Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Gent - 5. listopadu 2020   21:00

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
12' Kanga (Gobeljić) • 59' Katai
2:1
(1:1)
Gent
Gent
31' Odjidja-Ofoe  (Jaremčuk)
CZ Bělehrad
Borjan – Gajić, Degenek, N. Milunović, Gobeljić – Kanga (83. Pankov), S. Sanogo – Ben Nabouhane (90+1. Spiridonovic), Ivanić (63. Petrović), Katai (90. Nikolić) – Falcinelli.
Michael Fabbri – Giorgio Peretti, Alessandro Costanzo (vš. Itálie)
Stadion Rajko Mitić (Marakana), Bělehrad
Gent
Coosemans – Castro-Montes, S. Marreh, Hanche-Olsen, Mohammadí – Dorsch, Owusu (75. Kums) – Bukari, Odjidja-Ofoe (81. Kleindienst), Botaka (63. Niangbo) – Jaremčuk.

S konstatováním, že FK Crvena Zvedza Bělehrad doma zaslouženě vyhrála nad Gentem 2:1 a drží druhé místo ve skupině L, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Ve druhém zápasu skupiny prohrál zraněními decimovaný Liberec na hřišti jasného lídra skupiny Hofenheimu vysoko 0:5. I přesto ale má stále všechno ve svých rukou. Po třech odehraných kolech totiž vede právě Hoffenheim s devíti body, druhá je šestibodová Crvena Zvezda, tři body má Liberec a zápas proti Bělehradu doma a poslední, zřejmě takřka bez nadějí na postup, figuruje Gent s nulou.
Červené karty: 0-0.
Zápas, který měli domácí až na pár výjimek ve své moci, skončil jejich výhrou. Již ve dvanácté minutě se prosadil ex-sparťanský záložník Guélor Kanga hezkou střelou z první k tyči, která byla ještě lehce tečována. Třicet minut domácí soupeře k ničemu nepustili. Pak přišel ojedinělý útok, při kterém se zpoza vápna dostal ke střele Vadis Odjidja-Ofoe a obránce Degenak si míč smolně srazil pod břevno. Ve čtyřiačtyřicáté minutě mohli domácí opět vést, avšek střela Kataie po Kangově přistrčení orazítkovala spojnici břevna a tyče.

Rozhodnutí tak přišlo v 59. minutě. Zbytečný faul hostí před vápnem znamenal vítězný gól z nohy Aleksandara Kataie, který si napravil chuť z konce poločasu. Přímý volný kop zakroutil milimetrově přesně k tyči, od které se míč odrazil za brankovou čáru.

