Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dundalk FC : Molde - 22. října 2020   18:55

Dundalk FC
Dundalk FC
35' S. Murray (Mountney)
1:2
(1:0)
Molde
Molde
62' Hussain  (Holmgren Pedersen) • 72' Omoijuanfo
Dundalk FC
Rogers – Gannon (77. McMillan), Gartland, Cleary, Leahy (77. Dummigan) – S. Murray (77. Boyle), Shields (C), Sloggett (64. McEleney) – Mountney, Hoban, Duffy (80. Čolović).
Viljanen – Lamppu, Vihreävuori
Molde
Linde – Holmgren Pedersen, Björnbak, Gregersen, Haugen – Aursnes, Eikrem (C) (82. Ellingsen), Hussain – E. Hestad, Omoijuanfo (90+4. Brynhildsen), Bolly (69. Knudtzon).

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek fotbalového večera.

Fauly: 9:16
Zápas je u konce, Molde nakonec vítězí na hřišti Dundalku 2:1. Byl to zápas dvou poločasů. Ten první byl vyrovnaný, domácí Dundalk příjemně překvapil kvalitním a nebojácným výkonem, za který byl odměněn gólem po hlavičce Seana Murrayho. Do druhého poločasu ale Molde vstoupilo úplně jinak, od začátku si vytvářelo velký tlak, za který si nakonec zasloužilo vyrovnání i otočku ve skóre. Nejprve se trefil v 62. minutě z voleje Etzaz Hussain a v 72. minutě pak proměnil penaltu po faulu na Knudtzona Ohi Omoijuanfo. Domácí toho ve druhé půli naopak moc nepředvedli, až v nastaveném čase si vytvořili tlak, ze kterého ale vyrovnání nevytěžili.
90+8'
90+6'
Dundalk se v závěru nadechl k docela velkému tlaku a Molde se ještě hodně zapotí, aby svůj těsný náskok udrželo.
90+4'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Ohi Omoijuanfo, přichází Ola Brynhildsen.
90+4'
Další šanci stát se hrdinou měl Cleary, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný.
90+3'
Domácí měli možná poslední šanci na vyrovnání! Centroval Čolović, střílel Mountney, ale jeho rána byla zablokovaná.
90+1'
Nastavovat se bude šest minut, ve druhém poločase se hra často přerušovala.
90'
Molde zatím zvládá závěr zápasu velmi zkušeně, hraje se hlavně na polovině Dundalku.
89'
Hosté nakonec raději rozehráli rohový kop na krátko a rozhodli se trochu natáhnout čas.
88'
Molde si vybojovalo rohový kop a bude se pokoušet přidat pojistku na svém vítězství.
86'
Hussain fauloval Clearyho a Dundalk se tak dostane zadarmo k míči.
85'
S McEleneym to nevypadá moc dobře, má problm s levým kolenem,.
84'
Patrick McEleney byl nepříjemným způsobem faulován Knudtzonem a bude muset být ošetřen.
83'
Omoijuanfo má hlavu v dlaních, protože mohl přidat třetí gól Molde a svůj druhý. To by ale musel mít přesnější mušku.
82'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Magnus Wolff Eikrem, přichází Martin Ellingsen.
81'
Molde má i dál hlad po gólech. Znovu dostal norský tým Dundalk do úzkých, tentokrát ovšem svou akci nezakončil.
80'
Za postranní čáru odchází Ohi Omoijuanfo, který musel být krátce ošetřen, ale určitě se zase vrátí do hry.
80'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Michael Duffy, přichází Stefan Čolović.
78'
Domácí trenér Shane Keegan se rozhodl hned pro trojnásobné střídání, aby oživil hru svého družstva.
77'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Seán Gannon, přichází David McMillan.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Sean Murray, přichází Andy Boyle.
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Darragh Leahy, přichází Cameron Dummigan.
76'
Dundalk je dál zaskočený tím, s jakou hrou na něj Molde od začátku druhého poločasu vyrukovalo. Irský tým zatím nemá odpověď.
74'
Hosté jsou při chuti a mohli přidat třetí branku. Střela Hussaina z dálky ale nebyla přesná.
72'
Molde právě vstřelilo branku!
Otočka je na světě! K penaltě se postavil útočník OHI OMOIJUANFO a proměnil ji přesnou střelou po zemi ze svého pohledu k levé tyči. Brankář neměl šanci.
71'
Molde bude kopat penaltu!
70'
Dění na hřišti momentálně vypadá tak, že je jen otázkou času, kdy se norský tým dostane do vedení. Domácí budou zřejmě reagovat střádáním.
69'
Střídání v týmu Molde FK: ze hřiště odchází Mathis Bolly, přichází Erling Knudtzon.
68'
Molde zahrávalo rohový kop. Ten ale směřoval na první tyč, kde to měli domácí pokryté.
67'
Dundalk si koleduje o to, aby znovu inkasoval, protože i nadále zůstává hodně pasivní.
64'
Po vyrovnání tu máme zřejmě trochu oddychovou část zápasu, Molde přeci jen taky nedokáže hrát neustále v tak velkém tempu.
64'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Greg Sloggett, přichází Patrick McEleney.
62'
Je vyrovnáno, hosté konečně sklidili ovoce za svůj velký tlak od začátku druhého poločasu! Po centru Pedersena z pravé strany zakončoval z voleje z hranice šestnáctky ETZAZ HUSSAIN a i za pomocí teče jednoho z obránců Dundalku zapadl míč do sítě. Asistence: Marcus Holmgren Pedersen.
61'
Jenže to se nepovedlo, protože centr byl dosti nepřesný.
60'
Dundalk má standardní situaci a po dlouhé době může ohrozit branku soupeře.
58'
