdo je nebezpečnější a kdo určuje tempo hry. Benfica vysoko napadá a svým pohybem dělá tureckému klubu problémy. Benfica přesto hrozí především rychlými brejky, který ale stačí Galatasaray zachytávat. Pokud však Lisabon uklidní hru, je pro soupeře nadlidský úkol oddělit jej od míče. Vzhledem k minimu vyložených šancí se dá bezbrankový výsledek prvního poločasu za spravedlivý, Benfica je však jednoznačně lepším týmem.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu.
44'
Nyní spíše vidíme překopávanou na půlce hřiště.
43'
Galatasaray nyní útočí do plných. Sofiane Feghouli padá, ale rozhodčího píšťalka je němá.
42'
Haris Seferović našel Pizziho opět na půlkruhu. Jeho střela nyní však měla skvělé měřítko, ale fantastickým zákrokem jej vyrazil Fernando Muslera.
41'
Fernando Muslera se vydal až na penaltu, aby stáhl centr do svých rukavic.
40'
Pizzi dostal přihrávku do druhé vlny na půlkruh. Tomu ale střela nesedla a míč se dokutálel metr od tyče.
39'
Sofiane Feghouli nezachytil míč do běhu, čímž jej odevzdává soupeři.
38'
Benfica ztrácí na útočné půli míč, ale svým pohybem a napadáním opět komplikuje soupeři rozehrávku a život.
37'
Henry Onyekuru byl nachytán v ofsajdu.
36'
S presingem to nyní přehnal João Félix, který nechtěně poslal svoji ruku do táře soupeře.
35'
Galatasaray opět ubránila roh a snaží se držet míč. Přes vysoký pressing to soupeře to ale není jednoduché.
34'
Domácí opět podnikli rychlý brejk, jehož výsledkem rohový kop.
33'
Míč domácím utekl za branku. Bago nyní hraje Galatasaray .
32'
Benfica drží míč na kopačkách a hlavním úkolem je nepůjčit ho soupeři i za pomocí Odisseas Vlachodimose.
31'
Benfica opět vychází do rychlého brejku, který obrana hostí horko těžko zastavuje.
30'
Zbytečný zákrok, kdy jeden z domácích zatáhl Mbaye Diagneho za ruku mimo souboj o míč nyní vyvolal diskuze. Nakonec bude Galatasaray kopat trestný kop.
29'
Haris Seferović měl po centru do vápna nohu moc vysoko.
28'
Galatasaray nezahrála roh dobře a nakonec skluzem museli zabránit hostující hráči brejku.
27'
Po proniknutí do vápna Sofiane Feghouli napálil míč do Ferra a zařídil tak rohový kop.
26'
Tak tento trestný kop brankáře domácího celku rozhodně neohrozil. Míč volně prolétl vápnem a končí za brankou.
25'
Ve stejné vzdálenosti od vlastní branky se hráč Benici dopustil faulu. Přímý kop pro Galatasaray.
24'
Domácí odvrátili centr do vápna a vydali se do brejku, který ale končí ztrátou míče 25 metrů od branky.
23'
Míč na kopačkách nyní drží Benfica, ale nikam nespěchá. Sami domácí hráči se rovněž dopouštějí útočného faulu.
22'
Galatasaray měla konečně míč na kopačkách, ale před dalším postupem je zabrzdil útočný nesmyslný faul Júnise Bilhanda na půlce.
21'
Hosté se ubránili a dokonce vybojovali vhazování.
20'
Další atak domácích odvrátil Henry, který ale nebezpečí oddálil na další roh.
19'
João Félix si ve vzdušném souboji počínal nedovoleně.
18'
Před Ferreirou odvrátil hlavou na další roh Marcao.
17'
Domácí nyní vybojovali rohový kop.
16'
Rozhodčí odmávali další ofsajd hostujícímu celku.
15'
Benfica má míč pod kontrolou.
12'
Prvně mohl zahrozit Galatasaray, ale akci Christiana Luyindama Nekadia zastavil praporek pomezního rozhodčího.
7'
Franco Emanuel Cervi se nyní ocitl ve velké šanci po průnikové přihrávce do vápna. Jeho střela však minula levou tyč branky Fernanda Muslery.
5'
Trestný kop zahrával Pizzi. Z přímého kopu z cca 20 metrů však přestřeluje branku.
4'
A nebyl jsem daleko od pravdy. Marcao se v prvním zákroku nepoučil a nyní již rozhodčí shovívavý není a uděluje Marcaovi žlutou kartu.
2'
Hned od prvních minut je vidět, že si hráči nic nedarují. Marcao šel do souboje nevybíravě a hned může bít rád, že se nežlutí.
1'
Připomeňme si ve zkratce první zápas tohoto osmifinále. Lisabon zavítal do Istanbulu minulý čtvrtek. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nakonec zvládl lépe hostující celek, který v Turecku vyhrál 2:1 a vytvořil si skvělou výchozí pozici do odvety. Domácí více drželi míč, ale směrem dopředu to nebylo nejlepší a toho Benfica dokonale využila.
Galatasaray Istanbul rovněž bojoval v základní skupině Ligy mistrů, ale v konkurenci Porta, Schalke a Lokomotivu Moskva obsadil trochu překvapivě taktéž třetí místo ve skupině a zapojil se tedy do Evropské ligy. V lize je Galatasaray Istanbul zatím na druhé pozici, když na první Basaksehir ztrácí šest bodů, takže stále je ve hře o titul. Prohrou s Benfikou minulý čtvrtek byla Galatasaray poražena prvně po deseti soutěžních utkáních, ze kterých neodešla poražena.
Benfika Lisabon se do osmifinále Evropské ligy dostala díky třetímu místu v Lize mistrů, kde byla nalosována do konfrontace s AEK, Ajaxem a Bayernem. To bylo pro tento celek sice trochu zklamání, ale při pohledu na kvalitu soupeřů, může zároveň své třetí místo kvitovat. V lize je zatím Benfica na druhé pozici, když na první Porto ztrácí jeden bod. Benfika se aktuálně pyšní sérií šesti soutěžních utkání bez ztráty bodu!
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z odvetného fotbalového utkání osmifinále Evropské ligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy Benfica Lisabon a Galatasaray Istanbul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.