Šance pak byly na obou stranách. Gobeljić v dorážce trefil jen tyčku, na druhé straně Jaremčukovu gólovou střelu zblokoval Milunović. Posledních deset minut patřilo hostům, ti se ale neprosadili. V největší šanci v 94. minutě totiž gólman Milan Borjan fantasticky vytáhl výbornou hlavičku Kleindiensta přesně k tyči – 2:1.
90+7'
90+7'
Centr do vápna nebyl nebezpečný a domácí radost ze šesti bodů během dvou domácích zápasů při skóre 7:2 může propuknout!
90+6'
Tak ještě jedna standardka z pravé strany. Bukari se stal obětí faulu Marko Gobeljiće, který vidí žlutou kartu.
90+5'
Poslední minutu nastaveného času tráví domácí daleko od své branky.
90+4'
Domácí tým nyní musí děkovat Milanu Borjanovi. Zkušený gólman totiž zázračně vytáhl míč směřující do branky, když Tim Kleindienst asi celou akci lépe zakončit nemohl. Poslal hlavičku přesně k tyči, ale tam naprosto skvěle zasáhl Borjan!
90+3'
Po jeho rychlé rozehrávce přišel centr z pravé strany do vápna. Tim Kleidienst si tentokrát ofsajd pohlídal, ale hlavičkoval vedle.
90+3'
Sven Kums poslal rohový kop z pravé strany do ohně. Tentokrát se dobrým blokem prezentoval Nemanja Milunović a vzápětí domácí odkopávají míč až na polovinu hřiště, kde už je připravený brankář Colin Coosemans.
90+2'
Ve druhé minutě nastavení fauloval před velkým vápnem Falcinelli, což bylo hodně netaktické. Domácí přepouští míč soupeři, který se rychle dostává na druhou stranu hřiště před branku Milana Borjana.
90+1'
Domácí samozřejmě při střídání nespěchají a následuje další změna v jejich sestavě. El Fardou Ben Nabouhane dohrál, na plac jde Srdan Spiridonovic.
90'
Aleksandar Katai dnes odpracoval velmi dobrých devadesát minut a přepouští místo na hřišti Veljko Nikolićovi. Ten bude doufat, že se jeho tým bude pět minut úspěšně bránit. Tak hodně se bude nastavovat minut.
89'
Crvena Zvezda si bude moct přece jen trošku odpočinout. Defenzíva domácích zafungovala na jedničku a Tim Kleindiset se objevil při centru z pravé strany v dvoumetrovém ofsajdu.
88'
Střídající hráč Radovan Pankov dobře odhadl, kam půjde rána Kumse a zblokoval jí. A domácí pokračují ve velké obětavosti za třemi body, jelikož to samé udělal i Milos Degenek proti pokusu Castro-Montese.
86'
Ačkoliv Andreas Hanche-Olsen minul svou střelou branku, hosté jsou stále v tlaku. Což je při stavu 2:1 pro domácí pochopitelné.
86'
Po přímém volném kopu a centru Kumse budou mít hosté rohový kop.
84'
Alessio Castro-Montes byl na své útočné polovině hřiště hodně tvrdě zastaven Aleksandarem Kataiem a jen těžko se sbírá z travnatého pažitu. Následuje žlutá karta pro domácího středopolaře.
83'
Dnes výborně hrající Guélor Kanga má splněno. Místo něj si zahraje Radovan Pankov, což je jednoznačné posílení zadních řad domácích.
82'
Třiatřicetiletý brankář Milan Borjan je zdárně ošetřen a bude připraven k závěrečným zhruba deseti minutám.
81'
Zatímco je brankář Crvene Zvezdy ošetřován, hosté střídají. Stažení aktivního Vadise Odjidja-Ofoeho je možná chybou, otázkou ale je, kolik má tento belgický a ghanský záložník ještě sil.
80'
Crvena Zvezda nyní úplně vypadla z role a všech jedenáct domácích plejerů je nastěhováno na své polovině hřiště. Když se k balonu dostal Niklas Dorsch, tak se vůbec nerozmýšlel a třicet metrů před brankou se opřel do míče. Milan Borjan se musel proplachtit vzduchem ke své pravé tyči. Míč sice svými rukavicemi minul, ovšem dostal od balonu knokaut přímo do hlavy.
78'
Ale jen chvilku, protože o míč znovu přišli. A akce hostů nebyla vůbec špatná. Těsně před vápnem přiťukl Jaremčuk míč po zemi pro Odjidja-Ofoeho, který je v posledních minutách prakticky u všeho. Jenže střela z výborné pozice záložníkovi Gentu nesedla a Borjan s ní neměl moc práce.
77'
Nyní naopak Vadis Odjidja-Ofoe fauloval a domácí chvilku zůstanou na půlce soupeře.
76'
Po faulu Sanoga se postavil k přímému volnému kopu Odjidja-Ofoe. Jeho centr odvrátili domácí před vápno, kde se do míče opřel jeden z hostí. Střela mu sedla a navíc se do míče připletla hlava Andersona Niangba, který ale míč usměrnil vedle levé tyče. Ovšem pro domácí je to opět pohrožení!
75'
Dnes nepříliš viditelný záložník Elisha Owusu střídá a na zhruba osmnáct minut nastupuje Sven Kums.
75'
Až po malé chvilce dostal zhruba třicet metrů před vápnem trošku více prostoru Milád Mohammadí a zkusil střelu. Ta sice byla nepřesná, ale gólman Milan Borjan má svým spoluhráčům co říci ohledně přistupování k hráčům soupeře.
74'
Hosté opět mají míč častěji na kopačkách, jenže jejich kombinace se domácí nemusí vůbec bát. Probíhá na polovině hřiště.
73'
