Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Sporting - 29. listopadu 2018   18:55

Karabach
Karabach
15' Zoubir (Guerrier)
1:6
(1:3)
Sporting
Sporting
5' Dost   • 20' B. Fernandes  (Diaby) • 33' Nani   • 65' Diaby   • 75' B. Fernandes  (Wendel) • 82' Diaby  (Cabral)
Karabach
Halldórsson – Medveděv, Rzeźniczak, R. Sadygov (C), Guerrier – Slavčev (70. Ozobić), Garajev, Míchel – Madatov, Abdullajev (83. Delarge), Zoubir.
Vágner – Quintana, Ozobić, Agolli, Delarge, B. Huseynov, Dinijev.
Ardeleanu – Blažej, Mokrusch (všichni Česko)
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Sporting
Ribeiro – Gaspar (74. Correia), A. Pinto, Coates, Jefferson – Nani (C) (79. Mané), Wendel, Gudelj, B. Fernandes – Dost (71. Cabral), Diaby.
Salin – Mané, Petrović, Cabral, M. Luís, Correia, Djaló.

Je tu konec zápasu skupine E Evropské ligy mezi domácím Karabachem a hostujícím Sportingem Lisabon. Fotbalisté portugalského týmu byli v celém průběhu zápasu jasně lepší a zcela po zásluze vyhráli drtivým rozdílem 6:1.
90+2'
90+1'
Druhý poločas bude delší o dvě minuty.
90'
Již běží poslední minuta normální hrací doby. Pokud bude rozhodčí Ardeleanu milosrdný, nastaví úplné minimum a nebo nic.
88'
Hráči Sportingu ve velké pohodě kouskují hru a domácí se prakticky nedostávají k balonu.
87'
Hosté mají samotný závěr zcela pod kontrolou a nevypadá to, že by soupeři ještě půjčili balon.
85'
Konec zápasu se rychle blíží a je jasné, že především domácí by se nejraději již viděli v šatně.
83'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Araz Abdullajev, přichází Dzon Delarge.
82'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Rozdíl mezi oběma celky je již pětigólový! Po rychlém protiútoku nyní Cabral poslal centr z pravé strany do vápna na nabíhajícího ABDOULAYE DIABYHO, který jen nastavil placírku a v pohodě zvýšil na 6:1 pro Sporting!
81'
Hosté v zápase jasně vládnou a soupeři nic nedovolují.
79'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Nani, přichází Carlos Mané.
77'
Jen o malou chvilku později fauloval také Thierry Correia a balon tak zůstává v moci domácího celku.
77'
Gudelj fauloval Míchela a balon mají domácí.
75'
Nyní to už zavání velkým debaklem. Wendel posunul lehkým obloučkem do vápna balon na nabíhajícího BRUNA FERNANDESE, který podél vybíhajícího gólmana Halldórssona zvýšil již na 5:1 pro Sporting!
74'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bruno Gaspar, přichází Thierry Correia.
72'
Po centru z pravé strany se k hlavičce z dobré pozice dostal Wendel, míč ale poslal hodně mimo.
71'
Hráči Karabachu se nyní přeci jen natlačili k vápnu soupeře, avšak do zakončení se nedostali.
71'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Jovane Cabral.
70'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Simeon Slavčev, přichází Filip Ozobić.
68'
Domácí už nyní s určitostí ví, že s dnešním zápasem již mnoho nenadělají.
67'
Pomezní rozhodčí Blažej měl nyní velmi snadnou úlohu. Asi dvoumetrový ofsajd domácích nemohl přehlédnout a zdvižením praporku se postaral o přerušení hry.
65'
ABDOULAY DIABY nyní využil obrovské chyby Guerriera, který hlavou nedokázal odvrátit balon a víceméně ho jen připravil DIABYMU. Ten šel sám na brankáře a v pohodě zvýšil na 4:1!
63'
Po následném rohu Bruna Fernandese se hráči domácího celku bez větších problémů ubránili.
62'
Z hranice vápna pálil Wendel, jeho pokus byl defenzivou zblokovaný na roh.
61'
A znovu byl u míče hostující gólman. Tentokrát před dotírajícím protihráčem ve velkém klidu odehrál balon na jednoho ze středových hráčů svého týmu.
60'
V permanenci musel být po delší době hostující gólman Ribeiro, který důrazným odkopem odvrátil z vápna poskakující balon.
