Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benfica : Lech Poznań - 3. prosince 2020   21:00

Benfica
Benfica
36' Vertonghen (Pizzi) • 57' Núñez (Pizzi) • 58' Pizzi (R. Silva) • 89' Weigl (Cervi)
4:0
(1:0)
Lech Poznań
Lech Poznań
Benfica
Vlachodimos – Gilberto, Vertonghen, Otamendi, Grimaldo – Pizzi (60. Waldschmidt), Gabriel, R. Silva (77. Cervi) – Chiquinho (60. Weigl), Núñez (60. Seferović), Everton (70. Pedrinho).
Lech Poznań
Bednarek – Butko, Šatka, Dejewski, Puchacz – Skóraś (63. Czerwiński), Muhar, Marchwiński (82. Moder), Sýkora (63. V. Kravec) – Awwad (63. Ramirez) – Kačarava (41. Ishak).
Malenica – Czerwiński, Ishak, Kamiński, V. Kravec, Moder, Ramirez, Rogne.

Benfica Lisabon dokázala tento zápas vyhrát celkem jednoznačně 4:0. Hostující celek vyslal během zápasu jednu střelu na branku a to v samotném závěru, ale Odisseas Vlachodimos si dokázal poradit, a tak udržel v tomto mači čisté konto.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:9.
90+4'
90+4'
Odisseas Vlachodimos si nyní tak tak poradil se střelou soupeře. Málem přišel domácí brankář o čisté konto, tak tak míč vyboxoval na roh.
90+2'
Bencifa pokračuje v aktivní hře, ale po ztrátě na polovině hrací plochy se směr hry otáčí, a tak hrají fotbalisté Lechu.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc.
89'
Benfica právě vstřelila branku!
Důrazná domácí hra pokračovala dál a po kombinaci se prosazuje JULIAN WEIGL. Dostal se do střelecké pozice a jeho rána zapadla přesně k tyči. Brankář se snažil, ale na míč nedosáhl. Asistence: Franco Emanuel Cervi.
88'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, domácí hráči nyní rozehráli rychle, ale zakončení postrádalo přesnost. Míč kryje brankář Filip Bednarek, který rychle rozehrává.
87'
Mikael Ishak si nabíhal na dobrou přihrávku spoluhráče, ale byl nachytaný v postavení mimo hru. Jeho akce končí. Míč pro domácí.
85'
Fotbalisté Lisabonu pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení. Ale obrana Lechu je nyní pozorná.
83'
Po rohovém kopu hostujícího celku zakončoval Bogdan Butko. Jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
82'
Alan Czerwiński (Lech Poznań) rozehrával rohový kop, jeho centr se snesl před branku, ale obrana si rychle dokázala poradit.
82'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Filip Marchwiński, přichází Jakub Moder.
80'
Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase. Poznaň se jen těžko dostává do střeleckých pozic.
79'
Nakonec míč rozehrával Filip Bednarek, ale jeho rozehrávka byla hodně nepřesná, a tak domácí měli možnost autového vhazování.
79'
Gilberto (Benfica) vhazoval na útočné polovině, ale domácí celek o míč přišel, a tak rychle otáčí hosté směr hry.
77'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Franco Emanuel Cervi.
76'
Gian-Luca Waldschmidt (Benfica) rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale následná hlavička končí nad brankou. Filip Bednarek (Lech Poznań) bude vykopávat od své branky.
75'
Patnáct minut hry před koncem zápasu se do střelecké pozice dostal s desítkou hrající domácí Gian-Luca Waldschmidt. Jeho ránu zblokoval Tomasz Dejewski na rohový kop.
73'
Julian Weigl (Benfica) rozehrávla volný kop, ale domácí fotbalisté se do další výraznější šance nedostali.
72'
Žlutou kartu dostává Filip Marchwiński (KKS Lech Poznań).