Není se tak čemu divit, že přišla ztráta míče! Ve finále celé akce domácích vzal odpovědnost na svá bedra Aleksandar Katai. Ten se snažil obloučkem přehodit gólmana Coosemanse, což rozhodně nebyla špatná volba. Ovšem realizace šla hůře a míč zamířil nad branku.
72'
Marreh na polovině hřiště kombinuje se stoperem Olsenem. Oba dva nemají komu přihrát.
71'
Tohle nebyl pro Diega Falcinelliho příjemý okamžik. U míče byl jednoznačně první, jenže přišel skluz Castro-Montese a domácí útočník může být rád, že trošku nadskočil. Divím se, že se vše obešlo bez karty.
70'
Po rohovém kopu hostí žádné výrazné nebezpečí nepřišlo.
69'
Roman Jaremčuk ukázal ve vápně dobrý výběr místa a počkal si na odražený míč. Následně se opřel do střely a Borjan by zřejmě měl pořádně velké problémy, ale zastoupil jej Milunović, jenž balon zblokoval.
68'
Jenže Kanga balon na druhé polovině hřiště možná trošku zbytečně ztratil, když se nedohodl se spoluhráčem, kam půjde přihrávka.
67'
Další útok Gentu se zastavil před vápnem domácích. Ti si tak mohou trošku uklidnit.
66'
Hned z protiútoku se snažil Niklas Dorsch z velkého úhlu překonat Borjana. Nebo možná spíše snažil přihrát kolem domácího brankáře na nabíhajícího spoluhráče, těžko říct. Tak jako tak, Milan Borjan se natáhl a balon má v rukou.
64'
Velká šance domácích. Milan Gajić si ve vápně naběhl na centrovaný míč a hlavičku tlačil k levé tyči. Gólman Coosemans výborně zasáhl a vyrazil míč. Toho se ujal Marko Gobeljić, jenž jej chtěl z první rychle usměrnit do branky, jenže trefil jen tyč! Hosty podruhé v zápasu zachránila branková konstrukce!
63'
Oba týmy poprvé střídají. Hosté se rozhodli stáhnout Jordana Botaku, místo kterého jde na plac Anderson Niangbo. Za příznivého stavu pro domácí odchází Mirko Ivanić a zálohu posílí Njegoš Petrović.
63'
Je to tak. Odjidja-Ofoe načechral míč na hranici penaltového puntíku. Tam sice nejvýše vyskočil Hanche-Olsen, jenže hlavičkoval hodně vedle.
62'
Sanogo fauloval na ose hřiště Owusua a hosté budou zřejmě přímým volným kopem centrovat do vápna.
61'
Nyní se musí zase snažit hosté, kteří vytěžili v dosavadním průběhu utkání z minima maximum možného, tedy branku na 1:1.
59'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Tento faul vyjde hosty možná velmi draho! ALEKSANDAR KATAI si postavil míč zhruba třiadvacet metrů od branky. Kolem zdi poslal míč ze svého pohledu naprosto přesně k pravé tyči, kam se Colin Coosemans natahoval marně. Balon se navíc lehce otřel o tyčku a zamířil za brankovou čáru!
59'
Marreh fauloval pár metrů před vápnem Guélora Kangu a tohle je zajímavá pozice na přímé ohrožení branky.
58'
Mirko Ivanić přebral kousek za půlkou míč od Kangy a když ani on neměl komu nahrát, vydal se sám na zteč. Obešel jednoho hráče, poté si prohodil balon mezi dvěma fotbalisty Gentu a před vápnem zkusil vystřelit, ale jediná – a hlavní – chyba na jeho akci nesla název neseřízení mířidel. Pět metrů vedle bližší tyče...
57'
Degenek vyslal dopředu Falcinelliho, ale ten si z první nezpracoval míč nejlépe. Přihrál tak na Kangu, jenže tomu se nikdo nenabídl a musela tak přijít přihrávka dozadu.
56'
Katai tentokrát zkusil z levé strany centr, ovšem obrana hostí byla opět pozorná. Nicméně Crvena Zvezda trošku utahuje oprátku.
55'
Mirko Ivanić viděl, jak mu ve vápně nabíhá na cetr Aleksandar Katai. Ale forvard domácích se přes dobrou práci stopera Hanche-Olsena k balonu nedostal. Ten se s ním ihned rozběhl a pohlídal si ho.
54'
Do útoku tak zase jde Crvena Zvezda.
54'
Alessio Castro-Montes se sice po pravé straně dostal až do vápna, kde se kudrlinkami snažil oklamat obránce. To se mu nepodařilo, proto musel naslepo centrovat a Milos Degenek byl s odhlavičkováním na místě.
53'
Vyšlo to sice až nyní, kdy Kataiova střela z levé strany byla sražena na druhý roh vápna pro Milana Gajiće. Ten se opřel z první do míče, jelikož se k němu chystal přistoupit soupeř, ale balon poslal hodně vedle.
52'
Domácí sice kombinují před vápnem soupeře, ale nemohou najít prostor ke střele nebo k nějaké překvapivé kombinaci.
52'
Kanga je na levé straně opět lídrem útočné akce Crvene Zvezdy. Míč nakonec před Milunoviće a Degenka přešel na pravou stranu.
51'
Prvních pět minut druhého poločasu je za námi a stav je stále bezbranový. To je samozřejmě asi dobře pro Liberec, který prohrává na hřišti Hoffenheimu po poločase 0:2.
50'
Milan Borjan si zahrál s míčem. Třiatřicetiletý brankář Crvene Zvezdy, jenž má i kanadské občanství, nevymýšlel žádné harakiri a snadno dal míč na pravou stranu pro obránce.
49'
