Meret – Nikola Maksimović (46. D. Mertens), Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam (71. Rui) – Callejón, Allan, Ruiz, P. Zieliński – Milik, L. Insigne (61. Younes).
Ospina – Hysaj, Malcuit, D. Mertens, Rui, Verdi, Younes.
Arsenal
Čech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Xhaka (62. Alnaní), Kolašinac – A. Lacazette (68. Iwobi), Ramsey (34. Mchitarjan), Aubameyang.
Leno – Alnaní, Guendouzi, Iwobi, Mchitarjan, Mustafi, Özil.

Ve druhém poločase se ukázal obraz vlastně celého zápasu. Arsenal dal gól, a poté už mu skoro o nic nešlo. Vedl pohodově 4:0 a Neapol měla jen teoretickou šanci na postup. I když se hráči snažili a míč měli na kopačkách hodně velkou převahu času, nejnebezpečnější ohrožení branky předvedl Monreal, který míč nechtěně usměrnil na svého brankáře. To tak nějak ukazuje vývoj zápasu.

Děkuji za sledování přenosu. Těším se na další zápasy. Jiří Polášek.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 12:1. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 6:15.
90+3'
A to se taky podaří! Arsenal končí s nulou na kontě a přes Neapol snadně postupuje do dalšího kola, tedy mezi čtyři nejlepší. Zde se potká s Valencií a možná následně Chelsea nebo jedním z dvojice Benfica/Frankfurt.
90+2'
Arsenal odkopl míč přes celé hřiště, a Aubameyang ve předu ho málem vybojoval. Hosté už jen šetří čas a snaží se pomoci Petrovi Čechovi k jedné z jeho posledních nul, jelikož po sezóně ukončí kariéru.
90+1'
Nyní se nastavují ještě 3 minuty nad základní hrací dobu.
90'
Tak Callejon, který si dneska nejvýrazněji přál gól získal jen žlutou kartu. To asi úplně nebude útěcha.
89'
Arsenal teď asi 2 minuty drží soupeře u jejich vápna, což se nestalo asi za celý druhý poločas předtím ani jednou.
88'
Torreira se nepěkně srazil s protihráčem a opět leží na zemi. Neapoli se čas krátí a o výsledku dnes je již určitě rozhodnuto.... Pokud nepřijde rychle několik penalt....
86'
Nyní však před chvílí zmíněný Maitland-Niles fauloval a míč dostali domácí. Chvíli s ním kombinovali, na chvíli ho předali Arsenalu, ale už ho zase mají.
85'
Arsenal vhazoval, rozhodčí je ale zastavil, že má vhazovat Neapol. Pak se ale opět opravil a nakonec opravdu vhazoval Maitland-Niles. Docela kuriózní situace.
84'
Pierre-Emerick Aubameyang nyní sprintoval za obráncem a Gabonský rychlík ho předběhl. Míč však jen odebral a pak mu byl vykopnut.
83'
Neapol si opět kopla přímý kop. Míč sice plachtil kousek vedle tyčky, ale neposlal ho tam domácí hráč, nýbrž Henrik Mchitarjan.
82'
Iwobi se protahoval ve vápně, ale opět ztratil míč ve finální fázi kombinace. Arsenal tak zatím skóre nenavýší.
81'
Dva rohové kopy v rychlém sledu zahrávala Neapol. První jí nevyšel a tak ten druhý hráči zahráli nakrátko. A vzešla z toho celkem hezká šance, zakončená ale vedle branky.
79'
Petr Čech byl nyní prověřen vlastním hráčem. Po centru jednoho z domácích míč nechal projet Koscielny a Monreal ho dostal nečekaně na kopačku a nechtěně ho namířil přímo do branky. Čech pohotově zasáhl. Paradoxně největší ohrožení branky v dnešním zápase přišlo z kopačky vlastního hráče.
78'
Iwobi si nyní hezky povodil míč až do vápna, kde ho ale dobšhly obránce chtěl okrást. Iwobi ho obkličkoval směrem zpět, a nabízel se mu úplně volný Mchitarjan, jenže Alex Iwobi chtěl sólovat a o míč hloupě přišel.
77'
Na hřišti leží Lucas Torreira. Urugvayský šikula sice není nějak hodně zraněn, ale stejně musí odejít na ošetření do zamezí.
76'
Neapol kombinovala a kombinovala, až Zielinski vystřelil, ale vystřelil takovým způsobem, že střela připomínala spíš přihrávku a ta i tak zamířila 2 metry vedle branky.
75'
Velmi dobře dnes hraje Bosenský hráč Sead Kolašinac. Nyní předvedl další skvělé odebrání míče, a to opravdu v důležité situaci.
74'