Gary Rogers si poradil i s nepříjemným odrazem míče po centru z levé strany a schoval míč do své náruče.
57'
Greg Sloggett si v souboji o míč ve středu pole pomohl faulem, takže jsou to opět hosté, kteří budou hrát s míčem.
56'
Hráči Dundalku mají v posledních minutách dostat se s míčem za polovinu, jsou pod opravdu velkým tlakem.
55'
Molde si vytváří už opravdu velký tlak. Před branku Dundalku létají nebezpečné centry, irský tým ale zatím drží.
54'
Brian Gartland šel do skluzu hodně nevybíravým skluzem a míč při něm zasáhl navíc rukou. Standardní situace pro Molde.
53'
Molde zatlačilo Dundalk až před jeho pokutové území, ale zatím nenašlo cestu ani k centru.
51'
Akce Molde skončila, rozhodčímu neunikl ofsajd, ve kterém se nacházel Omoijuanfo.
50'
Domácí se pokusili zahrozit z protiútoku, ale jejich nákop na hrot na Hobana nebyl přesný.
49'
Dundalk se naopak zatím soustředí na obranu a je zatím v docela hlubokém bloku.
48'
Hosté začali druhý poločas aktivně, je vidět, že chtěj co nejdříve srovnat nepříznivý stav.
46'
Ani jeden z týmů neprovedl o poločase žádné změny v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:58.
První poločas je u konce, Dundalk se zatím prezentuje výborným výkonem a na domácím hřišti vede nad norským Molde 1:0. Domácí byli sázkovým outsiderem, ale od začátku utkání byli pro Molde minimálně vyrovnaným soupeřem. Z gólu se radovali už ve 24. minutě, ale ten kvůli útočnému faulu neplatil. Domácí se ale přece jen dočkali, když ve 35. minutě přesně hlavou zakončil Sean Murray. Ve zbytku poločasu už domácí své vedení v pohodě uhlídali.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Po cehtru Eikrema od rohového praporku zakončoval Pedersen znovu, ale ani tentokrát netrefil prostor mezi tyčemi.
42'
Pedersen si našel prostor na zakončení, ale jeho rána byla nepřesná, takže Gary Rogers zasahovat nemusel.
41'
Nyní se hosté dostali ke střele z dálky, ta však Rogersovi nečinila žádné potíže.
40'
Molde sice má mírnou územní převahu, ale kromě standardních situací si nedokáže vypracovat šanci.
38'
Domácí zatím nezalézají do žádné obranné ulity a podnikají další útočné výpady do obrany soupeře.
36'
První gól by zápasu mohl pomoci, hosté nyní budou muset trochu více otevřít obranu.
35'
Dundalk právě vstřelil branku!
Že by se urodilo v Irsku překvapení? Domácí jdou do vedení! Z pravé strany naprosto ideálně odcentroval Mountney, míč si ve vápně našel SEAN MURRAY a hlavou ho poslal mimo dosah brankáře Molde. Asistence: John Mountney.
32'
Další rohový kop Molde směřoval na přední tyč. Obrana Dundalku balón odvrátila a následná dorážka norského týmu letěla jen těsně vedle.
30'
Nebezpečný centr letěl do malého vápna Dundalku, ale nakonec obraně domácích velké starosti neudělal.
29'
Nyní jsou na tahu hráči Molde, kteří si vybojovali rohový kop.
28'
Zápas je to zatím hodně tvrdý, faulů je k vidění hodně. Zatím jen jeden byl oceněn žlutou kartou.
26'
Z levé strany centroval Kristoffer Haugen, ale jeho míč byl hodně nepřesný a skončil v zázemí.
24'
Domácí se už radovali z gólu, ale vydrželo jim to jen chvilku. Rozhodčí branku neuznává kvůli útočného faulu.
23'
Domácí se usadili na polovině Molde, ale zatím jejich kombinaci chybí nějaký nápad.
20'
Souboj o míč ve středu pole nakonec končí faulem za žlutou kartu, kterou dostává Stian Gregersen.
18'
John Mountney skončil na zemi a znovu budou moci rozehrávat domácí fotbalisté.
16'
Ze standardní situace nic nebylo, budeme pokračovat za bezbrankového stavu.
15'
Hussain se dopustil faulu, odnesl to Sloggett. Dundalk dostává k dispozici standardní situaci.
13'
Gary Rogers v pohodě sebral míč ze země po nepřesné přihrávce Molde a založí novou akci svého mužstva.
12'
Patrick Hoban si pomohl útočným faulem, takže akce Dundalku nemohl apokračovat.
11'
Dundalk byl před utkáním považován za poměrně jasného outsidera, ale zatím ukazuje, že by jím být nemusel, v prvních deseti minutách za Modle v ničem nezaostává.
9'
Zatím oba týmy vepředu volí hlavně jednoduchá řešení a posílají ze stran centry do vápna. Nyní jeden z nich vyprodukoval John Mountney.
8'
Brankář Gary Rogers se dokázal dostat k míči a povedlo se mu ho vyboxovat do bezpečí.
7'
Hansenův centr z levé strany dokázala obrana irského celku srazit na rohový kop.
6'
Andreas Linde vyběhl proti centru Dundaklu z levé strany, ale míč podskočil. Měl štěstí, že za něj chybu napravili obránci.
5'
Další pokus Molde o zteč obrany Dundalku skončil ofsajdem.
4'
Také hosté na druhé straně poprvé zahrozili, centr z levé strany nebyl špatný. K zakončení však nedošlo.
3'
Na přihrávku za obranu si nabíhal Greg Sloggett, ale ten pas byl na něj nakonec příliš dlouhý.
2'
Svou první útočnou akci vedl Dundalk po levém křídle, centr však nebezpečný nebyl.
1'
Hráči Dundalku pojali zápas docela opatrně a kombinují zatím jen na vlastní polovině.
1'
Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání na malou chvíli začne.

