Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : BATE Borisov - 13. prosince 2018   18:55

PAOK
PAOK
59' Prijović (Jaba)
1:3
(0:3)
BATE Borisov
18' Skavyš  (Stasevič) • 42' Signěvič   • 45+1' Signěvič  (Stasevič)
PAOK
Paschalakis – Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (C) (46. Tosca) – Maurício, Cañas – Jaba, Pelkas (55. Akpom), Limnios (46. Vardá) – Prijović.
Rey – Tosca, Šachov, Biseswar, Wernbloom, Vardá, Akpom.
Welz – Foltyn, Häcker
Toumba, Soluń
Sčerbicki – Filipović, D. Poljakov, Volkov, Rios – Ivanić, Drahun (88. Jablonskij), Baga – Stasevič (C), Signěvič, Skavyš (83. Gordejčuk).
Čičkan – Hleb, Jablonskij, Simović, Berezkin, Moukam, Gordejčuk.

PAOK doslova ve druhé polovině utkání drtil BATE jak vymačkaný citrón, zvláště po snížení Prijoviče a následném vyloučení Signěviče. Ale BATE vše přečkalo a může slavit postup do jarní části evropské ligy. domácím zlomila vaz špatná koncovka a velmi zlý konec první půle, kde inkasoval dvě branky. Velmi slušný výkon podala trojice rozhodčích. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 12:6. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:13.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Jevgen Jablonskij (BATE Borisov).
90+5'
Jablonskij dostal na zem Jabu a to bude za kartu.
90+4'
Crespo zablokoval střelu Ivaniče na rohový kop.
90+3'
Crespo přímo před rozhodčím dohrál Staseviče.
90+2'
Centr Vardy byl příliš dlouhý na to, aby ho někdo v černo bílých dresech zasáhl.
90+1'
Varela si vedl již tradičně, opět netrefil zařízení.
90+1'
Další rohový kop pro PAOK.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
90'
Desátý rohový kop pro PAOK.
89'
Gordejčuk si nepohlídla ofsajd.
89'
Centr Vardy do pokutového území byl odvrácen prvním bránícím hráčem.
88'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Stanislav Drahun, přichází Jevgen Jablonskij.
86'
Centr Jaby ze vzduchu sbírá brankář Sčerbicki.
85'
PAOK svírá BATE v neskutečných kleštích, ale koncovka je dnes obrovským problémem domácího celku.
84'
Rohový kop pro PAOK.
83'
Přes Filipoviče neprošla střela Maurícia.
83'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Michail Gordejčuk.
82'
Centr Toscy do pokutového území byl odvrácen pozornou obranou za postranní čáru.
81'
Baga zablokoval Prijovičovu střelu.
80'
Akpom si skvěle narazil se spoluhráčem, leč v koncovce selhal a posílá míč vedle tyče.
80'
Chelsea zásluhou Girouda vyrovnala na 2:2.
79'
Dnes prostě není souzeno se trefit Varelovi po rohovém kopu.
78'
A další roh pro domácí celek bude následovat po zblokované střele Caňase.
77'
76'
Střela Matose skončila sražená na rohový kop.
75'
Ivanič raději odkopává míč pouze za postranní čáru na jistotu.
74'
Vardovo zakončení zablokoval obětavý obránce Poljakov.
74'
Proti střele Toscy pozorně zasáhl brankář Sčerbickij.
73'
Rohový kop pro PAOK Soluň.
72'
Žlutou kartu dostává Alexej Rios (BATE Borisov).
72'
Rios těsně před pokutovým kopem zastavil jen za cenu faulu Akpoma.
71'
Varela fauloval v pokutovém území hostujícího brankáře.
70'
Po krásném centru gólovou hlavičku Akpom a Sčerbicki vytáhl parádní zákrok a vytlačil míč mimo branku na rohový kop konečky prstů!
68'
O chvíli později si podobně počínal jeho spoluhráč Leó Matos.
67'
Maurício nestřílel přesně.
66'
Ofsajdové postavení si nepohlídal hostující Skavyš.
65'
Vardá našel Varelu po rozehrání rohového kopu a tento hráč stejně jako v prvním poločase ve velké šanci neuspěl!
64'
Poljakov zblokoval střelu Matose na rohový kop pro PAOK.
62'
Červenou kartu dostává Mikalaj Signěvič (BATE Borisov).
61'
Signěvič v souboji o míč trefil loktem do obličeje Crespa. Probíhají diskuse a rozhodčí dostává určitě info přes mikrofon. Ano je tomu tak! A ovlivní to velmi utkání. Nicméně z mého pohledu správné rozhodnutí.
60'
Hostující brankář musel, zlikvidovat centr z levé strany vyboxováním míče.
59'
PAOK právě vstřelil branku!
Leó Jaba zprava dával míč na první tyč, kam si naběhl kanonýr ALEKSANDAR PRIJOVIČ a nezaváhal – 1:3!
58'
Po nádherné trefě Nega se MOL Vidi dostává do vedení nad Chelsea v poměru 2:1! To BATE nevadí s maďarským celkem má lepší vzájemná utkání dvakrát výhra 2:0!
57'
Obrana Borisova zapracovala opět na výbornou a míč v poklidu odklidila mimo pokutové území.
56'
Centr z pravé strany hřiště nikoho ve žlutých dresech v pokutovém území nenašel.
55'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Chuba Akpom.
