Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Molde - 5. listopadu 2020   21:00

Arsenal
Arsenal
45+1' Haugen(vl.) (Nketiah) • 62' Sinyan(vl.) (Willock) • 69' Pépé (Saka) • 88' Willock (Pépé)
4:1
(1:1)
Molde
Molde
22' Ellingsen
Arsenal
Leno – Maitland-Niles (63. Soares), Mustafi, David Luiz, Kolašinac – Willian (64. Saka), D. Ceballos (80. Alnaní), Xhaka (C) (80. Tierney), Pépé – Willock, Nketiah.
Meler – Uyarcan (oba TUR) – Margaritov (BUL)
Emirates Stadium, Londýn
Molde
Linde – Wingo, Björnbak, Gregersen (46. Sinyan), Haugen – Aursnes, Eikrem (C) (74. Brynhildsen), Hussain – Ellingsen (86. Moström), Omoijuanfo (74. James), Bolly (63. Knudtzon).

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:4.
Střely mimo: 9:0.
Rohy: 7:3.
Ofsajdy: 3:1.
Fauly: 6:8.
Druhý poločas byl od toho prvního diametrálně odlišný. Zásadní momnet nastal v 62. minutě, kdy si molde kvůli Sinyanovi vstřelilo druhý vlastní gól a skóre se otočilo veprospěch Gunners. Ti vůbec nepokračovali ve svém ospalém tempu z prvního poločasu, ale pořádně soupeře proháněli. Nakonec se trefili ještě dvakrát – v 69. minutě Pépé a v 88. minutě Willock. Arsenal taky vstřelil další gól z ofsajdu, ale tentokrát byl oprávněně neuznán. Gunners tak mají v tabulce již devět bodů. Molde zůstává druhé s šesti body.
90+2'
90'
Nastavovat se tentokrát budou dvě minutky.
89'
Hra se již spíše dohrává. Molde už ví, že tady dnes body nezíská a Arsenal se zbytečně nikde nežene. Pravděpodobně už další branku neuvidíme.
88'
Arsenal právě vstřelil branku!
Pěkně sehraná kombinace dává Arsenalu již tříbrankové vedení. Alnáni poslal velmi dobrý průnikový pas na Pépého, kterýh o ještě prodloužil na JOEHO WILLOCKA, pro něhož již zakončení nebylo problémem. Asistence: Nicolas Pépé.
87'
Další větší šance Josepha Willocka! Velmi rásná přihrávka ho dostala do dobře šance, ale jeho rána byla slabá a nabrala směr vedle pravé tyčky.
87'
Ve hře už je Tierney, takže je rozehrávání standardek Gunners na něm. Rohový kop rozehrál nakrátko, což ae asi nebylo nejlepší řešení.
86'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Martin Ellingsen, přichází Mattias Moström.
85'
Molde dostalo k dispozici volný přímý kop, jenže jeho provedení nebylo vůbec dobré. Míč si okamžitě na kopačky převzal londýnský Arsenal.
84'
James se tentokrát odhodlal vypálit. Jeho rána měla velkou razanci, ale jeden z hráčů Arsenalu do ní obětavě skočil a zablokoval míč.
83'
Další ofsajd Arsenalu. Tentokrát se v něm nacházel Bukayo Saka. Jeho střelu brankář vychytal, ale do statistik se mu právě kvůli postavení mimo hru počítat nebude.
81'
Další gól, opět z ofsajdu. Tentokrát ho ale sudí, narozdíl od toho v prvním poločase, neuznal správně. Edward Nketiah je zklamán.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Kieran Tierney.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Muhammad Alnaní.
79'
Nketiah viděl míč, který mířil do vápna. Okamžitě si na něj naběhl a chtěl hlavičkovat. To se mu nakonec povedlo, avšak hodně mimo branku
78'
Fredrik Ausnes se postavil k udělenému volnému přímému kopu. Místo střely nebo centru ale volil krátkou přihrávku, což asi byla špatná volba, jelikož příjemce přihrávky byl o míč okamžitě okraden.
77'
Žlutou kartu dostává Bukayo Saka (Arsenal FC).
75'
Willock dostal přihrávku uvnitř vápna a okamžitě vypálil. Jeho rychlou ránu ale parádně vytahuje gólman Linde u levé tyče.
74'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Magnus Wolff Eikrem, přichází Ola Brynhildsen.