72'
Filip Marchwiński (Lech Poznań) se dostal do osobního souboje se soupeřem, kde si počínal nedovoleně. Míč tedy budou mít domácí.
70'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Everton, přichází Pedrinho.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí Lisabon vede o tři branky a míří k výhře v tomto zápase. Poznaň se dostává do šancí, ale má problémy s přesností zakončení.
68'
Filip Bednarek (Lech Poznań) vytáhl dobrý zákrok proti střele soupeře. Everton (Benfica) se dostal ke střele, gólman jeho zakončení vytáhl na rohový kop.
67'
Filip Bednarek (Lech Poznań) se dostal do velkých problémů, tak tak dokázal odehrát míč před dotírajícím soupeřem. Benfica měla k dispozici autové vhazování, které ale k výraznější šance nevedlo.
66'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Domácí celek to zkoušel středem hrací plochy, ale Julian Weigl nedokázal zpracovat míč, a balon mu tak odskočil od kopačky. Filip Bednarek snadno sebral míč.
64'
Julian Weigl (Benfica) na nabíhal do dobré pozice pro zakončení, ale obrana soupeře byla pozorná, a proto nenechala soupeře vypálit.
63'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Vasilij Kravec.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Michał Skóraś, přichází Alan Czerwiński.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Mohammad Awwad, přichází Dani Ramirez.
61'
Domácí fotbalisté k výhře v tomto zápase udělali důležitý krok za výhoru v tomto zápase. Rychlé dvě branky určují tempo a obrázek hry.
60'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Chiquinho, přichází Julian Weigl.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Haris Seferović.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Gian-Luca Waldschmidt.
58'
Tak to bylo rychlé. Aktivněji hrající domácí celek bleskově přidává další gól. Do sítě se trefil díky dobrému pasu od spoluhráče PIZZI. Asistence: Rafa Silva.
57'
Domácí celek po rychlé akci navyšuje své vedení, po bleskové výměně míče zakončoval DARWIN NÚÑEZ. Asistence: Pizzi.
55'
Mohammad Awwad (Lech Poznań) nyní pálil z dobré pozice, ale Odisseas Vlachodimos si dokázal poradit se střelou soupeře. Měl prostor na střelu, ale pokud do středu branky kryje gólman.
54'
Jan Sýkora (Lech Poznań) rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala velmi snadno poradit.
54'
Po kratší pasáži na polovině hrací plochy se se do střelecké pozice dostal hostující celek, Mohammad Awwad se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná na roh.
52'
Zajímavá příležitost pro domácí. První pokus o střelu byl zblokovaný, Everton neprostřelil obranu soupeře, Chiquinho následně minul branku.
51'
Hostující celek vybojoval míč na polovině hrací plochy. Následně byl Jan Sýkora (Lech Poznań) hráčem, který fauloval. Balon tak budou mít domácí.
50'
Pět minut hry z druhého poločasu je pryč, sledujeme aktivnější hru domácích, kteří se pokouší navýšit své vedení, zatím ale brankář Lechu zasahovat nemusel.
49'
Pizzi se znovu dostal do střelecké pozice, tentokrát to zkoušel z druhé strany, ale Tomasz Dejewski (Lech Poznań) zblokoval jeho projektil.
48'
Z kraje 48. minuty se do dobré pozice dostal domácí celek. Tentokrát se v zakončujícího hráče změnil Pizzi. Jeho projektil o malý kousek minul branku. Nechybělo mnoho a domácí navýšili své vedení.
47'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, stejně tak, jako končil úvodní část hry.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že během přestávky ani jeden z trenérů nepřipravil žádné střádání.
46'
Po prvním poločase vede naprosto zaslouženě domácí celek o jednu branku. Ve 36. minutě se po rohovém kopu dokázal hlavou prosadit Jan Vertonghen, který využil Pizziho centr.
45+4'
45+4'
Už se pravděpodobně nic nestane. Hostující celek rozehrává na své polovině z autu. Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań) vhazoval.