Gobeljić potřeboval i ošetření a řekl bych, že nyní čas rozhodně netahá. Po minutě se dostává na vlastní a snad bude moct pokračovat ve hře.
48'
Giorgio Peretti jako asistent rozhodčího dnes svému parťákovi Michaelu Fabbrimu dost pomáhá. Zatím mává velice dobře a nyní si jasně všiml faulu Osmana Bukariho. Ghaňan v souboji o míč, který by stejně neměl, hodně nešetrně trefil Marka Gobeljiće a dostává zaslouženou žlutou kartu.
47'
Kanga poslal dnes snad první nepřesnou přihrávku, když se po levé straně snažil uličkou vysunout spoluhráče.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu je zde faul Diega Falcinelliho, který zastavil Marreha.
46'
Oba týmy během poločasové přestávky nestřídaly a vybíhají na stadion Rajka Mitiće, tedy na Marakanou, ve stejných sestavách.
46'
Žluté karty: 2-1
První poločas nabídl během třiceti minut jasný průběh zápasu. Domácí byli úplně ve všem lepší a vypadalo to, že vápno Crvene Zvezdy je pro belgický tým zakázaným územím. Ve dvanácté minutě se navíc hezky trefil špílmachr Crvene Zvezdy Guélor Kanga, který se z první opřel do míče a i s lehkou tečí jej poslal ke vzdálenější tyči. Pár dalších dobrých náznaků navíc srbský tým nedotáhl do gólového zakončení . A přišel tak trest. V jednatřicáté minutě z ojedinělé akce hostí vystřelil zpoza vápna Vadis Odjidja-Ofoe a do té doby výborný stoper Milos Degenek si míč smolně srazil pod břevno, zatímco brankář šel proti původní dráze míče na levou stranu. Poslední minuta základní hrací doby nabídla ještě dvě šance. Botaka ve snaze obstřelit brankáře mířil vedle, hned z protiútoku trefil po Kangově přihrávce spojnici břevna a tyče krásnou střelou Katai – 1:1.
45+4'
45+2'
Odjidja-Ofoe nenavázal na vyrovnávací střelu, přímý volný kop se mu vůbec nepovedl a tím také poločas končí.
45+1'
Sanogo se snažil zastavit útočnou akci hostí, ale sudí nechal výhodu a záložníka domácích nemine žlutá karta. A stejné to bude i u Nemanji Milunoviće, který na levé straně doslova zbořil Osmana Bakariho a je z toho zajímavá standardka pro hosty.
45'
V prvním poločasu se bude hrát minuta navíc.
44'
Naopak branka mohla padnout po rychlém útoku domácích. Kanga získal přesně na vápně odražený míč, ale neměl prostor, kudy by ohrozil brankáře Coosemanse. Proto jemně přistrčil míč pro Aleksandara Kataie, jenž krásnou střelou namířil do spojnice břevna a tyče. Míč se k němu odrazil znovu a zkusil ihned vystřelil z první, leč byl výrazně nepřesnější než před pár sekudnami.
44'
Jenže Sékou Sanogo dostal přihrávku "a la špek" a Milunović musel nyní hodně zpytovat svědomí. Může být rád, že Jordan Botaka, který balon na hranici vápna přebral, se až příliš soustředil na přesnost. Kulatý nesmysl hodně podebral a obstřelil jak brankáře, tak celou branku.
44'
Milan Borjan si bez problémů pohlídal dlouhý a nepřesný nákop hostí a rozehrál nakrátko pro prvního stopera.
42'
Owusu zastavil protiútok domácích, když na levé straně kousek za polovinou hřiště stáhl Falcinelliho. Ani se nedivím, že se hráči Crvene Zvezdy nyní dožadovali žluté karty.
40'
Velice aktivní Crvena Zvezda se od jednatřicáté minuty a od inkasované branky zatáhla. Nutno říct, že trošku zbytečně, protože Gent byl do té doby jednoznačně horším týmem.
39'
Aleksandar Katai pelášil s balonem po levé straně směrem k vápnu. Byl však příliš rychlý a neměl komu nahrát. Celou akci tak trošku zbrzdil a musel nahrávat za sebe. Vybral si Kangu, který čechral míč do vápna pro Marko Gobeljiće. Ofenzívní krajní bek si ale nepohlídal ofsajd.
38'
Kop z pravé strany od rohu nepřinesl pro hosty žádnou možnost ohrožení branky a naopak se budou muset bránit při útoku soupeře.
37'
Roman Jaremčuk se ujal na pravé straně míče a udělal několik rychlých kroků. Neměl komu přihrávat, proto si seběhl až k malému vápnu a prudce vystřelil. Milan Borjan se ale překvapit nenechal a míč vyrazil na roh.
36'
Milan Gajić na polovině hřiště raději zastavil začínající protiútok soupeře, když vystavil Bukarimu do cesty strom.
35'
Diego Falcinelli uspěl na pravé lajně i proti dvojici hráčů soupeře, když si ve finále akce krásně obhodil Castra-Montese. Hráči v bíločerveném mohou jen litovat, že italský forvard nedal do vápna přesnější přihrávku.
34'
Po dalším faulu hostí se hráči srbského velkoklubu opět dostali blíže k brance, ale jejich snažení končí po faulu Gobeljiće, jenž byl u první branky zápasu.
33'
Dorsch fauloval Sanoga a hosté tak přichází o míč.
31'
Gent právě vstřelil branku!