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Ohi Omoijuanfo, přichází Leke James.
73'
Cedricovi se spustila krev kvůli přechozí ráně míčem. Musel tedy na ošetření do zámezí. Oba týmy ale udou střídat, takže se nyní hrát nebude.
72'
Haugen dostal míč na levé křídlo. Chtěl rychle odcentrovat, ale míč poslal místo toho tvrdě přímo do hlavy Cedrisa Soarese. Hráč padl k zemi, ale rychle se oklepal.
69'
Arsenal přidává další branku. NICOLAS PÉPÉ dostal od Saky, který se nacházel na hranici hřiště, parádní přesný centr. Následně poslal tvrdou pozemní ránou míč přímo do branky. Asistence: Bukayo Saka.
68'
Velmi zajímavou akci, kterou chtěl zakončit Omoijuanfo znemožnil domácí záložník, který zezadu přiběhl a vložil se do přihrávky.
67'
Pépé to nyní zkusil z dálky. Vypálil zatočenou ránu, který ale proskákala kousek mimo levou tyčku svatyně brankáře Lindeho.
66'
Nketiah si velmi dobře naběhl na centrovaný míč, jenže jeho střela nebyla vůbec dobrá. Míč nasměroval přímo do branky, kde se nacházel připravený brankář Linde.
64'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Bukayo Saka.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Cédric Soares.
63'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Mathis Bolly, přichází Erling Knudtzon.
62'
Arsenal otáčí vedení! Opět je ale střelcem branky hráč Molde. Po Willockově centru chtěl SHERIFF SINYAN tečovat pryč míč, který mířil na další hráče Arsenalu, ale místo toho si ho střelil rovnou do branky. Asistence: Joe Willock.
60'
Rohový kop opět rozehrál Willian, ale ani tentokrát se mu nepodařilo směřovat míč na adresáta do vápna. Molde ho ale následně opět ztratilo.
59'
Pépé si vyžádalpřihrávkua kraj pokutového území a připravil si střelu. Do ní se mu ale vložil jeden z hostujících obránců a míč zamířil mimo hřiště.
58'
Žlutou kartu dostává David Luiz (Arsenal FC).
57'
Pépé se dostal k míči už na hranici konce hřiště. Míč poslal pozemním centrem do středu, kde byl Willock a Nketiah, ale těm byl míč odebrán.
56'
Nketiah si naběhl na dlouhý pas za obranu, ovšem musel se s míčem otočit a neměl už čas na střelu. Obrana dobře odkopla v nebezpečné situaci.
54'
V obrovské šanci se nyní nacházel bosenský tank ve služách Arsenalu! Po centru Linde vytáhl míč, který se dostal právě ke Kolašinacovi. Ten měl před sebou úplně prázdnou branku, ale z pár metrů trestuhodně přestřelil!
52'
Kolačinac poslal dlouhý pas, který mířil na úroveň malého vápna. Tam se nacházel Nketiah, kterému ale soupeř ukopl míč od nohy.
51'
Ani tentokrát delší pas do běhu Arsenalu nevyšel. Willian ho totiž nezachytil a míč se dostal do držení hráčů soupeře. Ti okamžitě vyběhli na opačnou stranu.
50'
Willian si vzal na starost další rohový kop Gunners, jenže nenašel centrem ani jednoho ze svých spoluhráčů. Míč proskákal do zámezí.
49'
Dlouhý míč dostal do vápna jeden z domácích hráčů. Zachytil ho tam sice Willock, ale nezmohl se ani na střelu a Linde ho v pohodě odebírá.
48'
Další útok Molde skončil mimo hřiště. Hosté ale vytěžili rohový kop. Ten nebyl rozehrán vůbec dobře, míč mířil na obranu Arsenalu.
47'
Bolly zkusil poslat zpětný pas ve vápně, jenže se mu to nepovedlo díky rychlé reakci Skhodrana Mustafiho. Kdyby se to povedlo, byla by z toho velmi nebezpečná šance.
46'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Stian Gregersen, přichází Sheriff Sinyan.
46'
V prvním poločase jsme viděli docela nezajímavý fotbal. Arsenal nebyl směrem dopředu vůbec nebezpěčný, Molde už vůbec. Ale přece jen jsme viděli hezký gól, o který se postaral Ellingsen, když jeho dalekonosná rána zapadla do branky. Arsenal se snažil o vyrovnání, kterého docílil až v nastavení, když po hezké akci nezakončoval nikdo z jeho hráčů, ale míč si do vlastní branky srazil Haugen.
