Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Lutych - 3. října 2019   21:00

Arsenal
Arsenal
13' Martinelli (Tierney) • 16' Martinelli (Nelson) • 22' Willock  • 57' D. Ceballos (Martinelli)
4:0
(3:0)
Lutych
Lutych
Arsenal
E. Martínez – Bellerín (C), Mustafi, Holding, Tierney – D. Ceballos, Torreira, Willock (74. Guendouzi) – Maitland-Niles (66. Pépé), Martinelli, Nelson (79. Aubameyang).
Leno – Kolašinac, Chambers, Aubameyang, Guendouzi, Pépé, Xhaka.
Schärer – De Almeida, Zogaj (vš. Švýcarsko)
Emirates Stadium, Londýn
Lutych
V. Milinković-Savić – Vojvoda, Vanheusden, Laifis, Gavory – M'Poku (C), Bastien, Cimirot, Boljević (58. M. Carcela-González), Lestienne (79. Amallah) – Emond (73. Avenatti).
Bodart – Avenatti, Amallah, M. Carcela-González, Fai, Goreux, Lavalée.

Arsenal v utkání druhého kola Evropské ligy totálně přejel Standard Lutych, konečný výsledek 4:0 odpovídá dominantní převaze, kterou Arsenal dnes na trávníku měl. Druhý tým belgické ligy měl několik ojedinělých příležitostí, jinak se ale převážně bránil a výsledek mohl být pro hosty ještě krutější.

Hvězdou zápasu nemůže být nikdo jiný než osmnáctiletý brazilský útočník Gabriel Martinelli. Ten v úvodu zápasu vstřelil dvě branky v rychlém sledu a prakticky sám tak rozhodl zápas. Po změně stran přidal i hezkou asistenci u branky Ceballose, navíc neustále hrozil z pozice hrota a po příchodu Aubameyanga také z levého křídla.
90+3'
90+2'
Na Aubameyangův centr šajtlí si naskočil Martinelli, ten ale "sebral" míč lépe postavenému Pépému a v těžké pozici jej hlavou jen nasměroval k rohovému praporku.
90+1'
Ještě jedna hostující rána hostů do statistik zápasu, Amallah zpoza pokutového území přestřelil.
90+1'
Rozhodčí Schärer k dnešním devadesáti přidává tři nastavené minuty.
90'
V další příležitosti se objevil Pierre-Emerick Aubameyang, ten jemně trkl do míče, nasměroval jej ale těsně nad horní roh hostující branky.
89'
Tierney parádním centrem z levého křídla připravil tutovku pro Ceballose, Španěl ale hlavičkuje doprostřed branky.
88'
Gabriel Martinelli si na levém křídle dělá, co chce, tentokrát ale před brankou nedokázal najít nabíhající spoluhráče.
86'
Žlutou kartu dostává Mërgim Vojvoda (Standard Lutych).
Žlutou kartu dostává Héctor Bellerín (Arsenal FC).

