Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Basaksehir - 5. srpna 2020   18:55

FC Kodaň
FC Kodaň
4' Wind (Varela) • 53' Wind  • 62' Falk (Wind)
3:0
(1:0)
Basaksehir
Basaksehir
FC Kodaň
Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen (69. Bengtsson) – Mudražija (54. Stage), Zeca (C) – Biel (84. Oviedo), Wind, Falk (84. Bartolec) – Kaufmann (54. Daramy).
Grytebust – Bengtsson, Papagiannopoulos, Stage, Daramy, Bartolec, Oviedo.
Orsato, Manganelli, Giallatini (všichni Itálie)
Telia Parken, Kodaň
Basaksehir
Günok – Clichy, Epureanu, Škrtel, Caiçara – Kahveci (71. Özcan), Topal (54. Aleksić), Tekdemir (C) (54. Elia) – Crivelli (79. Gulbrandsen), Ba, Višća.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Ve čtvrtfinále Evropské ligy Kodaň s největší pravděpodobností vyzve Manchester United, slavný anglický klub si do právě hrané odvety na Old Trafford přivezl jednoznačnou výhru 5:0 z Lince.
Ústřední postavou byl dvougólový střelec Jonas Wind, výhru svého celku pak půl hodiny před koncem zpečetil Rasmus Falk.
Dánský klub měl zápas relativně pod kontrolou. Na jeho začátku se rychle ujal vedení a v prvním poločase svému soupeři vůbec nedovolil vystřelit na bránu. Po přestávce přidal další dva góly a nakonec zvítězil hladce 3:0.
Kodaň v domácí odvetě otočila jednogólové manko z prvního zápasu a na úkor istanbulského Başakşehiru poprvé v historii postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy!
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:9.
Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:7.
90+3'
90+2'
Je to tak, protože zápas už se pouze dohrává.
90+1'
Postupová radost v Kodani propukne za 3 minuty!
90'
V uplynulých minutách byla k vidění série rohových kopů Kodaně. Domácímu celku se povedl nevídaný kousek, když je zahrával hned čtyřikrát.
87'
Na karty je vyrovnáno. Karlo Bartolec (Kodaň) totiž nedovoleně zadržel Özcana.
85'
Višća mohl dát gól, který by zneklidnil jinak v pohodě hrající fotbalisty Kodaně! Klenot istanbulského celku přijal průnikovou přihrávku, po které však sám před gólmanem trestuhodně přestřelil.
84'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pep Biel, přichází Bryan Oviedo.
84'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Karlo Bartolec.
84'
Na konci utkání přichází první žlutá karta. Útočící Eljero Elia (Başakşehir) spadl po souboji s Nelssonem k zemi, a protože byl přesvědčen o faulu na svou osobu, pustil si pusu na špacír. To však neměl dělat. Daniele Orsato si totiž nic takového nenechal líbit a hráče umlčel trestem za nesportovní chování.
82'
Defenziva Kodaně drží všechny střelce na uzdě.
81'
Deset minut před koncem stále platí stav 3:0 (v součtu z prvním utkáním pak 3:1).
79'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Fredrik Gulbrandsen.
77'
Turecký klub zvyšuje obrátky. Odražený míč si po rohovém kopu našel Višća a znenadání vystřelil. Bohužel pro Başakşehir vysoko nad horní tyč.
75'
Statistika držení míče: 42% : 58%.
74'
Zanedlouho poté se hosté přeci jen dostali k míči a hned mohli zahrozit! Stačilo, aby Caiçarův nebezpečný centr zachytil buď Višća, nebo zadní tyč zavírající Ba.
73'
Jejich rozehrávku se vydal napadat Višća (Başakşehir), obránci ho nechali běhat za míčem zbytečně.
72'
Kodaňští kontrolují náskok na vlastní polovině.
71'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Berkay Özcan.
70'
Günok (Başakşehir) zlikvidoval centr z rohového kopu.
69'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolai Boilesen, přichází Pierre Bengtsson.
67'
Moc nechybělo k tomu, aby domácí zajásali počtvrté! Falk se totiž přes Škrtela prodral až před Günoka, tureckého brankáře ale z úhlu neprostřelil.
64'
Krátce po něm se ve střelecké pozici zjevil Ba (Basaksehir), který ovšem nezamířil vůbec přesně.
63'
Başakşehir se může vrátit do hry. Kopat bude roh.
62'
Kodaň právě vstřelila branku!
Po hodině hry vede dánský klub už 3:0! Na útočné polovině získal balon RASMUS FALK, dlouhým sprintem si ho potáhl až k hranici šestnáctky a odtamtud zakončil placírkou po zemi k pravé tyči, kam gólman Günok nedosáhl.
60'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
59'
Hra se pak přestěhovala výhradně ke středovému kruhu, u něhož se hraje už několik desítek vteřin.
57'
Jenže centr do šestnáctky domácí hravě odvrátili.
56'
Başakşehir se usadil na útočné polovině a po faulu Nelssona získal přímý kop ze zajímavé pozice.
54'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Danijel Aleksić.
54'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Eljero Elia.
54'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Mikkel Kaufmann, přichází Mohamed Daramy.
54'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Robert Mudražija, přichází Jens Stage.
53'
Za stavu 2:0 mají oba trenéři připravena střídání.
53'