Petr Čech asi moc nepotěšil trenéra, protože nyní získal žlutou kartu. Samozřejmě za zdržování hry. Sice se rozhodčímu snažil vysvětlit, nebo to alespoň naznačoval, že čekal až se jeho tým vysune dopředu, my jsme od přenosu ale jasně viděli, že to tak nebylo.
73'
Další zmařená šance! Milik se řítil za vzdušnou přihrávkou z kraje, ale tu těsně před ním tečoval Monreal. Míč už nikdo nedorazil a Čech si pro něj skočil.
72'
Ruiz se řítil za míčem, který Čech nezvedal ze země, ale jakmile se přiblížil na dosah, tak ho Petr Čech velmi rychle zvedl a rozehrál.
71'
I trenér Neapole Ancelotti využívá poslední střídání okolo sedmdesáté minuty. Druhý rajní obránce v dnešním zápase, Ghoulam, odchází. Nahrazuje ho Rui.
70'
Co už není tak hezké na hře Arsenalu je to, že se s pohodlným náskokem jen brání a brání. Je to samozřejmě logický tah, ale nevidíme tak hezký fotbal.
69'
Maitland-Niles předvedl krásny obraný zákrok, který ještě vyšperkoval kličkou před útočícím hráčem. Ten ještě k tomu neudržel rovnováhu a spadl.
68'
Unai Emery využívá před sedmdesátou minutou i třetí a poslední střídání. Provedl nyní výměnu Lacazetta za Iwobiho, což je u něj docela časté.
67'
Koulibaly při zahrávání rohového kopu domácími spadl ve vápně. Nebyl ale nikým k zemi poslán a to mu teď důrazně vysvětluje Sokratis Papasthatopouos.
66'
Callejon promarnil další šanci, při které opět branku hostujícího Londýnského Arsenalu přestřelil. Docela smůla pro hosty.
65'
Dva nebezpečnější centry do vápna v rychlém sledu nyní nakonec ubránila obrana Arsenalu, která tedy stále zůstává stoprocentní.
64'
Prognózy sázkových kanceláří a tipérů, u kterých většina věřila domácím, se zatím nevyplnily. I přes to že je nyní italský mančaft více na míči, do šancí se opravdu nedostává.
63'
Na konci hřiště, ne však ve vápně, zahrál rukou Laurent Koscielny. Nebylo to úmyslně, Neapol však získává přímý volný kop.
62'
Střídat bude i Arsenal a v dnešním zápase dohrál Švýcarský ostrostřelec Granit Xhaka. Místo něj si zahraje Elneny, hráč, který se po odchodu Wengera ze sestavy pomalu vytrácí.
61'
Dnes dohrál taky Insigne, přestože v dnešním zápase spíš vyčníval. Nahrazuje ho Younes, který se také pokusí něco udělat s výsledkem.
60'
Arsenal dnes velmi dobře brání, a na mužstvu, které kromě zranění dlouhodobě trápí obrana, podává velmi, velmi kvalitní výsledek.
58'
Po něm sice domácí mužstvo odebralo míč, a rychle běželo směrem k brance, Callejon ale z úhlu centroval až za branku.
57'
U vápna na druhé straně byl trefen Lacazette a potácel se k zemi. Rozhodčí to nevyhodnotil jako faul, ale zahrává se rohový kop.
56'
Dnes již druhý míč skončil v brance Petra Čecha, zase ale z několikametrového ofsajdu, o kterém hráči Neapole, a hlavně zakončující Insigne moc dobře věděli.
55'
Arsenal si dobře hlídá hráče hostů a ihned, když se přiblíží, začne velmi dobře napadat. Nyní Maitland-Niles odvrátil na rohový kop.
54'
Neapol sice většinu druhého poločasu drží míč na kopačkách, ale moc platné jí to není. Až na první velkou šanci hned z poločasu utkání ještě Petra Čecha neohrozila.
53'
Petr Čech si jen lehounce skočil pro míč, který nacentroval Ruiz. S tímhle neměl skoro žádnou práci.
52'
Další útok domácích taky nedopadl úspěchem. První se Neapol nemohl dostat přes záložníky hostů a tak se sama vyhnala, a potom po průniku zase mířila 5 metrů nad branku.
51'
Obrana Arsenalu jinak dnes funguje velmi dobře a k ničemu velkému Neapol nepouští. Pomáhá jim dokonce ještě záloha.
50'
Sokratis nyní chyboval v obraně, ale následně míč ještě "líznul" a poslal do autu a tak neposlal domácí do úniku.
48'
Tak Aubameyang si svůj talent na pálení obrovských šancí přenesl z Premier League i do Evropské ligy. Když není dostal přihrávku přesně před branku, kde stál proti brankářovi úplně sám, trestuhodně neproměnil.
47'
Nádherně nyní pronikl po křídle a následně do vápna Insigne. Přihrál na střed na Ruize, ale ten míč poslal opravdu špatně vysoko nad branku.
46'