54'
Ivanič z velmi těžké pozice trefuje pouze boční síť domácí branky.
53'
PAOK sportovně vrací míč soupeři.
52'
Pelkas je ošetřován přímo na hrací ploše.
51'
BATE hraje naprosto takticky, hlavně bez jakýchkoliv chyb v defenzivní činnosti.
50'
BATE je pouze pod optickém tlakem domácího celku.
48'
Pelkas nedovoleně atakoval Staseviče.
47'
Stasevič trefil loktem do obličeje Matose a velmi se diví odpískanému faulu.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Vieirinha, přichází Alin Dorinel Tosca.
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Amr Vardá.
46'
Prvních 15 minut patřilo PAOKU, pak se pomalu, ale jistě začal herně a hlavně gólově prosazovat celek BATE z Borisova a vykročil zcela jasně k postupu do další fáze soutěže. První poločas tak skončil zatím skórem 0:3 pro hosty. Druhý poločas bude započat cca ve 20:00 hodin.
45+2'
45+1'
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Přečíslení v rychlém brejku tři na dva hosté zvládli na výbornou, vyhnuli se ofsajdové pasti Igor Stasevič perfektně a včas posunul míč na levou stranu na zcela volného NIKOLAJE SIGNĚVIČE, který nezaváhal a uklidil míč přesně pod břevno – 0:3!
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Drahun zablokoval Crespovu střelu.
43'
Leó Jaba se přiřadil do skupiny hráčů co netrefily branku soupeře.
42'
NIKOLAJ SIGNĚVIČ to vzal na sebe a byl úspěšný svou střelou po zemi doprostřed branky, zvyšuje na 2:0 pro BATE!
41'
Žlutou kartu dostává Léo Matos (PAOK Soluň).
41'
Matos sestřelil v pokutovém území Staseviče a rozhodčí neváhá a nařizuje pokutový kop pro BATE!
40'
Vierinha ve velmi dobré šanci neuspěl!
39'
Nyní hostující celek sevřel PAOK do pokutového území a obléhání svou povedenou střelou těsně nad břevno ukončil Stanislav Drahun!
38'
Ivanič bojuje i nadále se svou vychýlenou muškou.
37'
Leó Matos ve výskoku fauloval Filipoviče.
36'
Žlutou kartu dostává Vieirinha (PAOK Soluň).
36'
Centr Bagy před nabíhajícím hráčem, skvěle vyboxoval brankář Paschalakis
35'
Branky padají i v Budapešti, ve 29 minutě se do vedení dostala Chelsea, aby hned ve 32 minutě MOL Vidi vyrovnal.
34'
Prijovič sice zakončil, ale nepřesně.
33'
Skavyš si počínal nedovoleně a fauloval.
32'
Prijovič se útočným faulem pomstil Riosovi.
30'
Akci tři na tři se míč dostal šťastně až k volnému Stasevičovi a ten svou střelou minul branku PAOKU.
29'
Rios tvrdě dohrál Prijoviče.
27'
Žlutou kartu dostává Dzmitrij Baga (BATE Borisov).
27'
Baga sestřelil Maurícia.
26'
Ivanič si připsal faul na protihráče.
25'
Vierinha si neseřídil mířidla a pálí mimo.
24'
Stasevič evidentně přistrčil Leó Matose, který se ochotně poroučel na zem.
23'
Rios si vyšlápl na Crespa.
22'
U levé postranní čáry fauloval Lea Jabu důsledný Alexei Rios.
20'
Paschalakis se dopustil školácké chyby kdy nákop Bagy zcela mimo tečoval úplně zbytečně na rohový kop.
18'
Igor Stasevič poslal centr do pokutového území, kde míč propadl mezi několika hráči obou celků, nakonec trefil překvapeného MAXIMA SKAVYŠE a od něho se odrazil přímo k tyči kam zapadl – 0:1
15'
Ivanič ze střední vzdálenosti vystřelil, ale prostor tří tyčí netrefil.
13'
PAOK se zdlouhavou kombinaci snaží o ukolébání soupeře a udeření v momentu překvapení.
12'
Skavyš se v souboji o míč dopustil útočného faulu na Vierinhu.
10'
Limnios se ocitl na zemi, hra pokračuje a míč má v držení stále PAOK.
8'
Pelkas výborně nacentroval z rohového kopu, v pokutovém území nejvýše vyskočil Fernando Varela, ale jeho střela hlavou šla těsně vedle tyče branky BATE!
8'
Drahun zblokoval svým zásahem střelu kapitána Vierinha na rohový kop pro PAOK.
7'
Baga nyní tvrdě zajel do Maurícia.
6'
Ve vzdušném prostoru jednoznačně úspěšnější hráči BATE.
5'
Baga na polovině hřiště fauloval Caňase.
4'
Aktivní Ivanič si připisuje na své konto nepřesnou střelu.
3'
Míč se po rohovém kopu dostal až k Ivanovičovi, který si nedokázal poradit s míčem na útočné polovině.
2'
Centr od Prijoviče z levé strany došel až k Pelkasovi, který z velmi ostrého úhlu vystřelil, ale byl vychytán brankářem Sčerbickým, který sráží míč na rohový kop!
1'
Prijovič se provinil proti fotbalovým pravidlům.
1'
Atmosféra tradičně na tomto stadioně elektrizující nic lehkého pro BATE.
PAOK nastupuje v pruhovaných bíločerných dresech, BATE v barvě žluté bude hrát.
V Soluni sice prší a je příjemných 5 stupňů.
Co potřebují oba celky k postupu?