Penaltovým katem se stal JONAS WIND. Autor úvodního gólu poslal míč do sítě angličákem o pravou tyč, zatímco bezmocný Günok skákal na opačnou stranu.
52'
Pozor! Topal zahrál v pokutovém území rukou a Kodaň bude kopat penaltu.
51'
Skrz obranu se následně snažil projít Ba (Başakşehir), dvojnásobná přesila však byla nad jeho síly.
50'
Ale až o chvíli později, protože po Mudražijově faulu dostali útočné choutky hosté.
49'
Ani Mudražijova rána z rohu vápna neobstála, byla totiž zblokovaná. Kodaň bude muset vymyslet něco jiného.
47'
Hosté vzadu chybovali a toho chtěl vzápětí využít Falk. Kolmicí z levé strany hledal zřejmě Kaufmanna, přihrávka na jeho spoluhráče ale neprošla.
46'
Po úvodním dějství jsou spokojenější fotbalisté Kodaně. Domácí totiž zaznamenali skvělý vstup do utkání a už od 4. minuty zásluhou Winda vedli. V dalším průběhu gól nepadl, takže v součtu s prvním zápasem je skóre 1:1. Kdyby tento stav vydržel až do konce základní hrací doby, následovalo by prodloužení.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:5. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:5.
45+1'
45'
Po jeho rozehrávce už hosté nezahrozili.
44'
Višća (Başakşehir) měl šanci poté, co se prosmýkl mezi dvěma obránci. Individuální průnik do vápna pak zakončil střelou, kterou soupeř srazil na roh.
42'
Na druhé straně si u zadní tyče nabíhal na prodloužený centr (Bjelland), balon ovšem nezachytil.
40'
Při dalším tažení svého celku Crivelli přehlavičkoval břevno domácí svatyně.
38'
A právě Zeca (Kodaň) ochránil svůj tým před nebezpečím, po rohovém kopu odkopl centr ven z šestnáctky.
37'
Z opakovaných záběrů je zřejmé, že Zeca (Kodaň) inkasoval úder loktem do tváře. Bolest už ho ale přešla, a tak se znovu zapojil do hry.
36'
Ou, Zeca (Kodaň) se po tvrdé srážce s Tekdemirem nezvedá ze země a zřejmě bude potřebovat ošetřit.
35'
A když se na polovině Kodaně neprosadil ani Crivelli, museli hosté zacouvat zpátky na své území.
34'
Do palebné pozice chtěl projít Višća (Başakşehir), soupeřova obrana mu v tom ale zabránila.
33'
Míč se pohybuje na kopačkách hráčů Başakşehiru, kteří neúnavně hledají recept na skórování.
31'
Boilesenův half-volejový centr z levé strany skončil v zámezí. Günok (Başakşehir) tak zůstal v klidu.
30'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
29'
Další akci domácí tým založil až od vlastního brankáře, ten zatím nemusel řešit žádnou vážnou situaci.
27'
Dopředu se pak hnali domácí. V pokutovém území obdržel míč Kaufmann a se zakončením se vůbec nerozpakoval. Také on však trefil pouze obránce.
26'
Je to tak a přesvědčil mě o tom Škrtel (Başakşehir), když napřáhl z hranice vápna. Dráhu jeho prudké rány přeťal obětavý stoper Bjelland.
24'
Hosté vystrčili růžky až o chvíli později, kdy během minuty mířili nepřesně z dálky Clichy a Ba. Je ale vidět, že to teď zřejmě budou zkoušet ze všech pozic.
21'
V tomto směru jsou na tom domácí o poznání lépe. Byl to Wind, kdo ze střední distance vyslal přízemní střelu, která proskákala kolem levé tyče.
19'
Častěji jsou u míče hosté. Těm se však zatím nedaří dostat ani do sebemenší šance.
17'
Naštěstí se nejedná o nic vážného a Kaufmann (Kodaň) je schopen pokračovat ve hře.
16'
Hra je přerušena. Po jednou z ostřejších soubojů zůstal na zemi ležet Kaufmann (Kodaň).
15'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
13'
Kodaň měla příležitost zdvojnásobit svůj náskok! Přihrávku na levou stranu vápna dostal Falk a po jejím zpracování vystřelil. Proti křižné ráně musel Günok předvést tygří skok.
12'
Hra se potom přesunula doprostřed hřiště, kde rozběhnutého Mudražiju fauloval Tekdemir (Başakşehir).
10'
Domácí defenziva zblokovala během krátké chvíle další dvě střely, ty vyslali Caiçara a Kahveci.
8'
Zpoza něj nakonec střílel Kahveci (Başakşehir), který trefil prvního bránícího hráče.
7'
Tentokrát se hosté rozhodli pro rozehrávku nakrátko, díky níž si můžou zakombinovat u pokutového území.
6'
Jenže Višća (Başakşehir odcentroval jen na hlavu obránce a po jeho zákroku následuje další roh.
5'
Hosté budou moci odpovědět po rohovém kopu.
4'
Kodani se vstup do utkání povedl! Po přenesení hry doprava odcentroval před bránu Varela a JONAS WIND rybičkou mimo dosah Günoka otevřel zápasové skóre.
2'
Těm akce nevyšla podle představ a na řadu šli domácí. Jmenovitě Wind, který zkusil ohrozit gólmana střelou ze střední vzdálenosti, tu ale poslal nad břevno.
1'
Zahajovací výkop provedli hosté.
1'
Po minutě ticha věnované obětem koronaviru je v kodaňském Telia Parkenu vše připraveno ke hře!
Fotbalisté nastoupili na hřiště. Na jejich dresech se jímá poděkování za neúnavný boj klíčových pracovníků v první linii během pandemie COVID-19.
Počasí v Dánsku je pro fotbal přímo ideální: 23°C, zataženo, téměř bezvětří. To se bude hrát jedna radost!
Hráči obou celků už zahájili rozcvičku.