Zkušený trenér Carlo Ancelotti nyní do hry posílá ihned po poločase Mertense. Sedne si místo něj Maksimović.
46'
První poločas skončil a přinesl jednu zásadní informaci. Arsenal vstřelil gól a to znamená, že Neapol musí skórovat čtyřikrát. Není to lehký úkol a proti dobře hrajícímu Arsenalu obzvlášť ne. Ale je to fotbal stát se může cokoliv. Poločas byl jinak vyrovnaný a Neapol nějak výrazně neztrácela.
45+5'
45+5'
Možná docela nefér rozhodnutí předvedl nyní sudí, který neodpískal přímý kop přímo před vápnem, kde Kolašinac pravděpodobně fauloval Callejona. Ze záběrů to jasně vidět nebylo, ale všichni hráči Neapole zákrok reklamovali.
45+4'
No tohle zrovna taky nebylo úplně hezké a fér od Koscielneho. Pokud to tedy bylo tak jak to vypadalo. Přímo před vhozením míče do hry skočil na zem a začal si zavazovat tkaničku.
45+3'
Koscielny nyní těsně před brankářem Čechem zablokoval tvrdou střelu jednoho z hráčů Neapole. Výtečný zákrok.
45+2'
Domácí nyní rozehráli nebezpečný rohový kop, ze kterým si ale nakonec nějakým způsobem Arsenal poradil. Aktivita italského celku se ale stupňuje.
45'
Bude se ještě docela dlouho hrát. Sudí usoudili, že se bude ještě minuty pokračovat.
44'
Petr Čech měl sice nyní práci, ale nebyla těžká. Se sice silnou střelou, ale z velké dálky, si perfektně poradil.
43'
Hodně zbytečnou žlutou kartu nyní obdržel kapitán domácích Insigne. Pokud mají ostatní hráči vzhlížet ke kapitánovi, tak rozhodně ne při tomhle. Žlutá karta za nesportovní chování.
42'
Domácím se ale snaha upřít nedá. Arsenal má zatím to, co potřebuje a nechává na míči domácí tým. Ten z toho však těží a jde za srovnáním.
41'
Ghoulam si převzal míč a pohotově nacentroval do vápna. Zde byl připraven Milik, hráč s číslem 99 na dresu, ale ten svou hlavičku neumístil správně.
40'
Opařená Neapol, které se postup opravdu na míle vzdálil, se nyní snaží vymyslet, jak vůbec projít přes půlící čáru. Zatím se to italskému týmu nedaří.
39'
Tank z Bosny a Hercegoviny, Sead Kolašinac byl nyní trochu faulován Callejonem, a to se mu nelíbilo. Strčil ve vápně domácích do jiného hráče, to už ale rozhodčí odpískal.
38'
Po rozehrávce je vidět úleva na hráčích Arsenalu, protože Neapol už vystrkovala růžky a už se snažila o nějaké ohrožení branky.
36'
Arsenal právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALEXANDRE LACAZETTE, který se ujal přímého kopu. Míč poslal do branky fantastickým způsobem, a dává Arsenalu hodně dobrou pozici, jelikož Neapol na postup musí vsítit 4 branky.
35'
Laccazette byl faulován pár metrů před vápnem. Nyní zahraje přímý kop a má velkou šanci se ujmout vedení již v prvním poločase.
34'
Bohužel je tomu tak, a Arsenal musí již nyní provést své první střídání. Vinou zranění pravděpodobně hamstringu hřiště opouští Aaron Ramsey, a nahrazuje ho Henrikh Mchitarjan.
33'
Stále se ještě nehraje. Čeká se, jestli se bude střídat, nebo ne. Lékaři mluví s Ramseym, a ten nevypadá, že by pokračoval ve hře.
32'
No, nyní se k zemi svalil Aaron Ramsey, a před tím se držel za hamstring. To není vůbec dobré znamení, jelikož je právě Ramsey poslední dobou nejlepším hráčem svého týmu.
31'
Callejon dostal zásah a nyní leží na zemi. Zásah ale dostal od Insigneho, a to do choulostivých míst. Callejon asi nebude ze svého kapitána úplně nadšený.
30'
Po delší chvíli se opět ukázal domácí brankář Meret. Ten si nyní musel poradit s Aubameyangovou střelou. A poradil si s ní na jedničku.
29'
Milik je v posledních chvílích do útoku velmi aktivní. Nyní vymýšlel další přihrávku do běhu, jenže tohle si pohlídala hostující obrana.
27'
Milik dostal centr do vápna, zde se osamostatnil a na míč si naskočil. Hlavičku poslal ale dost vedle branky a skóre se tak nemění.
26'
Xhaka dostal od Allana kolenem přes koleno a poroučel se k zemi. Bude muset na ošetření do zámezí, ale jde po svých. Gólový zápas zatím vidíme v souběžně hraném zápase, kde Chelsea vede již 4:1.
