Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Vorskla - 25. října 2018   18:55

Karabach
Karabach
0:1
(0:0)
Vorskla
Vorskla
48' Kulač  (Careca)
Karabach
Vágner – Medveděv, R. Sadygov (C), Rzeźniczak, Guerrier – Abdullajev (69. Delarge), Míchel – Garajev, Zoubir, Slavčev (58. Ozobić) – Emeghara (58. Madatov).
Halldórsson – B. Huseynov, A. Husejnov, Ozobić, Dinijev, Delarge, Madatov.
Reinshreiber – Krasikow, Biton
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Vorskla
Šust – Sapaj, Česnakov (C), Dallku, Perduta – Šarpar, Skljar – Rebenok, Kulač (78. Sergijčuk, 90+2. Čyžov), Yakubu (46. Careca) – Kolomojec.
Tkačenko – Čyžov, Gabelok, Odarjuk, Careca, Sergijčuk, Mysyk.

Druhý poločas díky rychlé a velmi šťastné brance Kulače měl úplně jiné tempo než prvních 45 minut. domácí Karabach měl ve všem lepší čísla až na na kolonku nejdůležitější a to jsou góly, šťastné, ale zasloužené tři body proto putují zásluhou Poltavy na Ukrajinu. všem čtenářům onlajnů přejí hezký čtvrteční večer.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:13.
90+5'
90+5'
Centr Míchela byl odvrácen a Careca ho již zkušeně odkopl pouze na půlící čáru což bohatě stačí.
90+4'
Obránce Poltavy zahrál skvěle pozičně pokryl míč, který míří za brankovou čáru a nebude to ani rohový kop.
90+3'
Rohový kop pro FK Karabach.
90+2'
Střídání v týmu FC Vorskla Poltava: ze hřiště odchází Mychajlo Sergijčuk, přichází Oleksandr Čyžov.
90+1'
Centr se Delargovi vůbec nepovedl a byl odvrácen prvním bránícím hráčem.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Poltava hraje chytře a nechce připustit vyrovnání.
88'
Po rohovém kopu snad poprvé propadl ve vzduchu brankář Šust, odražený míč si našel Guerrier, ale střelou z otočky míjí branku Poltavy!
88'
87'
Žlutou kartu dostává Mychajlo Sergijčuk (FC Vorskla Poltava).
86'
Rebenok ve vzdušném souboji fauloval Míchela.
85'
Kolomojec drží míč na útočné polovině Poltavy, které to velmi vyhovuje a svědčí.
84'
Karabach i nadále pokračuje v obléhání, proti 11 bránícím hráčům se prosadit je velmi těžké.
83'
Kolomojec už ani neútočí pouze šetří cenné vteřiny.
82'
Karabach ve velkém tlaku, ale vše je bez pohybu velmi statické.
80'
Střela domácího hráče byla zblokována.
79'
Žlutou kartu dostává Ardin Dallku (FC Vorskla Poltava).
79'
Dallku na hranici pokutového území tvrdě zajel do Ozobiče.
78'
Útočným faulem u rohového praporku se prezentoval Sergijčuk.
78'
Střídání v týmu FC Vorskla Poltava: ze hřiště odchází Vladyslav Kulač, přichází Mychajlo Sergijčuk.
77'
Careca velmi oživil výkon Poltavy a předvádí výborný výkon.
76'
Kolomojec se zapojil do defenzívy svého celku a poslal nedovoleně na zem pronikajícího Guerriera.
74'
Ani křižná střela Zoubira si nenašla cestu do branky Poltavy a končí o několik decimetrů mimo.
73'
Na druhé straně si podobně vedl i Kulač se svým pokusem.
72'
Ozobič si připisuje nepřesný střelecký pokus.
71'
Poltava měla k dispozici krásný brejk, Careca zase rozdal míč, tentokráte na Rebenoka a ten svou střelou z první míjí těsně branku Karabachu.
71'
Rozehrávka domácích nakonec končí u brankáře Šusta, který byl rychlejší než domácí hráč.
70'
Centr z levé strany na poslední chvíli odvrátil skvěle na rohový kop Perduta.
69'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Araz Abdullajev, přichází Dzon Delarge.
67'
Careca v souboji spadl jak pytel brambor na kapitána Sadygova a ten musí být ošetřen na hrací ploše.
66'
Centr Karabachu z pravé strany byl zbklokován, míč ze vzduchu stahuje brankář Šust.
65'
Guerrier za zákon fotbalových pravidel dohrál Carecu.
64'
Žlutou kartu dostává Abdellah Zoubir (FK Karabach).
63'
Zoubir skočil mezi dva a kácí se k zemi. To bude karta za simulování.
61'
Guerrier si připisuje nedovolený zákrok.
60'
Madatov se ihned zapojil do útočné akce svého celku.
58'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Innocent Emeghara, přichází Mahir Madatov.
58'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Simeon Slavčev, přichází Filip Ozobić.
56'
Odkop Česnakova zblokoval domácí hráč, odražený míč se dostal k Emegharovi a ten pohotovou střelou přestřeluje branku soupeře.
54'
Kulač padá při kontru po osobním souboji, zlobí se, ale faul se nepíská.
52'
Nádhernou střelu Abdellaha Zoubira směřující do branky, krásným zákrokem nad břevno na rohový kop vytahuje brankář Šust!