Hosté se zatím prakticky nedostali ke kloudné střelecké pozici a stejěně vyrovnávají. Postupným útokem se Gent dostal před vápno, kde VADIS ODJIDJA-OFOE dostal míč z pravé strany od Jaremčuka. Protože neměl komu přihrát a byl v dobré pozici, vystřelil. Míč by Milan Borjan v brance Crvene Zvezdy zřejmě v pohodě lapil, protože šel proti jeho směru na levou stranu, jenže přišla prvně lehčí teč a pak hlavně smolné finální usměrnění obránce Milose Degeneka doprostřed branky pod břevno. Asistence: Roman Jaremčuk.
30'
Diego Falcinelli nemůže pokračovat v útočné akci, neboť asistent sudího Giorgio Peretti správně odmával ofsajd.
28'
Jenže opravdu jen na chvíli. Belgičanům se nedaří vůbec nic a rychle přišli o míč. Crvena Zvezda nyní kombinuje na půlce a nikam se nežene.
26'
Sanogo fauloval Dorsche a hosté mají možnost si na chvíli oddechnout.
25'
Zajímavě rozehraný přímý volný kop zhruba 25 metrů od branky. Kanga se postavil k míči a půl metru před ním stáli dva hráči. Excentrický záložník přiťukl míč lehce doleva, kde se ihned otočil k balonu El Fardou Ben Nabouhane a vystřelil. Pálil však jen do míst, kde byl brankář hostí. Nicméně standardka to byla velmi dobře sehraná!
25'
Milád Mohammadí zajel před vápnem do Nabouhaneho, stáhl ho k zemi a zaslouženě vidí žlutou kartu.
24'
Domácí si nyní dělají vyloženě, co chtějí. Po levé straně přišla krásná přihrávka na Gobeljiće, jenž poslal míč na Milunoviće. Ben Nabouhane přenechal míč pro Falcinelliho, který si balon potáhl blíže k brance, ale těsně minul prostor u levé tyče!
22'
Ex-sparťanský záložník byl opět v akci, když po odraženém míči dával centr z pravé strany na malé vápno. Nebyl sice přesný, protože to chtělo tak o půl metru níže, ale brankář Coosemans si nemohl být ničím jistý.
21'
Tyhle situace Guélor Kanga ovládá skvěle. Na malém prostoru z pravé strany vápna přihrál před branku pro Gajiće, který sice stihl vystřelit, ale neměl už tolik prostoru a Coosemans míč zblokoval na roh.
19'
Ti sice po chvilce ztratili míč, ale hráči ve žlutém museli jít s balonem dozadu, nikdo z fotbalistů Gentu se totiž nenabízel.
19'
Roman Jaremčuk u rohového praporku míč vybojovat nedokázal, autové vhazování budou mít domácí.
18'
Botaka ani Jaremčuk nedokázali poslat míč dopředu, protože v obou případech stál na středové čáře jako sloup Nemanja Milunović. Jak kdyby měl u nohou nějaký magnet!
17'
Ale ani na druhé lajně to není žádný zázrak. Kombinace hostí je pomalá a bez překvapivého momentu.
16'
Obránce Milos Degenek podává na levé straně velmi dobrý výkon. U této lajny pro Gent cesta směrem k vápnu soupeře nevede.
14'
Vstřelený gól samozřejmě dodal Crvené Zvezdě další elán na kopačky. Brankář Colin Coosemans se zase musel mít na pozoru, ale tentokrát Kanga celou akci nezakončil přesně.
12'
Na konci dvanácté minuty již hosté inkasují a jejich špatná sezona v Evropské lize, zdá se, pokračuje. Přetažený centr dokázal na levé straně vápna zastavit Gobeljić. Dával přihrávku vzduchem pod sebe, kde míč v obtížné pozici netrefil Ben Nabouhane. Ovšem GUÉLOR KANGA již do balonu z první kopl naprosto přesně a i s pomocí teče Dorsche zamířil těsně nad zemí mimo dosah Coosemanse. Asistence: Marko Gobeljić.
11'
Guélor Kanga vybojoval zhruba pětadvacet metrů od vápna přímý volný kop. Jenže dobrá příležitost vychází do ztracena.
9'
První přímé ohrožení branky zapisují hosté. Střela Romana Jaremčuka ale nemohla Borjana nikterak vyděsit.
9'
Jenže finální přihrávka Botaky, který prošel po pravé straně do vápna, nebyla přesná. Útočník Gentu signalizoval ruku jednoho z domácích hráčů, který šel do skluzu, ale vše bylo v souladu s pravidly.
8'
Degenek velice dobře udržel míč proti dvěma hráči na půlící čáře, ale vše poté zazdil naprosto špatnou přihrávkou a rázem je z toho rychlý protiútok Gentu.
Diego Falcinelli tak dlouho sahal po Miládu Mohammadímu, až to obránce Gentu už nemohl ustát. Asistent rozhodčího Peretti správně mává faul, který byl přímo před jeho oči.
6'
Zase po levé straně. I nyní prošel blíže k vápnu Katai, ovšem jeho centr také postrádal přesnost.
5'
Guélor Kanda nezahrál příliš dobrý rohový kop, než který ukázal nyní. Určitě umí dát výrazně přesnější centr do vápna.
4'
Aleksandar Katai se protáhl po levé straně až do vápna. Právě na této straně Gent zatím vůbec nestíhá. Z vápna posílal forvard CZ přízemní centr do vápna, ale balon byl hosty odvrácen na roh.
3'
Colin Coosemans si poprvé sáhl na míč po tom, co stáhl do rukavic sražený centr domácích z levé strany vápna.
3'
Gólman Milan Borjan si vyběhl hodně za velké vápno a zahrál si tak na stopera. Což nebyl vůbec špatný nápad, jelikož přihrál míč rychle dopředu na spoluhráče.
2'
Crvena Zvezda má na začátku zápasu míč častěji na kopačkách, což se asi dalo trošku čekat.
1'