45+3'
Domácí tým hraje aktivně. Nicméně přišel o míč, a tak se do šance dostali hosté, ale míč končí mimo branku. Odisseas Vlachodimos (Benfica) bude vykopávat od své branky.
45+2'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, zatím se nemůže propracovat do nějaké výraznější střelecké pozice.
45+1'
Nad rámec prvních pětačtyřiceti minut uvidíme čtyři minuty.
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Vinou zranění to úplně málo asi nebude.
43'
Lisabon nyní vhazoval na polovině hrací plochy, následně se ale dopustil faulu, a tak u míče zůstanou hosté.
42'
Úvodní střídání bylo nutné, neboť Kačarava (Lech Poznań) utrpěl zranění v souboji se soupeřem. Aktivnější jsou domácí fotbalisté, i když nyní se vinou chyb nedostávají tak snadno do zakončení.
41'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Kačarava, přichází Mikael Ishak.
41'
Po delším přerušení pokračuje hra dál a Filip Bednarek (Lech Poznań) rozehrává od své branky. Přenechal míč obráncům, kteří pokračují v kombinační hře.
40'
Kačarava (Lech Poznań) byl lékaři naložen na nosítka a na nich opustil hrací plochu. Hostující kotouč bude muset provést vynucené střídání.
37'
Kačarava (Lech Poznań) zůstává ležet na hrací ploše, má problémy s nohou. Nicolás Otamendi (Benfica) byl s nim v souboji. Bleskově se na místo dostali lékaři, kteří signalizují, že hráč bude muset střídat.
36'
Naprosto zaslouženě se dostává domácí celek do vedení. Z rohového kopu poslal míč před branku Pizzi. Na jeho centr si výborně naskočil JAN VERTONGHEN. Jeho zakončení zapadlo k tyči, brankář Filip Bednarek zasáhnout nedokázal. První gól v pěti zápasech pro zakončujícího hráče. Asistence: Pizzi.
35'
Domácí hráči se vrací k aktivní hře, uvidíme, zda se nyní propracují k nějaké výraznější šanci.
34'
KKS Lech Poznań rozehrává nyní autové vhazování, jeho spoluhráči se dostali k centru před branku, ale zakončit nedokázali. Vykopávat bude Odisseas Vlachodimos od své branky.
32'
Benfica dál zůstane u míče. Gilberto (Benfica) důraznou hrou vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování.
31'
Fotbalisté v červeném dál kombinují před brankou soupeře. Alejandro Grimaldo (Benfica) centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit a odvrátila míč do bezpečí.
30'
Půlhodiny hry je pryč, zatím sledujeme aktivnější hru domácího celku, který se zatím jako jediný propracoval do střelecké pozice. Gólman Filip Bednarek si dokázal poradit.
29'
Ten úspěšný nebyl, domácí jej zahráli velmi špatně, ale k zakončení se nedostali. Následně další akci vedl Everton, jehož přihrávku na běhu spoluhráč na hrací ploše nezastihl. Filip Bednarek (Lech Poznań) vykopává.
28'
Hostující celek rozehrává až od svého brankáře. Dlouho ale Poznaň u míče nebyla, balon získali domácí. Ti se dostali do zajímavé šance, obrana míč zblokovala za cenu rohového kopu.
27'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí celek hraje aktivně, pohybuje se na polovině soupeře. Nyní Chiquinho (Benfica) hledal přihrávkou spoluhráče, který se mi nabízel. Obrana si dokázala poradit.
25'
Alejandro Grimaldo (Benfica) si nabíhal do dobré pozice, ale přihrávka na něj byla nepřesná. Vhazovat na své polovině budou hosté.
25'
Domácí celek nyní kombinuje na polovině hrací plochy a nutno poznamenat, že se nikam nežene. Fotbalisté Lisabonu čekají na prostor, kterým by mohli zahrozit.
