Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : PAOK - 26. listopadu 2020   21:00

Eindhoven
Eindhoven
20' Gakpo (Madueke) • 51' Madueke (Gakpo) • 53' Malen
3:2
(1:2)
PAOK
PAOK
4' Varela  (Tzolis) • 13' Tzolis  (Schwab)
Eindhoven
Mvogo – Dumfries (C), Teze, Boscagli, Max – Rosario, I. Sangaré, Madueke (78. Mauro Júnior) – Gakpo, Zahavi (71. Hendrix), Malen (90+2. Ledezma).
A. Treimanis – H. Gudermanis, A. Spasjonnikovs (všichni LVA)
Philips Stadion (Eindhoven).
PAOK
Ž. Živković – Soares, Ingason, Varela, Crespo (C) (86. Wagué) – Schwab, Tsingaras (70. Augusto), El Kaddouri (85. Biseswar) – A. Živković, Čolak (69. Świderski), Tzolis (58. Murg).

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:14.
Nizozemský celek doslova utekl hrobníkovi z lopaty a díky dnešnímu veledůležitému vítězství udělal důležitý krok v cestě za postupem do jarní fáze. Pořád má sice se Soluní horší vzájemné zápasy, ovšem v tuto chvíli je o bod lepší, než protivník, takže má vše ve svých rukách.
Řecký tým může hodně litovat, kdyby dnes zvítězil nebo aspoň bodoval, měl by vše ve svých rukou on, takto musí doufat v zaváhání svého dnešního soka. Smolnou pohárovou sérii na hřišti Eindhovenu se mu ani dnes nepodařilo prolomit, třebaže se pro něj zápas vyvíjel velice dobře.
90+6'
90+6'
Karol Świderski střílel z otočky, ale Denzel Dumfries jeho pokus zblokoval. Je konec.
90+5'
Žlutou kartu dostává Denzel Dumfries (PSV Eindhoven).
90+4'
Domácí rozehráli tak, že míč poslali k hostujícímu gólmanovi.
90+4'
Žlutou kartu dostává Diego Biseswar (PAOK Soluň), který musel zatáhnout za záchranou brzdu.
90+3'
Hosté se snaží o vyrovnání, avšak přes obranný val prochází jen velmi těžko. A čas běží.
90+2'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Richard Ledezma.
90+1'
Denzel Dumfries rohový kop nevybojoval, míč získává soupeř.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Hosté reklamovali faul u pokutového území, ale hra pokračuje a domácí vyráží do brejku.
89'
Ibrahim Sangaré se při obranném zákroku zřejmě zranil a v doprovodu odchází za postranní čáru.
87'
Domácí míč pouze odkopli k brankáři soupeře.
86'
Živko Živković musel ven z branky, aby volný balón ukryl do náruče.
86'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází José Ángel Crespo, přichází Moussa Wagué.
85'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Omar El Kaddouri, přichází Diego Biseswar.
85'
Hodně špatně zahrané ze strany hostů, balón končí v zámezí a chystá se další střídání.
84'
Ale nyní je to nizozemský celek, kdo bude čelit přímému kopu.
83'
Malen se chytil do ofsajdové pasti.
82'
Hráči Eindhovenu sice brankáře neohrozili, u míče ale zůstávají.
81'
Faul a další standardka pro domácí tým.
80'
Karol Świderski se málem dostal do samostatného úniku, ale nakonec byl od míče odstaven.
78'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Mauro Júnior.
78'
Donyell Malen nezpracoval u postranní čáry prudkou přihrávku a hosté budou vhazovat aut.
77'
Domácí vytlačují protivníka až na jeho stranu.
76'
Hra je přerušena, Donyell Malen dostal úder do obličeje a zůstává ležet na trávníku.
75'
Pěkná akce řeckého mužstva a domácí obrana měla poprvé ve druhé půli dost práce, v poslední chvíli odvrátila přihrávku do bezpečí.
73'
Dobrá šance Eindhovenu, přihrávka z pravé strany projela pokutovým územím kolem odkryté brány, nikdo z domácích hráčů ji však nezužitkoval.
71'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Jorrit Hendrix.
71'
Žlutou kartu dostává Douglas Augusto (PAOK Soluň), který je na hřišti sotva dvě minuty.
70'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Charis Tsingaras, přichází Douglas Augusto.
69'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Karol Świderski.
67'
Hosté se na chvíli usadili před šestnáctkou nizozemského mužstva, šanci si ale nevypracovali.
65'
Philipp Max rozehrál přímý kop a míč se otřel o vrchní síť hostující svatyně.
65'
Žlutou kartu dostává Omar El Kaddouri (PAOK Soluň).
64'
Avšak soupeř byl rychle zpátky, vynutil si další faul a tohle bude o poznání nebezpečnější. Navíc se bude žlutit.
63'
Domácí rozehráli standardku od pravé postranní čáry, následoval centr před bránu Soluně, který však obrana hostů odvrací do bezpečí.
61'
Po dlouhé době bylo rušno v pokutovém území PSV, avšak domácí obrana odvedla veškerou práci.
59'
Nizozemský tým přidává na aktivitě a rozehrávat bude rohový kop.
58'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Christos Tzolis, přichází Thomas Murg.
57'
Pro domácí mohlo být ještě lépe, Madueke měl před sebou dost volného místa, avšak zamířil vedle brány.
56'
Domácí celek zastavuje ofsajd, nyní to jsou ovšem hosté, kterým běží čas.
53'
PSV právě vstřelilo branku!
