Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lazio : Rennais - 3. října 2019   21:00

Lazio
Lazio
63' S. Milinković-Savić (Alberto) • 75' Immobile (S. Milinković-Savić)
2:1
(0:0)
Rennais
Rennais
55' Morel  (Grenier)
Lazio
Strakoša – Vavro, Acerbi, Bastos – Lazzari, Parolo, Cataldi (53. S. Milinković-Savić), Valon Beriša (53. Alberto), Lulić (C) (82. Jony) – Immobile, F. Caicedo.
Proto – Luiz Felipe, Patric, Alberto, Adekanye, Jony, S. Milinković-Savić.
Bojko – Volodin, Vojťuk
Olympijský stadion, Řím
Rennais
Mendy – Da Silva (C), Gnagnon, Morel – H. Traoré, Grenier, Martin, Camavinga (71. Bourigeaud), Doumbia (82. Hunou) – Tait (76. Raphinha), Niang.
Salin – Raphinha, Siliki, Maouassa, Bourigeaud, Gelin, Hunou.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:5.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která byla mnohem zajímavější než první půle. Dočkali jsme se hned tří branek. Nejprve se do vedení dostali hosté po přesném zásahu Jérémyho Morela, což nabudilo domácí k vyšší útočné aktivitě. Nakonec se konal i velký obrat, kdy skórovali Sergej Milinković-Savić a Ciro Immobile. Domácí byli o něco lepším týmem, měli větší územní převahu a zisk tří bodů si zřejmě zasloužili. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+6'
90+6'
Grenier trefil pouze vlastního spoluhráče, od něhož se míč odrazil do míst, kde snadno chytil míč Strakoša.
90+5'
Rozehrávka standardní situace trvá poměrně dlouho. Jde o poslední šanci hostů na srovnání.
90+3'
Clément Grenier byl přišlápnut nedaleko pokutového území Lazia. Uvidíme tedy ještě standardní situaci z velmi zajímavé vzdálenosti od branky.
90+2'
Raphinha si při snaze získat míč nedaleko rohového praporku počínal příliš agresivně, takže sudí píská faul.
90+1'
Hamari Traoré si snažil píchnout míč kolem soupeře, ale neměl rychlost, takže hráč Lazia v klidu pohlídal cestu míče do zámezí.
90'
Nastavují se ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Mendy už je v pořádku, takže se může pokračovat ve hře. Po rohu domácí vyslali dvě střely, které byly zblokovány.
89'
Felipe Caicedo se prodral do zakončení, které musel vytlačit Edouard Mendy na další roh. Mendy se při zákroku nepříjemně zranil.
88'
Výhodu rohového kopu si po dlouhé době vybojovali také fotbalisté římského družstva.
87'
Rennes mělo další výhodu rohového kopu, avšak ani tentokrát z něj nic zajímavého hosté nevymysleli.
86'
Manuel Lazzari se dopustil nedovoleného zákroku na Jorise Gnagnona. Hosté opět u míče.
85'
Ovšem rána Clémenta Greniera z voleje nebyla vůbec špatná. Jen o kousek minula branku.
85'
Centr od rohového praporku si ale našel Marco Parolo, který odvrací do bezpečnější vzdálenosti.
84'
Grenier přešel přes dvojici soupeřů, předal na spoluhráče Morela, ale ten netrefil. Ránu však tečoval soupeř. Uvidíme roh.
83'
Domácí se snaží udržet vedení a nyní hrají trochu pasivně, což by se jim nemuselo vyplatit.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Adrien Hunou.
82'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Senad Lulić, přichází Jony.
81'
Před rozehráním rohu došlo ke konfliktu mezi Vavrem a Grenierem. Francouz soupeře zasáhl, načež Slovák skončil na zemi. Sudí zřejmě situaci dobře neviděl, a proto Greniera netrestá.
80'
Benjamin Bourigeaud vyslal střelu pod břevno, se kterou měl Strakoša trochu problémů, takže ji vytáhl nad horní tyč.
79'
Na trávníku skončil po nedovoleném zákroku M'Baye Niang. Uvidíme další standardní situaci Rennes.
78'
Nyní jsou o něco aktivnější hosté, kteří najednou prohrávají a to se jim samozřejmě vůbec nelíbí.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Raphinha.
75'
Lazio právě vstřelilo branku!