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Gajić, Degenek, N. Milunović, Gobeljić – Kanga, S. Sanogo – Ben Nabouhane, Ivanić, Katai – Falcinelli.
Náhradníci: Popović – Pankov, Pavkov, Boakye, Petrović, V. Simić, Nikolić, Gavrić, Eraković, Spiridonovic, Vukanović, Krstović.

KAA Gent: Coosemans – Castro-Montes, S. Marreh, Hanche-Olsen, Mohammadí – Dorsch, Owusu – Bukari, Odjidja-Ofoe, Botaka – Jaremčuk.
Náhradníci: Jochmans, Vanden Borre – Bezus, Niangbo, Samoise, Kums, Plastun, Kleindienst, Arslanagic.

Rozhodčí: Michael Fabbri – Giorgio Peretti, Alessandro Costanzo (vš. Itálie).
Rozhodčí:
Zápas bude pískat šestatřicetiletý italský sudí Michael Fabbri, který z evropských pohárů nemá zatím příliš zkušeností. Věřme tedy, že podá výrazně lepší výkon než chorvatský sudí Strukan, kterému se jako téměř nezkušenému sudímu na poli evropských pohárů vůbec nevydařil mač mezi Spartou a Lille. Nicméně, Michael Fabbri začal s pískáním v roce 2001 a o dvanáct let později debutoval v Serii A, kde byl nominován k celkem 85 zápasům. Ze základní skupiny Ligy mistrů ani Evropské ligy zkušenosti nemá, zatím rozhodoval pouze dva zápasy kvalifikace Evropské ligy, tudíž půjde o jeho velkou premiéru. Na mezinárodním poli řídil zápasy kvalifikace na mistrovství Evropy jednadvacítek a U-19.