Faul Vojvody na Martinelliho vyvolal emoce, žlutou kartu vidí také Bellerín.
85'
Martinelli na levém křídle i v závěru zápasu hýří aktivitou, tentokrát výbornou přihrávkou našel v pokutovém území Torreiru, ten ale svoji střelu z nadějné pozice neprocedil až k hostující brance.
84'
Ceballos potáhl míč po útočné polovině, pak přihrál doleva Martinellimu, jeho další pas před branku hosté odkopávají do zámezí.
83'
Torreira byl faulován ve středu hřiště, domácí rozehrávají z místa přestupku.
81'
Po průniku Martinelliho hosté zablokovali také ránu Pépého, odraženého míče se ještě zmocnil Bellerín, ten pak z úhlu přestřelil.
79'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Maxime Lestienne, přichází Selim Amallah.
79'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Reiss Nelson, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
77'
Další obrovský závar před brankou hostů, Ceballos ani Torreira však po tečovaném centru Nelsona neprostřelili obětavě bránící hosty, akci zakončila ruka Torreiry při zpracování odraženého míče.
76'
Pépé na pravém křídle zakombinoval s Bellerínem, pak ale centroval jen k brankáři Milinkovićovi-Savićovi.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Joseph Willock, přichází Matteo Guendouzi.
73'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Felipe Avenatti.
72'
Lestienne zprvu trochu prováhal na levé straně moment k přihrávce před branku, tak hledal M'Pokua v druhé vlně, hostující kapitán si míč zasekl a pak levačkou střílel jen do bránících hráčů Arsenalu.
70'
K radosti domácích příznivců si hráči Arsenalu zase úspěšně přihrávají na útočné polovině, hru mají zcela pod kontrolou.
68'
Pépé se pokusil individuálně prokličkovat do pokutového území, po pádu na trávník si ale penaltu u švýcarského arbitra nevymodlil.
67'
Héctor Bellerín propasíroval svoji přihrávku do pokutového území, ta ale byla tečována a Martinelli pak už měl k míči dále než brankář Milinković-Savić.
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Nicolas Pépé.
64'
Na kvalitní centr Nelsona si naběhl Martinelli a jemnou tečí vyzval k zákroku brankáře Milinkoviće-Saviće.
64'
U domácí střídačky se do dresu vysvléká Nicolas Pepé, ten tak bude prvním trumfem Unaie Emeryho z lavičky Arsenalu.
63'
Joe Willock měl dobrý úmysl přihrát Bellerínovi do běhu, ovšem přihrával příliš prudce a pak si málem vyrval vlasy zklamáním, jak nepřesně hledal svého dnešního kapitána.
62'
Následnému rohu se Arsenal ubránil a už se zase hraje ve středu hřiště.
61'
Na opačné straně zahrozil hostující kapitán M'Poku, ten také zakončoval směrem do horního rohu domácí branky, Martínez ale jeho ránu dokázal vyrazit.
60'
Reiss Nelson mohl zahrávat hned dva rohy v rychlém sledu, ani jeden se ale před Milinkovićem-Savićem neujal.
60'
Domácí po rychlém přechodu do útoku vybojovali rohový kop a budou moci zase zahrozit před brankou Lutychu.
59'
Po další době se pokusili zahrozit hosté, Lestienne ale svůj průnik po levém křídle nedokázal střelecky zakončit a míče se pak zmocnil Martínez.
58'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Aleksandar Boljević, přichází Mahdí Carcela-González.
57'
Arsenal právě vstřelil branku!
Dominance Arsenalu pokračuje! Ainsley Maitland-Niles šikovně prostrčil míč v pokutovém území na Gabriela Martinelliho, jehož oblouček z bezprostřední blízkosti doklepl do sítě DANI CEBALLOS!
55'
Další střelecká pozice domácích, Nelsonovu střelu ale zablokoval Vanheusden.
53'
Na Nelsonův střílený centr si naběhl Martinelli, zblízka se mu ale nepovedlo zakončit na branku.
52'
Neúspěšná souhra hostů ve středu hřiště, Lutychu se ani ve druhém poločase nedaří založit kloudnou útočnou akci.
50'
Po rychlém přechodu domácích do útoku Tierney přihrával z levého křídla do pokutového území, tam se jeho spoluhráči do zakončení nedostali.
48'
Gabriel Martinelli dostal obrovské množství prostoru před pokutovým územím, tak si míč posunul na ránu pravačkou, technický pokus ale nasměroval vedle horního rohu hostující branky.
48'
Úvod druhého dějství se odehrává ve volném tempu, zatím se výhradně bojuje ve středu hřiště.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Rozhodčí Schärer neměl k prvnímu poločasu žádnou potřebu něco nastavit a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Arsenal v prvním poločase zcela převálcoval druhý tým belgické ligy a vede 3:0, když na dvě branky Gabriela Martinelliho navázal také Joe Willock. Hosté podnikli jen občasné útočné výpady a až na výjimky zatím Martíneze v domácí brance nijak neohrozili.
45'
44'
Po rohu Ceballose na přední tyč velmi nejistě hlavičkoval osamocený Constantinos Laifis a měl trochu štěstí, že namířil míč zcela mimo branku i mimo dosah nabíhajících protihráčů, protože tohle Kypřan skutečně neměl pod kontrolou.
44'
Další útočná aktivita domácích, Martinelli prostrčil míč do pokutového území na Nelsona, proti němu ale včas vyběhl Milinković-Savić a stačil odehrát míč na rohový kop.
42'