51'
Šarpar nedovoleně zastavil Abdullajeva.
50'
Guerrierovi byl opět odmáván ofsajd.
49'
Careca přidržel Slavčeva.
48'
Tým Vorskla Poltava právě vstřelil branku!
Brejk Poltavy končí brankou, když míč šikovně potáhl čerstvý hráč na ploše Careca přihrál zpětně nabíhajícímu VLADYSLAVOVU KULAČOVI a ten nádhernou střelou z obrovské dálky z první překonává nejistého brankáře Vágnera , který nedokázal míč dostat mimo branku – 0:1!
47'
Kolomojec nedovoleně zastavil Guerriera.
46'
Abdullajev fauloval Šarpara.
46'
Střídání v týmu FC Vorskla Poltava: ze hřiště odchází Najeep Yakubu, přichází Nicolas Careca.
46'
První poločas, který byl vyloženě nudný, sice s herní převahou Karabachu nepřinesl žádnou šanci natož branku. Druhá půle bude zahájena cca v 19:57 hodin.
45+1'
45+1'
Poltava se už ani nepokouší o poslední možnost útoku.
45'
Osobní souboj nebyl posouzen jako faul, hra pokračuje i nadále.
44'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
42'
Přímý kop rozehrával stříleným centrem kapitán Sadygov o teč patou se marně pokusil Míchel a míč končí mimo tři tyče ukrajinské branky.
41'
Žlutou kartu dostává Igor Perduta (FC Vorskla Poltava).
41'
Guerrier proskočil mezi dvojicí Perduta a Dallku a dle rozhodčího to bylo s faulem navíc poblíž pokutového území.
40'
Centr domácích končí až za brankovou čárou.
39'
Ve vzdušném souboji byl faulován Garajev, protihráčem Kulačem, který sice kroutí nesouhlasně hlavou, ale už má na kontě žlutou kartu.
38'
Územní převaha Karabachu je zřejmá, ale bez významné šance či střely na branku soupeře.
37'
Míč sice mířil za obranu, ale v poklidu si pro něj vyběhl brankář Šust.
36'
Perduta pro tento okamžik uhlídal Emegheru.
35'
I střelu Medveděva potkala stejný osud jako předešlý střelecký pokus soupeře.
33'
Česnakovova střela byla zblokována a míč má v moci brankář Vágner.
33'
Rebenok nepřešel u postranní čáry přes Rzezniczaka, který útočný kontr Vorskly významně přibrzdil.
33'
Yakubov neuspěl v souboji proti dvěma protihráčům.
32'
Medveděva tvrdě skolil Skljar bez jakýchkoliv servítků.
30'
Po rohovém kopu nepřesně zakončoval Gurrier.
29'
Gurrier u postranní čáry vybojoval šikovně další rohový kop již třetí pro FK Karabach.
28'
Centr Rebenoka byl hladce odvrácen pozornou obranou Karabachu.
27'
Příliš vysokou nohou zahrál Garajev proti hlavě ukrajinského soupeře.
25'
Guerrier byl nachytán asistentem rozhodčího v ofsajdovém postavení odporujícím fotbalovým pravidlům.
23'
Centr Karabachu od postranní čáry byl tuze dlouhý a končí daleko za brankovou čárou mimo.
22'
Po rozehraném rohovém kopu hlavičkoval nad soupeřovu branku Míchel.
21'
20'
Odražený míč napálil z první Slavčev, který však mířil daleko od branky brankáře Šusta.
18'
Volného míče v pokutovém území se ujal brankář Šust.
17'
Další centr Karabachu byl přetažen, přesto jeho hráči stále drží míč a okupují blízkost pokutového území Poltavy.
15'
Centr z pravé strany byl pohotově odehrán obráncem v bílém dresu.
14'
Míchel se snažil rozdat míč na pravou stranu k postranní čáře, spoluhráč však naprosto nepochopil jeho úmysl.
13'
Hráči Poltavy vlastní vinou zkazili naprosto svou útočnou snahu a míč končí v zámezí.
12'
Dlouhý míč hledal osamoceného hrotového hráče v černém dresu, ale byl příliš dlouhý a tak končí až za brankovou čárou.
11'
Emeghara si došel pro další faul.
10'
Kapitán Česnakov skluzem skvěle zasáhla a nedovolil, aby míč pronikl na volného útočícího hráče za obranu.
9'
Nepovedený centr z levé strany sbírá do své moci brankář Šust.
8'
Sledujeme velmi mnoho nepřesností u obou celků.
7'
Šarpar rozdal míč do strany na Yakuba, ale ten míč nezpracoval a přišel o něj.
6'
První rohový kop pro domácí celek Karabachu.
5'
Vorskla se v útoku neprosadila a musí začít znova ze své vlastní poloviny hřiště.
4'
Žlutou kartu dostává Vladyslav Kulač (FC Vorskla Poltava).
4'
Kulač tvrdě zajel do Emeghary a to bude první žlutá karta v utkání.
3'
Emeghara dostal míč pouze na paty, nakonec vše končí autem pro Karabach.
2'
Útočného faulu se dopustil Zoubir na Perdutovi.
2'
Emeghara byl nedovoleně zastaven na polovině hřiště Šarparem.
1'
Odkop domácích byl ve vzduchu zpracován hráči z Ukrajiny.
1'
FK Karabach bude hrát v černých dresech, Vorskla Poltava nastupuje v barvě bílé.