Obrat dokonán. DONYELL MALEN poslal parádní přihrávku Zahavimu, který rychlou střelou nechal vyniknout jen Živkoviće, avšak k odraženému balónu přiběhl opět prvně jmenovaný hráč, jenž zamířil do prázdné brány.
52'
Domácí pokračují v aktivitě a zakládají další útok.
51'
Řecký tým ztrácí dvoubrankový náskok. Denzel Dumfries přihrál k postranní lajny Gakpovi, ten rychle adresoval přihrávku na střed, kam naběhl NONI MADUEKE, který svižnou střelou po zemi překonal bezmocného gólmana, kterého obrana nechala ve štychu.
49'
Eindhoven vstoupil do druhé půle aktivně a prahne po srovnání.
47'
Cody Gakpo příliš prudkou přihrávku nedoběhl a míč se odkutálel za postranní lajnu.
46'
Hosté vstoupili do zápasu nebojácně a dvěma góly se ujali vedení, čímž dostali protivníka pod mimořádně velký tlak. Domácí ale zbraně nesložili, rychle snížili a ač další gól už nepřidali, mají celý druhý poločas před sebou. Druhé dějství bude rozhodně hodně zajímavé.
45+2'
45+1'
Eran Zahavi tvrdě pálil z dálky a Živko Živković měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil mimo bránu.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Domácí dlouho kombinovali s míčem u pokutového území, nakonec o něj přišli.
42'
Noni Madueke střílel z dálky příliš vysoko nad bránu.
42'
Malenova střela byla tečována do protipohybu brankáře a ten měl co dělat, aby míč konečky prstů vytěsnil mimo svoji bránu.
40'
Velká škoda pro hostující tým, kdy šli hráči ve čtyřech proti jedinému obránci, ale právě poslední mohykán nizozemského klubu dokázal zbrzdit útok a jeho spoluhráči se už mezitím stihli vrátit.
38'
Eran Zahavi si zkoušel míč potáhnout což byla chyba. Domácí hráč měl nejspíš zkusit rychlou střelu, takto stihli hosté poslat míč do bezpečí.
37'
Míč teď projel pokutovým územím Soluně, poblíž sice bylo několik fotbalistů Eindhovenu, ale žádnému se nepovedlo včas zakončit.
35'
Živko Živković dostal přihrávku domů, chvíli počkal a pak rozehrál.
34'
Po úvodní smršti se hra uklidnila, přesouvá se ze strany na stranu, ale bez střel.
33'
Hosté po kombinaci na své polovině poslali míč do útoku, tam se jej zmocnil soupeř.
32'
Další rohový kop řeckého týmu.
30'
Domácí odvrací míč a ten nakonec končí až u gólmana Soluně.
29'
Andrija Živković obešel několik protihráčů a snažil se přihrávkou na střed najít nabíhajícího Tzolise, ovšem přihrávka na něj byla zblokována obranou. Následuje roh.
27'
Další nepřesný pokus domácího celku, Ibrahim Sangaré to zkusil z dálky, ale bližší tyč minul.
25'
Těžko říct, zda chtěl Denzel Dumfries střílet nebo přihrávat. Tak či tak projel míč kolem levé tyče do zámezí a Živković bude rozehrávat.
24'
Donyell Malen zakončoval v pokutovém území v pádu a trefil jen boční síť brány. Domácí hráč by si nejspíš přál penaltu, ale ta neřízena není.
22'
Domácí zvýšili aktivitu a oblehli pokutové území protivníka. Ke střele se ale nemohou dostat.
20'
Domácí snižují. CODY GAKPO zůstal v šestnáctce řeckého mančaftu nepokryt obranou a rychlou střelou po zemi propálil brankáře hostů mezi nohama.
19'
Nepřesný centr doletěl přímo do rukavic připraveného Mvoga, který rychle rozehrává.
18'
Hosté jsou zatím aktivnější, po získání míče zahajují další útok.
16'
Andrija Živković zkoušel obloučkem zamířit na vzdálenější tyč, ovšem rána mu vůbec nevyšla a balón končí v zámezí.
15'
Neúspěšný útok Eindhovenu končí míčem v zámezí, Živko Živković může v klidu rozehrávat.
13'
PAOK právě vstřelil branku!
Soluň zasazuje soupeři druhou ránu. Schwab si řekl o přihrávku a obloučkem poslal míč na levou stranu, kam naběhl CHRISTOS TZOLIS, který dostal prostor ke střele, čehož využil a míč poslal na bližší stranu, kde bylo místo.
12'
Hosté teď drží míč ve své moci a v klidu si přihrávají mezi sebou.
10'
Donyell Malen docílil gólu, když se dostal za soupeřovu obranu a zblízka po zemi překonal vyběhnutého brankáře, radost však utnul zdvižený praporek pomezního arbitra. O ofsajd ale v žádném případě nemohlo jít.
9'
Donyell Malen místo rychlé střely volil ještě zpětnou přihrávku, která však byla zblokována.
8'
Žlutou kartu dostává Charis Tsingaras (PAOK Soluň).
7'
Denzel Dumfries střílel z pravé strany na bližší tyč, ale tahle střela se určitě nemohla ujmout. Míč končí v zámezí.
6'
Domácí se usadili na soupeřově polovině a vymýšlí cestu k brance.
4'
Hosté se štěstím udrželi míč na hrací ploše, po centru před bránu zaváhal domácí brankář s vyběhnutím, k balónu doběhl Tzolis, jehož střelu šťastně tečoval FERNANDO VARELA do domácí svatyně.
3'
Ibrahim Sangaré zabránil velké šanci, když přihrávku tečoval do zámezí. Následuje roh řeckého mužstva.
2'
Souboj o míč končí autem, vhazovat bude domácí tým.
1'
Ani dnes nemůže chybět minuta ticha za zesnulého argentinského fotbalistu Diega Maradonu.