Domácí dokázali dokonat obrat! Tah se střídáním Milinkoviće-Saviće se Inzaghimu vyplácí. Srb se jmenovkou Sergej na zádech vyslal přesný centr, na který si vyskočil CIRO IMMOBILE, jenž potvrdil pověst kanonýra a poslal míč do sítě. Mendy se snažil vyškrábnout přesnou hlavičku marně.
75'
Na centr Traorého z pravé strany skákal Vavro, ale neodhadl let míče, takže balón nezasáhl. Naštěstí pro slovenského zadáka za ním nebyl nikdo z hostů.
74'
Po rozehrávce rohového kopu se k centru z pravé strany dostal Bourigeaud, ale jeho centr sebral jen připravený Strakoša.
73'
Na hranici ofsajdu operoval M'Baye Niang, který dostal přihrávku, v běžeckém souboji neprohrál, ale střelu mu soupeř tečoval na roh.
72'
Hamari Traoré posílal míč na nově příchozího Bourigeauda, ale přihrávku zachytil soupeř.
71'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Benjamin Bourigeaud.
70'
Felipe Caicedo ve snaze vybojovat ztracený míč přišlápl nohu Jorise Gnagnona. Píská se faul.
69'
Jonas Martin se ve středu hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku na kapitána Luliće.
68'
Míč letěl na vysokého slovenského internacionála Vavra, ale míč dokázala odvrátit obrana Rennes.
67'
Domácí si aktivitou na útočné polovině vybojovali možnost dalšího rohového kopu. Celkem čtvrtý domácí roh.
66'
Hosté měli k dispozici rohový kop, jenže centr od praporku dokázali domácí odvrátit do bezpečí.
65'
Dezorientovaný Hamari Traoré odehrál míč na rohový kop. Ten rozehrál Lulić na zadní tyč na Immobileho, ale ten v těžké situaci nic nevymyslel.
63'
Znenadání se dočkali i domácí! Luis Alberto poslal míč do pokutového území na nedostatečně bráněného SERGEJE MILINKOVIĆE-SAVIĆE, který okamžitě napálil balón směrem na branku a udělal to dokonale, takže Mendy nedokázal na míč dosáhnout.
63'
Před pokutovým územím zůstal ležet Caicedo, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
62'
Ovšem nyní Marco Parolo hodně uspěchal svou střelu, kterou vyslal hodně mimo branku.
61'
Domácí se snaží nezmatkovat a v poklidu kombinují. Zatím si nepřipouští tlak nepříznivého průběžného stavu.
60'
Podle verdiktu sudích si ofsajdovou linii nepohlídal M'Baye Niang, ale šlo o hodně hraniční situaci.
58'
Střelecké štěstí vyzkoušel Felipe Caicedo, avšak ani Ekvádorec nedokázal najít prostor branky.
57'
Do rychlého protiútoku se vydal mladičký Eduardo Camavinga, který brejk zakončil i střelou, ale ta mířila hodně nepřesně.
56'
Domácí se pokoušeli o okamžitou odpověď, jenže míč ztratili u pokutového území.
55'
Rennes právě vstřelilo branku!
A máme zde první gól! Clément Grenier poslal vynikající centr do pokutového území, kde si na míč naskočil nehlídaný JÉRÉMY MOREL a reprezentant Madagaskaru poslal hlavou balón za záda bezmocného brankáře.
54'
Na trávníku skončil Flavien Tait po kontaktu s Francescem Acerbim. Uvidíme další standardní situaci.
53'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Luis Alberto.
53'
Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Danilo Cataldi, přichází Sergej Milinković-Savić.
51'
Znovu pokračuje celkem hluchá pasáž, kdy se oba celky pohybují poměrně daleko od pokutových území.
49'
Nyní velmi pěkně postrčil míč Niang na Camavingu, který vypálil, avšak branku o kousek minul.
48'
Hodně ukvapenou střelu z velké dálky nyní vyslal právě Niang. Těžko říct, co střeleckým pokusem zamýšlel, ale branku hodně minul.
47'
M'Baye Niang absolvoval tvrdý souboj s Vavrem u postranní čáry, po němž jako vítěz vychází hostující hráč, který získal roh.