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Gartland, Cleary, Leahy – S. Murray, Shields (C), Sloggett – Mountney, Hoban, Duffy.
Náhradníci: McCarey – Hoare, Flores, McEleney, Čolović, Dummigan, Kelly, McMillan, Boyle, Wynne.

Molde FK: Linde – Holmgren Pedersen, Björnbak, Gregersen, Haugen – Aursnes, Eikrem (C), Hussain – E. Hestad, Omoijuanfo, Bolly.
Náhradníci: Craninx, Ranmark – Risa, Sinyan, Moström, Ellingsen, Knudtzon, Christensen, Brynhildsen, Andersen.

Rozhodčí: Viljanen – Lamppu, Vihreävuori.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se dosud neutkaly.
Molde FK

Molde patří mezi přední norské kluby, v minulé sezoně po pěti letech získalo domácí mistrovský titul. V současné sezoně to na něj ale moc nevypadá, Molde je druhé s velkým odstupem 16 bodů na první Bodo/Glimt. Naposledy se Molde objevilo v základní skupině Evropské ligy v sezoně 2015/16, kdy dokonce s jedenácti body vyhrálo svou skupinu a v 1. vyřazovacím kole pak vypadlo se Sevillou. Molde letos začalo svou pouť Evropou v předkolech Ligy mistrů. V tom prvním vyhrálo doma 5:0 nad KuPS, ve druhém 2:1 na hřišti Celje a ve třetím 1:0 na penalty na hřišti Karabachu. Až ve čtvrtém předkole LM Molde neuspělo po výsledcích 3:3 doma a 0:0 venku s Ferencvárosem, proto si nakonec zahraje skupinu Evropské ligy. Molde je ve dobré formě, z posledních pěti utkání prohrálo jediné a naposledy porazïlo doma ligového lídra Bodo/Glimt 4:2. Venku Molde naopak vyhrálo jen jednou z posledních pěti utkání, naposledy vyhrálo 2:1 na hřišti Brannu.
Dundalk FC

Dundalk je nejúspěšnějším irským klubem posledních let, stal se mistrem své země v pěti ze šesti posledních sezon. Letošní sezona ale Dundaklu zatím nevychází, v domácí soutěži mu patří až třetí místo s propastnou třináctibodovou ztrátou na první Shamrock Rovers. Náladu si Dundalk zpravil postupem do základní skupiny Evropské ligy, což se mu povedlo poprvé od sezony 2016/17, kdy nakonec ve skupině získal čtyři body a skončil poslední. Dundalk začínal v této sezoně v prvním předkole Ligy mistrů, kde podlehl 0:3 na hřišti Celje. Ve druhém předkole EL vyhrál 1:0 na hřišti Interu Escaldes, ve třetím 2:1 na penalty na hřišti Tiraspolu a ve čtvrtém doma porazil 3:1 Klaksvik. Aktuálně Dundalk táhne sérii pěti zápasů bez porážky, naposledy vyhrál v lize 2:1 na hřišti Derry City. Doma je Dundalk silný, z posledních deseti utkání prohrál jen jedno. Naposledy remizoval 0:0 s Bohemians.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy Dundalk FC a Molde FK. Zápas se odehraje na Tallaght Stadium v Dublinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.