58'
Balon se nejčastěji pohybuje ve středu pole. Domácí zatím nemají dostatečnou kvalitu na to, aby s výsledkem něco udělali.
56'
Hosté stále hrají ze zajištěné obrany. Nikam se neženou a čekají, s čím na ně vyrukuje soupeř.
V souběžně hraném zápase vede Arsenal nad Vorsklou 3:0 a je tedy víceméně rozhodnuto o tom, které týmy postoupí do jarních bojů.
54'
Do vápna si na dlouhý balon nabíhal Mahir Madatov. Chtěl zakončovat hlavou, jenže to se mu vůbec nepovedlo.
53'
Za kotník se nyní drží Araz Abdullajev. Je pískáno a balon mají domácí.
52'
Hosté jsou nadále pod tlakem. V celém úvodu druhého poločasu se jen brání.
51'
Právě před chvilkou faulující Slavčev se snažil tečovat střelu Maxima Medveděva, nic z toho ale nebylo.
50'
Domácí jsou ale v úvodu druhého poločasu výrazně aktivnější. Na první čanci ale čekáme.
49'
Slavčev v přemíře snahy zajel skluzem do Gudelje a dostává žlutou kartu.
48'
Hosté se v úvodu druhého poločasu soustředí na defenzivu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
Máme za sebou zajímavý poločas. Pokud papírové předpoklady říkaly něco o tom, že dnes moc gólů nepadne, realita byla v první půli zcela jiná. Sporting byl výrazně lepší a hlavně velmi produktivní. Ne náhodou tak vede před pauzou 3:1 a již nyní je jisté, že to budou mít domácí po změně stran velmi složité.
Rozhodčí Ardeleanu nastavil jen asi pět vteřinek a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.
45'
45'
Hraje se poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Zdá se, že se nic moc nastavovat nebude.
43'
Domácí Míchel nebyl spokojený s verdiktem rozhodčího Ardeleanu a po zlostném gestu směrem k sudímu dostává žlutou kartu.
43'
Naniho centr od rohového praporku mířil na přední tyč, kde byli připravení domácí obránci.
42'
Nani skvělým pasem vyslal do velké šance Wendela, jeho zakončení ale zblokoval jeden z bránících hráčů na roh.
40'
Žlutou kartu dostává Mahir Madatov, který fauloval hostujícího kapitána Naniho.
39'
První poločas spěje ke svému konci a zdá se, že hosté se nyní nikam již neženou.
37'
Teď mohlo být ale vše jinak! Po trochu krkolomné akci se až do zakončení dostal Míchel, jehož gólovou střelu zblokoval gólman Ribeiro. Míč následně přesto mířil do brány, avšak mimo ho odkopl vracející se obránce.
35'
Teď už to budou mít domácí velmi složité. Nehrají proti silnému soupeři vůbec dobře a prakticky se jen brání.
33'
To byla fotbalová paráda. Hostující kapitán NANI ukázal skvělý driblink, když přešel přes tři hráče a pak následně vypálil tísněný dalšíma dvěma protihráči. Zamířil přesně a svou krásnou akci zakončil gólem na 1:3!
33'
Hráči Sportingu mohou hrát naprosto v pohodě. Domácím se totiž dnes zatím nic nedaří.
31'
Po dlouhé době si hostující gólman sáhl na balon. Jenom ale odkopával od vlastní brány a mohl být naprosto v klidu.
29'
Hra je v posledních minutách hodně kouskovaná. Domácí fotbalisté se stále nemohou na delší čas natlačit k vápnu soupeře.
28'
Hostující Bruno Fernandes lehce nakopl u pravé postranní čáry soupeře a od českého rozhodčího dostává žlutou kartu. Je velmi nespokojený a českému sudímu dává, co proto.
26'
Těžiště hry se sice pomalu přesouvá k bráně Sportingu, jenže zakončení domácích jsme se zatím nedočkali.
25'
Žlutou kartu dostává Gara Garajev (FK Karabach).
24'
V permanenci musel být nyní ale také gólman Ribeiro, který vybíhal hodně mimo vápno, aby odkopl balon před nabíhajícím protihráčem.
23'
Hráči Sportingu ve velké pohodě kombinují mezi půlící čáoru a velkým vápnem soupeře. To je přesně ten prostor, kde budou chtít hrát.
21'
Nyní jsou tedy na tahu opět domácí fotbalisté. I když jednu branku dnes vstřelili, tahají jinak za kratší konec provazu.