46'
Vysoký centr Lazia se stal snadnou kořistí urostlého zadáka Rennes Jorise Gnagnona.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme se žádné branky nedočkali. Kromě toho jsme bohužel neviděli ani příliš zajímavého fotbalu, protože se hraje v celkem nízkém tempu a oba celky vychází ze zabezpečené obrany. O něco aktivnější jsou domácí, kteří mají míč mnohem častěji na kopačkách, ale jejich tlak je doposud spíše platonického rázu. Uvidíme, zda se ve druhé polovině utkání něco změní a budeme sledovat zajímavější klání. Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45'
45'
Clément Grenier poslal míč do vápna, kde domácí odvrátili na další rohový kop. Po něm znovu domácí odhlavičkovali.
44'
Souleyman Doumbia unikal Denisi Vavrovi, který raději odpravil míč na rohový kop.
43'
Niang udržel míč, ten šel posléze na pravou stranu, kde však Bastos posílá míč do autu.
42'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost Danilo Cataldi, jehož střelecký pokus mířil pouze do míst, kde stál připravený Edouard Mendy.
40'
Joris Gnagnon poslal k zemi Caiceda, jehož následně ještě přišlápl a sudí uděluje žlutý trest.
39'
Oba celky se i nadále vcelku pravidelně střídají v kombinacích, které však většinou končí před pokutovým územím.
38'
Po kombinaci Rennes se míče ujímají také domácí, kteří si celkem v poklidu přihrávají.
37'
Hosté mají míč na kopačkách a hledají volný prostor, který jim však fotbalisté italského celku nenechávají.
36'
M'Baye Niang sice zmátl soupeře rychlou změnou směru, ale na poslední chvíli mu jeden z bránících přeci jen míč ukopl.
35'
Hosté měli k dispozici rohový kop, který znovu rozehrál Grenier, leč nic zajímavého opět k vidění nebylo.
34'
Grenier si vůbec neporozuměl se spoluhráčem, takže jeho přihrávku snadno získal zkušený středopolař Marco Parolo.
33'
Centr letěl pouze na bližší tyč, kde míč odvrátil do bezpečnější vzdálenosti od branky Manuel Lazzari.
32'
Flavien Tait vypálil, nicméně jeho střelecký pokus zblokoval jeden z bránících hráčů na roh.
31'
Denis Vavro chtěl odcentrovat do vápna, leč trefil jen bránícího soupeře. Získal tím však pro své barvy rohový kop. Po něm se sice jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, ale ta na branku neletěla.
30'
Opět v akci Lazzari, jehož centr měl tentokrát lepší parametry, ale přesto nikdo ze spoluhráčů míč ve vápně nenašel.
29'
Marco Parolo neměl vůbec čas něco udělat s míčem, protože ho okamžitě napadal Grenier, jenž se vydal vpřed a na Vavrovi vybojoval aut.
28'
Manuel Lazzari zatím rozhodně nemá svůj den. Centr z pravé strany nenašel nikoho v bleděmodrém trikotu.
27'
Domácí kombinují s míčem u kopaček na útočné polovině a hledají prostor, kudy zaskočit soupeřovu obranu.
25'
Niang se dostal do pokutového území, kde se snažil trefit prostor branky, ale to se mu vůbec nepovedlo.
24'
Zatím se oba celky poměrně často střídají v držení míče a ani jeden z týmů nijak závratně nedominuje.
22'
Celkem zajímavá kombinace hostů došla až do pokutového území, kde však míč získali domácí. Hosté ještě reklamovali hru rukou, ale sudí opět odbývá protesty.
21'
Bastos poslal k zemi hodně tvrdě Camavingu, který zůstal v bolestech ležet na trávníku. Camavinga však bude schopen brzy pokračovat, protože se už zvedá ze země.
20'
Ciro Immobile se chvíli držel za hlavu po střetu se soupeřem, po němž chtěl na sudím odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu. Ukrajinec ale nepíská.
19'
Hráči Lazia se zřejmě snaží svého soupeře uspat, protože kombinují hodně pozvolna.
18'
Rychlá kombinace na útočné polovině byla ukončena další nepřesností. Posléze se hosté dostali k pokutovému území, kde však míč ztratili.
17'
Domácí se dostávají k míči a kombinují zatím na vlastní obranné polovině, odkud plánují založit novou útočnou akci.
16'
M'Baye Niang se ze strany dostal do pokutového území, ale přihrávkou do vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů.