45+2'
45+1'
Obrovská smůla domácích! Nketiah nacentroval do vápna, kde byl pře brankářem Willock a KRISTOFFER HAUGEN, který se dostal před Willocka ale nepodařilo se mu usměrnit míč jinam, než do vlastní branky. Asistence: Edward Nketiah.
45'
K tomuto poločasu se nastaví jen jedna minutka.
44'
Arsenal měl k dispozici rohový kop. Opět se k němu postavil Willian, ale obránci soupeře centr zachytili a míč odkopli skoro až za polovinu hřiště.
43'
Omoijuanfo se hnal do samostatného úniku a ve velké šanci vypálil, jenže Bernd Leno parádně vyčetl, kam míč půjde a připsal si parádní zákrok.
42'
Arsenal se už radoval ze srovnání! Po Pépého centru míč před brankářem zachytil Nketiah a poslal ho okamžitě do sítě. Sudí ale gól odvolává, jednalo se totiž o ofsajd. V ofsajdu se ale nacházel Willock a míč do branky tečoval Nketiah, takže tady sudí pravděpodobně pochybil.
41'
Další centr do vápna v podání Haugena z Molde opět skvěle zlikvidovala obrana Arsenalu. Těžko se věří, že obrana Arsenalu funguje lépe, než útok, ale dneska tomu tak opravdu je.
40'
Mathis Bolly zkusil centr do pokutového území, jenže ho hodně přetáhl a míč zamířil vysoko, mimo hřiště.
39'
Velmi dobrý zákrok proti centru do vápna předvedl Skhodran Mustafi, který předběhl svého soupeře, na kterého spěřoval centr, a míč v pádu odkopl.
38'
Willian se nyní postavil k exekuci rohového kopu, místo klasické volby na standardky – Pépého. Míč ale poslal přímo na hlavy obránců soupeře.
37'
Ani Willianova přihrávka do vápna nyní neprošla. Stejně, jako při předchozí akci, jeden z obránců strčil do trajektorie míče rychle nohu a tím ji zlikvidoval.
36'
Maitland-Niles chtěl posunout míč na Nketiaha do vápna, jenže mu před míč Gregersen nastavil nohu a přihrávka tak nemohla projít.
35'
Pépé kontroloval míč u autové čáry kousek od vápna i přestože na něj doráželi tři hráči. Po několik přestupcích ho nakonec ještě poslali k zemi, což sudí samozžejmě odpískal.
34'
Rohový kop se domácímu týmu vůbec nepovedl. Po nezdařilém centru míč totiž získala obrana a navíc okamžitě přešla do brejku.
33'
Willock přebral míč u čáry, který ukončuje hřiště. Následně chtěl rychle odcentrovat do lepší pozice, ale jeden ze soupeřových hráčů srazil míč na roh.
32'
Ceballos nakopl rychlý dlouhý nákop za obranu. Willian si na míč naskočil a hlavou ho poslal zpět na Kolašinace, u kterého se hra zastavila.
31'
Pépé zpracoval velmi těžký dlouhý centr na pravé křídlo, ale následně poslal strašidelnou přihrávku na spoluhráče kousek od něj, který zapadla do autu.
30'
Po půl hodině hry Arsenal prohrává a Arteta není absolutně s výkonem svého týmu spokojen. Proto již poslal Alexandra Lacazetta, aby se rozcvičoval a možná bude vystřídán již v prvním poločase. Willock a Nketiah ve předu zatím vůbec nic nepředvedli.
29'
Ceballos už to nyní vzal na sebe. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale trochu přesnosti jí chybělo. Proskákala asi půl metru od tyčky Lindeho branky.
28'
Další náběh Arsenalu skončil opět u Williana. Ten měl hodně prostoru, ale centr poslal stejně do nohy nejbližšího hráče norského týmu.
27'
Willian sprintoval za dlouhým pasem k vápnu, ale následně si míč zbytečně hodně předkopl a brankář Linde se k němu dostal rychleji.
26'
Bernd Leno se nnyí dostal pod tlak, když mu Maitland-Niles poslal přihrávku spíš do běhu. K ní se málem dostal Omoijuanfo, ale naštěstí pro domácí to nakonec stihl brankář dříve.