FK Karabach: Vágner – Medveděv, R. Sadygov (C), Rzeźniczak, Guerrier – Abdullajev, Míchel – Garajev, Zoubir, Slavčev – Emeghara.
Náhradníci: Halldórsson – B. Huseynov, A. Husejnov, Ozobić, Dinijev, Delarge, Madatov.

FC Vorskla Poltava: Šust – Sapaj, Česnakov (C), Dallku, Perduta – Šarpar, Skljar – Rebenok, Kulač, Yakubu – Kolomojec.
Náhradníci: Tkačenko – Čyžov, Gabelok, Odarjuk, Careca, Sergijčuk, Mysyk.

Rozhodčí: Reinshreiber – Krasikow, Biton.

FK Karabach

Je historicky podstatně známější a úspěšnější celek než jeho dnešní soupeř. Klub byl založen v roce 1951. Klubové barvy: černá a bílá.

Největší úspěchy:

6x – Mistr ligy (naposledy 2017/18)
3x – Druhý v lize (naposledy 2012/13)
4x – Třetí v lize (naposledy 2010/11)
6x – Vítěz azerbajdžánského poháru (naposledy 2016/17)

Po páté za sebou se FK Karabach zúčastňuje základní skupiny Evropské ligy, z ní však ani jednou nepostoupil do další fáze soutěže.

Naopak oproti hostím, FK Karabach sází zejména na legionáře například: Emegharu (Švýcara nigérijského původu), Míchela a Quintanu (oba Španělsko), Chorvata Ozobiče, Albánce Agolliho, Rzezniczaka (Polsko) a především na dobře známého hráče z působení v české lize Konžana Dzona Delargeho.
Vorskla Poltava

Vorskla Poltava vznikla v roce 1955, samozřejmě je ve stínu dvojice velkoklubů z Kyjeva a Doněcku, ale občas jednou za čas se do evropských pohárů podívá. Klubové barvy: zelená a bílá.

2x – Třetí v lize (naposledy 2017 – 18)
1x – Vítěz ukrajinského poháru (2008 – 09)

Největším úspěchem je druhá účast v základní skupině Evropské ligy, v sezóně 2011 – 12 byla vybojovaná, nyní byl celek do skupiny přímo nasazen.

Prim hrají především dva hráči z Brazílie Artur a Nicolas Careca. Ostatní hráči jsou buď z Ukrajiny nebo ostatních postsovětských republik.
Zápasy ve skupině FK Karabach:

FK Karabach – Arsenal FC 0:3

Sporting Lisabon – FK Karabach 2:0
Zápasy ve skupině Vorskla Poltava:

Vorskla Poltava – Sporting Lisabon 1:2

Arsenal FC – Vorskla Poltava 4:2
V základní skupině se utkají ve třetím kole zatím dva bezbodové celky FK Karabach (Azerbajdžán) a FC Vorskla Poltava (Ukrajina). Mírným favoritem by měl být domácí celek, který má daleko více pohárových zkušeností.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.