a) BATE zvítězit a nemusí se na nikoho ohlížet
b) BATE remíza za předpokladu MOL Vidi podlehne Chelsea

c) PAOK výhra za tři body a doufat, že Chelsea zvítězí v Maďarsku.

V tomto případě budou mít tři celky po 6 bodech a nejlepší vzájemnou bilanci ze všech týmů právě řecký PAOK Soluň.

PAOK Soluň: Paschalakis – Matos, Varela, Crespo, Vieirinha (C) – Maurício, Cañas – Jaba, Pelkas, Limnios – Prijović.
Náhradníci: Rey – Tosca, Šachov, Biseswar, Wernbloom, Vardá, Akpom.

BATE Borisov: Sčerbicki – Filipović, D. Poljakov, Volkov, Rios – Ivanić, Drahun, Baga – Stasevič (C), Signěvič, Skavyš.
Náhradníci: Čičkan – Hleb, Jablonskij, Simović, Berezkin, Moukam, Gordejčuk.

PAOK Soluň

PAOK je nejslavnější klub ze Soluně a v posledních letech klub patří do TOP toho co Řecko nabízí. Klub byl založen v roce 1926. Klubové barvy: černá, bílá.

Největší úspěchy:

2x – Mistr ligy (naposledy 1984 – 85)
8x – Druhý v lize (naposledy 2017 – 18)
6x – Vítěz řeckého poháru (naposledy 2017 – 18)

Největší úspěchy v pohárech je 1x čtvrtfinále 1973 – 74 PVP. PAOK se do základní Skupiny Evropské ligy dostal již po 8x.

Kádr PAOKu je dobře složen z domácích reprezentantů Řecka (Pelkas, Karelis, Malezas, Kitsiou) a druhou polovinu tvoří vesměs hvězdní legionáři z celého světa – Matos, Maurício, Jaba (všichni Brazílie), Tosca (Rumunsko), Prijovič (Srbsko), Crespo, Caňas (oba Španělsko), Wernbloom (Švédsko), Biseswar (Nizozemí), Śachov, Čacheridi (oba Ukrajina), Warda (Egypt)

Klub s pohnutou historií byl založen v roce 1973, aby v roce 1984 finančně zkrachoval. Obnoven byl až v roce 1996 a od té doby patří ke zlaté výkladní skříni běloruského fotbalu. Sekundovat mu dokáží pouze Dinamo Minsk či Šachtor Soligorsk. Klubové barvy: modrá, žlutá.

15x – Mistr ligy (naposledy 2018)
4x – Druhý v lize (naposledy 2004)
3x – Vítěz běloruského poháru (naposledy 2015)

BATE se již po 9x zúčastní základní skupiny Evropské ligy či Champions League.

Naopak oproti hostím, BATE sází na hráče běloruské národnosti vyjma sedmice – Filipovič, Vasiljevič, Milunovič, Simovič všichni Srbsko, Kizito (Uganda), Tuominen (Finsko), Moukam (Francie).
V základní skupině se utkají dva známé celky PAOK Soluň (Řecko) s BATE Borisov (Bělorusko). Oba celky mohou ještě pomýšlet o druhém postupujícím místě. Více se věří domácímu celku.