22'
Domácí nyní ukázali, že jim stačí opravdu málo prostoru k tomu, aby zkusili vypálit. Autorem další rány je Gabriel. Jeho pokus z velké dálky končí rovněž mimo bránu. Filip Bednarek vykopává.
21'
Pizzi (Benfica) měl na kopačce první gól v tomto zápase. Jeho dobrou střelu brankář Filip Bednarek vyrazil před sebe, a pak další rána končí na tribuně. První střela na bránu v tomto zápase.
21'
Hostující celek to zkoušel po levé straně, ale jeden z hráčů si vzal příliš velké sousto a v souboji s obráncem neuspěl.
20'
Dvacet minut hry je pryč a v tomto utkání, které se hraje pochopitelně bez diváků, sledujeme velmi klidný fotbal. Gólmani zatím zasahovat nemuseli. Viděli jsme jen jednu střelu mimo tři tyče.
19'
Rafa Silva (Benfica) pouze odehrál míč do autu, a tak budou na útočné polovině vhazovat hostující fotbalisté. Karlo Muhar (Lech Poznań) následně přijal míč a rychle jej posílal před branku. Tam byl ale obránce, a tak akce Lechu končí.
18'
Gabriel (Benfica) se dopustil poněkud zbytečného útočného faulu mimo souboj o míč. Balon tedy získali hosté, kteří se rychle dostali na útočnou část. Jan Sýkora (Lech Poznań) vedl přímočarou akci, kterou pak musel přibrzdit, neměl komu dát míč.
17'
Aktivní hra Lisabonu pokračuje dál. Fotbalisté v červeném dál kombinují na útočné polovině hrací plochy. Zatím ale bez nějaké výraznější střelecké pozice. Tu si nevypracoval ani hostující celek.
16'
Pizzi (Benfica) tak tak dostihl míč na hrací ploše po dlouhé spoluhráčově přihrávce do běhu. Nakonec domácí pokračovali v akci, Darwin Núñez (Benfica) z hranice malého vápna hlavičkoval hodně nešikovně, míč poslal mimo branku a Pizzi nedokázal doběhnout.
15'
Sledujeme klidnější pasáž, na nějakou výraznější šanci v tomto zápase aktuálně čekáme. Zatím brankáři nemuseli zasahovat ani jednou. Na šance je tento mač hodně chudý.
14'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale podle gestikulace hlavního sudího je na první pohled patrné, že pádu hráč Lisabonu výrazně přidal. Hra pokračuje dál.
13'
Zajímavá akce domácích. Po útoku po pravé straně se centr od rohového praporku snesl do pokutového území, ale nikdo z hráčů v červeném nedokázal přesněji hlavičkovat.
12'
Filip Marchwiński (Lech Poznań) je autorem první střely v tomto zápase. Jeho rána ze střední vzdálenosti končí nad brankou. Odisseas Vlachodimos kontroloval střelecký pokus. Následně vykopával od své branky.
11'
Po nepřesné střílené přihrávce domácích končí míč u brankáře Filipa Bednareka. Ten balon snadno zastavil. Tento kontakt s míčem mu není počítán jako oficiální zákrok.
10'
Dostáváme se do desáté minuty, Lech rychle přenesl hru na svou útočnou polovinu, ale Jan Sýkora (Lech Poznań) nedokázal přesněji přihrát do předbrankového prostoru, kde viděl dva volné spoluhráče. Obrana si poradila.
9'
Lisabon se usadil před brankou soupeře, Gilberto (Benfica) se pokoušel dostat ke střele, ale blíže k míči měl Gabriel. Vypálit nedokázal ani jeden, nakonec se ale Bencfica dopustila faulu.
8'
Darwin Núñez (Benfica) se pokoušel něco vymyslet na útočné polovině, ale vybojoval pro své spoluhráče jen autové vhazování. Proti převaze soupeřů více nedokázal. Následně pokračuje kombinační hra domácího celku.