25'
Kolašinac neúmyslně zahrál rukou, protože míč byl na něj poslán vzdušnou zadovkou. Rozehráli domácí a ihned se řítili dopředu.
24'
Milik vstřelil gól. Ve vápně byl samostatný a přeloboval Čecha. Jenže ani neslavil, protože věděl, že je jasně v ofsajdu. Slavia Praha mezitím snižuje na 3:1.
23'
V posledních okamžicích je aktivnější domácí celek. Arsenal ale zatím velmi dobře brání, a taky odebírá míče a zachycuje přihrávky do akcí.
22'
Zielinski nabíhal po pravé straně, a následně centroval. Rozhodčí pískal ofsajd. Z opakovaného záběru jsme však mohli vidět, že přihrávku do ofsajdu dostal už i Zielinski.
21'
Callejon posílal zprava dlouhý centr, který přeletěl úplně všechny a míč skončil v zámezí. Kolašinacovi, který byl v předchozím souboji naražen a špatně došlápl, nyní pomáhá vstát rozhodčí. I tak ale putuje na ošetření za čáru.
20'
Centr domácích, který směřoval do vápna nezachytil Nacho Monreal, který podklouzl, ale ve vápně se o to postaral Maitland-Niles.
19'
Xhaka zariskoval a málem k sobě pustil domácího hráče ve svém vápnu. Nebezpečí zažehnal přihrávkou opravdu v poslední setince.
18'
Už to vypadalo na nějaký další tlak domácích, ale dneska je zlobí přihrávky. Často je hráči posílají tak slabé, že než je spoluhráči dostanou, tak je uloví protihráč, který byl dost daleko.
17'
Koulibaly nyní spálil velkou šanci! Přečíslení Neapole po rohovém kopu Arsenalu si hráči hostů nepohlídali a na pravé straně byl nakonec Koulibaly samotný. Petr Čech ale perfektně odhadl střelu a míč vyráží.
16'
Nyní se rýsovala šance Neapole, když Arsenal málem pustil míč před Petrem Čechem. Až na poslední chvíli ho odkopl Kapitán Laurent Koscielny.
15'
Arsenal dobře napadá každou jedinou rozehrávku domácí Neapole. A to kdekoliv na hřišti. Nyní dokonce domácí zahnal až k rohovému praporku. to s míčem v držení hráčů v modrém.
14'
No pozor, Kolašinac teď předvedl velmi hloupý a zbytečná zákrok, kdy postrčil rukou do obličeje k zemi Callejona. Rozhodčí jen přenechává míč domácím, takže má Sead Kolašinac velké štěstí.
13'
Začátek zápasu je trošku opatrnější, a to ze strany obou mančaftů. Ten z Londýna už jednou zahrozil, z rohového kopu, ale zatím nějak zvlášť nevystrkuje růžky.
12'
Ainsley Maitland-Niles hezky vybojoval míč ve svůj prospěch, a začal po pravé straně sprintovat. Jenže pod tlakem nakonec míč zavezl za čáru.
11'
Kolašinac rozehrál delší aut od půlky až před vápno, a tam byla sice zastavena akce Neapolí, ovšem jen za cenu dalšího autového vhazování.
10'
Arsenal v několika posledních minutách hraje hlavně na svoji útočné polovině, a zatím to s Ancellotiho družinou nevypadá nějak dobře.
9'
Xhaka centroval dopředu na Ramseyho, ale ten byl ve vápně postrčen v souboji. Faul to pravděpodobně nebyl a tak se hraje dále. Mimo jiné už Chelsea vede nad Slavii 2:0.
8'
Aaron Ramsey kombinoval s Kolašinacem u čáry a tam mu byl míč vykopnut na aut. Autové vhazování se nyní opakuje už po třetí za minutu.
7'
Arsenal nyní zahrozil zahrozil z rohového kopu. Ten rozehrál Granit Xhaka a brankář Meret si připisuje první hezký zákrok.
6'
První vhazování zápasu ve prospěch Arsenalu. Kolašinac se pokusil Aubameyanga vysunout do útoku, ale Pierre-Emerick Aubameyang byl pressovaný a musel se stáhnout.
5'
První zásah Bernda Lena, tedy pokud se tomu dá takhle říci. Spíš se k němu jen míč dokutálel. Podávám také zprávu, že v souběžně hraném zápase Chelsea vstřelil první gól pražské Slávii.
4'
Unai Emery rozdává pokyny. Arsenal si po faulu rozehrál přímý kop. Centr letěl k pravé tyči, kde jeden z hráčů hlavičkoval, ale ne nijak přesně.
3'
V úvodu zápasu drží míč Italská Neapol. Jenže kromě jednoho nakopnutého míče se ještě k nějakému ohrožujícímu útoku nedostali a jen kombinují vzadu.
2'
První poločas nám začal a výkop provedli domácí. Domácí nastoupili v modré variantě dresů, zatímco Arsenal dnes oblékl červené varianty.
1'