20'
Hosté si berou své vedení rychle zpět. Z dálky vypálil BRUNO FERNANDES a přestože jeho rána nešla rozhodně k tyči, překvapila váhajícího gólmana Halldórssona – 1:2!
19'
Tlak Sportingu opět narůstá a domácí fotbalisté se dostávají pod tlak.
17'
Ve středu pole byl nedovoleně zastavený hostující kapitán Nani a míč tak bude mít Sporting.
16'
Hosté se snaží samozřejmě odpovědět a strhnout vedení zpět na svou stranu. Zatím se ale hraje jen ve středu pole.
15'
FK Karabach právě vstřelil branku!
A je z ničeho nic srovnáno na 1:1. Po centru do vápna Guerrier hrudí postrčil balon na ABDELLAHA ZOUBIRA, který ranou k tyči srovnal!
13'
Kombinace domácího celku jsou zatím velmi nepřesné a k ničemu nevedou. Teď skončil míč v zámezí a odkopávat bude znovu Ribeiro.
11'
Domácí se snaží aktivně napadat rozehrávku soupeře. Zatím jim to ale ovoce nepřináší.
9'
Po srážce vedle velkého vápna Sportingu zůstali na trávníku ležet hostující Coates a domácí Abdullajev Oba budou ale očividně v pořádku a rozehrávat bude brankář hostů Ribeiro.
7'
Domácí fotbalisté se i po inkasované brance musí bránit. Hosté kontrolují balon.
5'
BAS DOST si počkal na pohyb brankáře a poté zamířil v podstatě doprostřed brány. Halldórsson se totiž rozhodl vybrat jednu stranu a DOST tak neměl problém otevřít skóre zápasu.
5'
Před zahráváním penalty dostal žlutou kartu ještě Wilde-Donald Guerrier za diskuze s rozhodčím Ardeleanu.
4'
Žlutou kartu dostává Jakub Rzeźniczak (FK Karabach), který poslal ve vápně k zemi útočníka Dosta.
4'
Penalta pro Sporting!
3'
Aktivnější jsou zatím hosté. Ti mají balon hodně pod svou kontrolou a tlačí se na polovinu Karabachu.
2'
Oba týmy začaly velmi svižně a sledujeme fotbal ve vysokém tempu.
1'
Obří stadion v Baku je zaplněný jen velmi málo, fanoušci svým miláčkům očividně moc nevěří a Sporting není ani dostatečně atraktivní soupeř.
Hráči jsou spolu s trenéry na trávníku a zápas může tedy začít.
V dnešním utkání budou mít stopu i České republika. Hlavním rozhodčím zápasu je totiž Petr Ardeleanu, na lajnách budou asistenti Blažej s Mokruschem. Čtvrtým rozhodčím je Jan Paták a brankovými rozhodčími budou Zbyněk Proske a Emanuel Marek.

FK Karabach: Halldórsson – Medveděv, Rzeźniczak, R. Sadygov, Guerrier – Slavčev, Garajev, Míchel – Madatov, Abdullajev, Zoubir.
Náhradníci: Vágner – Quintana, Ozobić, Agolli, Delarge, B. Huseynov, Dinijev.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Gaspar, A. Pinto, Coates, Jefferson – Nani, Wendel, Gudelj, B. Fernandes – Dost, Diaby.
Náhradníci: Salin – Mané, Petrović, Cabral, M. Luís, Correia, Djaló.

Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Mokrusch (všichni Česko).
To dnes domácí tým FK Karabach má na svém kontě zatím jen tři body, avšak v případě výhry nad Sportingem by mohl situaci ve skupině E ještě zamotat. V dosavadním průběhu skupinových bojů dokázal Karabach vyhrát jen na hřišti Vorskly 1:0 a litovat může hlavně toho, že se stejným soupeřem prohrál v domácím prostředí také nejtěsnějším rozdílem 0:1.
K vidění bude podle všeho velmi zajímavý zápas, protože oba celky mají reálnou šanci postoupit. Právě dnes se ale patrně rozhodne o tom, který z nich to bude. Lepší výchozí pozici má portugalský velkoklub, který v dosavadních čtyřech zápasech Evropské ligy získal sedm bodů za domácí výhru nad Karabachem 2:0, výhru na hřišti Vorskly 2:1 a remízu s Arsenalem 0:0.
Skupina E Evropské ligy pokračuje dnes mimo jiné také zápasem domácího celku FK Karabych proti hostujícímu Sportingu Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.