Z pozice vyhlížející spíše pro leváka pálil pravák Torreira, ten z vnější strany obstřelil tříčlennou zeď, prudkou ránu však nasměroval vedle branky.
41'
Joe Willock byl faulován při průniku po útočné polovině, hostující kapitán M'Poku navíc za svůj skluz vidí žlutou kartu.
40'
Před hosty se teď trochu otevřela defenziva Arsenalu, Gavory tak mohl pálit prudce, z úhlu ale nepřekonal Martíneze.
39'
Domácí si dobrou minutu a půl posouvali míč krátkými přihrávkami, nakonec o něj přišli při neúspěšné souhře Bellerína s Maitlandem-Nilesem na pravém křídle.
37'
Gunners v poklidu kontrolují hru na útočné polovině, Lutych se jen s potížemi dostává k míči.
35'
Na přetažený centr Tierneyho si naběhl Ainsley Maitland-Niles, na míč ale u vzdálenější tyče nedoskočil, balón pak zamířil za protější postranní čáru a vhazovat mohou hosté.
34'
Maitlandu-Nilesovi se po pravém křídle rozběhl Bellerín, Španěl ale nedoběhl kolmici svého spoluhráče a rozehrávat od své branky bude moci Vanja Milinković-Savić.
32'
Další útočnou snahu domácích zakončil Ainsley Maitland-Niles, který podklouzl a míče se ujali hosté.
30'
Nepovedený střelecký pokus Cimirota z dálky, rozehrávat od své branky bude moci Emiliano Martínez.
28'
Pátý roh hostů nepřinesl pro Emiliana Martíneze žádné ohrožení, domácí už jsou zase v držení míče.
28'
Po rychlém přechodu Standardu do útoku Gavoryho centr Mustafi srazil za vlastní branku, hosté budou v útočném snažení pokračovat rohovým kopem.
27'
Arsenal už je znovu rozestaven na útočné polovině a domácí hledají cestu do defenzivy belgického celku.
26'
Hostující kapitán Paul-José M'Poku si udělal střelecký prostor za pokutovým územím, následně ale zhruba o metr a půl přestřelil branku Arsenalu.
25'
Reiss Nelson odcentroval zleva k bližší tyči, Martinelli ale v komplikované pozici nedokázal střelecky zakončit, odraženého míče se zmocnil Vanja Milinković-Savić.
24'
Přenesení Ceballose doprava si nedokázal zpracovat Bellerín, míč před ním nepříjemně skočil a Bellerínovi už se jej nepovedlo zkrotit ve hřišti.
22'
Třetí trefa už je na světě! Před chvílí to Willockovi ještě nevyšlo, teď si ale JOSEPH WILLOCK zpracoval sraženou střelu Reisse Nelsona a pak prostřelil Milinkoviće-Saviće!
20'
Hosté po dvou inkasovaných brankách v rychlém sledu přeci jen trochu přebírají iniciativu, znovu mají míč ve svém držení, musejí ale začít od obranného kvarteta.
18'
Centr M'Pokua nebezpečně propadl před brankou, Martínez už podruhé neodhadl situaci při vyběhnutí ideálně, nikdo z hostů se ale do zakončení nedostal.
18'
Standardní situace pro hosty u rohu pokutového území, to by mohla být příležitost pro Lutych.
16'
A už to mohlo být o tři branky! Po centru zleva se před brankou objevil naprosto osamocený Willock, ten ale z voleje branku míjí!
16'
Domácí rychle vedou o dvě branky a znovu na tom má zásluhu GABRIEL MARTINELLI! Mladý Brazilec si v pokutovém území zpracoval Nelsonovu přihrávku, posunul si míč kolem bránících protihráčů a pohotovou ránou pravačkou pokořil Milinkoviće-Saviće podruhé!
13'
Arsenal se ujímá vedení! Reiss Nelson si u levé postranní čáry výborně zpracoval dlouhé přenesení zprava, Kieran Tierney pak posadil skvělý centr na hlavu GABRIELA MARTINELLIHO a osmnáctiletý Brazilec nechytatelnou hlavičkou do vzdálenějšího horního rohu otevírá skóre!
12'
Po rohovém kopu Lestienna se do vzduchu zavěsil M'Poku, ten nedokázal hlavičkovat na branku, Bellerín ale odrazil míč jen k Laifisovi, ten pak z krkolomné pozice vysoko přestřelil.
12'
První útočná akce hostů rezultuje v rohový kop po sraženém centru Mergima Vojvody.
10'
Rohový kop Ceballose přeletěl domácí hráče v pokutovém území, pak se ještě pokusil o průnik zleva Reiss Nelson, ten si ale před Boljevićem příliš ukopl míč a po lehkém kontaktu se soupeřem se skácel k zemi, penaltu si ale nevymodlil.
8'
Další střelecké zakončení Reisse Nelsona, domácí mladík znovu střílel zpoza pokutového území, tentokrát přímo doprostřed branky a srbský brankář tak neměl potíže se svým zákrokem.
7'
Utkání se hraje v prudkém lijáku. Uvidíme, jaký vliv bude mít toto počasí na dnešní zápas.
6'
Další útočná snaha Joea Willocka, ten mohl využít Martinelliho zisku míče a následné přihrávky Willockovi do pokutového území, ten se ale do koncovky nedostal přes důrazně bránícího Laifise.
5'
Na Tierneyho centr si nabíhal Joe Willock, před ním ale stáhl míč ze vzduchu Vanja Milinković-Savić.
4'
Reiss Nelson před pokutovým územím převzal kolmici po útočné polovině, dvěma dotyky si míč připravil do palebné pozice, pak ale zakončoval vysoko nad branku belgického týmu.
3'
Od úvodu zápasu se hraje pod taktovkou domácích, zatím ale daleko od branky Standardu.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté. Arsenal hraje v tradiční červeno-bílé kombinaci, hosté obvykle používají takřka shodnou, tak dnes museli obléct žlutou sadu.
1'
Švýcarští rozhodčí už přivedli fotbalisty na fantasticky připravený trávník, utkání bude brzy zahájeno.
Kapitánskou pásku Arsenalu navleče vůbec poprvé v kariéře při soutěžním zápase Héctor Bellerín.