SSC Neapol: Meret – Nikola Maksimović, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Callejón, Allan, Ruiz, P. Zieliński – Milik, L. Insigne.
Náhradníci: Ospina – Hysaj, Malcuit, D. Mertens, Rui, Verdi, Younes.

Arsenal FC: Čech – Papastathopoulos, Koscielny, Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Xhaka, Kolašinac – A. Lacazette, Ramsey, Aubameyang.
Náhradníci: Leno – Alnaní, Guendouzi, Iwobi, Mchitarjan, Mustafi, Özil..
ARSENAL FC

Arsenal Evropskou ligou proklouzl s dost rozdílnými výsledky. První 2 vyřazovací kola musel vždy doma dohánět ztrátu z prvního zápasu. Nejdřív s BATE, dále s Rennes. Nyní si ale v prvním zápasu v čtvrtfinále vytvořil docela hezký náskok. Pokud se mu podaří vstřelit na Stadio San Paolo gól, postup už je asi nemine. Uvidíme, zda nakonec Emeryho družina, která už lační po větší trofeji (s prominutím FA Cupu, který je taková spíš druhořadá trofej), kterou nezískala už roky, dokáže tažení dostat do vítězného cíle.

Forma (EL): V – V – P – V – P

Absence: Bellerin, Holding (poranění kolena), Welbeck (poranění kotníku)

Poslední zápasy (EL):
Arsenal – Neapol 2:0
Arsenal – Rennes 3:0
Rennes – Arsenal 3:1
SSC NEAPOL

Neapol si z Arsenalu přivezla dost nepříznivý výsledek 2:0. Jak asi všichni víme, pokud Arsenal skóruje jeden gól venku, budou již domácí potřebovat na postup 4 góly. To určitě není příznivý stav. Není to však úplný konec, když ještě vezmeme v úvahu, že se druhému nejlepšímu celku italské Serie A proti Anglickým týmům na domácí půdě daří. Podle statistiky ještě Neapol vstřelila v 7 z 10 zápasů na domácí půdě alespoň 2 branky.

Forma (EL): P – P – V – V – V