25'
Defenzíva domácího týmu si přebrala míč a přihrává si sem a tam. Arsenal sice kombinuje, ale střeleck pozice tedy moc nenachází.
24'
Hostující trenér samou radostí málem až vybouchl. Jeho tým ale jakoby přestal hrát, opět hraje pouze Arsenal a míč soupeři skoro nepujčuje.
22'
Molde právě vstřelilo branku!
Hosté se nečekaně ujímaví vedení! MARTIN ELLINGSEN chvíli běžel s míčem, pak už ho to omrzelo z větší dálky vyslal ránu, která parádně zapadla až do levého dolního růžku Lenovy branky! Bez asistence.
21'
Arsenal v posledních minutkách polevil v tempu, které nastavil v prvních deseti minutkách. Molde kombinuje a dostává se do zajímavých pozic.
20'
Maitland-Niles poslal míč až k brankové čáře, kde ještě úplně na poslední chviličku přiběhl Willock a stihl odcentrovat ve skluzu. To si ale pohlídal brankář Linde.
18'
Pomezní sudí má opět problémy s technikou a tak se hra zase na chviličku zastaví.
17'
Eikrem se postavil k volnému přímému kopu, který sudí udělil po faulu před vápnem Arsenalu. Leno ale neměl těžkou práci a připsal si úspěšný zákrok.
16'
Pépé nabíhal do vápna, kde si požádal o dlouhou přihrávku. To ale vytušil brankář Molde Linde a do trajektorie míče se vložil. Tím možná zabránil gólu.
14'
Teď nastala docela komická situace. Pomezní sudí měl jakýsi problém s technikou a vyžádal si pomoc od pořadatele zápasu. Ten mu chvíli pomáhal s mikrofonem a sluchátkem, ale nedařilo se mu to. Už se však opět hraje.
13'
Wingo si získal míč a po krátkém sprintu centroval do vápna. Jenže Mustafi proti němu předvedl parádní obranný zákrok a míč dále nepustil.
12'
Nyní zase centroval Pépé, který ala míč hodně prodloužil ostatní hráči Arsenalu jen zklamaně zakroutili hlavou. Odkopávat od branky bude Linde.
11'
Willianův centr do pokutového území nebyl špatně myšlen, ale spíš proveden. Linde si míč pokryl a okamžitě ho poslal na druhou stranu.
10'
Pépé nezamýšlel přihrát svému spoluhráči na křídlo, ovšem míč se od něj odrazil právě příhodně pro Williana. Jenže jeho centr v pohodě odvrátila obrana Molde.
9'
Arsenal kombinuje na polovině druhého týmu, ovšem nedostává se do šancí. Na druhou stranu ale zase svému soupeři míč vůbec nepujčuje.
8'
Xhaka chtěl vyslat Williana do šance, jenže tom use dvakrát nechtělo do sprintu proti soupeřově obránci a míč tak raději jen vrátil na polovinu Ceballosovi.
7'
Další Ceballosův zisk míče opět poslal Arsenal rychle do šance. Kolašinać diagonálně nacentroval na Pépého na pravé křídlo, ale ten míč nezachytil.
5'
Ceballos vybojoval míč na polovině hřiště, následně ho posunul na Pépého, který po chvilce sprintu ještě prodloužil do vápna, kde operoval Nketiah. Jeho zakončení na vzdálenější tyč ale vytáhl Linde a míč proskákal k tyčce.
4'
Molde kombinuje na polovině domácího Arsenalu. Gunners se nesanží přebrat míč a vypadá to, jako by norům dopřávali volnost.
3'
Maitland-niles sprintoval po pravé lajně až k vápnu soupeře. Následně se mu ale nepovedlo přihrát a tak si míč převzal soupeř.
2'
Úvodní výkop si vzalo na starost norské Molde. To dnes nastupuje v modré variantě dresů. Arsenal pak zvolil klasickou domácí červeno-bílou kombinaci.
1'

Arsenal FC: Leno – Maitland-Niles, Mustafi, David Luiz, Kolašinac – Willian, D. Ceballos, Xhaka (C), Pépé – Willock, Nketiah.
Náhradníci: Rúnarsson, Macey – Bellerín, Tierney, Gabriel, Saka, A. Lacazette, Aubameyang, Holding, Partey, Soares, Alnaní.