Na lajnách mu budou asistovat krajané Giorgio Peretti a Alessandro Costanzo.
Asi nikoho nepřekvapí, že oba týmy se utkají v evropských pohárech vůbec poprvé. A hned první vzájemný zápas těchto dvou soupeřů může Gent hodně odstřihnout od postupových plánů.
KAA Gent:
Belgický celek se stejně jako CZ Belěhrad pokoušel letos o Ligu mistrů a nechybělo moc, aby bránu ke stovkám milionů otevřel. Ve třetím předkole nemistrovské části narazil na Rapid Vídeň, který zdolal výsledkem 2:1. K postupu tak stačilo Belgičanům přemoct Dynamo Kyjev, jenže ukrajinský tým hrál v obou mačích prim, vyhrál jak doma, tak venku, a přejel Gent celkovým skóre 5:1. Poslední účast Belgičanů v Lize mistrů se tak datuje na jaro 2016 a osmifinále play-off, kdy hrál klub vyrovnanou partii s Wolfsburgem, ale dvakrát o gól prohrál a do čtvrtfinále tak šli Němci.

Gent se tak musel spokojit pouze s Evropskou ligou, kterou hrál i loni, ale skončil hned v prvním kole play-off. Pokud se do vyřazovací části bude chtít belgický celek podívat i letos, bude muset zabrat. Po dvou kolech má totiž 0 bodů, když nejprve podlehl Liberci na jeho hřišti 0:1 a poté doma jednoznačně podlehl Hoffenheimu 1:4.

Nejlepší střelec Gentu: Roman Jaremčuk, 6 gólů.

FK Crvena Zvezda Bělehrad:
Srbský velkoklub usiloval letos o postup do Ligy mistrů, jenže ouha. V prvním předkole ještě zdolal tým Europa z Gibraltaru 5:0 a ve druhém předkole vyhrál na hřišti albánské Tirany 1:0, ovšem to bylo všechno. Třetí předkolo přineslo konečnou, když Crvena Zvezda nezvládla zápas v Nikosii a po remíze 1:1 v základní hrací době se pakovala prohrou 2:4 na penalty. Bělehrad tak šel do čtvrtého předkola Evropské ligy a ačkoliv se v Araratu natrápil, po výsledku 2:1 postup do základní skupiny vybojoval.

V prvním kole padl tým ex-sparťanského záložníka Guelora Kangy na hřišti favorizovaného Hoffenheimu 0:2. Druhé kolo základní skupiny tak bylo pro Crvenou Zvezdu velmi důležité a taky vítězné. Na domácí půdě si totiž CZ Bělehrad poradil s Libercem 5:1.

Nejlepší střelci týmu: Mirko Ivanič a Alexandar Katai, 6 branek.

Poslední zápasy CZ Bělehradu:
Surdulica – CZ Bělehrad 1:4
CZ Bělehrad – Liberec 5:1
CZ Bělehrad – Ivanjica 0:0
Hoffenheim – CZ Bělehrad 2:0
Partizan Bělehrad – CZ Bělehrad 0:0.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Evropské ligy, která má na programu třetí hrací den. V "liberecké" skupině se proti sobě od 21 hodin postaví FK Crvena Zvezda Bělehrad proti KAA Gent a pro další vývoj skupiny může být tento zápas hodně klíčový, jelikož ve druhém zápasu skupiny hraje LIberec v Hoffenheimu. Jen pro připomenutí – právě Hoffenheim vede se šesti body, Crvena Zvezda má stejně jako Liberec body tři a poslední je Gent s jednou velkou nulou. Pokud tedy Belgičané chtějí ještě promluvit do postupové matematiky, budou muset ve čtvrtek na půdě srbského celku bodovat!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.