7'
První výraznější šance zápasu, přímá přihrávka hostů před branku prošla, nabíhající Kačarava se pokoušel dostat k míči. Pomezní sudí mu odmával a hlavní odpískal postavení mimo hru. Odisseas Vlachodimos (Benfica) raději míč zastavil.
6'
Bogdan Butko (Lech Poznań) vybojoval pro své spoluhráče vhazování na útočné polovině. O uvedení míče do hry se sám postaral. Neměl komu přihrát, a tak se hra vrátila na polovinu Lechu.
5'
Domácí obrana se na své polovině poblíž branky dostala do problémů, ale situaci dokázala vyřešit dobrým odkopem do bezpečí. Na nějakou výraznější šanci v úvodu zápasu aktuálně zatím čekáme.
4'
Žlutou kartu dostává Kačarava (KKS Lech Poznań).
4'
Filip Bednarek (Lech Poznań) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči postupují kombinačně až na polovinu hrací plochy. První průniková přihrávka přesná nebyla, a tak se celá akce zpozdila.
3'
Alejandro Grimaldo (Benfica) byl faulovaný v osobním souboji poblíž poloviny hrací plochy. Kačarava (Lech Poznań) zvedl nohu příliš vysoko a udeřil domácího hráče. Trenér Lisabonu byl ještě v diskuzi se čtvrtým sudím, ale situace se obejde bez karty.
2'
Michał Skóraś (Lech Poznań) to delší dobu zkoušel individuálně, ale ani on se nedokázal propracovat do výraznější střelecké pozice. Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu.
2'
Domácí celek se chtěl rychle pustit do útočení, ale na polovině hrací plochy delší dobu kombinoval. Pak vedl akci Pizzi, ale nedokázal od autové čáry přesněji přihrát před branku. Míč získali hosté, kteří otáčí směr hry.
1'
Utkání právě začalo, domácí fotbalisté hrají v červených dresech, hosté oblékli bílomodré úbory. Výkop mají domácí.
1'

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Vertonghen, Otamendi, Grimaldo – Pizzi, Gabriel, R. Silva – Chiquinho, Núñez, Everton.
Náhradníci: Leite – Cervi, Pedrinho, João Ferreira, F. Ferreira, D. Gonçalves, Jardel, Ramos, Seferović, N. Tavares, Waldschmidt, Weigl.

KKS Lech Poznań: Bednarek – Butko, Šatka, Dejewski, Puchacz – Skóraś, Muhar, Marchwiński, Sýkora – Awwad – Kačarava.
Náhradníci: Malenica – Czerwiński, Ishak, Kamiński, V. Kravec, Moder, Ramirez, Rogne..
Za Lisabon se prosadil už v 9. minutě Pizzi, který proměnil pokutový kop. Po čtvrthodině hry srovnal Ishak. V závěru prvního poločasu šli do vedení hosté, trefil se Nunez. Z kraje druhé části Ishak svou druhou brankou v zápase srovnal. V 60. minutě Nunez poslal Benficu do vedení a v samotném závěru dokonal hattrick. Benfica vyhrála 4:2.
První vzájemný zápas se odehrál 22. října a Lech na domácí půdě padl 2:4.
Benfica Lisabon je v tabulce skupiny D na druhé pozici s osmi body, stejně jako první Rangers. Benfica bodovalal ve všech zápasech. Remizovala s Rangers 3:3 a 2:2. Poradila si s Lechem 4:2 a St. Lutychem 3:0.
KKS Lech Poznań je po čtyřech odehraných zápasech ve skupině na třetím místě. Vyhrát dokázal nad St. Lutychem 3:1. Další tři zápasy ale prohrál. Nestačil na Benficu 2:4, Rangers 0:1 a St. Lutych 1:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské ligy. V tomto zápase skupiny D proti sobě nastoupí Benfica Lisabon a KKS Lech Poznań.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.