Molde FK: Linde – Wingo, Björnbak, Gregersen, Haugen – Aursnes, Eikrem (C), Hussain – Ellingsen, Omoijuanfo, Bolly.
Náhradníci: Craninx, Ranmark – Risa, Sinyan, Moström, James, Knudtzon, Christensen, Brynhildsen, Holmgren Pedersen.

Rozhodčí: Meler – Uyarcan (oba TUR) – Margaritov (BUL).
Před dvěma lety vypadl Arsenal až v semifinále proti Atléticu Madrid, v předloňské sezoně narazil ve finále na Chelsea, kdy prohrál 1:4 (tímto duelem v Baku skončila kariéra Petra Čecha a angažmá Edena Hazarda v Chelsea), tak uplynulém ročníku Evropské ligy už to tak slavné nebylo. Řecký Olympiakos vystavil Arsenalu stopku již v prvním kole jarní fáze. Arsenal vyhrál první utkání v Řecku 1:0 gólem Lacazetta z 81. minuty. Skóre odvety otevřel Cissé a poslal dvojzápas do prodloužení. V něm se prosadil Aubameyang. Nicméně ve 119. minutě přivodil El Arabi Emirates Stadium pořádný šok a jelikož v nastavení Aubameyang neproměnil stoprocentní šanci, tak pro Arsenal to byla konečná. Gabonský útočník poté celé vyřazení oplakal...
Molde zažívá svým způsobem pohádku. Nejvyšší norská fotbalová soutěž se hraje způsobem jaro – podzim a Molde loni urvalo čtvrtý titul v klubové historii, když o čtrnáct bodů předstihlo Bodo/Glimt. Mělo tak možnost zahrát si první předkolo Ligy mistrů, kdy deklasovalo finský tým KuPS jednoznačně 5:0, následně zvítězilo na trávníku slovinského týmu Celje 2:1, když ve druhé půli dokázalo překlopit zápas na svou stranu. Ve třetím předkole nezastavil ani Karabach. Za 120 minut branka nepadla, načež neproměněná penalta z šesté série penaltového rozstřelu poslala Molde do závěrečného předkola Champions League. V něm se v prvním střetnutí v Norsku urodila remíza 3:3, v odvetě už nikdo neskóroval a pouze kvůli menšímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře (v tomto případě maďarského Ferencvárosu) znamenal, že Molde bude chybět v základní skupině Ligy mistrů.

Hlavní fázi Evropské ligy načalo Molde obratem na stadionu Dundalku (35. S. Murray – 62. Hussain, 72. Omoijuanfo (pen.) ). Minulý čtvrtek mu k výhře doma proti Rapidu Vídeň stačil přesný zásah ze 65. minuty. Ve skupině B tak pouze o skóre zaujímá druhou pozici za svým dnešním protivníkem. Co se týče norské ligy, tak v její tabulce najdeme Molde taktéž na druhé příčce, když za již zmíněným Bodo/Glimt zaostává po třiadvaceti odehraných kolech o šestnáct bodů.
Za minutu dvanáct si Arsenal zajistil účast v evropských pohárech v letošní sezoně, když na začátku srpna porazil ve finále Anglického poháru Chelsea poměrem 2:1. Kapitán Aubameyang zařídil Arsenalu vítězství v Anglickém poháru po třech letech a celkově čtrnácté v jeho historii. Arsenal tak získal právo na účast v základní skupině Evropské ligy. V ní zatím vede skupinu B, když v prvním zápase otočil souboj na půdě Rapidu Vídeň (51. Fountas – 70. David Luiz, 74. Aubameyang). Před týdnem poté doma potvrdil roli výrazného favorita proti Dundalku a irský celek zdolal 3:0 (42. Nketiah, 44. Willock, 47. Pépé).
Na rozdíl od zápasů Ligy mistrů se duely základní skupiny Evropské ligy hrají bez přítomnosti VAR. Ten bude k dispozici až v jarní fázi této soutěže.
Britský premiér Boris Johnson nařídil minulý týden celostátní karanténu. Nicméně Premier Leaguje pokračuje bez diváků, bez nich se pochopitelně odehraje i dnešní zápas.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu třetího kola základních skupin Evropské ligy, ve kterém se střetnou Arsenal a Molde. Začínáme ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.