PSV Eindhoven: Mvogo – Dumfries (C), Teze, Boscagli, Max – Rosario, I. Sangaré, Madueke – Gakpo, Zahavi, Malen.
Náhradníci: Unnerstall, Delanghe – Viergever, Baumgartl, Hendrix, Fein, Mauro Júnior, Ledezma.

PAOK Soluň: Ž. Živković – Soares, Ingason, Varela, Crespo (C) – Schwab, Tsingaras, El Kaddouri – A. Živković, Čolak, Tzolis.
Náhradníci: Paschalakis, Talichmanidis – Wagué, Michailidis, Murg, Biseswar, Esiti, Vrakas, Ninua, Augusto, Świderski, Koutsias.

Rozhodčí: A. Treimanis – H. Gudermanis, A. Spasjonnikovs (všichni LVA).

Eindhoven – Soluň 3:0

Soluni se na hřišti nizozemského celku ještě v pohárech nepodařilo zvítězit. Podaří se jí to dnes?
PAOK Soluň

Hosté mají na kontě pět bodů, když dosud ještě neprohráli. Nejprve ztratili body po remíze 1:1 s Omonií, poté hráli bez branek v Granadě a naposledy, jak už bylo zmíněno, porazili vysoko 4:1 Eindhoven. Jsou tak ne dobré cestě za postupem, pokud dnes svého protivníka porazí, udělají velice důležitý krok a pomýšlet mohou i na vedoucí pozici, neboť na vedoucí španělský mančaft ztrácí jen dva body.
V řecké lize patří Soluni třetí místo s osmnácti body a jednobrankovým mankem na první Olympiakos. Naposledy porazili její hráči Gianninu 2:1.
PSV Eindhoven

Ambicióznímu týmu lidově řečeno teče do bot, neboť mu hrozí, že se do jarní části EL nepodívá. V tuto chvíli je třetí díky třem bodům, které získal za výhru 2:1 nad Omonií, kterou zachraňoval až v 92. minutě utkání. Zbylé dva duely prohrál, 1:2 doma s Granadou a naposledy 1:4 právě s řeckým mužstvem na jeho trávníku. Dnes tak musí bezpodmínečně zvítězit a pokud chce mít se Soluní lepší vzájemnou bilanci, tak více než tříbrankovým rozdílem.
V nizozemské lize mu patří zatím čtvrté místo s dvaceti body a čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Ajax. V posledně hraném zápase remizoval 1:1 s Twente.
Přeji příjemný listopadový den všem fotbalovým nadšencům. Také Evropská liga dnes pokračuje 4. kolem, pomalu se bude rozhodovat o postupujících i těch, kteří již nebudou mít šanci postoupit do jarní fáze. Velice důležitý zápas čeká na nizozemský Eindhoven, který na svém trávníku přivítá řeckou Soluň. Do duelu jde jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.