Arsenal FC: E. Martínez – Bellerín (C), Mustafi, Holding, Tierney – D. Ceballos, Torreira, Willock – Maitland-Niles, Martinelli, Nelson.
Náhradníci: Leno – Kolašinac, Chambers, Aubameyang, Guendouzi, Pépé, Xhaka.

Standard Lutych: V. Milinković-Savić – Vojvoda, Vanheusden, Laifis, Gavory – M'Poku (C), Bastien, Cimirot, Boljević, Lestienne – Emond.
Náhradníci: Bodart – Avenatti, Amallah, M. Carcela-González, Fai, Goreux, Lavalée..
Standard Lutych

Standard Lutych v závěru minulého desetiletí dokázal získat dva belgické tituly v řadě, účastnil se i Ligy mistrů, ovšem poté padl v belgické hierarchii výrazně níže. V dalších letech byl rád, když se vůbec dostal do evropských pohárů a až v poslední době se zase výkonnostně zvedá. Předloni skončil v Belgii druhý a loni třetí.

Tuto sezónu Lutych rozehrál velmi dobře, když se po nekompletním devátém kole drží na druhém místě tabulky jen o bod za Bruggami, které ale mají zápas k dispozici podobně jako týmy, které jsou v závěsu za Standardem. Ten naposledy trochu ztratil domácí remízou 1:1 s Charleroi, kterou navíc M'Poku zachraňoval až v 90. minutě.
Arsenal FC

Arsenal musí třetí sezónu za sebou absolvovat v Evropské lize, přitom předtím odehrál dlouhých devatenáct let za sebou v Lize mistrů. Jasným cílem pro tuto sezónu tak je návrat mezi evropskou elitu a jednou z cest, jak jej dosáhnout, může být případný triumf v Evropské lize. K němu měli Gunners velmi blízko loni, kdy jejich cestu zastavila až ve finále konkurenční Chelsea.

Špatně Arsenal nezačal ani v Premier League, kde mu bilanci 3-3-1 z úvodních sedmi kol stačí na čtvrté místo, ovšem za ním je v těsném sledu celá řada týmů, které by také rády bojovaly o místo v Lize mistrů, například Tottenham, Chelsea či Manchester United.

Jedinými zraněnými hráči jsou Alexandre Lacazette (kotník) a Emile Smith Rowe (otřes mozku), ovšem dají se čekat změny v sestavě po náročném zápase na Old Trafford, kde tým Unaie Emeryho hrál v pondělí večer nerozhodně 1:1.
Hezký večer při sledování přenosu utkání druhého kola skupiny F Ligy mistrů, fotbalisté londýnského Arsenalu přivítají Standard Lutych a jedná se o souboj týmů, které zvládly svůj první duel ve skupině na výbornou.

Arsenal přivezl velmi cennou výhru 3:0 z trávníku Frankfurtu, loňského semifinalisty soutěže, Lutych na svém stadiónu zdolal 2:0 portugalskou Vitórii Guimaraes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.