15'
Doumbia důrazně bránil Lazzariho, který skončil na trávníku. Následně se ale znovu dostal Lazzari k míči, leč jeho centr do vápna snadno lapil Mendy.
14'
Marco Parolo si nerozuměl s Manuelem Lazzarim, jemuž chtěl posouvat míč, ale Lazzari se zastavil.
13'
Nyní jsme mohli sledovat triviální chyby na obou stranách, kdy míč končí pokaždé v autu po přihrávce v relativně jednoduché situaci.
12'
Nepovedená přihrávka na útočnou polovinu se opět stala lehkou kořistí zadáku francouzského Rennes.
11'
I rohový kop obstaral Clémént Grenier, ale nic zásadního se po rozehrávce nestalo. Následovala akce, po níž zůstal v ofsajdu Da Silva.
10'
Střela Greniera z volného přímého kopu zasáhla Denise Vavra, od nějž se míč odráží na rohový kop.
9'
Flavien Tait unikal Cataldimu, který ho zezadu sestřelil skluzem, za což vidí první žlutou kartu utkání.
7'
Senad Lulić se omlouvá spoluhráčům, protože se mu nepovedla akce, načež bude vykopávat Mendy.
6'
Na pravé straně se snažil uvolnit Manuel Lazzari, ale jeho centr zblokovala obrana na rohový kop. Centr do vápna si našel Immobile, ale rána z voleje ze záklonu mířila nad horní tyč.
5'
Dalekonosný centr Clémenta Greniera neměl příliš nadějí na úspěch, protože letěl příliš dlouho a soupeř ho dokázal sebrat ze vzduchu.
4'
Ciro Immobile si chtěl patičkou obhodit soupeře, ale ten byl dostatečně důrazný, takže míč získal.
3'
Kombinace se domácím fotbalistům vůbec nepovedla a míč končí jen v místech, kde ho snadno ukořistil Edouard Mendy.
2'
Po kontaktu s Denisem Vavrem upadl v pokutovém území Flavien Tait, ale ukrajinský sudí zůstává naprosto v klidu. Dlužno dodat, že Tait situaci hodně přidal.
1'
Z levé strany hned v úvodní minutě centroval Souleyman Doumbia, ale fotbalista z Pobřeží slonoviny trefil jen soupeře.
1'
Oba celky jsou již připraveny v tunelu, aby mohly za několik okamžiků vstoupit na hrací plochu.

S. S. Lazio: Strakoša – Vavro, Acerbi, Bastos – Lazzari, Parolo, Cataldi, Valon Beriša, Lulić (C) – Immobile, F. Caicedo.
Náhradníci: Proto – Luiz Felipe, Patric, Alberto, Adekanye, Jony, S. Milinković-Savić.

Stade Rennes FC: Mendy – Da Silva (C), Gnagnon, Morel – H. Traoré, Grenier, Martin, Camavinga, Doumbia – Tait, Niang.
Náhradníci: Salin – Raphinha, Siliki, Maouassa, Bourigeaud, Gelin, Hunou.

Rozhodčí: Bojko – Volodin, Vojťuk.
Stade Rennes FC

Francouzský celek zažil o něco povedenější vstup do skupinové fáze Evropské ligy, když remizoval na domácí půdě proti skotskému mistru Celticu Glasgow. Ovšem ani Francouzi nemohli být úplně spokojení, protože taktéž vedli, když v 38. minutě proměnil nařízenou penaltu M'Baye Niang. Ovšem hosté se po změně stran také prosadili z pokutového kopu, o což se v 59. minutě postaral Christie. V dalším průběhu již branka nepadla, takže si Celtic odvezl bod.
S. S. Lazio

Římané si v prvním utkání nedokázali poradit se svým soupeřem a na půdě Kluže překvapivě prohráli 1:2. Dostali se sice do vedení ve 25. minutě přesným zásahem Bastose, jenže ještě do poločasu srovnal z nařízené penalty Deac, aby v 75. minutě o vítězi rozhodl Omrani. Lazio má tedy co odčiňovat. V ligové soutěži si Lazio vede střídavě, kdy získalo ze šesti kol deset bodů a naposledy sestřelilo FC Janov rozdílem třídy – 4:0.
Ve druhém kole skupinové fáze Evropské ligy se v rámci skupiny E utkají S. S. Lazio a Stade Rennes FC. Podle papírových předpokladů jsou favoritem hráči z „Věčného města“.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.