FC Kodaň: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Boilesen – Mudražija, Zeca (C) – Biel, Wind, Falk – Kaufmann.
Náhradníci: Grytebust – Bengtsson, Papagiannopoulos, Stage, Daramy, Bartolec, Oviedo.

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Clichy, Epureanu, Škrtel, Caiçara – Kahveci, Topal, Tekdemir (C) – Crivelli, Ba, Višća.
Náhradníci: Babacan, Kivanc – Gulbrandsen, Elia, Behich, Ponck, Uçar, Özcan, Inler, Aleksić, Kaplan.

Rozhodčí: Orsato, Manganelli, Giallatini (všichni Itálie).
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textového on-line přenosu z odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi Kodaní a Başakşehirem.
Kodaň ani Başakşehir se do čtvrtfinále Evropské ligy ještě nikdy nedostaly, takže postup bude pro ten či onen tým historickým úspěchem.
První vzájemný duel

Başakşehir – Kodaň 1:0 (0:0)
Branka:
88. Višća (pen.)
ŽK: Kahveci, Crivelli, Okechukwu – Santos

Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:14.

Başakşehir: Günok – Caiçara, Škrtel, Epureanu, Clichy – Aleksić, Tekdemir (86. Gulbrandsen), Kahveci – Višća (90+1. Okechukwu), Ba, Crivelli (76. Robinho).

Kodaň: Johnsson – Varela, Nelsson, Bjelland, Bengtsson – Biel (90. Bartolec), Zeca, Stage – Daramy (62. Kaufmann), Santos (84. Fischer), Falk.

Istanbul Başakşehir FK

Başakşehir prožívá nejlepší období své třicetileté historie. Už pátým rokem v řadě nastupuje v pohárové Evropě a před týdnem dokonce poprvé od svého vzniku oslavil zisk mistrovského titulu.

Jako dobře namazaný stroj pracoval i v základní skupině, kterou s bilancí 3-1-2 vyhrál.

Základní skupina:
1. Başakşehir – 10 bodů (7:9)
2. AS Řím – 9 bodů (12:6)
3. Mönchengladbach – 8 bodů (6:9)
4. Wolfsberger – 5 bodů (7:8)

V play-off už to bylo o něco horší. Başakşehir se utkal s lisabonským Sportingem a první zápas na jeho půdě prohrál. Porážku však svému přemožiteli oplatil stejnou mincí a po prodloužení se radoval z postupu právě on.

Vyřazovací část:
Sporting Lisabon – Başakşehir 3:1
Başakşehir – Sporting Lisabon 4:1 po prodloužení

FC Kodaň

Kodaň vstupovala do sezony coby úřadující dánský mistr. Do Ligy mistrů však z předkol neprošla, a tak se přes Rigu prokousala alespoň do Evropské ligy.

Skupinovou fázi Kodaň odehrála s bilancí 2-3-1, což v konečném výsledku stačilo na druhé postupové místo.

1. Malmö – 11 bodů (8:6)
2. Kodaň – 9 bodů (5:4)
3. Dynamo Kyjev – 7 bodů (7:7)
4. Lugano – 3 body (2:5)

Vyřazovací pavouk pak Kodani přisoudil skotský Celtic, přes něhož tým z Dánska postoupil díky famóznímu závěru odvety na soupeřově hřišti.

Kodaň – Celtic 1:1
Celtic – Kodaň 1:3
Všechny fotbalové příznivce vítám u Evropské ligy! Druhá nejprestižnější klubová soutěž v Evropě se rozjíždí po takřka pětiměsíční pauze zaviněné pandemií koronaviru. Z toho důvodu bude zápas mezi Kodaní a Başakşehirem odehrán bez přítomnosti diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.